چگونه انگلیسی را آنلاین یاد بگیریم؟

چگونه انگلیسی را آنلاین یاد بگیریم؟

چگونه انگلیسی را آنلاین یاد بگیریم؟

تصور کنید که شما زمان و پول نامحدودی داشتید ، با این حساب آیا یادگیری زبان انگلیسی و کسب مهارت در آن آسان تر می شد؟ من مخالفم و نظرم این است که اینگونه نیست. حتی اگر زمان و پول هنگفتی هم برای هدر دادن داشته باشید آیا واقعا در صورت مطالعه ی شبانه روزی و صرف هزینه ها ی میلیونی تقویت زبان برای شما آسان خواهد بود؟ از نظر من کلمه ی آسان اینگونه تعبیر نمی شود. خوشبختانه با وجود اینترنت راه های بسیار زیادی به منظور مطالعه ی زبان بدون هدر دادن زمان و صرف هزینه های هنگفت وجود دارد. در حقیقت بسیاری از بهترین منابع آموزشی آنلاین رایگان هستند و اکثر منابع مطالعاتی اینترنتی بدون برنامه می باشند ، به طوری که شما میتوانید زبان را در بازه ی زمانی مناسب خود فرابگیرید بدون آنکه مجبور شوید برنامه ی روزانه ی خود را تغییر دهید.

چگونه انگلیسی را آنلاین یاد بگیریم؟
چگونه انگلیسی را آنلاین یاد بگیریم؟

 

7 روش برتر یادگیری زبان انگلیسی به صورت آنلاین

 

1-منابع آنلاین آموزش زبان انگلیسی دانش آموزان ESL را مطالعه کنید.

خود آموزی زبان انگلیسی به نظر نوعی تناقض است ، شما چطور فکر می کنید؟ مگر اینگونه نیست که یادگیری زبان انگلیسی می بایست به صورت گروهی باشد ؟ پاسخ این سوال هم بله است و هم خیر.

تعامل با دیگران به هنگام تمرین مهارت نوشتاری و گفتاری زبان روش خوبی است. نوشتار و گفتار به عنوان مهارت های زایشی یا مولد زبان شناخته می شوند زیرا شما در حال  تولید کردن زبان هستید ، در حالی که مهارت های شنیداری و خواندنی مهارت های دریافتی  محسوب می شوند که میتوان آن ها را به آسانی و بدون دردسر به صورت خود آموز و آنلاین فرا گرفت. در زیر لیستی از بهترین وب سایت ها و خدمات آنلاین وجود  دارد که به شما اجازه می دهد تا مهارت های خواندنی  و شنیداری زبان را در زمان مناسب و بدون صرف هزینه فرا بگیرید.

وب سایت های ویژه ی تمرین مهارت شنیداری زبان به صورت آنلاین

وب سایت های رایگان ویژه ی تمرین شنیداری زبان معمولا به 3 دسته ی زیر تقسیم می شوند:

i) سایت های ویژه ی تقویت زبان محاوره ای

org یکی از وب سایت های ویژه ی تقویت مهارت شنیداری زبان محاوره ای است این وب سایت شامل مکالمات مختلف با لهجه های متفاوت حتی لهجه های غیر بومی میباشد.

 

ii) سایت های ویژه ی تقویت شنیداری انگلیسی روزمره:

Randall’s ESL Cyber Listening Lab یک مثال خوب از دسته ی دوم وب سایت های شنیداری زبان است که پر از تمرین های شنیداری زبان درباره ی موضوعاتی مانند خرید ، مسافرت ، مدرسه و سایر موضوعات روزمره است.

 

iii) سایت هایی که افراد میتوانند در آنجا به گفتگوهای علمی و آموزشی به زبان انگلیسی گوش کنند.

Ted Talks تنها ممکن است معروف ترین منبع تقویت مهارت شنیداری زبان باشد که در واقع کلکسیونی از گفتگوهای تک نفره ی آموزشی است. Ted به اندازه ای میان زبان آموزان محبوب است که یک سایت مخصوص دانش آموزان ESL به نام  TEDxESL دارد.

وب سایت های رایگان تقویت مهارت خواندنی زبانتقویت مهارت خواندنی زبان انگلیسی

به قول معروف تا 3 نشود بازی نشود. همچنین 3 وب سایت برتر انگلیسی خواندنی وجود دارد.

دوره های آموزشی خود آموز:

برخی از وب سایت ها برنامه ها ی آموزشی منظمی در خصوص یادگیری انگلیسی خواندنی به شما ارائه میدهد که میتوانید بدون صرف هزینه آن ها را فرا بگیرید. ReadTheory که شامل آزمون های تشخیصی, دروس روزانه و روش ها ی پیگیری میزان پیشرفت یادگیری شما میباشد یکی از وب سایت های معروف انگلیسی خواندنی است.

 

مطالعات پایه ای :

سایر وب سایت ها مطالعات پایه ا ی را پیشنهاد میکنند که شامل مقالات انگلیسی هستند که برای انگلیسی زبانان ویرایش و ساده شده اند. Breaking News English و English Online دو وب سایت مناسب برای جستجوی متون ساده تر میباشند.

 

روزنامه های زبان آموزان:

اینها سایت های هستند که اخبارروزانه ویژه ی دانش آموزان ESL را به طور مرتب گزارش میکنند. یکی از بهترین مثال های اینگونه روزنامه ها سایت Bangkok-Based S Weekly  میباشد. (s مخفف کلمه یStudent است.)

2-هر جا هستید با نرم افزارهای تلفن همراه انگلیسی خود را تقویت کنید.

حال که به دنبال منابع خود آموز اینترنتی هستید بیاید “اینترنت اشیا ” را فراموش نکنیم.

اینترنت اشیا چیست؟

اینترنت اشیا به بخش های خاصی از وب گفته میشود که شما میتوانید از طریق تلفن همراه و نرم افزارهای موجود در تبلت و گوشی خود به آن ها دسترسی پیدا کنید. طی 10 سال گذشته نرم افزارهای رایگان آموزشی زبان انگلیسی به شکل قابل توجه ای پیشرفت کرده اند. برخی از نرم افراز های آموزشی مانند Dulingo کاملا رایگان هستند . این نرم افزارها دوره های آموزشی منظم و خود آموزی را در اختیار شما قرار میدهند به گونه ای که بیشتر روی مهارت خواندن ، نوشتاری و شنیداری شما تمرکز می کنند. چندین نرم افزار موجود دیگر نیز تمرین های آموزشی زبان را از یک نوع یا انواع مختلف به صورت رایگان در اختیار شما قرار میدهند. اگر بازار نرم افزار تلفن همراه خود را چک کنید میتوانید دستور العمل زبانی رایگان مناسب خود را پیدا کنید.

 

FluentU یکی از بهترین نرم افزارهای آموزشی زبان است که از ویدیوهای دنیای واقعی مانند موزیک ویدیو ها ، تیزر تبلیغاتی فیلم ها ، اخبار و مذاکرات الهام میگیرد و آن ها را به دروس خصوصی یادگیری زبان تبدیل میکند. زیر نویس ها ی برکنشی FlunetU ، لیست واژگان و فلش کارت هایی که براساس تیزر فیلم ها ساخته شده اند به شما کمک میکنند که همزمان با مشاهده ی ویدیوهای مورد علاقه ی خود به صورت فعالانه زبان را یاد بگیرید. تمامی این ویژگی ها موجب تقویت مضاعف مهارت خواندنی و شنیداری میشوند , نرم افزار FluentU  این کار را برای یادگیری پیوسته ی زبان میسر میکند.

3- یک Mooc بردارید.

Mooc چیست؟
Mooc چیست؟

شاید از خود بپرسید Mooc  دیگر چیست؟ ممکن است  به نظر برسد که این اسم یک توهین عجیب یا سکسکه ی یک گاو است, اما در واقع این اسم نسخه ی کوتاه شده ی عبارت” دوره ی فشرده ی آموزش آنلاین” میباشد. آن دسته از افرادی که اهل بازی ها ی رایانه ای هستند ممکن است متوجه شده باشند که موضوع از چه قرار است. درست همانگونه که یک بازی فشرده ی اینترنتی مثل StarCraft  یا Guild Wars تعداد بی شماری شرکت کننده  در یک بازی می پذیرد , Mooc  نیز به دانش آموزان بی شماری اجازه ی شرکت در یک کلاس آنلاین را میدهد. برخلاف اکثر بازی های فشرده ی آنلاین چند بازیکنی, Mooc  ها بدون نیاز به صرف هزینه در دسترس هستند.  دروس یادگیری زبان به روشMooc   اغلب توسط معلمان واقعی آموزش داده میشوند که با دانش آموزان از طریق درگاه های پیامکی آنلاین , ویدیوهای از پیش ضبط شده, سخنرانی ها و تعداد بی شماری از برنامه های زنده ی رادیویی در ارتباط هستند. بسیاری از دوره های فشرده ی آموزش آنلاین زبان از طریق وب سایت ها ی مخصوص Mooc  قابل دسترسی هستند. برخی از وب سایت ها مانند Edx, Future Learn و Coursera  شامل Mooc  های ESL  میباشند. سایر وب سایت ها از جمله ماشین جستجوگر Mooc   یاThe Mooc  List Search engineبه شما اجازه میدهد که اینگونه دوره های آموزشی انگلیسی را جستجو کنید.

 

4- با سایر انگلیسی زبانان در ارتباط باشید.

چند نفر زبان آموزدر اینترنت وجود دارد؟ میلیون ها؟ و زمانی که تمامی این زبان آموزان بخواهند با یکدیگر به صورت آنلاین صحبت کنند در جلسات آنلاینی دور هم جمع میشوند که به درگاه های پیامکی نیز معروف هستند. این جلسات مکانی است که زبان آموزان میتوانند با یکدیگر صحبت کنند. اکثر وب سایت ها یesl درگاه های پیامکی شلوغی دارند.جلسات The English Club و ESL Café دو نمونه از بزرگترین  این جلسات میباشند. همچنین شما میتوانید جلسات مخصوصی را پیدا کنید که به شما در آمادگی برای آزمون های زبان کمک میکنند.Urch TOFEL  یا درگاه پیامکی IESLTS Network  از جمله جلسات معروف میباشند. اما شاید عینی ترین راه برای ملاقات آنلاین زبان آموزان کاری است که احتمالا هم اکنون در حال انجام آن هستید. درست است من درباره ی استفاده از شبکه های اجتماعی صحبت میکنم. ممکن است تا حدودی با بزرگترین وب سایت های شبکه ی اجتماعی درخصوص یادگیری زبان از قبیل Tweeter, face book, Tumblrو Pinterest  آشنا باشید.از بین تمامی این سایت ها فیسبوک بیشترین تعداد کاربران فعال , صفحات و گروه های بیشمار ویژه ی زبان آموزان را دارد. در کشور خود به فیسبوک دسترسی ندارید؟ نگران نباشید… برای دانش آموزانی که در کشور خود به فیس بوک دسترسی ندارند وب سایت شبکه ی اجتماعی VK جایگزین مناسبی است. به این دلیل  که VK  در یک کشور غیر انگلیسی زبان (روسیه) پایه گذاری شده بنابراین طیف متنوعی از منابع یادگیری زبان رادر خود جای داده است.صفحات معروف UK که به یادگیری زبان کمک میکنند شامل کلوپ هاب کتاب انگلیسی,پلت فرم های معلمان زبان و حتی گروههای آنلاین مکالمه ی انگلیسی میشوند.

 

 

5-با همپایان بومی مکالمه انگلیسی داشته باشید.

مکالمه زبان انگلیسی
مکالمه زبان انگلیس

برای گفتگو در مکالمات زنده ی انگلیسی چندین وب سایت رایگان وجود دارد. اگر به مقاله ی ما در خصوص بهترین مکان جهت یافتن همپای مکالمه ی انگلیسی نگاهی بیندازید7 مکان روی سایت پیدا خواهید کرد  که در آنجا  میتوانید به صورت رایگان مکالمه زبان انگلیسی را تمرین کنید. علاوه بر وب سایت های کاربردی موجود در لیست زیر , قصد دارم چند سایت همپای مکالمه ای دیگر را به شما پیشنهاد کنم: The Mixxer, My Language Exchange و iTalki  . این وب سایت ها علاوه بر تمرین ها ی مکالمه ی انگلیسی به افراد کمک میکنند تا تبادلات زبانی خود را نیز سازمان دهی کنند. در یک تبادل زبانی شما زبان خود را به یک انگلیسی زبان آموزش میدهید در حالی که آن ها به شما انگلیسی می آموزند. به طور کلی این کار روشی ارزشمند به منظور یادگیری و درک بهتر زبان انگلیسی است.

 

6- وب سایت ها ی آموزشی انگلیسی زبان را دنبال کنید.

” خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو”

این اصطلاح معروف انگلیسی به این معناست که زمانی که شما در حال تطابق خود با یک مکان جدید هستید می بایست مانند سایر افرادی که در آنجا هستند رفتار کنید.بنابراین چه کسانی که در دنیای آنلاین مکالمه ی انگلیسی زندگی میکنند؟ مسلم است انگلیسی زبانان. شما نیز میتوانید به راحتی در اینترنت انگلیسی زندگی کنید به شرطی که هر آنچه یک انگلیسی زبا ن انجام میدهد شما نیز با جستجو در وب سایت ها ی انگلیسی زبان انجام دهید. لازم به ذکر است که برای این وب سایت ها چندین زیر مجموعه موجود است:

 

وب سایت ها ی آموزنده

چنانچه شما قصد دارید به زبان انگلیسی مطالعه کنید یا از آنچه که در جهان در حال وقوع است در اطلاع باشید, وب سایت های آموزنده گزینه های مناسبی برای تقویت زبان شما میباشند. وب سایت هایی مانند BBC News, CNN, Al Jazeers English  میتوانند منابع پیوسته ای برای یادگیری زبان با اخبار تکان دهنده و وقایع  دنیای  امروزعلم وتکنولوژی باشند.سایر وب سایت ها ی آموزشی مانند  Popular Science, Popular Mechanics و Scientific American روی اخبار علمی به زبان انگلیسی متمرکز هستند. این وب سایت ها به شما کمک میکنند تا همزمان با شکل گیری مهارت های خواندنی زبان انگلیسی ” کتاب و دنیای هوشمند” خود را ترویج دهید. همچنین سایت ها ی آموزشی دیگری وجود دارند که برای انگلیسی زبانان جوان تر طراحی شده اند, Wonderopolis یک نمونه از این دسته وب سایت ها است که شامل چندین مقاله ی کوتاه و خواندنی درباره ی چگونگی عملکرد جهان میباشد.به علاوه این وب سایت ها شامل لیست واژگان , تست های ادراکی و پیشنهاداتی است که درباره ی فعالیت ها ی مرتبط با این قبیل موضوعات است.

وب سایت ها ی اطلاعی –سرگرمی

اخبار و علوم تنها موضوعات آموزشی موجود در دنیای مجازی انگلیسی نیستند. به علاوه وب انگلیسی شامل تعداد بیشمار ی سایت است که در دسته ی اطلاعی-آموزشی (ترکیبی از اطلاعا ت و آموزش ) قرار میگیرند.وب سایت های اطلاعی- سرگرمی  جنبه ی آموزشی دارند اما اغلب هدف آن ها سرگرمی است. این سایت ها شامل داستان های عجیب, حقایق جالب و سرگرم کننده و گزارشات خنده دار است. Snopes, Boing Boing و Cracked از جمله سایت های اطلاعی-سرگرمی برتر میباشند.

وب سایت های پادکست

در حقیقت سایت های   Boing Boing و Cracked  به عنوان برترین انواع پادکست های اطلاعی-سرگرمی به زبان انگلیسی شناخته میشوند, پادکست های Cracked و گروه پادکست های Boing Boing  شامل گفتگوها و مکالمات آموزنده توسط انگلیسی زبانان میباشند. شما میتوانید پیشنهادات ما را درباره ی پادکست های انگلیسی زبان دنبال کنید ( و همچنین مشاهده کنید که چگونه پادکست ها به شما کمک میکنند تا مهارت گفتاری خود را تقویت کنید)برای پیدا کردن پادکست های بهتر و بیشتر میتوانید به وب سایت ها ی معروف پادکست از جمله Earwolf  , iTunes  و Stitcher مراجعه کنید.

7-با تلویزیون ، موزیک و فیلم های آنلاین شاد باشید.

فیلم های آنلاین
فیلم های آنلاین

کشورها ی عمده ی انگلیسی زبان  واقع در آمریکای شمالی,اروپا و استرالیا به طور قطع محصولات بسیاری برای صادر دارند. آیا اینگونه نیست؟ اما شاید بزرگ ترین محصول صادراتی دنیای انگلیسی زبانان “سرگرمی” است, انگلیسی زبانان فیلم ها و موزیک هایی می سازند که مورد پسند مردم سرتاسر جهان باشند.

برنامه های تلویزیونی و فیلم ها

اگر شما یکی از هزاران شهروند جهانی هستید که عاشق تلویزیون انگلیسی زبان اند وب سایت های سرگرم کننده روشی جالب و انگیزشی به منظور تقویت زبان انگلیسی به صورت رایگان هستند. شما میتوانید با مشاهده ی تمامی برنامه ها از جمله فیلم های سینمایی, سریال های تلویزیونی وموزیک  ویدیوها از سایت هایی مانند YouTube  برای تقویت انگلیسی استفاده کنید. برای آن دسته از افرادی که در کشور خود به YouTube دسترسی ندارند روشی جایگزین وجود دارد . برا ی مثال Vimeo  و Daily Motion گزینه های بسیار مناسبی هستند . سایر وب سایت های  تلویزیونی و سینمایی شامل Crackle , Hulu و Movies Found Online  میباشند.

موزیک

اگر تنها میخواهید به موسیقی گوش کنید فضای مجازی انگلیسی به شما این امکان را میدهد. سایت هایی مانند Pandora  و Spotify  به شما این امکان را میدهند تا لیست پخش موزیک انگلیسی خود را بسازید. سایر وب سایت ها مانند Tuneln یا iHeart Radio  به شما اجازه میدهند تا از طریق ایستگاه های رادیویی سراسر جهان به موزیک های انگلیسی زبان گوش کنید. اگر شما عاشق موسیقی هستید و میخواهید بیشترین بخش یادگیری زبانی شما ازطریق موسیقی باشد مطمئن شوید که راه کارهای ما را د رخصوص یادگیری زبان انگلیسی از طریق موزیک و آهنگ چک کرده اید.

اخبار سرگرم کننده

به عنوان آخرین اما نه تنها گزینه ی موجود اگر میخواهید از سرگرمی به عنوان یک منبع آنلاین تقویت انگلیسی استفاده کنید افراد معروف و هنرمندان را فراموش نکنید. هزاران سایت خبری سرگرم کننده مانند Entertainment Weekly, people Magazine , El,News  وغیره وجود دارند که تمرین ها ی خواندنی و شنیدنی انگلیسی بسیاری در اختیار افراد قرار میدهند.همچنین  کمیته ی سرگرمی طرفداران انگلیسی زبان به شما این شانس را میدهد تا با سایر طرفداران تلویزیونی, سینمایی و موسیقیایی به زبان انگلیسی در تعامل باشید. شما میتوانید در مکان هایی مانند TVFanForums.net وجلسات Popjustic درباره ی برنامه ها و آلبوم های مورد علاقه ی خود به زبان انگلیسی پست بگذارید.

اکثر سایت هایی که مختص جلسات طرفدارن میباشند  گسترده تر هستند. به یاد داشته باشید که خاطر نشان کردم  که برای هر چیزی یک درگاه پیامکی در مکانی خاص وجود دارد, برای اینکه بیشتر متوجه منظورم شوید جلسه ی Fanpop  را برای فیلم ها , تلویزیون, موزیک , کمدی ها , بازی ها ی رایانه ای و دیگر حوزه های پر طرفدار فرهنگ بررسی کنید.

چه شما فرد پولدار یا فقیری باشید و چه زمان محدود یا نامحدودی داشته باشید اینترنت بهترین منبع تقویت انگلیس آسان و در دسترس  بدون صرف هزینه است.

پس شروع کنید و برای یادگیری زبان انگلیسی به روش دلخواه خود آماده شوید بدون آنکه مجبور باشید کیف پول خود را برداید یا برنامه ی روزانه ی خود را تغییر دهید.

 

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در منزل
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

از ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link