چطور بدون کلاس و معلم ، زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

چطور بدون کلاس و معلم ، زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم ؟ شما با خواندن این مقاله ، یادگیری زبان انگلیسی بدون معلم و کلاس را تجربه می کنید

چطور بدون کلاس و معلم ، زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه و بدون کلاس معلم چیست؟

مهم ترین سوالی که در سنین بزرگسالی شنیده می شود اینه که “چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم” و یا “چطور بدون کلاس و معلم ، زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟” ، در این مقاله می خواهیم تمامی نکات مربوط به این بحث را به شما بگوییم.

 

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم
چطور بدون کلاس و معلم، زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

اگر شما در حال خواندن این مقاله هستید من تصور می کنم که شما می خواهید با اعتماد به نفس و با یک مهارت خوبی به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید.

چطور بدون کلاس و معلم ، زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

زمانی که ما به طور موثری ارتباط برقرار می کنیم قادر خواهیم بود ایده ها و نظراتمان را بیان کنیم ، تجربیاتمان را به اشتراک بگذاریم و با دیگران روابط ایجاد می کنیم. زمانی که ما به سختی می توانیم خودمان را بیان کنیم احساس ناامنی و بی ارزشی می کنیم. به عنوان یک انسان ، ما می خواهیم در بحث های گروهی شرکت کنیم و بر جامعه اطرافمان تاثیرگذار باشیم.

در جهان مدرن ، ما ارتباطات گسترده تری داریم و انگلیسی به عنوان زبان بین المللی این امکان را به وجود می آورد که این ارتباطات را برقرار کنیم.

با بهتر صحبت کردن به زبان نگلیسی ، مردم سراسر جهان می توانند صدایمان را بشنوند. اما برای بهترصحبت کردن به زبان انگلیسی ، شما به یک معلم نیاز دارید؟ شما نیاز به کلاس های زبان انگلیسی دارید؟ پس چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم ؟

معلمان انگلیسی و کلاس های انگلیسی قطعا به شما کمک خواهند کرد. اما مطالعه به زبان انگلیسی برای چند ساعت در هفته کافی نیست و انگلیسی شما را خیلی بهتر نخواهد کرد.

چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟
چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

چیزی که شما نیاز دارید این است  که به یک زبان آموز خودگردان تبدیل شوید. یعنی کسانی که مسئولیت یادگیری خود را بر عهده می گیرند و برنامه یادگیری شان را خودشان تنظیم می کنند تا در زبان انگلیسی پیشرفت کنند.

این کاملا درست است که صحبت کردن و مکالمه یک فعالیت اجتماعی است و بهتر است با دیگران انجام شود. شما می توانید همین مورد را درمورد فعالیت های زیاد دیگری هم بگویید. لئومسی یک بازیکن فوق العاده فوتبال می شود چرا که اوسال های زیادی است که هر روز ساعاتی را با خودش فوتبال تمرین می کند.

شما می توانید همین کار را با زبان انگلیسی تان انجام دهید. در اینجا سی و دو روش را مطرح کرده ایم که به شما کمک می کند بدون کلاس رفتن زبان انگلیسی را خیلی خوب صحبت کنید.

1- صدای خودتان را زمانی که به انگلیسی صحبت می کنید ضبط کنید.

گوش دادن به صدای خودتان درابتدا می تواند عجیب باشد.اما شما باید این کاررا انجام دهید.یک فایل صوتی کوتاه گوش دهید و سپس آنچه را که آن ها می گویند تکرار کنید وصدای خودتان را ضبط کنید.تفاوت ها را مقایسه کنید و دوباره امتحان کنید.انسان ها مقلدان طبیعی ای هستند.شما با این کار متوجه خواهید شد که روز به روز بهتر و بهتر خواهید شد.

Soundcloud  یک ابزار عالی برای ضبط صدایتان است. سعی کنید شما یا معلمتان از اشتباهاتتان یادداشت برداری کنید.

2- با صدای بلند به ویژه گفتگوها را بخوانید.

خواندن با صدای بلند مشابه صحبت کردن طبیعی نیست. اما این روش مفیدی است برای اینکه بتوانید عضلات صوتی یتان را تقویت کنید. پنج الی ده دقیقه در روز تمرین کنید. شما در نهایت متوجه خواهید شد ادای کدام صداها برای شما سخت می باشد.

متن نوشتاری گفتگوها را پیدا کنید و سعی کنید مانند یک بازیگر آن ها را با دوستتان تمرین کنید. شما همچنین با این کار می توانید عبارات رایجی را که انگلیسی زبان ها به هنگام صحبت کردن استفاده می کنند راحت تر یاد بگیرید.

3- زمانی که در حال رانندگی یا حمام کردن هستید آهنگ های انگلیسی را همراه با گوش کردن به آن ها بخوانید.

لیریک آهنگ های پاپ اغلب محاوره ای هستند. بنابرین شما می توانید با گوش دادن به آن ها اصطلاحات رایج زیادی را یاد بگیرید. انسان ها قادر خواهند بود که کلماتی را که همراه با موزیک استفاده کرده اند به راحتی به یاد بیاورند.

اگر به دنبال دانلود آهنگ های انگلیسی برای یادگیری زبان و یا در پی جستن آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان هستید! ما در مقاله 21 آهنگ مشهور یادگیری انگلیسی که به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند معرفی کرده ایم.

4- کلیپ ویدئوهای کوتاه تماشا کنید و سپس مکث کنید و آنچه را که می شنوید تکرار کنید.

یوتیوب یک منبع شگفت انگیز برای زبان آموزان است. شما به احتمال زیاد کلیپ های مورد علاقه تان را دارید. توصیه من این است که این کلیپ های کوتاه را تماشا کنید و واقعا آن ها را مطالعه کنید. ویدئوهای طولانی تر حوصله شما را سر می برد و شما را از ادامه راه منصرف می کند.

کلید بهتر شدن انگلیسی تان تماشای ویدئوهای کوتاه است. با دقت به آن ها گوش دهید و از دکمه مکث استفاده کنید تا بر روی کلمات و صداها تمرکز کنید. در بسیاری از ویدئوهای یوتیوب ، ویدئو در پایین تصاویر شرح داده شده است.

5- صداهای واکه (vowel) و هم خوان (consonant) را در انگلیسی یاد بگیرید.

نمودار واجی لیستی از صداهای واکه (vowel) و هم خوان(consonant) انگلیسی است. یادگیری تولید این صداها و استفاده از آن ها به منظور این که کلمات را به درستی تلفظ کنید به شما کمک خواهد کرد به وضوح به انگلیسی صحبت کنید.

6- schwa  را یاد بگیرید و شناسایی کنید.شما ممکن است بپرسید schwa چیست؟

رایج ترین صدا در زبان انگلیسی است.ما آن ها را همیشه در کلماتی مانند (teacher ) و (around) استفاده می کنیم.

7- فرم ضعیف و قوی کلمات رایج را یاد بگیرید.

زمانی که شما درمورد صدای schwa می دانید شما به گویشوران بومی به روش متفاوتی گوش خواهید داد. انگلیسی یک زبان stress-timed است. به این معنی که ما ترکیبی از فرم ضعیف و قوی تعدادی ازکلمات را استفاده می کنیم. کدام کلمات در جمله زیر با تاکید یا استرس بیشتری بیان می شود

I want to go for a drink tonight

چگونه گویشوران نیتیو در این جمله for a  را تلفظ می کنند؟ ما از صدای schwa استفاده می کنیم. بنابرین صدایش این چنین خواهد شد.

I wonna go ferra drink tenigh.

با یادگیری چگونگی و زمان استفاده از فرم های ضعیف ، مهارت گفتاری شما یک شبه بهبود خواهد یافت.زمانی که شما به سرعت گوش می دهید یاد خواهید گرفت برروی کلمات تاکیدی تمرکز کنید. گوینده انگلیسی وشما نهایتا خواهید توانست ما را متوجه شوید.

8- استرس کلمه را یاد بگیرید.

وقتی کلمات بیش تر از یک سیلاب دارند استرس کلمه بر روی یک سیلاب می باشد.برای مثال کلمه intelligence  چهار سیلاب دارد اما استرس کلمه برروی کدام سیلاب می باشد؟ به یاد داشته باشید که علامت عمودی کوچک در بالای کلمه استرس کلمه یا همان سیلاب تاکیدی را به ما نشان می دهد

9- استرس جمله را یاد بگیرید.

استرس جمله اشاره به کلمه یا کلماتی در عبارت یک جمله دارد که تاکید می شود. وقتی کلمه ای را تاکید می کنیم ما به شنونده کمک می کنیم که متوجه شود چه چیزی مهم است. اگر کلمه اشتباه را تاکید کنیم یا به کلمه کلیدی تاکید نکنیم شنونده ی ما ممکن است گیج شود یا متوجه نشود که چه چیزی در جمله مهم است.

چندسال پیش در یک باشگاه ورزشی ثبت نام کردم. از من خواسته شد تا در کلاس های مقدماتی درساعت 5 تا 6 شرکت کنم. منشی مجارستانی به کلمه شش تاکید کرد بنابرین من ساعت 5:55 دقیقه رسیدم. او به من نگاه کرد و به من گفت که شما دیر کردید و کلاس نزدیک تمام شدن است. او می بایست پنج و شش هر دو را تاکید می کرد. در این صورت این گونه برداشت می شود که کلاس یک ساعت به طول می انجامد و درساعت پنج شروع می شود.

چگونه زبان انگلیسی را در خانه و بدون کلاس بیاموزیم؟
چگونه زبان انگلیسی را در خانه و بدون کلاس بیاموزیم؟

10- عبارت های ثابت و نیمه ثابت را شناسایی کنید و آن ها را تمرین کنید.

عبارت های ثابت معمولا بین سه تا هفت کلمه هستند وشامل آیتم های مانند

To be honest (صادقانه بگویم)

In a moment (دریک لحظه)

On the other hand (ازسوی دیگر)

یک مکالمه از ساختارهای دستوری ، واژگان و عبارت های ثابت و نیمه ثابت ساخته شده است.

In fact , to tell the truth , on the whole , most of the time , my friend and I

با یکدیگر با یک سری از عبارت های ثابت و نیمه ثابت ارتباط برقرار کنید. عملکرد ارتباطی این عبارت ها را یاد بگیرید و چگونگی تلفظ کردن آن ها را تمرین کنید (فرم های ضعیف را به یاد داشته باشید ، دقت کنید کدام کلمات تاکید یا استرس می شوند.) وآن ها را در مکالمه روزمره خودتان استفاده کنید.

11- collocations (مجموعه ها) را یاد بگیرید.

کلمات دوست ندارند تنها بیایند. آن ها دوست دارند در کنار دوستانشان بیایند درست مانند مردم. برخی از کلمات ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند و برخی دیگر به هیچ عنوان در کنار هم قرار نمی گیرند.

به ترکیب رایج کلمات با دقت گوش دهید:

short (کوتاه) و small (کوچک) معنای مشابهی دارند.

اما مردم موهای کوتاه (short hair) دارند نه موهای کوچک (small hair).

high (بالا) و tall (بلند) اغلب خیلی متفاوت نیستند.

اما مردم امید زیاد (high hopes) دارند نه امید بلند (tall hopes).

حیله گری را برای روباه با کلمه  sly به کار می بریم نه devious

 

12- افعال دو قسمتی را جایگزین افعال با قاعده کنید.

بسیاری از زبان آموزان متوجه نمی شوند که چرا گویشوران بومی از تعداد زیادی افعال دو قسمتی استفاده می کنند در حالی که افعال طبیعی (معمولا با ریشه لاتین) که معنای مشابهی دارند وجود دارد.

انگلیسی در اصل یک زبان ژرمنی بود که تعداد زیادی از واژگان لاتین بعد از پیروزی نورمن در قرن یازده وارد این زبان شد. صرف نظر از عوامل تاریخی ، گویشوران بومی انگلیسی از تعداد زیادی افعال دو قسمتی استفاده می کنند. اگرشما می خواهید انگلیسی را متوجه شوید سعی کنید آن ها را در مکالمه خودتان وارد کنید.

اگر شما اشتباه کنید به احتمال زیاد ما را می خندانید اما ما متوجه منظور شما خواهیم شد چرا که با استفاده از موقعیت مورد نظر آنچه را که می خواهید بگویید حدس می زنیم. افعال دو قسمتی مکانی هستند و دراصل به یک حرکت یا جنبش اشاره دارند بنابرین زمانی که شما یک فعل دو قسمتی جدیدی رایاد می گیرید یک حرکت فیزیکی انجام دهید این کار در به خاطر آوردن کلمه موردنظر به شما کمک خواهد کرد.

 

13- پاسخ های کوتاه اتوماتیک وار را یاد بگیرید. بسیاری از پاسخ های ما اتوماتیک وار هستند.

Ok, right, no problem, fine thanks, just a moment, you’re welcome, fine by me, let’s do it, Yup, no way, Do I have to?, you’re joking. right?

این پاسخ های کوتاه اتوماتیک وار را جمع آوری کنید و شروع به استفاده از آن ها کنید.

14- داستان گفتن را تمرین کنید واز زمان های روایتی استفاده کنید.

انسان ها برای داستان گفتن طراحی شده اند. ما ازگذشته ساده ، حال استمراری و ماضی نقلی برای داستان گفتن استفاده می کنیم. اما زمانی که شنونده خیلی علاقه مند شود آن ها احساس می کنند که در حال تجربه کردن داستان هستند. بنابرین ما اغلب از زمان حال استفاده می کنیم تا داستانمان را نمایشی تر کنیم.

15- زمان مکث کردن برای تاثیرگذاری را یاد بگیرید.

سریع صحبت کردن در زبان انگلیسی از شما یک گوینده موثر انگلیسی زبان نمی سازد. دانستن این که چه زمانی مکث کنید به شنونده این فرصت را می دهد تا درباره آنچه که شما گفته اید ، پاسخ مناسب  و پیش بینی آنچه را که قصد گفتنش را دارد فکر کند. تصور کنید که شما یک بازیگر برروی صحنه هستید مکث کردن مردم را علاقه مند نگه می دارد. این استراتژی فوق العاده ای است اگر شما نیاز به صحبت برای جمع دارید.

16- chunking را یاد بگیرید.

Chunking به معنی این است که کلمات به هم بپیوندید و واحدهای معناداری بسازید. شما لازم نیست هر کلمه را در یک عبارت استفاده می کنید تجزیه و تحلیل کنید.

به این عبارت توجه کنید (nice to meet you) این یک عبارت کوتاه است (چهار کلمه) که می تواند به عنوان یک آیتم در نظر گرفته شود.

این یک نمونه از انداختگی لغات است (leaving words out) چرا که دو کلمه it و is در آغاز عبارت حذف شده اند. به هر حال ما نیاز نداریم که آن ها را شامل کنیم.

17- مشکلات خاص تلفظ در زبان اول خود را یاد بگیرید.

زبان آموزان ژاپنی دریافته اند که شناسایی و تولید صدای  R و L برایشان مشکل است.

اسپانیایی ها تمایزی بین B و V قائل نمی شوند.

آلمانی ها اغلب به جای W بگویند V می گویند.

بنابرین مشکلات تلفظ مردم را در اولین زبان شان را پیدا کنید مشکلاتی که آن ها به هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی آن ها را تکرار می کنند. در نهایت شما خواهید پیدا کرد چیزی را که نیاز به تمرکز دارد.

18- لهجه ای که دوست دارید را انتخاب کنید و آن را تقلید کنید.

ما اغلب یک ارتباط عاطفی با ملیت های خاص داریم. به کدام فرهنگ علاقه ی بیشتری دارید فرهنگ بریتانیایی یا فرهنگ آمریکایی؟ کدام را حمایت می کنید منچستر یونایتد یا آرسنال؟ در قدم اول تصمیم بگیرید چه نوع انگلیسی ای را می خواهید یاد بگیرید؟

19- بازیگری را که دوست دارید پیدا کنید و چیزی که باعث شده او را به سخنور قدرتمندی تبدیل کند شناسایی کنید.

آیا شما می خواهید صدایتان مانند باراک اوباما ، بندیکت کامبریج (شرلوک هومز)، بیانسه یا استیو جابز باشد؟

20- از یک آینه یا یک ورق کاغذ برای شناسایی صداهای حلقی و صداهای غیرحلقی استفاده کنید.

صداهای حلقی صداهایی هستند که با یک انفجار کوچک تولید می شوند مانند کلمه P در کلمه ی pen و صداهای غیرحلقی صداهایی هستند که هنگام ادای آن ها مقدار کمی هوا از دهان خارج می شود یا ممکن است هوایی از دهان خارج نشود مانند صدای B درکلمه Ben.

21- چرخش زبان را تمرین کنید.

چرخش زبان یعنی از عبارت هایی استفاده کنید که طوری طراحی شده اند که تلفظ صداهای خاص را بهبود ببخشند. سعی کنید عبارت زیر را به سرعت بگویید.

What a terrible tongue twister. What a terrible tongue twister. What a terrible tongue twister

22- هجی کردن یا اسپل کردن نام ها ، شماره ها و تاریخ ها را بلند تمرین کنید.

این کار ممکن است برای برخی از شما بسیار ابتدایی باشد اما اگر تمرین نکنید شما فراموش می کنید که چطور آن ها را بگویید.

23- زیرو بمی صدا (intonation) الگوهای رایج را یاد بگیرید.

زیروبمی صدا intonation (زمانی است که درجه صدا بالا و پایین می رود) در زبان انگلیسی پیچیده است. اما ازاهمیت زیادی برخوردار است و احساس و هیجان گوینده را منتقل می کند.

24- مکان articulation را یاد بگیرید.

articulation ها بخش هایی از زبان هستند که صوت را به گفتار تبدیل می کنند. آن ها می توانند مکان های ثابتی (دندان ها ، پشت دندان ها ، سقف دهان) و بخش های متحرکی ( زبان ، لب ها ، نرم کامه و فک ) را شامل شوند.

25- بعد از شناسایی مکان تولید گفتار ، حرکات گویشوران بومی هنگام صحبت کردن را تمرین کنید.

26- دانستن این که چرا زبان انگلیسی ، زبانی است که استرس های منظمی دارد حائز اهمیت است.

ریتم زبان بر سیلاب های تاکیدی پای ریزی شده است. بنابرین ما سیلاب غیرتاکیدی را کوتاه می کنیم تا ریتم را متناسب سازیم.

27- نحوه قطع کردن کلام کسی و اعتراض مودبانه را یاد بگیرید. برای این کار می توانید از عبارت های زیر استفاده کنید.

Can I just say something here?

Can I stop you there for a moment?

Can I just butt in for a second?

Can I just mention something?

Can I just add something here?

Do you mind if I come in here?

Before you move on, I’d like to say something.

Before you go on, I’d like to say something.

.Excuse me for interrupting but….

Excuse me for butting in but….

28- آرام تر و عمیق تر صحبت کنید.

مطالعات نشان می دهد کسانی که تن صدای عمیق تری دارند با قدرت تر نشان می دهند. به خصوص این برای مردان کاملا صدق می کند. این مسئله بسیار اهمیت دارد اگر شما می خواهید در مقابل جمع صحبت کنید.

29- به اشعار (یا آهنگ های رپ) گوش دهید وهمراه با آن ها بخوانید تا بتوانید ریتم زبان انگلیسی را تمرین کنید.

limerick شعرهای کوتاه ، خنده دار و قافیه داری هستند که واقعا در این زمینه مفید می باشند و نشان می دهد که چطور انگلیسی زبانی است که تاکیدهای منظمی دارد و ما چطور از فرم های ضعیف استفاده می کنیم.

30- حرف های ندا (exclamation) را یاد بگیرید.

حرف های ندا ، صداهای کوتاه ، کلمه یا عباراتی هستند که به طور ناگهانی استفاده می شوند تا یک احساسی را بیان کنند. مانند wow که تعجب را نشان می دهد.

31- تفسیرکردن (پارافریز کردن) را یاد بگیرید.

تفسیر کردن زمانی اتفاق می افتد که ما چیزی را که گفته ایم برای اینکه برای شنونده واضح تر کنیم تکرار می کنیم یا زمانی که ما چیزی را که دیگران گفته اند تکرار می کنیم.

32- از فرم اختصار استفاده کنید.

مثلا به جای این که بگویید should not از” shouldn’t ” استفاده کنید. کدام یک آسان تر است؟ استفاده از فرم اختصاری صحبت های شما را کارآمد تر می کند ودر زمان و انرژی شما صرفه جویی می کند.

در سی و دو روز آینده ، پانزده دقیقه از روز را صرف یکی از این راهنمایی ها کنید. من مطمئن هستم که شما به پیشرفت بزرگی دست پیدا خواهید کرد.

شاید روزی شما هم مانند مسی بازیکن فوتبال بتوانید انگلیسی صحبت کنید.

موفق باشید.

 

مترجم:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

 

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی

پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی سرزمین زبان
90 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزش زبان انگلیسی
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

مطالب مرتبط

11 نظر

 1. فهیمه طلاکوب

  البته با توجه به نکات بسیار زیبایی که ذکر کردید خیلی اوقات یادگیرندگان زبان دوم فقط به حفظ کردن کلمه برای یادگیری زبان اکتفا می کنندوغافل مشوند از کلماتی که این کلمه را همراهی کردهو ممکن است معنی این کلمه را تغییر دهد. پس باید یادگیری به صورت عبارات و همایندهایی باشد که یا به صورت قراردادی ویا به صورت محاوره ای و کاربردی با آن کلمه همراه میشوند. این روش هم باعث میشود یادگیرنده دچار اشتباه کمتر چه در نوشتار و چه در گفتار شود و هم درسطح یک بومی زبان بتواند روان و صحیح صحبت کند. و البته درک مطلب یادگیرندگان هم ارتقا پیدا خواهد کرد. واین مسعله را به وضوح در یادگیری زبا ن اول توسط کودک میتوان دید که جملات ویا عبارات را تقلید میکند بدون اینکه سیستم گرامریش را فراگرفته باشد. پس بدین وسیله میتواند هم روانتر وسریعتر صحبت کند و هم پروسه ی اود کردن اطلاعات را سرسیعتر کند برای خودش. پس یادگیری زبان توسط فراگیری علارت خیلی مفید تر خواهد بود.

  پاسخ
 2. Jenny

  به نظر من تنها یادگیری وکب کافی نیست و حتما برای یادگیری کامل زبان انگلیسی گرامر بسیار مهم میباشد.

  پاسخ
 3. ‍پینگ بک: 4 روش غوطه ور شدن در یادگیری زبان انگلیسی - سرزمین زبان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link