6 نمونه از بهترین کتاب های لغت انگلیسی برای یادگیری سریع زبان

6 نمونه از بهترین کتاب های لغت انگلیسی برای یادگیری سریع زبان

6 نمونه از بهترین کتابهای لغت انگلیسی که به یادگیری شما سرعت می بخشند

آیا شما هم با گسترش دامنه ی لغات خود مشکل دارید؟  اگر جوابتان مثبت است باید بگویم در این زمینه تنها نیستید. بسیاری از زبان آموزان فکر می کنند که یادگیری لغت چالش برانگیزترین بخش ماهر شدن در زبان انگلیسی است. زمانی که من زبان جدیدی را یاد می گیرم ترجیح می دهم روشی را انتخاب کنم که هم مهیج و هم سرگرم کننده باشد. اگر شما نیز با من هم عقیده هستید ایده ی خسته کننده ی  یک جا نشستن و دوره کردن 50 فلش کارت را فراموش کنید, خوشبختانه برای گسترش دامنه ی لغات خود مجبور به این کا ر نیستید.

6 نمونه از بهترین کتاب های لغت انگلیسی در سرعت یادگیری شما
6 نمونه از بهترین کتاب های لغت انگلیسی در سرعت یادگیری شما
 • چرا داشتن یک دایره لغات گسترده مهم است؟

گسترش دامنه ی لغات یکی از مهم ترین بخش های یادگیری یک زبان جدید است, به عبارتی دیگر داشتن یک دامنه لغات وسیع از دانستن قوانین صحیح گرامری یا ترتیب لغات مهم تر می باشد, همچنین به شما این امکان را می دهد تا در مواقعی که نیاز مبرم به بیان گفته های خود دارید برای دیگران قابل فهم باشید. شما هیچ وقت نمیداند  که آیا از جملاتی مانند” پاسپورت خود را گم کرده ام” یا ” مسمومیت غذایی  دارم”  استفاده خواهید کرد یا نه , حتی اگر به اندازه ی کافی به گرامر انگلیسی مسلط نباشید , دانش لغتی شما به منزله ی تفاوت میان کمک نگرفتن یا نگرفتن در موقعیت های بالا  میباشد.

 • روش های مهیج گسترش دامنه ی لغات

یادگیری زبان انگلیسی می بایست مهیج و سرگرم کننده باشد, در حالی که نشستن پشت میز و حفظ کردن چند فلش کارت  اینگونه نیست.خوشبختانه راه های مهیج بسیاری به منظور گسترش دایره ی لغات شما بدون استفاده از فلش کارت و تکرار و  تمرین زیاد وجود دارد.

یکی از مهیج ترین روش های گسترش دامنه ی لغات “داشتن انگیزه ” است. ممکن است شما با جمعی از دوستان خود در یک رستوران شیک قرار بگزارید  و نیاز داشته باشید کمی با یکدیگر گپ بزنید یا شاید قصد دارید با گروهی  از دوستانتان  به سفر بروید  و نیاز دارید لغات و اصطاحات ضروری که لازم است مسافران بدانند یاد بگیرید. در چنین شرایطی ترجیح میدهید از شر فلش کارت ها خلاص شوید و به جای آن ها از کتاب های مخصوص توریست استفاده کنید.

بسیار خب , ممکن است برنامه ای خاصی برای مسافرت رفتن یا یک شام مجلل در ذهن نداشته باشید اما این بدین معناست که می بایست روشی خلاقانه برای یادگیری لغات انتخاب کنید که به شما انگیزه ی کافی بدهد. روش های جایگزین بسیاری برای یادگیری لغت وجود دارد  که نیازی به تمرین و تکرار و فلش کارت ندارند . از نظر من یادگیری زبان هیچ وقت به این سادگی نبوده است. در زیر چند نکته برای کمک به گسترش دامنه ی لغات شما وجود دارد:

 • لغات را دورن متن یاد  بگیرید و به نحوه ی استفاده از آنها در جملات مختلف توجه کنید.
 • تا جایی که می توانید در مکالمات و نوشته های خود از لغات جدید استفاده کنید .
 • با لغات ساده شروع کنید: لغاتی را یاد بگیرید که بیشترین کاربرد را در فعالیت های روزانه دارند مانند زمان, غذاها و فعالیت های روزمره .
 • لغات را به صورت گروهی یاد بگیرید:انواع غذاها, وسایل نقلیه و لغات مربوط به دید و بازدید بیمارستان همگی گزینه های بسیار مناسبی برای یادگیری گروهی می باشند, برای مثال یادگیری کلمات به صورت تصادفی مانند “cheese”  و سپس “submarine”  تنها موجب گیج شدن شما میشود.
 • از متضاد کلمات اجتناب کنید: زمانی که لغات را به صورت گروهی یاد می گیرید , یادگیری همزمان متضادآن ها تنها باعث گیج شدنتان می شود , در عوض می توانید مترادف لغات را یاد بگیرید.
 • کتاب های لغت انگلیسی:گفته می شود انگلیسی زبانان منابع بسیار زیادی در دسترس دارند  که به آن ها کمک می کنند تعداد لغاتی را که می دانند افزایش دهند , در حالی که کتاب های زیر مخصوص آن دسته از زبان آموزانی طراحی شده اند که قصد دارند لغات را به روشی خلاقانه یاد بگیرند.
 1. McGraw- Hill Essential ESL Dictionary

اولین چیزی که به آن نیاز دارید داشتن یک فرهنگ لغت خوب است که به شما امکان چک کردن معنای لغات جدیدی را می دهد که در متن های مختلف با آن ها رو به رو می شوید. یکی از مزایای این فرهنگ لغت این است که تنها ویژه ی زبان آموزان طراحی شده به این معنا لغات  به روش قابل فهمی ترجمه میکند. از دیگر منابع مکمل این فرهنگ لغت بخش هایی است که به آموزش قوانین گرامری زبان و انگلیسی محاوره ای اختصاص داده شده است. حتی بخشی  راین کتاب وجود دارد که با پرداختن به لغات و تصاویر مختلف جلوه گر موضوعاتی از قبیل الکترونیک, حیوانات و لغات مربوط به کلاس درس است. چنانچه به این کتاب علاقمند می باشید و میخواهید مانند یک انگلیسی زبان واقعی به نظر برسید مطالعه ی کتاب های “The American Idioms Dictionary”  و “ Dictionary of American Slang and Colloquial Expression”   را که هر دو نوشته ی  McGraw  هستند از دست ندهید, این کتا ب ها به شما کمک می کنند تا اصطلاحات بامزه, خاص و گاهی عجیب و غریبی را  یاد بگیرید که آمریکایی ها ی انگلیسی زبان در مکالمات خود به کار می برند.

 1. English in Use Vocabulary Series

این کتاب یک از پرفروش ترین مجموعه کتا ب هایی است که توسط دانشگاه کمبریج به چاپ رسیده است و به زبان آموزان کلیه سطوح کمک میکند تا لغات خود را ارتقاء دهند و به سمت ماهر شدن در زبان انگلیسی پیش بروند. یکی از ویژگی ها ی خوب این مجموعه این است که دانش آموزان می توانند انگلیسی آمریکایی یا انگلیسی بریتانیایی را برای مطالعه انتخاب کنند که در واقع بیشتر مناسب افرادی است که در حال آمادگی برای آزمون های تافل یا آیلتس می باشند. از دیگر ویژگی های این کتا ب این است که برای سطوح  مهارتی مختلف طراحی شده اند, در زیر چند نمونه از کتا ب های موجود در این مجموعه معرفی شده اند:

 • Basic Vocabulary in Use
 • Elementary Vocabulary
 • Pre-intermediate and Intermediate Vocabulary
 • Upper- intermediate Vocabulary
 • Advanced Vocabulary

 

Basic Vocabulary in Use 1200 لغت از مهم ترین لغات انگلیسی را به زبان آموزان آموزش می دهد و گزینه ای مناسب برای افرادی است که به تازگی شروع به یادگیری کرده اند. سایر کتاب ها ی مجموعه با معرفی هزاران لغت مخصوص سطوح مختلف طراحی شده اند که د رنسخه های بعدی تخصصی تر و سخت تر می شوند.

 1. Oxford Picture Dictionary

اگر شما هم مثل من حافظه ی تصویری دارید می بایست قدردان این فرهنگ لغت باشید که با بهره گیری از تصاویر زیبا و جلوه ها ی بصری به شما لغات مختلفی را آموزش می دهد. این فرهنگ لغت شامل  لغات متعدد, سوالات مرحله ی پیش خوانی و داستان  هایی است که به شما کمک میکنند لغات را درون متن مشاهده کنید. همچنین نسخه های دو زبانه ی این فرهنگ لغت به شما این امکان را می دهند تا معنای لغات را به زبان مادری خود پیدا کنید.

 1. 504 Absolutely Essential Words

این کتا ب لغت مناسب  افرادی است که می خواهند لغات ضروری یا حیاتی انگلیسی را یاد بگیرند و قبل از آنکه به سراغ منابع تخصصی تر بروند پایه ی خود را محکم کنند.همانگونه که از اسم کتا ب پیداست بیش از 500 لغت مهم و پر کاربرد زبان انگلیسی را پوشش می دهد , و برای دانش آموزانی مناسب است که در حال آماده شدن برای آزمون های تخصصی زبان  یا (English Proficiency Tests) می باشند که با بهره گیری از منابع مکمل یادگیری لغت را سریع و بی دردسر می کند.

این کتاب نمونه های مختلفی از جملات قابل فهم , پاراگراف های کوتاه  و تمرین های گسترش دامنه ی لغات را در اختیارتان قرار می دهد که به شما کمک میکنند تا از لغات درون متن استفاده کنید.

 1. NTC Vocabulary Builders

یکی دیگر از کتاب های لغت با استفاده ی آسان که توسط McGraw Hill نوشته شده است کتا ب  NTC Vocabulary Builders می باشد. این کتاب برای زبان آموزان سطح پیشرفته طراحی شده است که نیازمند یادگیری لغات موجود در متون تخصصی هستند. این ویژگی باعث می شود این مجموعه کتا ب ها برای دانش آموزانی که  در حال یادگیری انگلیسی تجاری هستند یا می بایست در محل کار خود یک انگلیس زبان ماهر باشند بسیار مناسب هستند. “جلد آبی” این کتاب مناسب زبان آموزان سطح بالای متوسط و پیشرفته می باشد, همچنین “جلد سبز” ویژ ه ی زبان آموزان سطح ابتدایی و “جلد قرمز”  برای زبان آموزان سطح متوسط طراحی شده است. در مقایسه با سایر کتا بها,  کتا ب های این مجموعه بسیار چالش برانگیز می باشند به همین دلیل تنها برای زبان آموزان مصمم  به یادگیری توصیه می شود که در حال آمادگی برای آزمون های تخصصی می باشند یا می خواهند انگلیسی را بنا به نیاز حرفه ی خود یاد بگیرند.

 1. Word Power Made Easy

آیا می خواهید 1000 لغت پرتکرار زبان انگلیسی را با روشی مهیج  یاد بگیرید؟ پس کتا ب word power Made Easy گزینه ی مناسبی برای شماست. این کتاب  با داشتن بازی ها و فعالیت های مختلف به شما کمک می کند انگلیسی را به روشی لذت بخش یاد بگیرید. در این کتاب لغات درون متن توضیح داده میشوند , بنابراین این ویژگی باعث می شود  ایده ی بهتری از چگونگی کاربرد مناسب این لغات در مکالمات و نوشته ها داشته باشید.

به علاوه این کتاب نکات ارزشمندی درباره ی چگونگی به حداکثر رساندن عادات مطالعه و یادگیری لغات در مدت زمانی کوتاه در اختیار شما قرار می دهد.

 • همین امروز دایره ی لغات خود را افزایش دهید.

 

بهترین راه برا ی داشتن یک دایره لغات گسترده غوطه ور شدن در زبان انگلیسی است. از سایت ها یی مانند You Tube  برای مشاهده ی ویدیو کلیپ استفاده کنید و به موزیک های انگلیسی گوش کنید.

چنانچه به تازگیری شروع به یادگیری انگلیسی کرده اید مقالات مشاوره ای ما را در سرزمین زبان مطالعه کنید. این منابع به شما کمک میکنند تا لغات موجود در کتا بها  را به راحتی به یاد آورید و دامنه ی لغات خود را سریع تر گسترش دهید و فرآیند یادگیری را به روشی مهیج و فرح بخش تبدیل کنید زیرا هیچ کدام از ما نمیخواهیم هر روز کتا ب های درسی را به روشی کسل کننده مطالعه کنیم.

مترجم این مقاله:

سرکارخانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

golden pakaje 90 discount
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

از ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link