معرفی ۱۴ منبع آنلاین تمرین املای لغات زبان انگلیسی

معرفی ۱۴ منبع آنلاین تمرین املای لغات زبان انگلیسی

 معرفی ۱۴ منبع آنلاین تمرین املای لغات زبان انگلیسی

 

استراحت کردن لذت بخش ترین کار دنیاست اما نه همیشه … وقت آن است که از تخت خواب گرم و نرم خود دل بکنید .

تمرین املای لغات زبان انگلیسی تنها جنبه ی تفریحی ندارد بلکه شما را وادار می‌کند تا با زبان دست و پنجه نرم کنید.

با مراجعه به هر یک از ۱۴ منبع آنلاین معرفی شده در این مقاله میتوانید املای صحیح لغات زبان انگلیسی را در تمامی سطوح با روش های متنوع یاد بگیرید.

 

چرا برای تمرین زبان انگلیسی لازم است با املای درست کلمات آشنا شویم؟

املای لغات زبان انگلیسی یکی از ساده ترین روش های تقویت زبان انگلیسی  است. در این روش با گوش دادن به یک فایل صوتی سعی میکنید هر آنچه را که می شنوید به دقت بنویسید. این روش یکی از موثرترین روش‌های تقویت مهارت شنیداری زبان نیز می باشد.

دیکته شما را وادار می کند که به تمامی صداها و کلماتی که می شنوید فکر کنید و پس از یادداشت شنیده های خود برای اگاهی از غلط های احتمالی جواب ها را چک می کنید. همچنین با این روش با ساختارهای گرامری جدید ، لغات و اصطلاحات کاربردی آشنا می شوید در حالی که آموخته‌ها ی قبلی خود را نیز مرور می‌کنید. به طور کلی دیکته ی آنلاین لغات زبان انگلیسی روشی بی نظیر به منظور تقویت مهارت نوشتاری شماست.
دیکته لغات زبان انگلیسی
املای لغات زبان انگلیسی

سعی کنید حداقل یک بار در هفته را به تمرین املای لغات زبان انگلیسی اختصاص دهید . از آنجایی که اکثر متن های موجود در این منابع کوتاه هستند به زمان بندی شما کمک بیشتری می کنند. تمرین هفتگی املای لغات زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا یک برنامه مدون یادگیری داشته باشید که منجر به تسلط سریعتر شما به زبان انگلیسی شود. پس از اینکه برنامه هفتگی خود را شروع کردید با شنیدن هر فایل صوتی سعی کنید خلاصه ای از متن را بنویسید. مادامی که به اندازه کافی در این مسیر پیشرفت کردید هر آنچه را که می شنوید کلمه به کلمه به طور دقیق بنویسید.

 

 

معرفی۱۴ منبع آنلاین تمرین املای لغات زبان انگلیسی

1. ToLearnEnglish:

این منبع یک گزینه ی بی نظیر برای زبان اموزان مبتدی است ؛به طوری که زبان اموز با گوش دادن به یک فایل صوتی یا تصویری تمرینهای املایی زیر را کامل می‌کند. در برخی از تمرین ها شما با دسترسی به قسمتی از متن جاهای خالی را با کلمات مناسب تکمیل می کنید و در تمرین های دیگر لازم است هر آنچه را که می شنوید به طور دقیق تایپ کنید.

2. Listen and Write:

در این وبسایت شما به متن های بسیار متنوعی در سطوح مختلف دسترسی دارین؛ بنابراین به راحتی میتوانید سطح مناسب خود را انتخاب کنید. به علاوه در قسمت “آزمون تعیین سطح” امکان تعیین سطح نیز برای شما وجود دارد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این وب سایت تنوع تمرین های املایی آن است:

حالت تصحیح : در این حالت شما املای کامل لغات را نوشته سپس اشتباهات احتمالی را چک می‌کنید.

حالت کامل: در این حالت شما املای یک کلمه را به طور کامل می نویسید با این تفاوت که کار شما حین نوشتن بلافاصله تصحیح میشود . بنابراین اگر یک حرف را اشتباه وارد کنید تا زمانی که شکل درست آن را وارد نکرده اید نمی توانید به نوشتن ادامه دهید یا اگر تلفظ یک کلمه برای شما واضح نیست می‌توانید دکمه کمکی hint را بزنید تا حروف آخر کلمه مورد نظر را ببینید.

حالت سریع: این حالت بیشتر برای تقویت مهارت شنیداری شماست در این بخش لازم است تنها اولین حرف لغتی را که می شنوید بنویسید ؛این تمرین بیشتر به زبان آموزان مبتدی که به تازگی تمرین املای زبان انگلیسی را شروع کردند پیشنهاد می‌شود.

حالت جای خالی:در این تمرین لازم است تنها نقاط جا افتاده را تایپ کنید این نوع تمرین برای افرادی که به تازگی شروع به یادگیری کرده‌اند و یا زمان کافی برای نوشتن کامل املای لغات را ندارند گزینه مناسبی است. از دیگر مزایای این منبع می‌توان به بررسی روند پیشرفت شما اشاره کرد این کار باعث می‌شود که شما به ادامه مسیر یادگیری تشویق شوید بنابراین برای هر تمرینی که انجام میدهید نمره خاصی به شما تعلق می گیرد  به علاوه تعداد  اشتباهات و استفاده از دکمه کمکی نیز برای شما منظور می شود.

3.Agenda Web:

 

4 مرحله تا تسلط کامل به املای کلمات زبان انگلیسی

در این وبسایت چهار سطح یادگیریبا تمرینهای متفاوت املایی در اختیار شما قرار می گیرد.

در سطح اول پس از گوش دادن به یک فایل صوتی یا جاهای خالی را تکمیل می‌کنید یا املای کلمات را به صورت تک تک می نویسید.

در سطح دوم با تمرین های مشابه سطح ۱ مواجه می شوید با این تفاوت که فایل های صوتی کمی طولانی تر هستند همچنین به گزینه ی ” اهسته کردن فایل صوتی” دسترسی دارید؛ این ویژگی به شما کمک می کند که کلمات را با وضوح بیشتری بشنوید.

سطح سوم هم تمرین هایی مشابه با دو سطح قبلی را دارد با این تفاوت که در این سطح ممکن است جملات کمی طولانی تر باشند و امکان دسترسی به گزینه ی ” آهسته کردن فایل صوتی “برای شما وجود ندارد.

در سطح چهارم امکان انتخاب املاهای طولانی و متوسط را خواهید داشت.

تمامی این تمرین ها نه تنها منجر به تقویت مهارت شنیداریتان می شود بلکه به شما کمک می کند تا توجه بیشتری به املای لغات و تلفظ آنها داشته باشید.

4.FluentU

یادگیری املای کلمات زبان انگلیسی با الهام از ویدیو های دنیای واقعی.

آیا می‌خواهید املای کلمات زبان انگلیسی را با فیلم های سینمای روز دنیا, کلیپ های طنز یوتیوب یا مذاکرات سیاسی یاد بگیرید؟

FluentU یکی از مبتکرانه ترین ابزارهای یادگیری زبان انگلیسی است که ویدیو های دنیای واقعی را به دروس اختصاصی یادگیری زبان تبدیل میکند.

این ویدیو ها شامل تیزرهای تبلیغاتی, پیام های بازرگانی ,کلیپهای خبری یا به عبارت دیگر همان منابعی است که انگلیسی زبانان بومی تماشا می‌کنند. تمامی ویدیو ها بر اساس ژانر و سطح یادگیری تقسیم بندی شده اند بنابراین می توانید ویدیو مورد علاقه خود را به راحتی انتخاب کنید. پس از انتخاب ویدیو مورد نظر خود زیرنویس انگلیسی را خاموش  و هر آنچه را که می شنوید هزمان یادداشت کنید, همچنین در صورت نیاز می توانید با حرکت موس روی صفحه  ویدیو را متوقف کنید. پس از انض که کلمات و جملات مورد نظر خود را کامل کردید با روشن کردن زیرنویس درستی هر یک را چک کنید, اگر معنی لغتی را نمی دانستید روی آن کلیک کنید تا به راحتی به معنا, تصویر و تلفظ آن دسترسی پیدا کنید. هر یک از ویدیو های این وب سایت با لیست کامل لغات جدید و متن کامل همراه هستند همچنین با داشتن فلش کارت و تمرین های مختلف مطمئن می شوید که کل محتوای فیلم را پس از مشاهده به خوبی یاد گرفته‌اید.

۵.Speechling:

یک منبع سریع و آسان

این منبع طیف گسترده ای از جملات کوتاه را برای تمرین املای زبان انگلیسی در اختیار زبان آموزان قرار می دهدـ در پنجره ی تایپ می توانید املای لغات را وارد کرده و سرعت پخش فایل های صوتی را نیز تغییر دهید . برای مثال میتوانید یک فایل صوتی را ابتدا با سرعت طبیعی گوش کنید و سپس برای تایپ املای کلمات سرعت آهسته فایل را  مجدد ک پخش کنید برای چک کردن املای کلمات روی دکمه ی”check answerکلیک کنید. چنانچه جمله ای را متوجه نشدید روی دکمه ی “Give Up‌”کلیک کنید تا شکل درست ان را مشاهده کنید . یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این منبع این است که می توانید گفته های خود را ضبط کنید تا طی ۲۴ ساعت یک فرد بومی به صورت رایگان تلفظ شما را چک کندـ با این تفاصیل آیا این وب سایت ارزش یک بار امتحان را ندارد؟

 

 

6. dictationsonline:

 

یک منبع انگیزشی برای تمامی سنین

این وب سایت متن های کوتاه متنوعی درباره موضوعات مختلف با سطوح سختی متفاوت از سطح مبتدی تا پیشرفته در اختیار علاقه مندان قرار می دهد این مجموعه شامل نقل قول های کوتاه و بخش های متنوعی از آثار ادبی دنیاست. پس از انتخاب نقل قول مورد علاقه خود یک پنجره جدید برای شما باز می شود قبل از اینکه به فایل صوتی گوش بدهید می توانید به لغات کلیدی متن نگاهی بیندازید سپس فایل صوتی را گوش کرده و شروع به نوشتن کنید.
از آنجایی که علائم نقطه گذاری در املای زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین هر نقل قول برای شما دو بار پخش می شود. بار اول جمله به آهستگی پخش می شود تا شما بتوانید به راحتی کلمات را تشخیص دهید همچنین علائم نقطه گذاری نیز در این مرحله به شما گوشزد می شود. بار دوم متن با سرعت معمولی پخش می‌شود تا بتوانید نوشته خود را چک کنید دقت کنید که این مرحله شامل علائم نقطه گذاری نمی شود. فایل های صوتی این وبسایت کوتاه می باشند ؛ طولانی ترین فایل حداکثر ۳۵ ثانیه است. می‌توانید روزانه حداقل ۵ دقیقه را صرف تمرین املای زبان انگلیسی در این وب‌سایت کنید.

 

 

7.ESL Fast:

یک وب سایت بی نظیر برای تمامی اعضای خانواده

در این وبسایت شما می توانید املای کلمات زبان انگلیسی را به صورت آنلاین تمرین کنید و در کنار تقویت مهارت شنیداری مهارت خواندن را نیز در خود تقویت کنید. این وب سایت شامل دو سطح مبتدی و متوسط می شود و پنجره ای برای نوشتن و تایپ کردن ندارند بنابراین لازم است برای یادداشت کردن کلمات از یک دفترچه یادداشت استفاده کنید یا روی کامپیوتر خود در یک فایل جداگانه کلمات را تایپ کنید. در نهایت نوشته ی خود را با نسخه نهایی موجود چک کنید تا از اشتباهات احتمالی مطلع شوید .
همچنین افراد مبتدی و کودکان می توانند مهارت های زبانی خود را در بخش های زیر به چالش بکشند؛

“Speaking is Easy”,
“Easy Conversations”, “Start Reading for Children”

8. Ez-Dictation:

 

املای‌کلمات و موضوعات مورد علاقه ی خود را بنویسید

در این وب سایت شما امکان انتخاب موضوع مورد علاقه خود را در قسمت کلکسیون موضوعات خواهید داشت ؛ از جمله موسیقی, تکنولوژی ,ورزش و سایر موضوعات.
پس از گوش دادن به فایل صوتی زبان آموز می تواند املای کامل لغت مورد نظر خود را نوشته یا جاهای خالی را پر کند .حتی می توانید تعداد حروف جا افتاده را خودتان مشخص کنید ؛برای مثال ۱۰ درصد یا ۳۰ درصد از حروف یک کلمه خالی باشند. بار دوم مجدداً به فایل صوتی گوش داده و اشتباهات احتمالی خود را که به رنگ قرمز مشخص شده‌اند تصحیح کنید , در پایان هر بخش می توانید امتیاز نهایی خود را بررسی کرده و سپس به سراغ تمرین بعد بروید.

9. Breaking News English:

 

تمرین زبان با وقایع روز دنیا

در این وب سایت منحصر به فرد شما در کنار تقویت زبان انگلیسی خود با اخبار و وقایع روز دنیا آشنا می شوید؛ این بدین معناست که نه تنها مهارت های زبانی بلکه اطلاعات عمومی خود را نیز به طور همزمان افزایش می دهید.
تمامی لغات و اصطلاحات اموزشی این وب سایت در انگلیسی روزمره کاربرد فراوانی دارند و باعث گسترش دامنه لغات شما بدون کوچکترین زحمتی می شوند. به علاوه در هر تمرین می توانید از دکمه کمکی استفاده کنید تا تعداد حروف موجود در هر کلمه و یا تعداد کلمات موجود در هر جمله برای شما نمایش داده شود.

 

10. Learn American English Online

در این وب سایت ۶ سطح مختلف املایی وجود دارد که هر یک از این سطوح شامل فایل های صوتی متفاوتی می شوند و هر فایل از ۱۰ جمله تشکیل شده است.

چنانچه به دنبال یک منبع قوی تمرین املای لغات زبان هستید  باید  اقرار کنم که ان را پیدا کرده اید. در این وب سایت لازم است هر آنچه را که می شنوید در یک صفحه جداگانه تایپ کنید و در پایان متن نهایی را با جواب های درست مقایسه کنید.

11.Teacher Joe:

 

املای جملات ۵ تا ۱۵ کلمه ای

این وب سایت برای آن دسته از زبان‌ اموزانی طراحی شده است که سطح و دانش زبانی متفاوتی دارند ؛ این منبع شامل ۳ سطح میشود:

سطح اول برای افراد مبتدی طراحی شده است که هر جمله شامل ۵ تا ۷ کلمه می شود.

در سطح دوم جملات کمی طولانی تر و چالش برانگیز تر می شوند به طوری که هر جمله از ۸تا ۱۰ کلمه تشکیل میشود.

سطح سوم برای زبان آموزان سطح پیشرفته و با تجربه مناسب تر است زیرا جملات این قسمت از ۱۱ تا ۱۵ لغت تشکیل شده اند و درک انها بسیار دشوار است اما نگران نباشید چنانچه نتوانستید کلمه ای را حدس بزنید در جای خالی حرفxرا تایپ کنید. این وب سایت به شما این اطمینان را می دهد که با چندین مرتبه گوش دادن به فایلهای صوتی می توانید سخت ترین لغات را درک کرده و دیکته کنید.

12.English Expressions:

 

املا به علاوه ی سوالات درک مطلب

آیا می خواهید مطمئن شوید که شنیدهای خود را به درستی درک کرده اید؟ این وبسایت با ادغام تمرین های املایی و سوالات درک مطلب این امکان را برای شما فراهم کرده است. این قابلیت به شما کمک می کند که نه تنها لغاتی را که در متن استفاده کرده‌اید درک کنید بلکه معنای آنها را نیز متوجه شوید. تمرین های این وب سایت شامل ۴ سطح آسان تا سخت می‌شود. یکی از مهم ترین قابلیت های این وبسایت امکان دسترسی به لیست لغات فایل های صوتی است, بنابراین  دیگر نیازی نیست وقت خود را صرف پیدا کردن معنای لغات نااشنا کنید.

13.MyProfe:

یک‌ منبع انگیزشی تمرین‌ دیکته

در این وبسایت ابتدا لازم است به یک فایل صوتی به طور کامل گوش کنید؛ سعی کنید هنگام پخش آن را متوقف نکنید و در اخر شنیده های خود را بنویسید. پس از آن می توانید به سوالات درک مطلب پاسخ داده و تمرین های جای خالی و سایر تمرین های پیشنهادی را انجام دهید. پس از انجام تمامی این مراحل جواب خودرا با متن اصلی مقایسه کنید. این منبع شما را تشویق می کند که برای پیشرفت هر چه بیشتر تکاپو کنید و هر بار پس از گرفتن نتایج مطلوب تمرین های املایی پیچیده‌ترین را انتخاب کنید. به عبارت دیگر این منبع آموزشی یک انتخاب بی نظیر برای افرادی است که در مسیر یادگیری خوداموز نیاز به یک مشوق دارند.

 

14.Listen A Minute

 

این منبع انتخابی هوشمندانه برای یادگیری چه به صورت خودآموز چه همراه با یک مربی زبان است یکی از ویژگی های منحصر به فرد این وبسایت این است که هر فایل صوتی تنها یک دقیقه است و تمامی لغات موجود در سایت به ترتیب حروف الفبا طبقه بندی شده اند؛ پس از گوش دادن به املای کلمات لازم‌است جاهای خالی را پر کنید, املا های غلط را تصحیح کرده یا حروف در هم ریخته را مرتب کنید. چنانچه تحت تعلیم یک مربی زبان هستید قسمت”homework” را از دست ندهید, برای هر لغت زیر صفحه یک‌ تمرین جداگانه در نظر گرفته شده است. این  تمرین هابه شما کمک می کند که دانش زبانی خود را یکدست کنید .

امیدواریم که با مطالعه ی این مقاله منبع مورد علاقه ی خود را پیدا کنید.

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی.

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی سرزمین زبان
90 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزش زبان انگلیسی
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link