چگونه با دیدن فیلم ، انگلیسی مان را تقویت کنیم؟

چگونه با دیدن فیلم ، انگلیسی مان را تقویت کنیم؟

چگونه با دیدن فیلم ، انگلیسی مان را تقویت کنیم؟

 

این مقاله در پاسخ به سوال یکی از علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی که تنها از طریق تماشای  فیلم ها قصد تقویت زبان انگلیسی اش را دارد منتشر می شود.

تماشای فیلم ها یک راه فوق العاده برای شماست تا بتوانید انگلیسی تان را تقویت کنید بخصوص در دو مهارت اسپیکینگ و لیسینیگ. معمولا فیلم ها برای زبان آموزان انگلیسی ساخته نمی شود (در حقیقت برای گویشوران بومی انگلیسی ساخته شده است.) بنابرین زبانش دقیقا همان زبانی است که شما در زندگی واقعی می شنوید. سرعت مکالمه شان بسیار سریع است ، از تلفظ و لهجه های بومی استفاده می شود و حاوی سیل عظیمی از اصطلاحات و عبارت های انگلیسی است.

تقویت زبان انگلیسی با دیدن فیلم
تقویت زبان انگلیسی با دیدن فیلم

ایده ی خوبی نیست که از آن به عنوان تنها روش یادگیری انگلیسی استفاده کنید و توصیه می شود در کنار برنامه های دیگرتان از آن استفاده کنید. با این حال من قطعا به همه ی زبان آموزان انگلیسی پیشنهاد می کنم از تماشای فیلم ها در اوقات فراغت شان برای تمرینات اضافی که ممکن است در کلاس درس نداشته باشند بهره مند شوند.

کدام فیلم ها را باید تماشا کنم؟

انتخاب فیلمی که مناسب سطح شماست می تواند مشکل باشد اگر سطح انگلیسی تان مبتدی است فیلمی را انتخاب کنید که قبلا دیده اید یا فیلمی را انتخاب کنید که برای کودکان ساخته شده است و از زبان ساده تری استفاده می کند(مانند فیلم های Pixar). با این حال اگر در سطوح بالاتری قرار گرفته اید می توانید خودتان را به چالش بکشید و فیلم هایی را تماشا کنید که زبان پیشرفته تری دارد.

 

در هر سطحی که قرار دارید ممکن است وسوسه شوید که از زیرنویس استفاده کنید. اگر چنین است من پیشنهاد می کنم از زیرنویس استفاده کنید. در این حالت مادامی که درحال گوش دادن به فیلم هستید می توانید زیرنویس اش را هم بخوانید. البته گوش دادن به فیلم و خواندن همزمان زیرنویس آن ممکن است برایتان مشکل باشد.

 

پیشنهاد من به شما این است که در ابتدا فیلم را با زیرنویس زبان خودتان یعنی فارسی ببینید(منظور من این است که با این کار فیلم تماشا کردن را ، راه مهیج و سرگرم کننده ای برای یادگیری انگلیسی می بینید )

نترسید از این که مجبورید بخش هایی از فیلم را که متوجه نمی شوید دوباره پخش کنید یا برای آن قسمت زیرنویس روشن کنید. اگر شما زمان کافی دارید می توانید فیلم(یا بخشی از فیلم)را برای اولین بار بدون زیرنویس سپس با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید. اگر هنوز هم خیلی خوب متوجه نشده اید می توانید فیلم را برای آخرین بار به زبان خودتان تماشا کنید.این روش به تقویت مهارت شنیدارتان به شدت کمک خواهد کرد.

در این بخش وب سایتی را به شما معرفی می کنم که جایگزین خوبی برای زیرنویس ها می باشد”www.eslnotes.com” این وبسایت خلاصه ی فیلم های محبوب و لیستی از کلمات و عبارت هایی که شما ممکن است در طول فیلم متوجه نشوید و راهنمایی هایی از این قبیل را به شما ارائه خواهد داد . اگر شما قبل از تماشای فیلم به این سایت مراجعه کنید سپس فیلم را تماشا کنید به احتمال زیاد درک بهتری از فیلم خواهید داشت.

چگونه تماشا کردن فیلم یا به عبارتی فیلم دیدن به من کمک می کند؟

تماشا کردن فیلم های انگلیسی به طرق مختلف به شما کمک خواهد کرد.

1)مهارت های شنیداری(Listening): شما انگلیسی را به شیوه ای بسیار طبیعی می شنوید.در بعضی بخش ها سرعت مکالمه بسیار سریع می باشد و شما خیلی خوب نمی توانید متوجه شوید اما روش فوق العاده ای خواهد بود که شما به گویشوران بومی در حالی که با هم مکالمه می کنند گوش دهید.همچنین عبارات و کلمات عامیانه به عبارت دیگر انگلیسی محاوره ای را خواهید شنید که در کتاب ها و دیکشنری ها وجود ندارد.

 

 

 

2)مهارت های گفتاری(Speaking): شنیدن گفتگوهای بومیان به مهارت های گفتاری تان(speaking) کمک خواهد کرد.شما خواهید شنید که چگونه کلمات تان را با یکدیگر مربوط سازید و در کلمات و جملات در کدام قسمت از استرس و intonation استفاده کنید.چرا فیلم ها را با دوستانتان تماشا  و بعد از دیدن فیلم درباره ی آن صحبت نمی کنید؟شما می توانید متن فیلم(Script) را از اینترنت پیدا کنید و صحنه های فیلم را با دوستانتان اجرا کنید.همچنین می توانید صحنه را مجددا پلی کنید و تلفظ تان را چک کنید.

 

 

 

3)تلفظ: همه ی ما می دانیم که تلفظ لغات و کلمات انگلیسی واقعا مشکل است  و زمانی که کلمه ای را می خوانیم واقعا مشکل است که بدانیم آن کلمه چگونه بیان می شود.شنیدن گویشوران بومی انگلیسی که با یگدیگر صحبت می کنند به شما کمک خواهد کرد که نحوه ی تلفظ کلمات را بشنوید.اگر تنها از زیرنویس انگلیسی استفاده می کنید شما تنها قادر خواهید بود بدانید که چگونه کلمات نوشته می شوند.

 

 

 

4)واژگان: با تماشای فیلم های انگلیسی کلمات ,عبارات و اصطلاحات جدید زیادی را خواهید شنید.پیشنهاد می کنم دفترچه ای با خودتان داشته باشید و هر کلمه و عبارت جدیدی را که می شنوید و تمایل دارید آن را بخاطر داشته باشید یا حتی آن ها را متوجه نشده اید در دفترچه تان یادداشت کنید.بعدها می توانید معنی آن را پیدا کنید یا از معلم تان بپرسید.

 

 

5)دانش تان را وارد عمل کنید: در کلاس های انگلیسی شما واژگان و گرامر زیادی را یاد خواهید گرفت اما شما نمی دانید چطور از آن ها در زندگی واقعی استفاده کنید.تماشای فیلم های انگلیسی به شما کمک خواهد کرد که بدانید چگونه از تمام دانشی که در موقعیت های روزمره یاد گرفته اید استفاده کنید.

 

تماشا کردن فیلم ها به زبان اصلی شان واقعا لذت بخش است بنابرین دوبله را خاموش کنید و زیرنویس را( در صورت تمایل) روشن کنید و لذت ببرید.

 

مترجم این مقاله:

خانم فاطمه جلالی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی.

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در منزل
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link