8 دلیل برای شرکت در آزمون آیلتس و سنجش توانایی های خود در زبان انگلیسی

8 دلیل برای شرکت در آزمون آیلتس و سنجش توانایی های خود در زبان انگلیسی

8 دلیل برای شرکت در آزمون آیلتس و سنجش توانایی های خود در زبان انگلیسی

آیا قصد دارید خارج از کشور تحصیل کنید؟  آیا در صدد اخذ پذیرش یک دانشگاه بین المللی هستید؟  آیا به کار کردن در یک کشور انگلیسی زبان علاقمند می باشید؟

آیلتس یکی از رایج ترین آزمونهای زبان انگلیسی با شهرتی جهانی  است که مورد پذیرش دانشگاه ها و شرکت های متعددی می باشد. اما چرا شرکت در آزمون آیلتس آینده ی شما را متحول می کند؟

8 دلیل برای شرکت در آزمون آیلتس
چرا شرکت در آزمون آیلتس آینده ی شما را متحول می کند؟

 

1.آزمون آیلتس برای تمامی مراحل زندگیتان مثمر ثمر می باشد.

چنانچه بتوانید آزمون آیلتس را با موفقیت پشت سر بگذارید قادر خواهید بود به راحتی در  مدارس ، دانشگاه ها ، شرکت های مهاجرتی و فنی و حرفه ای تحصیل کنید که داشتن مدرک آیلتس از شرایط اخذ پذیرش آن ها می باشد.

2.آزمون آیلتس شهرت جهانی دارد.

آزمون آیلتس به عنوان گواهینامه ی مهارتی شما در زبان انگلیسی  در نظر گرفته می شود که مورد تایید بیش از 9000 سازمان مختلف  در بیش از 135 کشور با  اهداف  تحصیلی ، مهاجرتی و حرفه ای  می باشد. به علاوه به  دلیل  رعایت استانداردهای  کنترل کیفیت طراحی سوالات شهرت جهانی زیادی را به خود اختصاص داده است.

3.آزمون آیلتس تمرین مناسبی برای سنجش مهارت های زبان انگلیسی شماست.

شما با شرکت در آزمون آیتلس دانش زبانی خود را به  نحوی به کار می گیرید که  انگار با  انگلیسی زبانان بومی در موقعیت های مختلف  ارتباط برقرار کرده اید. این آزمون به منظور سنجش مهارت های مختلف زبانی مانند گفتاری ، شنیداری ، نوشتاری و خواندن طراحی شده است. طی این آزمون با برقراری ارتباط زنده با یک ممتحن خود را برای رویارویی با موقعیت های زندگی واقعی!

برای مثال  مکالمه با همکاران یا مشتریان بین المللی خود در دانشگاه یا محل کار ویا حتی یک سفر خارجی آماده می کنید.

 

شرکت در آزمون آیلتس و سنجش توانایی های خود در زبان انگلیسی
چرا شرکت در آزمون آیلتس آینده ی شما را متحول می کند؟

4.نتیجه ی آزمون آیلتس منعکس کننده ی سطح زبانی و تسلط شما به زبان انگلیسی است.

ممتحن های آزمون  آیلتس با اعمال استانداردهای دقیق  روی  هر آزمون نتیجه ی بی نقصی در اختیار شما قرار می دهند ، این بدین معناست که نتیجه ی حاصل دقیقا سطح زبانی شما را منعکس می کند.

نتایج آزمون آیلتس  از یک سیستم امتیاز دهی 9 تایی پیروی می کنند به گونه ای که هیچ محدودیت امتیاز دهی تحت عنوان “مردودی” یا “قبولی” ندارند.

اگر امتیاز شما کمتر از 5 باشد پیشنهاد می شود دوباره در آزمون شرکت کنید. از آنجایی که این سیستم امتیاز دهی 9 تایی در سراسر جهان استفاده می شود  بنابراین هیچ تناقضی درتفسیر نتایج وجود ندارد.

5.هر یک از دانشگاه ها و شرکت های سرتاسر جهان  امتیاز خاصی مد نظر دارند.

اگر داشتن مدرک آیلتس از جمله شرایط مورد نیاز جهت پذیرش در یک دانشگاه یا اداره ی رسمی باشد ، حداقل امتیاز مورد نیاز به منظور پذیرش یا استخدام  به شما اعلام می شود. شما می توانید با مراجعه به “سیستم پذیرش جهانی آیلتس ” یا “The Global Recognition System IELTS” از اسامی سازمان هایی که مدرک آیلتس را به رسمیت می شناسند و همچنین حداقل امتیاز مورد نیاز هر سازمان به طور دقیق اطلاع کسب کنید.

8 دلیل برای شرکت در آزمون آیلتس و سنجش توانایی های خود در زبان انگلیسی
8 دلیل برای شرکت در آزمون آیلتس و سنجش توانایی های خود در زبان انگلیسی

6.دو نوع آزمون آیلتس که برای انتخاب پیش رو دارید.

شما می توانید بسته به اهداف شخصی خود یا  موسسه ای که قرار است از آن پذیرش بگیرید “آیلتس آکادمیک” “Academic IELTS” یا ” آیلتس آموزش عمومی” “IELTS General Training” را انتخاب کنید.

اگر قصد تحصیل در دانشگاه در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس را دارید ، یا می خواهید در یک کشور انگلیسی زبان کار کنید ، “آیلتس آکادمیک” گزینه ی مناسبی برای شماست.

به طور کلی برای آن دسته از افرادی که قصد دارند یک واحد آموزشی را بدون تحصیل در مدارج بالای تحصیلی پشت سر بگذارند  داشتن مدرک آیلتس کافی است و به منظور کار ، سفر یا مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان دارای اعتبار می باشد. چنانچه  هنوز اهداف خود را مشخص نکرده اید بهتر است “آیلتس آکادمیک” را انتخاب کنید چرا که در شرایط گوناگونی مورد استفاده قرار می کنید و پرطرفدار ترین نوع آیلتس می باشد.

7.آیلتس بریتانیای ، آمریکایی یا هر دو؟

آزمون آیلتس  از نظر املا ، گرامر و انتخاب لغات هم انگلیسی امریکایی و هم بریتانیایی را پوشش می دهد.  چنانچه قصد داشته باشید در آمریکا ، انگلستان یا حتی سایر کشور های انگلیسی زبان مانند  استرالیا ، کانادا یا نیوزلند تحصیل کنید ، آیلتس این شانس را به شما می دهد که گوش خود را به شنیدن لهجه های مختلف زبان انگلیسی عادت دهید ; بخش “خواندن” این آزمون ترکیبی از موارد بالا را در اختیار شما قرار میدهد.  به عبارتی دیگر:

آزمون آیلتس  توسط استرالیایی ها ، نیوزیلندی ها ، انگلیسی ها و آمریکایی هایی طراحی شده که قصد دارند روشی عینی برای گوناگونی های موجود زبان انگلیسی براساس اصطاحات کاربردی در تبلیغات ، روزنامه ها ، کتاب ها و شرکت های کشور خود به وجود آورند.

8.هم اکنون آزمون آیلتس در140 کشور در سرتاسر جهان برگزار میشود.

زمان برگزاری آزمون هر سال به طور منظم اعلام می شود. شما می توانید آزمون آیلتس خود را  در 900 دفتر معتبر بریتانیایی سرتاسر جهان بدهید ، یا به صورت آنلاین ثبت نام کنید. سپس دفتر شورای بریتانیا  به ثبت نام تان ترتیب اثر میدهد و آن را به نزدیک ترین مرکز برگزاری آزمون در کشور شما می فرستد. نتایج 13 روز بعد از برگزاری آزمون اعلام می شوند یا به طور مستقیم به موسسه یا سازمان مورد نظر فرستاده  می شوند.

دانلود PDF مقاله

مترجمان :

آقای ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

سرکار خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

تابلو اعلان تخفیف پکیج طلایی سرزمین زبان

پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی سرزمین زبان
90 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزش زبان انگلیسی
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

&nsp;

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link