بهترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل

بهترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل

معرفی ۱۸ روش تقویت زبان انگلیسی

در این مقاله به بهترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل خواهیم پرداخت همچنین لازم است بدانید یادگیری زبان انگلیسی همیشه به معنای نشستن در کلاس درس و یادگیری نکات گرامری گیج کننده نیست! در حقیقت مدرسین زبان شما را به انجام فعالیت های متنوع تری خارج از کلاس درس تشویق می کنند. بدون شک روش های سرگرم کننده زیادی برای تقویت زبان انگلیسی وجود دارد. گاهی اوقات نشستن در کلاس درس و خواندن کتاب های آموزشی روش مناسبی برای یادگیری شما نیست. با مطالعه ی این مقاله و دنبال کردن روش های مهیج یادگیری زبان انگلیسی میتوانید شاهد پیشرفت چشمگیر خود باشید.

یادگیری زبان انگلیسی در منزل
بهترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل

۱. فیلم و سریال  را به زبان انگلیسی ببینید:

همان طور که می دانید سینمای انگلیس و آمریکا بهترین فیلم ها و برنامه های تلویزیونی را تولید می کنند که علاوه بر سرگرمی ، جنبه ی آموزشی نیز دارند. صرف نظر از سطح زبانی خود می توانید فیلم یا سریال مورد علاقه ی خود را با زیر نویس تماشا کنید. به علاوه گوش دادن به رادیو های انگلیسی زبان و پادکست های آموزشی نیز کمک زیادی به تقویت زبان شما میکند.

۲. کتاب و روزنامه ی انگلیسی بخوانید:

خواندن ، یکی از بهترین روش های خود آموز تقویت زبان انگلیسی است. با این روش بدون استرس و ترس از مدرس زبان خود می توانید حداقل یک کلمه جدید را در هر خط یاد بگیرید. چنانچه سطح زبانی شما مبتدی یا متوسطه است پیشنهاد می‌شود ابتدا از کتاب‌های کودکان که دارای زبانی ساده تر و قابل فهم تر هستند شروع کنید.

همچنین روزنامه ها نیز ارزش خواندن را دارند . خواندن روزنامه و مجله نه تنها باعث تقویت مهارت‌های زبانی می‌شود بلکه شما را از اخبار محلی و بین المللی نیز مطلع می کند.

۳. وسایل خانه و اطراف‌ محل زندگی خود را برچسب بزنید:

این کار روشی سریع و ارزان قیمت به منظور گسترش دامنه لغات شما می باشد. تنها چیزی که نیاز دارید یک بسته برچسب است. معادل انگلیسی تمام اشیای دور و بر خود در خانه و محل کار را از جمله موبایل ، پنجره ، در ، آینه و … روی برچسب نوشته و روی وسایل بچسبانید. هر زمان که از این وسایل استفاده می کنید لغات را می بینید و وارد ذهن خود می کنید. ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که این روش برای زبان آموزان مبتدی فوق العاده است.

۴. از لغات جدید یادداشت بردارید:

هر وقت لغت جدیدی را یاد می گیرید چه در کلاس درس یا هر جای دیگری حتما آن را در دفترچه یادداشت خود بنویسید. با این کار می توانید لیستی از لغات جدید را در اوقات فراغت خود تمرین کنید. اگر نمی توانید دفترچه یادداشت خود را همیشه همراه داشته باشید بهتر است کلمات را در تلفن همراه خود نوشته و ذخیره کنید. بهتر است الگوی تلفظی و ترجمه لغت به زبان مادری خود را نیز جلوی کلمات یادداشت کنید.

۵. اطراف خود را با انگلیسی زبانان احاطه کنید:

اگر سعی کنید یک یا چندین دوست انگلیسی زبان پیدا کنید خود را مجبور می کنید که به زبان انگلیسی با آنها ارتباط برقرار کنید. از این طریق می توانید اصطلاحات عامیانه و غیر رسمی را یاد بگیرید که در کلاس درس شانس بسیار کمی برای یادگیری آنها دارید.

۶. مطمئن شوید چه زمانی از روز‌ را بهتر یاد میگیرید:

آیا شما فردی سحرخیز هستید؟ چه زمانی ذهن شما برای یادگیری در اوج تمرکز قرار دارد؟ برخی از افراد صبح زود قدرت تمرکز بالایی برای یادگیری دارند در حالیکه گروهی دیگر تنها نیمه شب ها قادر به یادگیری هستند. با مشخص کردن بهترین زمان برای تمرکز می توانید بهترین نتیجه را از یادگیری خود بگیرید.

۷. موزیک انگلیسی و امریکایی گوش کنید:

علاوه بر تماشای فیلم و تلویزیون انگلیسی زبان ، گوش دادن به موسیقی یکی از ‌دیگر روش های مهیج تقویت زبان انگلیسی است. خوشبختانه می توانید متن تمامی آهنگ ها را در اینترنت جستجو کنید و همزمان با دنبال کردن متن  ، موزیک را پخش کنید. اگر سطح زبانی شما مبتدی و متوسطه است بهتر است ابتدا با سبک های موسیقی مانند محلی و آکوستیک شروع کنید که اغلب قابل فهم تر است. پس از آنکه سطح زبانی شما کمی پیشرفت کرد به تدریج به دنبال سبک های دیگری مانند هیپ هاپ بروید که فهم ان ها سخت تر است.

۸. تبادل زبانی را فراموش نکنید:

علاوه بر یادگیری انگلیسی در کلاس مسلماً افراد بومی هستند که علاقه مند به یادگیری زبان مادری شما می باشند. شما می توانید زبان مادری خود را به این افراد آموزش دهید آنها نیز در عوض به تقویت زبان انگلیسی شما کمک می کنند و از این طریق اطلاعات زبانی خود را مبادله می کنید. فراموش نکنید که توانایی صحبت کردن به یک زبان خارجی یک موهبت است.

۹. از هر موقعیت و‌مکانی‌برای یادگیری زبان‌استفاده کنید:

به کتابخانه بروید و کتابهای مختلفی را به زبان انگلیسی مطالعه کنید. زمانی که در خواب هستید نگاهی به دفترچه یادداشت خود بیاندازید و سعی کنید حداقل چند لغت را که در طول روز یادداشت کرده اید حفظ کنید. به عنوان یک زبان آموز اولین کاری که می بایست صبح ها روی میز صبحانه انجام دهید یادگیری چند کلمه است. مطمئن شوید که هیچ وقت از یادگیری زبان غافل نمی شوید.

۱۰. صدای خود و‌ مربی زبان‌خود را ضبط کنید:

اگر چه ممکن است مدرس زبان شما خیلی از این کار راضی نباشد و بهتر است همیشه با اجازه ی او‌ اقدام‌ به چنین کاری کنید اما با روش می توانید تلفظ لغات را سریع تر یاد بگیرید و هنگام مسافرت و خوابیدن درس های جلسات قبل را‌ مرور کنید.

۱۱. یک‌ فرهنگ لغت دو‌ زبانه ی خوب تهیه کنید:

یک دیکشنری دو زبانه بهترین دوست شما در مسیر یادگیری زبان انگلیسی است. اما دقت کنید که بسیاری از دیکشنری های موجود در بازار پر از اشتباهات و خطاهای ترجمه ای هستند. با کمی تحقیق و هزینه بیشتر میتوانید بهترین دیکشنری موجود را تهیه کنید. توجه داشته باشید که بسیاری از نرم افزارهای ترجمه ی موجود در بازار به صورت تحت اللفظی ترجمه‌ می کنند و در صورت استفاده از ان ها معلم زبان شما به راحتی متوجه این‌ موضوع خواهد شد.

۱۲. اصطلاحات و عبارات عامیانه ی زبان انگلیسی را یاد بگیرید:

بسیاری از کاربرد ها و جنبه های زبان انگلیسی در کلاس درس و از طریق کتاب های آموزشی قابل یادگیری نیستند. اگر بتوانید اصطلاحات عامیانه زبان انگلیسی را یاد بگیرید قادر خواهید بود راحت تر صحبت کنید و مکالمات انگلیسی زبانان بومی را متوجه شوید. هرچند نمی توانید از انگلیسی غیر رسمی در نوشتن مقاله های علمی استفاده کنید اما یادگیری این بخش از زبان انگلیسی نیز حائز اهمیت است.

۱۳. هر روز بنویسید:

نوشتن یکی از بهترین روش های استفاده ی همزمان لغات و گرامر جدید است. سعی کنید هر روز با کلمات و عباراتی که تازه یاد گرفته اید یک‌ متن کوتاه بنویسید. حتی اگر نوشته ی شما خیلی کوتاه باشد مهم این است که به نوشتن عادت کنید. اگر به دوستان انگلیسی زبان یا معلم خود دسترسی دارید از آن ها بخواهید تا نوشته های شما را تصحیح کنند.

۱۴. انتظارات خود را با معلم زبان تان در میان بگذارید:

چه شما زبان را در موسسه و چه به صورت خصوصی یاد می گیرید ممکن است همیشه آنچه را که مد نظر دارید به شما آموزش ندهند. در هر صورت سعی کنید همیشه انتظارات دقیق خود را با معلم زبان تان در میان بگذارید. برای مثال اگر فکر می کنید معلم شما فعالیت های نوشتنی زیادی به شما می دهد اما روی نحوه ی تلفظ شما کار نمی کند در این مورد با او صحبت کنید.

۱۵. اشتباهات خود را به خاطر داشته باشید:

همه ی زبان آموزان در هر مقطع یادگیری دچار اشتباه می شوند و ممکن است یک اشتباه را چندین بار تکرار کنند. هر زمان که معلمتان اشتباه شما را تصحیح کرد ، چه به صورت گفتاری و چه نوشتاری! سعی کنید اشتباهات خود را جایی یادداشت کنید.

۱۶. خود را در شرایط سخت قرار دهید:

اگر خود را در شرایطی قرار دهید که ملزم به استفاده از زبان انگلیسی باشید آن زمان است که می توانید روی مهارتهای زبانی خود به دقت متمرکز شوید و خود را به شرایط سخت عادت دهید. گاهی به رستوران های بین المللی بروید و سعی کنید که به زبان انگلیسی غذا سفارش دهید ، به مرکز اطلاعات توریست مراجعه کنید و با توریست های شهر خود به زبان انگلیسی صحبت کنید از همه مهم تر هرگز از اشتباه کردن نترسید.

۱۷. زبان تنظیمات تلفن همراه خود یا شبکه‌های اجتماعی که در آنها عضو هستید را به انگلیسی تغییر دهید:

مسلما برای شما نیز اتفاق افتاده است که به طور تصادفی زبان تنظیمات تلفن همراهتان را به زبان دیگری تغییر داده‌اید. در حقیقت این کار روشی بی نظیر برای یادگیری زبان است. برای مثال اگر شما زبان تنظیمات فیسبوک یا توییتر خود را به انگلیسی تغییر دهید میتوانید هزاران لغت و اصطلاح جدید را حین استفاده یاد بگیرید.

۱۸.‌ واقع بین‌ باشید:

معمولا تمامی زبان آموزان انتظارات بعیدی در مورد یادگیری زبان دارند. سعی کنید برای خود هدفی مشخص کنید و برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید. معلم زبان شما تنها چند ساعت در روز می تواند با شما تکرار و تمرین داشته باشد ، این وظیفه شماست که به تکرار و تمرین در منزل ادامه دهید. با چند ساعت در هفته کلاس زبان رفتن انتظار یادگیری کامل زبان را نداشته باشید. شما می بایست خود را درگیر فعالیت های متعددی خارج از کلاس کنید و تا جایی که می‌توانید از ذهن خود استفاده کنید.

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور ارشد وب سایت سرزمین زبان

پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی

پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی سرزمین زبان
90 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزش زبان انگلیسی
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link