امتحان IELTS : نکات راه گشا برای بالا بردن مهارت های نوشتاری

امتحان IELTS  : نکات راه گشا برای بالا بردن مهارت های نوشتاری

امتحان IELTS : نکات راه گشا برای بالا بردن مهارت های نوشتاری شما عزیزان

در مقاله ی قبلی تلاش ما بر این بود تا برخی از ابهامات موجود در این امتحان را توضیح دهیم (که شامل مهارت های خواندن ، شنیدن و صحبت کردن بوده است ) .

تا هنگامی که این نکات را بکار ببرید و در نگرشتان آنها را پیدا کنید ، در این جا با برخی از راهنمایی ها ی مختصر مفید آشنا می شوید تا مهارت های نوشتاری شما در بخش نوشتاری امتحان ارتقاء پیدا کند .

یادگیری زبان انگلیسی
آیلتس

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

تا جایی که می توانید از نوشته های خود بازخورد بگیرید .

هنگامی که خود را برای امتحان نوشتاری IELTS  آماده می کنید اولین و مهمترین موضوع گرفتن بازخورد از نوشته های خودتان می باشد ، شما می توانید با شخصی که در این بخش نمره ی بسیار خوبی آورده است کمک بگیرید و یا این که از معلم یا شخصی که سخنور بومی زبان است پرسش های خود را مطرح کنید . باعث می شود با انجام این کار پی به نقاط ضعف و قوت خود ببرید . در نهایت پی خواهید برد که با پیاده کردن این نکات چالش شما در امتحان کمتر و تلاش شما در قبولی IELTS هدفمند تر می شود .

هر روز به طور مرتب مطلبی را برای خودتان بنویسید

می دانم تمام وقت حرف از تمرین و تکرار زده ام اما من باور دارم که اگر قبل از امتحان IELTS ، ماه ها مطالب زیادی بنویسید پیشرفت شما حتمی خواهد بود . درباره ی این که چه عناوینی را انتخاب کنید تا به نوشتن آنها بپردازید ، نگران نباشید . در هر صورت لازم نیست که یک فیلسوف به تمام عیار باشید .

سعی کنید در آخر هر روز فعالیت های روزانه ی خود را بر روی کاغذ یادداشت کنید در این صورت پی خواهید برد که با چه فعالیتی چه بازخوردی به دست آورده اید .

دستورالعمل های امتحان IELTS را اجرا کنید . در طول امتحان IELTS لازم است تا به دقت دستورالعمل های ارائه شده در جلسه ی امتحان را رعایت کنید . اگر از شما خواسته اند تا ۲۵۰ لغت بنویسید ، حتما مطمئن شوید که بیشتر از ۳۵۰ لغت نمی نویسید درغیر این صورت نمره از دست خواهید داد . البته باید بگویم که ۲۰ الی ۳۰ لغت پائین تر یا بالاتر از حد مشخص شده اشکالی ندارد . اما سعی کنید این حد را رعایت کنید .

نکته ی بعد این است که بعد از دیدن عنوان نوشتن بلافاصله شروع به نگارش نکنید . ابتدا سعی کنید که در ذهن خود یک اسکلت برای نگارش خود ترسیم کنید به این وسیله شما قادر خواهید بود که تعداد واژه های بکار رفته در متن را کنترل بیشتری کنید . در غیر این صورت متوجه خواهید شد که موقعیت خود را پیرامون مدیریت متن از دست می دهید .

از وسیله های انتقال دهنده در متن نوشتار خود استفاده کنید

از آن جایی که مهارت های نوشتاری ساده ی خود را به دست آورده اید حالا نوبت آن رسیده است که آنها را ارتقاء دهید . برای رسیدن به این منظور لازم است از انتقال دهنده ها استفاده کنید . به این معنی که از یک موضوع به موضوع دیگر نپرید : باید بتوانید به تدریج و با سرعت متوسطی ذهن خواننده را آماده و درگیر مطلب کنید . بنابراین از واژه هایی مانند در هنگامی که ، پس از آن ، بنابراین ، پس ، و غیره استفاده کنید . حتی می توانید از یک جمله یا پاراگراف کامل هم استفاده کنید .

در آخر توصیه من به شما این است که شما برای متصل کردن عناصر موجود در یک متن ، می توانید از انتقال دهنده ها در حد جملات کوتاه یا پاراگراف های کوتاه هم استفاده کنید .

 

مشاوره و برنامه ریزی از سطح پایه تا آیلتس
مشاوره و برنامه ریزی از سطح پایه تا آیلتس

با آرزوی موفقیت و تصمیم گیری بهتر شما در ادامه تحصیل

سرسبز و جاری باشید

تهیه و تنظیم :

جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو مدیر و موسس سرزمین زبان 

سرکار خانم الهام دژکام مترجم سرزمین زبان

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

 

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد !

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link