یادگیری زبان انگلیسی از صفر در منزل

یادگیری زبان انگلیسی از صفر در منزل

یادگیری زبان انگلیسی از صفر در منزل

حکایت خیلیاست که یادگیری زبان انگلیسی از صفر در منزل را شروع کنند چراکه معمولا برای آزمون مصاحبه یا آزمونی می خواهند آماده شوند. در این مقاله به بررسی کامل یادگیری زبان انگلیسی از پایه در منزل خواهیم پرداخت.

اما قبل از شروع ، لازم می دونیم تا چند توصیه ی کوتاه به زبان آموزان مبتدی داشته باشیم:

یادگیری زبان انگلیسی در منزل
یادگیری زبان انگلیسی از پایه در منزل

یک زبان آموز مبتدی شباهت بسیاری به یک نوزاد دارد ؛ تمامی نوزادان زبان مادری خود را به تدریج طی مراحل زیر یاد می‌گیرند:

  •  ابتدا به محیط اطراف خود گوش می دهند.
  •  سپس شروع به صحبت کردن می‌کنند.
  •  و در نهایت خواندن و نوشتن را یاد میگیرند.

بدون شک یادگیری زبان انگلیسی کار ساده ای نیست به خصوص برای افراد مبتدی! اما ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که یادگیری این زبان به ارزش تلاش و سخت کوشی شما بستگی دارد.   اگر شما هم به تازگی شروع به یادگیری زبان انگلیسی از صفر در منزل کرده‌اید از خواندن این مقاله غافل نشوید:

ابتدا می بایست یادگیری زبان انگلیسی را خارج از کلاس زبان ادامه دهید. بدون شک مدرسان زبان و کتاب های آموزشی نقش مهمی در یادگیری زبان انگلیسی ایفا می کنند اما به خاطر داشته باشید که کار نیکو کردن از پر کردن است. روزانه ۳۰ دقیقه از وقت خود را به یادگیری زبان انگلیسی خارج از کلاس زبان اختصاص دهید حال چه این کار نوشتن نامه ای به یک دوست ، خواندن یک کتاب یا مجله به زبان انگلیسی ، تماشای یک برنامه ی تلویزیونی یا فیلم سینمایی به زبان انگلیسی‌ باشد و چه چت کردن در گروه انگلیسی زبانان.

هرچه بیشتر از زبان استفاده کنید برای شما آسان تر می شود.

از معجزه لیبل خوانی غافل نشوید

با استفاده از برچسب های رنگی معادل انگلیسی تمام وسایل اطراف خود از یخچال و ماکروفر و تلویزیون گرفته تا یک قوطی اسپری دئودورانت را روی آنها بنویسید. با این روش نه تنها املای کلمات را به راحتی یاد می گیرید بلکه هرگز این معادل ها را فراموش نخواهید کرد.

همه چیز را به زبان انگلیسی بنویسید

تمام کارهای روزمره‌ی خود از جمله لیست خرید مواد غذایی از سوپرمارکت ، افرادی که قرار است ملاقات می کنید و حتی برنامه ریزی های هفتگی خود را به زبان انگلیسی یادداشت کنید. به علاوه می توانید دستور پخت یکی از غذاهای مورد علاقه خود را به زبان انگلیسی سرچ کرده و شروع به آشپزی کنید ، اگر معنی لغتی را متوجه نشدید می توانید آن را در فرهنگ لغت جستجو کنید.

یادگیری زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی از صفر در منزل

 

‌۱. هر روز به زبان انگلیسی گوش کنید.

بدون شک گوش دادن به آهنگ های انگلیسی زبان راهی آسان و سریع برای یادگیری زبان انگلیسی به خصوص برای افراد مبتدی در منزل است. سعی کنید پس از گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود متن آن را در گوگل جستجو کنید و با چک کردن کلمات نامفهوم ارتباط بهتری با آهنگ برقرار کنید.

شروع به دیدن اخبار، فیلم و سریال های انگلیسی زبان کنید. اگرچه ممکن است اولین بار نتوانید به خوبی با آنها ارتباط برقرار کنید اما نگران این قضیه نباشید . حتی اگر چند کلمه مختصر را متوجه شوید چراکه برای شروع کافیست. با چندین بار تماشا کردن می توانید هر بار کلمات و جملات بیشتری را درک کنید. چنانچه فیلم مورد نظر شما با زیرنویس همراه است توصیه میشود خیلی کم به آنها توجه کنید.

این مقاله را از دست ندهید:دانلود آهنگ های انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی

۲. با افراد انگلیسی زبان دوست شوید.

به مکالمات و صحبت های افراد بومی انگلیسی زبان در موقعیت های مختلف دقت کنید. سعی کنید مکالمات ساده و کوتاه را با دوستان انگلیسی زبان خود تمرین کنید.

۳ـ کتاب داستان های انگلیسی بخوانید.

بهتر است با کتاب داستان های مخصوص کودکان شروع کنید زیرا این گونه کتاب ها حاوی واژگان مبتدی مورد نیاز شما می باشند. از خواندن آگهی ها ، تابلو های اعلانات و لیبل بسته بندی ها غافل نشوید. فراموش نکنید که حتماً در مورد موضوع مورد علاقه خود به زبان انگلیسی مطالعه داشته باشید برای مثال ورزش ، سینما و اخبار هنرمندان.

اگر موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید هم سریع تر یاد میگیرید و هم کلمات را بهتر به خاطر می آورید.

۴. هر لغت جدیدی که یاد می گیرید یادداشت کنید.

یک دفترچه لغت تهیه کنید و هر وقت لغت جدیدی را که یاد می گیرید به ترتیب حروف الفبا در آن یادداشت کنید! با این کار هم املای کلمات را یاد می گیرید و هم موقعی که نیاز به کلمه مورد نظر خود دارید آن را سریع تر پیدا می کنید. برای هر لغت جدید ، یک مثال بنویسید با این کار معنای کلمات را راحت تر به خاطر می‌آورید.

توجه داشته باشید که همیشه برای شروع از یک فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید این کار به شما کمک می کند که سریعتر یاد بگیرید و با کاربردهای مختلف کلمات جدید آشنا شوید.

۵.یک دفترچه ی خاطرات به زبان انگلیسی تهیه کنید.

بهتر است ابتدا کار را با یک جمله آغاز کنید و تا زمانی که به این کار عادت می‌کنید حداقل روزی یک صفحه از کارهای روزمره ی خود را بنویسید.

البته برای راحتی کار توصیه می شود ابتدا چند سوال به صورت روزانه یادداشت کنید و به آنها جواب دهید:

-چه احساسی دارید؟

– هوا امروز چگونه است؟

-امروز چه کارهایی انجام دادید؟

سعی کنید هر روز یک جمله جدید اضافه کنید و جواب های طولانی تری برای سوالات بنویسید. با این روش می‌توانید شاهد میزان پیشرفت خود در زبان انگلیسی به صورت روزانه شوید.

به علاوه با عضویت در کانال های انگلیسی زبان تلگرامی یا اینترنتی می‌توانید نظرات و تجربیات خود را با سایر زبان آموزان رد و بدل کنید و از این راه انگیزه ی خود را برای ادامه ی مسیر  یادگیری حفظ کنید.

۶. از تمرین و تکرار روزانه ی زبان غافل نشوید.

از هر موقعیت و زمان و مکانی که دارید برای گوش دادن ، خواندن و صحبت کردن به زبان انگلیسی غافل نشوید. زمانی که در منزل تنها هستید و در حال انجام کارهای می باشید با صدای بلند به زبان انگلیسی صحبت کنید ، شک نکنید که این کار معجزه میکند.

به خاطر داشته باشید که تمرین و تکرار ، کلید یادگیری هر مهارتی از جمله زبان انگلیسی است. از هر موقعیتی که دارید برای تمرین زبان انگلیسی با دوستان و خانواده ی خود استفاده کنید ، همه کارهای روزمره خود را به زبان انگلیسی یادداشت کنید و تا می توانید متن های مختلف به زبان انگلیسی بخوانید.

 تسلط به زبان انگلیسی طی یک شب و چند روز و چند هفته اتفاق نمی افتد هر چقدر بیشتر تمرین کنید مسلط تر می شوید.

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور ارشد وب سایت سرزمین زبان

پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی

پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی سرزمین زبان
90 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزش زبان انگلیسی
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link