آموزش آیلتس IELTS Training

آموزش آیلتس IELTS Training

آموزش آیلتس IELTS Training

آیلتس و روزنامه ها

این درس و نکات مورد نظر آن پیرامون این مطلب است که با استفاده از روزنامه ها می توانیم باعث ارتقاء دانش زبانی خود در آیلتس شویم .

چیزی که شما با خواندن این مقاله خواهید یافت منابع آن لاین و نکات ابتدایی از استفاده روزنامه ها می باشد .

توضیح این مطلب که چگونه خواندن روزنامه ها می تواند شما را در امتحان آیلتس موفق کند . با طرح پیشنهاد چند تمرین است تا با تکرار آن ها بتوانید بهتر بخوانید .

آیلتس
آموزش آیلتس

چرا باید روزنامه بخوانیم ؟ شما به همان مهارتی در خواندن نیاز که در تست زدن ها هم به آن نیازمند هستید .

بسیاری از مقاله های روزنامه ها شبیه به تست های آیلتس هستند .

عموماً به یک اندازه ، عنوان های عمومی مورد علاقه را پوشش می دهند و صرفاً برای خوانندگان غیر حرفه ای نوشته شده اند .

شما معمولاً یک مقاله را به سرعت می خوانید تا دریابید به کار شما می آید برایتان مفید است یا نه ؟

بنابراین می توان گفت که از این جهت ، خواندن روزنامه ها برای ما کار مفیدی است .

چرا که همان مهارتی را نیاز داریم تا آن را ارتقاء بدهیم که در امتحان برای سرعت بخشیدن مهارت خواندن به آن نیاز مند هستیم . ( مهارت سریع خواندن )

اغلب موارد ، شما آگاهانه ، نسبت به متنی که می خوانید احاطه فکری دارید ، بنابراین به مقاله نگاهی می اندازید تا مطمئین شوید همان چیزی است که به دنبال آن می گردید .

از آن جایی که شما فرد بومی زبانی نیستید ، مقالات درج شده در روزنامه ها ، پر نشده اند از واژه هایی که برای شما نا آشنا می باشد .

اصل مطلب این است که شمابه خواندن خود تا امتحان ادامه می دهید و سعی می کنید تا با خواندن متن به معنا برسید . اگر قرار باشد هر لحظه سری به فرهنگ لغت نامه بزنید ، در عمل دست از خواندن می کشید و دلسرد می شوید .

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
Learn English Channel Telegram

چرا روزنامه می خوانید ؟ روش موثری است تا بتوانید کلمات زیادی یاد بگیرید .

 

به این معنا که هر وقت که در حین خواندن با کلمه جدیدی برخورد می کنید ، چون آن را در قالب متن می خوانید ، بنابراین با آن آشنا می شوید . حتی یاد می گیرید که واژه ی مورد نظر شما در قالب چه ساختار و با چه عبارت و یا واژه دیگری همخوانی دارد . ( البته در مقالات قبلی پیرامون کلمات هماهنگ و همخوان به شما کاربران گرامی مطالب زیادی ارائه داده ایم . )

نسخه ی صوتی این مقاله :

پس پاسخ این پرسش کاملاً مسلم است که کجا چه وقت با بیش تر کلمات سرو کار داریم ؟

در متن و در حین خواندن متون .

چرا روزنامه می خوانیم ؟ تا از دشواری های امتحان آیلتس خلاص بشویم .

واقعیت این است که بیش از حد به روش آیلتس خواندن ، برای روح و درمان ما خوب نیست .

اگر تصمیم دارید سطح دانش انگلیسی خود را ارتقاء بدهید ، باید کارهایی را انجام دهید که علاقه و اشتیاق شما را برانگیخته می کند چرا که آیلتس همیشه مورد علاقه همه نیست .

هرچه بیشتر علاقمند شوید ، عملکرد و کار رایی مغز شما بالاتر می رود و فرآیند یادگیری بهتر و عمیق تر صورت خواهد گرفت . در این حوزه ، خواندن روزنامه ها مفید است و ما آن را برای شما توصیه می کنیم چرا که در برگزیده مطالب تجاری ، هنری و ورزش می باشد . بنابراین توصیه ما این است که مطالب مورد علاقه خودتان را بخوانید .

 

مشکل روزنامه خواندن چیست و چگونه می توان آن را هموار کرد ؟!

 

از آن جهت که برای بومی زبان ها نوشته شده است . بنابراین برای ما که انگلیسی زبان دوم و یا زبان خارجی محسوب می شود ، چندان کار آسانی نیست .

در این جا چند توصیه برای شما دارم :

  • عنوان ها و مطالب مورد علاقه خودرا پیدا کنید که شما را در دنبال کردن آن ، انگیزه دار کند .
  • آن را به رای درک کلی بخوانید – چرا که هر بار که مقاله و مطلبی را در روزنامه می خوانید و مفهوم کلی آن را درک می کنید ، احساس خوبی خواهید کرد ، ازاین که کاری را انجام داده اید که بومی زبان انگلیسی قادر به انجام آن است .
  • سعی کنید بطور منظم بخوانید . حتی در فرصت های کوتاه مهم منسجم بدون کار شما است . ( می توانید هر روز 20 دقیقه به خواندن روزنامه اختصاص بدهید . )

بهترین تجربه ها فقط خواندن است .

 

در ذیل چند توصیه برای تمرین های یادگیری خاص ارائه می کنم که همگی کاربردی هستند و پاسخگوی نیاز شما در ایلتس می باشد . اما عالی ترین چیزی که می توانید انجام دهید . خواندن است – تا جایی که توان دارید بخوانید . چرا ؟ به این دلیل کسانی که قادر هستند به بهترین نحو ممکن است بخوانند ، قادر هستند بیشترین مطالب را بخوانند .

باید اضافه کنم که این نوع خواندن بهترین روش بالا بردن مهارت آیلتس می باشد با این روش دیگر از خواندن متون طولانی با واژه های نا شناخته بخواهید ترسید .

تمرین اول – مطلب متن درباره چی بوده است ؟

 

این آسان ترین تمرین دنیا است . چرا که به محض این که خواندن مقاله را تمام می کنید ، شما می توانید بگویید که جریان چه بوده است . اگر مطالب را متوجه نشدید ، پس به حد کافی آن را نخوانده اید – در واقع وقت خود را تلف کرده اید . توصیه من این است که همیشه این کار را انجام دهید .

تمرین دوم یادداشت برداری کنید و خلاصه مطالب را بنویسید .

 

البته تمرین مشابهی است که اغلب کمتر آن را انجام می دهید . ایده اصلی این جا می باشد که شما از موارد اصلی مطلب ، نکته برداری می کنید و در آخری یک خلاصه کوتاه از آن تهیه می کنید در این جا علت این که نکته برداری و خلاصه نویسی کار بسیار جالبی است را به صورت خلاصه برایتان می نویسیم :

  • یادداشت برداری به شما کمک می کند تا بر روی واژه ها تمرکز کنید و این کار برای یادگیری کلمات ، کار بسیار خوبی است .
  • خلاصه برداری تست ها نشان می دهد که چقدر خوب مطلب را گرفته اید آیا توانسته اید واژه های جدید را در جمله سازی به کار ببرید یا نه ، نشانه این است که هنوز آن کلمه را یاد نگرفته اید .
  • اگر نگاهی مطلب خواندن بیندازید ، پی خواهید برد که این کار شما را در بالا بردن مهارت خواندن متون آیلتس کمک می کند .
  • تمرین نوشتن آیلتس واقعاً مانند تمرین خلاصه برداری است . اکثراً فراگیرها ، باعکس ها و ارقام مشکل دارند مهارت هایی که شما آن ها را به کار می برید یعنی خلاصه برداری از مطالب مهم در واقع از تمرین هایی نشأت گرفته اند که در خواندن روزنامه ها انجام داده اید و از آن ها یادداشت برداری و خلاصه نویسی کرده اید .

تمرین سوم – مقاله مشابه دیگری پیدا کنید .

 

من فکر می کنم که این مورد ، تمرین عالی می تواند باشد : کاملاً طبیعی ، جالب برای یادگیری زبان است . ایده خوب این است که با خواندن مقاله ای ، شما سعی می کنید مقاله مشابه دیگری را پیدا کنید و آن را بخوانید . البته اغلب موقع همین طور می شود .

شما سعی می کنید تا با خواندن یک مقاله ، مقاله مشابه دیگری را بخوانید تا مطالب جدید تری پیرامون آن مطلب ، پیدا کنید که تکمیل کننده ی آن باشد . چرا که در دنیای واقعی هم همین کار را انجام می دهید دقیقاً مانند گوگلنیگ کردن عناوین : بیشتر روزنامه ها چنین داستان هایی دارند

که به صورت منسجم هر هفته و یا هرروز مطالبی برای خواندن ، ارائه می دهند . پیشنهاد من به شما این است که در انتخاب بعدی مقاله ها ، به دنبال یافتن شباهت ها و تفاوت ها باشید و این کار همون فعالیت اسکن کردن در آیلتس است ، شما ضرورتن به دنبال واژه های مشابه نیستید ، شما به دنبال معانی مشابه هستید .

من زمانی به این واقعیت پی بردم که در انگلستان زندگی می کردن آن ها همگی شامل زبان و ایده های مشابه هستند ، اما کمی متفاوت تر .

تمرین چهارم – 5 لغت پیدا کنید .

 

در این جا ،   تمرین ارائه می دهیم که به هر حال به یادگیری طبیعی زبان ، شبیه تر است و بعد به این فکر کنید که چگونه دیکشنری ها به شما کمک می کنند .

شما یک متن بخوانید و 5 کلمه از آن انتخاب کنید که می خواهید آن را بیاموزید .

 

 

تهیه و تنظیم : اشرف سرلک

کارشناسی ارشد : مدیریت آموزشی

از دانشگاه تهران مرکز

مشاوران ما:

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797
02144961935
02144961936
02144008685
سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

 

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link