با تماشای فیلم ها انگلیسی را بهتر بیاموزید

با تماشای فیلم ها انگلیسی را بهتر بیاموزید

با تماشای فیلم ها انگلیسی را بهتر بیاموزید (راهنمای کامل)

 

مقاله امروز ما بسیار شیرین و کاربردی است ، تحت عنوان:

با تماشای فیلم ها انگلیسی را بهتربیاموزید

بهترین و مفرح ترین روش آموزش زبان!

توصیه ما در سرزمین زبان به شما ایرانیان عزیز این است :

اگر از کلاس زبان رفتن و خواندن کتاب خسته شده اید ، بیایید به طور مستمر روش تماشای فیلم زبان انگلیسی را امتحان کنید

 

با تماشای فیلم ها انگلیسی را بهتر بیاموزید
با تماشای فیلم ها انگلیسی را بهتر بیاموزید

آیا یادگیری از روش فیلم دیدن برای من روش مناسبی است؟

در این باره مطالب و نکات و خلاصه راهکارهای جالبی رو براتون می گم تا بتونین با تماشا کردن یک فیلم کلی انگلیسی یاد بگیرین ، قبول دارم بعضی وقت ها متوجه حرف ها و مکالمات میان هنرپیشه های فیلم نمی شین ، اما بهتون قول می دم با خوندن این مطالب مفید ، می توانید کلمات و عبارات مورد نیاز و کاربردی خوبی رو یاد بگیرین که در یک زمان هم انگلیسی رو یاد بگیرین هم از تماشای فیلم مورد علاقه خودتون لذت ببرین.

خوب حالا منو همراهی کنید.

اول اجازه بدین دلایلی رو بیارم که ثابت بشه این روش جواب می ده وشما را متقاعد کنه که چرا این روش جواب می ده.

خواننده ی گرامی مقاله یادگیری زبان انگلیسی با تماشای فیلم ، از شما جهت انتخاب سرزمین زبان تشکر می کنم و پیشنهاد می کنیم که مقاله را تا انتها مطالعه کنید چرا که در انتهای این مقاله بهترین های زبان انگلیسی را به شما معرفی می کنیم .
و اما خبر خوب اینکه در سرزمین زبان از بهترین روش آموزش زبان انگلیسی باتدریس خانم اسکات مدرس سرزمین زبان از کشور انگلستان استفاده می کنیم و برای شما 7 مرحله برنامه ریزی کرده ایم تا از همان روز اول یادگیری ، نقشه ی کامل راه را داشته باشید . از سطح مبتدی تا پیشرفته و کسب نمره ی 7 آیلتس . تمامی این موارد را در پکیج شش ماهه سرزمین زبان گرد آوردیم و فقط و فقط برای شما خواننده ی گرامی این مقاله 50 درصد تخفیف ویژه جهت سفارش این پکیج در نظر گرفته ایم
50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در منزل

 

1-شما با زبان انگلیسی واقعی آشنا می شین … نه با انگلیسی در متن!

واقعیت اینه که وقتی در ایالت الینویز آمریکا زندگی می کردم برام سوال بود که چرا انگلیسی رو که در مقطع لیسانس زبان یاد گرفته بودم برام کارآیی نداشت؟!!

خیلی جالب بود چون مردم طور دیگه ای باهم صحبت می کردن. و من متوجه هیچ چیزی نمی شدم

به عنوان مثال در کلاس ها و دوره یاد گرفته بودیم که مثلا اصطلاح It’s a quarter to 3 یا مثلا   It’s raining cats and dogs

باید بگم در زندگی واقعی بومی زبان چندان از اونا به این شکل استفاده نمی کنن هر چند صحیح هستن.

2-کلمات انگلیسی را باید در بطن متن (شفاهی ،کتبی) یاد گرفت.

به همین دلیل می گم که با تماشای یک فیلم انگلیسی کاربرد واژه ها بهتر در ذهن ما می مونن ، و با آنها کاربردی تر آشنامی شیم.

مثلا اگر فیلم های رمانتیک دوست دارید بعد از تماشای 20-10 فیلم با اصطلاحات و واژه ها و عبارات بهتر آشنا می شین . اگه تا قبل از این با لیست طومار وار لغت با حفظ کردن یاد می گرفتین پی به معنای اونا می بردین اما نحوه و زمان استفاده اونا رو یاد نمی گرفتین.

براتون یک مثال خوب می زنم تا این مطلبو راحت تر درک کنین مثلا اگه علاقه زیادی به فیلم های پلیسی و جنایی دارین و در فیلم ها واژه “detective” رو زیاد می شنوین ، متوجه می شین که در متن فیلم و در گفتگوهای میان هنرپیشه ها ، این واژه معانی زیادی دارد .

مثلا عنوان و لقب یک شخص می تونه باشه “Detective Becket” به معنی کارگاه بیکت .

کاربرد دیگه این کلمه ، اشاره به شغل است .

مثلا او یک کارگاه است .He is a detective کاربرد دیگر به عنوان یک صفت . That’s a detective movie  یک فیلم پلیسی است .

بنابراین نه تنها با معنای واژه ها آشنا می شین بلکه چگونگی استفاده اونا در مکالمه و محاورات روزمره روهم یاد می گیرین .

” با یک سنگ دو نشانه می رین”

Killing two birds with one stone.           

توجه: شما با متون کتاب نمی توانید به این هدف برسین.

 

3-شما در آن واحد می شنوید که چگونه کلمات تلفظ می شوند.

در زبان انگلیسی مردم اغلب 30% از هر آنچه که ما می گوییم از روی واژه هایی است که بیان می کنیم. پس چه بلایی سر 70% بقیه می آید؟

خب ، بقیه 70% پیرامون این موضوع است که :

ما آن کلمات را چگونه تلفظ می کنیم؟

می دونین چیزهایی که حالات شما رو بیان می کنن مانند (لبخند ،اخم و…) حتی تن صدای شما (مانند زمانی که به نظرعصبانی ویا غمگین هستین).

دوستان همان طوری که حدس می زنین “چگونه مهم تر از “چه ” هست .

حالا با یک مثال اونو ساده تر می کنم.

می دونم که اولین عبار تی که می خواهین تو انگلیسی یاد بگیرین جمله “دوستت دارم” است . اما تصور نکرده این که حالت ادای این جمله چه تفاوت هایی رو به وجود می یاره ؟!…

“I love you”  اگه بین محاوره دو عاشق و معشوق که درحال بگو و مگو هستن بشنوین و به این معنی می رسین که وقتی یکی خطاب به دیگری این جمله رو ادا می کنه …..به این معنی که

I really love you? ….. why don’t you believe me

“I love you” اگه با حالتی ادا بشه که این معنا رو القاء کنه من تو رو دوست دارم نه شخص دیگری و…”

I LOVE YOU

اگه شخصی با صدای خیلی بلند بگه حالت اعتراف کردن به عشق رو داره !

یا برعکس شاید هم درحالت عصبانیت و با جمله تعجبی اونو بیان می کنه !

بنابراین با خواندن این مطالب دستگیرتون نمی شه فقط با شنیدن می تونین پی به اون ببرین ….این که شخص چی می خواد بگه خیلی مهمه . با نگاه کردن حالات و رفتارهای هنرپیشه ها در فیلم ، نه تنها در می یابید چه واژه های جدیدی را یاد می گیرین بلکه تلفظ و نحوه ی ادای اونارو هم به طرز موثری یاد می گیرین.

7 نکته نهفته در یادگیری انگلیسی درمیان فیلم ها و سریال ها

1-فیلم مورد علاقه خودتان را انتخاب کنین .

کاملا واضحه که اگه فیلم خسته کننده ای رو انتخاب کنین خسته می شین و از تماشا کردن فیلم صرف نظر می کنین.

چرا که لذت در انجام کاری شما رو متمرکزتر می کنه ! اینطور نیست؟!

وقتی روی فیلمی متمرکز می شین که واقعا اونو دوست دارین به جای هنرپیشه های فیلم خودتو تصور می کنین ، و از اعماق درون حرفهای اونارو  یاد می گیرین و اونارو با خودتون تمرین می کنین .

2-در انتخاب فیلم سعی کنید هم سطح با دانش زبانی شما باشد .

به عنوان مثال در ابتدای راه که سطوح مقدماتی را می گذرانید بهتر است از کارتون و انیمیشن استفاده کنین چرا که انگلیسی معمولا در این صحنه ها دوست داشتنی تر و شیرین و خلاق هستند.

مثلا اگر سعی کنین رومئو وژولیت رو که یک اثر ادبی است رو ملاحظه کنین گیج و خسته می شین ،پس هر چه راحت تر …دوست داشتنی تر….

3-دیکشنری خود را بیاورید

شاید لازم باشد که نکته ی بین 3 و 4 را اینطور بگویم : یک فیلم را با زیرنویسش انتخاب کنید. بنابراین وقتی لغت مورد علاقه تان را می شنوید آن را سریع چک کنید تا مانع درک شما از فیلم نشود. در این صورت ، قادر خواهید بود لغت را برای مدت طولانی در حافظه بلند مدت خود نگه دارید.

4-عبارات کوتاه را با خود تکرار کنید

بعضی اوقات اصطلاحات جالبی را می شنوید که می توانند اصطلاحات عامیانه باشند. در این صورت با تکرار آن ، یادگیری را عمیق تر می کنید.

وقتی با صدای بلند آن را تکرار می کنید باعث می شود در حافظه بلند مدت شما باقی بماند. این تمرین لذت بخش وجالبی است .

5-بدون زیرنویس

می دونم کار جالبی نیست ، اما توصیه من به شما اینه که اولین باری که فیلمی رو مشاهده می کنین زیرنویس زبان مادری تونو روشن کنین ولی در دفعه ی بعدی اونو خاموش کنین .

بنابراین از همون دفعه ی اول با داستان فیلم آشناتر می شین و علاقمندتر….

باردوم هم می تونین خودتو امتحان کنین و پی به نقاط ضعف و کلماتی می برین که هنوز یاد نگرفتین .

 

6-استفاده از VLC  به جای DVD

من عاشق این کارم چرا که قابلیت اینو داره تا در حین مشاهده فیلم ، قسمت هایی رو که یاد نگرفتیم را با سرعت پائین تر به عقب و یا جلو برگردونه ، حتما این کاررو کنین و یا وقتی فیلم هایی رو از اینترنت دانلود می کنین که در هنگام مشاهده اونا ، حتما دست به قلم بشین و عبارات و کلمات واصطلاحاتی رو که بلد نیستین رو یادداشت برداری کنین .

7-اگه واژه هایی از زیر نظر شما ردشد ، مهم نیست . سخت نگیرین ، همانطور که در ابتدا گفتم باید از یادگیری با تفنن لذت ببرین .

به خودتون استرس وارد نکنین شما نباید در هر صورت به خودتون اجازه بدین تا احساس خوب یادگیری از شما دوربشه.

 

یک روش ایده آل برای یادگیری انگلیسی با فیلم و سریال

البته در این راه مضراتی هم وجود دارد که شاید با آنها مواجه بشین .

1-در صورت عدم وجود زیرنویس شاید با مشکلات درک نکردن معانی واژه ها و غیره برخورد کنین و حتی گاهی اوقات از کوره دربرین.

2-شاید با وقفه ایجادکردن و دوباره اجرای مجدد ، عصبی بشین کمی زمانبر است وقتی با چنین حالتی مواجه می شین بهتراست صبور باشین و همچنان به یادگیری ادامه بدین.

3-لازم است کلمات را در دیکشنری جستجو کنین شاید واژه ها نا آشنا باشند حتی طرز صحیح نوشتن آنها را هم بلد نباشین و یا تلفظ آنها را ندانید. این جستجو و مکث علاقه شما را کم نکند ، مراقب باشید.

4-بعد از مدتی کلمات را فراموش می کنید بعداز گذشت یک هفته یا یک ماه شما واژه ها ، معانی ، تلفظ اونا رو از یاد می برین . برای همینه که می گم یادداشت برداری کنین .

5-مواردی پیش میاد که نمی دونید کلمات را به یاد می آورید یا نه بعد از یک هفته یا یک ماه ویا حتی سه ماه ممکن است آموخته ها در ذهن شما کمرنگ بشه چرا که از آنها یادداشت برداری نکرده اید. و از طرفی خودتان را واقعا امتحان نکردین. شاید این طور به نظر برسه که کارهای زیادی انجام داده اید.

مژده ی ما به شما این است که می توانید در سایت سرزمین زبان عضو بشین تا بسیاری از موارد از جمله از یادگیری زبان انگلیسی با مشاهده فیلم های پیشنهادی بهره مند شوید.

 

حالا ما در این جا شما را با هفت فیلم آشنا می کنیم تا با کمک آنها انگلیسی را بهتر و آسان تر بیاموزید :

1-پیداکردن (نمو) Finding Nemo

پیداکردن (نمو) Finding Nemo
پیداکردن (نمو) Finding Nemo

فیلم انیمیشنی که داستان آن درباره ماهی است به نام مارلین که پسرش نمو را گم کرده است . در این راه او با ماهی دیگری به نام دوری برخورد می کند،آنها با یکدیگر ماجرای سرگرم کننده ای را پشت سر می گذارد تا نمو را از دل اقیانوس عظیم بیابد. قصد ندارم وقت شما را هدر بدهم ، ولی باید بگویم که بهترین فیلم برای همه ی تماشاچیان است . در واقع یکی از بهترین فیلم های انیمیشن محسوب می شود.

 

2-ترمیناتور Terminator

ترمیناتور Terminator
ترمیناتور Terminator

سریال ترمیناتور داستانی است راجب جنگ میان ماشین های ساخته شده جاسوسی و انسانها می باشد ،وقتی انسانها در شرف پیروزی هستند تمامی این ماشین ها ، یکسری ماشین های جنایتکار را به گذشته برگرداندند.

هدف آنها سعی در کشتن رئیس انسانی دارند که از خود مقاومت نشان می داد(جان کرنر و خانواده اش). فیلم علمی تخیلی جنائی که واقعا یکی از انواع داستان های تخیلی محسوب می شود.

 

3-تایتانیک Titanic

تایتانیک Titanic
تایتانیک Titanic

این فیلم یکی از برگزیده ترین فیلم ها در تاریخ فیلم سازی می باشد. داستان این فیلم برمبنای یک داستان واقعی است میان عشق (رز دختری از یک خانواده پول دار) وجک (یک هنرمند فقیر که خود را در کشتی جا داد)این فیلم صحنه های بسیار هیجان انگیزی دارد که وقایع  کشتی تایتانیک را قبل از غرق شدن در آب به تصویر می کشاند.  آهنگ شاهکار سلین دیون تحت عنوان My Heart Will GO On  در این فیلم جلوه بیشتری داده است که احتمالا آن را شنیده اید. تلفیقی از یک شاهکار کلاسیک با پیچیده گی های تکنیکی !

 

 

 

 

4-هری پاتر Harry Potter

هری پاتر Harry Potter
هری پاتر Harry Potter

اگر سحر و جادو را دوست دارید هری پاتر شما را به دنیای رمزآلود جادوگر و هاگ وارتز می برد. ( ازهفت جلدکتاب و هشت قسمت فیلم تشکیل شده است ). سریال در مورد جنگ میان جادوگرهای بد با جادوگرها خوب می باشند.

محور اصلی داستان درباره ی شخصیت های اصلی ، هری پاتر و لورد ولدمورت می باشد. به جرات می توان گفت با دیدن این فیلم هیچ فیلم دیگری همتای این فیلم درباره ی سحر و جادو نخواهید دید.

 

5-جنگ ستارگان Star Wars

جنگ ستارگان Star Wars
جنگ ستارگان Star Wars

جنگ ستارگان یک سریال دیگری است با ویژگی های عجیب .

این فیلم ترتیب خاصی ندارد . اگر می خواهید از ابتدا تا پایان آن را ببینید بهتر است با این ترتیب این سریال را مشاهده کنید.

ابتدا 4 و بعد 5 و سپس 1 و 2 و3 و 6 را مشاهده کنید. این داستان آخر نبرد طولانی میان دو نیروی مخالف در جهان هستی را پیگیری می کند . (جدی با پادشاهان سید)

باور این فیلم بر این است که نیرویی جهان هستی را در کنار سایر اجزا نگه داشته است . جدی باور دارد که مهربانی و دلسوزی این نیرو را تشکیل داده و از سوی دیگر سید باور دارد که با استفاده از احساسات منفی از قبیل خشم و انزجار و حسادت ،کائنات پابرجا است . در این جنگ صد ساله میان این دو نیرو دو شخصیت اصلی شش قسمت را به وجود آورده اند که واقعا ارزش دیدن را دارد.

 

6-ارباب حلقه ها Lord Of The Rings

ارباب حلقه ها Lord Of The Rings
ارباب حلقه ها Lord Of The Rings

ارباب حلقه ها یکی از بزرگترین سری فیلم ها در مجموعه فیلم های جادوئی است . شما را به دل سرزمین هایی می برد که در وسط زمین قرار دارد.

(سه نژاد ابتدائی ،کوتوله ها و انسانها ) دو نیروی شیطانی و انسانی در تقابل یکدیگر قرار می گیرند. گروه کوچکی از جنگجویان در یک ماموریت شجاعانه قرار می گیرند تا بتوانند حلقه ی قدرت سارون  را بشکنند.

 

7-دزدان دریائی کارائیب Pirates Of The Caribbean

دزدان دریائی کارائیب Pirates Of The Caribbean
دزدان دریائی کارائیب Pirates Of The Caribbean

دزدان دریائی کارائیب فیلم سریالی است که در هر قسمت ماجرای ماجراجویانه ی کاپیتان بلک پرل (به نام کشتی جک ) را به تصویر می کشد. در پی این ماجرا جک سعی دارد تا کشتی خود را از چنگ دزدان دربیاورد.در بخش بعدی فیلم جک سعی می کند تا جنازه ی منز چست را پیدا کند ،همان شخصی که او به او لطف کرده بود تااینکه جک به اجبار چشمه ی جوانی جادویی را پیدا کرد تا از آن آب بنوشد و برای همیشه جاودانه بماند. شما با مشاهده این فیلم  ماجراهای جالب وشیرین را دنبال می کنید.

 

این هفت فیلم در تاریخ سینمای فیلم مطرح هستند.

امیدوارم که از دیدن آنها لذت ببرید.

 

اما یک چیز دیگر: اگر عاشق یادگیری زبان با ویدئو هستید در سرزمین زبان به طور رایگان عضو شوید تا بتوانید با مشاهده ی بخش هایی از فیلم وکارتون واخبار هم لذت ببرید وهم انگلیسی یاد بگیرید. دوستان اینم چکیده مطالبی که دوست داشتم با تماشای فیلم اونارو مدنظر داشته باشین .

 

 

آرزومند آرزوهای طلایی شما

 

تهیه و تنظیم : 

جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو مدیر و موسس سرزمین زبان 

 

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

 

 

کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم 🙂

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

5 نظر

  1. ‍پینگ بک: 6 نرم افزار غوطه وری زبان انگلیسی - سرزمین زبان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link