۸ روش موثر برای قبولی در امتحان IELTS

۸ روش موثر برای قبولی  در امتحان IELTS

۸ روش موثر برای قبولی در امتحان IELTS

 

بسیاری مردم از امتحان آیلتس متنفر هستند چرا که با نحوه امتحان و نمرات مربوط به آن آشنایی

ندارند . در این مقاله سعی کرده ام شما را با ارائه هشت روش موثر آشنا کنم تا با بکارگیری آن ها بتوانید این امتحان را به خوبی پشت سر بگذارید . نکات و تکنیک های ارائه شده در این مقاله که توسط ابراهیم خلیل مرهنو تهیه شده است نگرش شما را پیرامون این که چگونه باید برای آیلتس مطالعه کنید ، تغییر می دهد . بنابراین بهتر است این فرصت طلائی را از دست ندهید و با آن ها آشنا شوید .

۸ روش موثر برای قبولی  در امتحان IELTS
۸ روش موثر برای قبولی در امتحان IELTS

۸ روش موثر برای قبولی در امتحان IELTS

۱.لازم است که بدانید آیلتس یک تست انگلیسی است

بنابراین باید معلمی پیدا کنید که با این نوع تست کاملا آشنایی دارد .

بهترین کاری که می توانید برای آماده سازی خود در این امتحان انجام دهید این است که دانش عمومی انگلیسی خود را تقویت کنید . می دانم که همه ی شما این مطلب را می دانید ولی علت اساسی در شکست این امتحان این است که آن را به دست فراموشی می سپارید . بیشتر کاندیدهای امتحان خود را با یادگیری استراتژی ها و نکات آماده می کنند و این طور تصور می کنند که کار اصلی را انجام داده اند . البته یادگیری استراتژی ها و نکات اساسی در امتحان آیلتس لازم است . ولی باید بدانید که کار ضروری این است که دانش عمومی زبان خود را بالا ببرید .

واقعیت این است که من فراگیرانی را که خود به طور مستقل زبان می آموزند را دوست دارم . ولی در برخی سطوح لازم است کسی شما را در یادگیری کمک کند . و الزاما نباید شخص انگلیسی زبانی باشد . و حتی لازم نیست یک مربی بسیار با مهارتی باشد . شما می توانید در همین سایت با معلم های پر تلاش ما آشنا شوید و اشکالات خود را رفع کنید .

۲.از اشتباهات خود در امر یادگیری زبان استفاده کنید

این ابتدایی ترین یادگیری زبان است. در هر صورت اشتباه کردن امر طبیعی است ولی مسئله در این است که به استفاده ی آن ها عادت نکنید . شما باید به سرعت آن اشتباهات را تصحیح کنید و در مکالمه ی خود به طور صحیح از آن ها استفاده کنید .

چگونه می توان اشتباهات خود را تصحیح کرد ؟

. ابتدا باید یک لیست از اشتباهات خود تهیه کنید . شما می توانید از معلم خود بخواهید تا آن ها را به شما گوش زد کند .

. برای ارتقاء همه ی مهارت های زبان ( شنیدن ، صحبت کردن ، خواندن و نوشتن ) بهتر است هر چند وقت یک بار تست بزنید و پاسخ های خود را با پاسخ تست مقایسه کنید و آن ها را بررسی کنید . پس از بررسی بهتر است یک بار دیگر همان تست ها را برای خود مرور کنید و دوباره آن ها را انجام دهید . مهم نیست که شرایط امتحان را ندارید شما می توانید در منزل خود این تست ها را انجام دهید .

۳.نکته ی قابل ملاحظه در امتحان این است که قادر باشید به پرسش ها پاسخ دهید

بنا به تجربه ی بیست ساله ی تدریس ، از نظر من بهتر است در سایت های مختلف بگردید و به عنوان مثال در همین سایت که این مقاله را می خوانید سعی کنید نکات و مقالات کاربردی زیادی را برای یادگیری زبان بخوانید . ولی در امتحان اصلی خود باید روی خواندن ، گوش کردن و گرامر تمرکز کنید . این تنها نکته ی قابل اجرا برای امتحان شماست ولی قبل از امتحان خود را باید آماده کنید . بعضی از فراگیران یادگیری خوبی دارند ولی به محض این که صحبت امتحان و نمره می شود اعتماد به نفس خود را از دست می دهند به طوری که فعالیت آن ها در کلاس خیلی بهتر از امتحانات کتبی می باشد .

به نظر من این افراد مشکل و محدودیت ذهنی پیدا کرده اند که باید خود را در این مورد کمک کنند . شما می دانید که با تمرین و تکرار می توانید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید . شاید به اندازه ی کافی درس نمی خوانید و برای همین اعتماد به نفس خوبی ندارید بهتر است خود در محک بزنید . باید دیدگاه و نگرش خود را نسبت به امتحان تغییر دهید . استرس را از خود دور کنید و ذهن خود را قبل از امتحان با چند تمرین یوگا و یا مراقبه آرام کنید .

۴. شما باید به این سطح از آگاهی برسید که هر شخص در یادگیری متفاوت است

ما بسیاری از افرادی را می شناسیم که در عرض یک ماه خودشان را از نمره ی ۶ به ۷ آیلتس رسانده اند چرا که باور داشته اند می توانند خود را در عرض یک ماه به این سطح برسانند . در هر صورت در بیشتر موارد نمره ی ۷ مورد قبول است . همان طور که گفتم امتحان آیلتس امتحان بسیار ساده ای است . شاید بتوانید معلمی پیدا کنید با یک دنیا وعده و وعید . ولی باید این واقعیت را بدانید که معلم مانند یک جهت دهنده به شما کمک می کند تا بتوانید پی به اشتباهات خود ببرید . نکته ی مهم این است که شما نیاز به شخصی دارید که دانش عمومی انگلیسی شما را با چک کردن و پیدا کردن اشتباهات شما ، ارتقاء دهد .

۵. آماده سازی برای امتحان با خود امتحان دادن فرق دارد

کارهایی که سر جلسه و قبل از جلسه امتحان انجام می دهید کاملا متفاوت است . در امتحان فقط تنها یک چیز در سر شما وجود دارد . خواندن . گوش کردن و پاسخ به پرسش ها . اگر به چیزی غیر از این فکر کنید با مشکل عدم تمرکز مواجه می شوید . باید بگویم که سایر مهارت ها به صورت اتوماتیک انجام می شود . شما نباید وقت خود را صرف فکر کردن به آن ها کنید . البته باید بگویم قبل از امتحان لازم است که آن مهارت ها را با تمرین و تکرار تقویت کنید . شاید سرعت یادگیری شما در ابتدا کم باشد ولی نگران نباشید شما در حال یادگیری هستید و به زودی بیشتر و بهتر خواهید آموخت .

۶.انگلیسی را بیاموزید ، آن را حفظ نکنید

بهتر است عجله کنید شما می خواهید به زودی امتحان بدهید . کاری که می کنید این است شما چند نمونه مقاله پیدا می کنید و با چند نمونه سوالات مهارت صحبت کردن آشنا می شوید . شاید باور نکنید این روش اشتباه است . بهتر است به توضیحات من به دقت توجه کنید .

. از آن جایی که طراحان سوال می دانند انگلیسی زبان مادری شما نیست بنابراین بهتر است این موضوع را به خود خاطر نشان کنید که همه ی طراحان سوال مواردی را مورد پرسش قرار می دهند که بیشتر مسئله ساز است . بنابراین بهتر است دانش زبانی خود را تقویت کنید .

. از آن جایی که خود را با نمونه سوال های زیادی آشنا کردید ولی بدانید که سوالی که پیش رو دارید سوال متفاوتی است . و به نوع متفاوت تری مطرح شده است . بنابراین لازم است این نکته را مد نظر داشته باشید .

. سر جلسه ی امتحان ممکن است عصبی شوید چرا که تحت فشار هستید . بهر حال طبیعی است چرا که شما مطلبی را می خوانید که می توانسته به نوعی آسان تر هم بیان شود ولی فرم نوشتار مطالب در آیلتس به گونه ی دیگری است .

۷. بهتر است انگلیسی عمومی خود را تقویت کنید

بله درست است . ولی مطلبی را که می خواهم بگویم این است که فاکتور میل و علاقه تنها فاکتور بسیار موثری است که بر روی عملکرد ، یادگیری و حتی امتحان دادن شما اثر می گذارد . بنابراین لازم است علاقه ی خود را به یادگیری زبان بیشتر کنید .

شاید امتحان آیلتس بسیار خسته کننده بیاید . ولی باید بگویم اگر لازمه ی نیاز دانستن زبان را بدانید و خود را متقاعد کنید که یادگیری زبان لازم است در این صورت بهتر می توانید آن را یاد بگیرید و این نگرش قطعا در بالا بردن نمره ی آیلتس شما کمک می کند .

۸. شاید این نکته تکراری باشد ولی لازم است که با فرمت ، تعداد سوال ها ، نحوه ی بارم بندی پرسش ها آشنا شوید . همه ی این موارد به شما کمک می کند تا زمان بندی لازم را برای پاسخ گویی مد نظر گرفته و بر روی هر بخش از سوالات به راحتی تمرکز کنید .

تهیه و تنظیم :ابراهیم خلیل مهرنو (موسس سرزمین زبان)

سر کار خانم الهام دژکام ، کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی

مشاوران ما:

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797
02144961935
02144961936
02144008685
سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

 

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link