6 نرم افزار غوطه وری زبان انگلیسی

6 نرم افزار غوطه وری زبان انگلیسی

6 نرم افزار غوطه وری زبان انگلیسی که تجربه ی مسلط شدن کامل را به شما می دهد

“هیچ چیز جایگزین یک معلم زبان خوب نمی شود”، ولی شاید داشتن یک نرم افزار خوب هم  بتواند شما را از این تصور رها کند. یادگیری زبان انگلیسی در کلاس های درس و تمرین و تکرار کار دشواری است ، این کلاس ها هم زمان بر و هزینه بر هستند  و برای همه ی افراد گزینه ی مناسبی نمی باشند. نرم افزار های غوطه وری زبان انگلیسی در نبود معلم  این شکاف را می پوشانند ، این نرم افزارها درست مانند مدرس کلاس عمل می کنند و زبان را با سرگرمی و محتویات مرتبط به شما آموزش می دهند. با کمک این نرم افزارها می توانید از همان چارچوب سنتی، نظم و ترتیب و آموزش مدرسان زبان بهره مند شوید، به علاوه  پیشنهاد می شود نرم افزاری را انتخاب کنید که پاسخگوی علایق و نیاز های شما باشد.

6 نرم افزار غوطه وری زبان انگلیسی
6 نرم افزار غوطه وری زبان انگلیسی
  • مزایای نرم افزار غوطه وری زبان

نرم افزارهای یادگیری زبان از روش های مختلفی به منظور آموزش کاربران استفاده می کنند، برخی از این نرم افزارها روی مهارت های گفتاری و شنیداری متمرکز می شوند در حالی که برخی دیگر مهارت های نوشتاری و خواندنی را پوشش می دهند. آیا شما حافظه ی تصویری دارید؟نگران نباشید زیرا نرم افزارهای غوطه وری با داشتن تصاویر و ویدیوهای منطبق با محتوای صوتی بهترین گزینه برای شما خواهند بود. برخلاف کلاس درس که معلم تعیین کننده ی سرعت یادگیری است ، نرم افزار های یادگیری به شما این امکان را می دهند تا با سرعت خودتان  حرکت کنید  و هنگام نیاز به دروس مراجعه کنید و مجددا  آن ها را مررو کنید.

بهترین قسمت استفاده از این نرم افزارها این است که می توانید تمامی این کارها را در منزل و در کمال آرامش انجام دهید. هر برنامه یا نرم افزار آموزشی زبان به روش های متفاوتی ساخته شده است، زمانی که یک نرم افزار را انتخاب می کنید نکاتی مانند چگونگی یادگیری بهتر، اهداف و میزان تسلط خود در زبان مورد نظر را در نظر داشته باشید. داشتن یک لیست از بهترین نرم افزارهای یادگیری زبان به شما کمک می کند تا بهتر تصمیم بگیرید .

 

  • چگونه با نرم افزارهای غوطه وری زبان به موفقیت برسیم

آیا حاضرید با یک برنامه ی غوطه وری زبان با قابلیت پشتیبانی کامپیوتر شروع کنید؟ قبل از اقدام به  انجام این کار می بایست چند نکته را بدانید. نرم افزاهای غوطه وری زبان تجربه ی مشابه با کلاس درس به شما می دهند ، اما کاملا شبیه  نیستند.  دیگر هیچ معلمی نیست که به شما بگوید چه موقع چه کاری انجام دهید. این برنامه ها نیازمند کمی تصمیم گیری شخصی می باشند ، پس خود را برای یک دوره ی آموزشی منظم آماده کنید. ممکن است پریدن از یک درس به درسی دیگروسوسه برانگیز باشد، اما بهتر است مقاومت کنید و دروس را به ترتیب دنبال کنید چرا که ممکن است محتویات یک درس را برای یادگیری دروس بعدی نیاز داشته باشید.

در نبود کلاس های درس  به دنبال یک اجتماع آنلاین از زبان آموزان باشید که از نرم افزاری یکسان برای پرسش و پاسخ و دریافت  بازخورد استفاده می کنند ، در آخر از مطالبی که از سایر دانش آموزان یاد گرفته اید شگفت زده خواهید شد.

آیا هیچ معلمی ندارید؟ نگران نباشید! 🙂

 

  • 6 نرم افزار غوطه وری زبان که به شما تجربه یک کلاس درس را می دهند

1-Rosetta Stone

Rosetta Stone
Rosetta Stone

قیمت: بسته به نوع  فرمت انتخاب شده ( آنلاین، سی دی یا دانلود) و مدت زمان حق اشتراک ، کمتر از 229 دلار برای 5 سطح و 189 دلار برای 3 سطح.

آخرین نسخه ی Rosetta Stone  که شاید به عنوان معروف ترین نرم افزار یادگیری زبان شناخته شده باشد ، سبک های یادگیری مختلفی را پوشش می دهد. این برنامه دانش آموزان را درگیر فعالیت ها ی شنیداری، گفتاری و خواندنی می کند که باعث تقویت ذهن و روانی گفتار می شود. تمامی سطوح از مبتدی تا زبان آموزان سطح پیشرفته Rosetta Stone را منطبق با نیازهای خود می دانند. برنامه ی Rosetta Stone مجموعه ای گسترده از زبان های مختلف از جمله اسپانیایی ، آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی، عربی ، چینی، ژاپنی، کره ای و پرتقالی را در اختیار کاربران قرار می دهد. همچنین این نرم افزار دوره های آموزشی اختیاری ، دروس مکمل  و معلمان آنلاین را  به کابران ارئه می دهد.

 

 

2-FluentU

FluentU
FluentU

قیمت: 15 دلار در ماه برای سطوح ابتدایی و 30 دلار در ماه برای سطوح بالاتر، همچنین برای اشتراک های یک ساله تخفیف وجود دارد.

یکی از بهترین راه ها برای غرق شدن در زبان ارتباط با کشورهای خارجی زبان است، به خصوص تماشای ویدیوهای انگلیسی زبان یکی از گزینه های موثر است که یادگیری بصری و شنیداری را با محتوایات فرهنگی ترکیب می کند. FluentU از ویدیوهای متنوع از سرتاسر جهان مانند موزیک ویدیوها، تیزر تبلیغاتی فیلم ها، اخبار، مناظرات، کنفرانس ها و سایر موضوعات الهام می گیرد. این ویدیوها با به چالش کشیدن توانایی  زبان آموزان در فهم زبان  درست به  همان شکلی که در دنیای واقعی صحبت می شود آن  ها را به روان تر صحبت کردن نزدیک تر می کند .

این نرم افزار طیف گسترده ای از زبان ها و سطوح حرفه ای، عناوین و زیر نویس های ترجمه شده و محتویات  صوتی را پشتیبانی می کند و باعث ارتقای توانایی خواندن وگسترش دایره ی لغات می شوند.

3-Fluenz

Fluenz
Fluenz

 قیمت: 128 دلار برای دیسک 1 و 677 دلار برای 5 دیسک.

مجموعه ی 5 دیسکه ی نرم افزار Fluenz  برای زبان آموزان مبتدی  و با هدف فهم کامل محتوای آموزشی طراحی شده است . Fluenzبه دلیل قابلیت گفتاری انگلیسی خود به نام Sherpa  شناخته شده است. Sherpaزبان آموزان را راهنمایی می کند و به معرفی و بازگویی دروس می پردازد. در حال حاضر این برنامه 6 زبان را پوشش می دهد  و برای افراد مبتدی بسیار کاربردی است، بنابراین دیگر نیازی نیست زبان آموزان مبتدی نگران سر در گمی باشند ( زیرا Sherpa به آن ها کمک می کند تا راه خود را پیدا کنند.)  دروس موجود در نرم افزار با سرعت طبیعی آموزش داده می شوند و موضوعات متنوعی را پوشش می دهند. در این برنامه محتویات بسیار زیادی برای شکل گیری یک پایه ی قوی گرامری، تلفظ و لغت  وجود دارد.

 

 

4-Mango Passport

Mango Passport
Mango Passport

هزینه: 79 دلار برای دوره ی آموزشی شماره ی 1، 132 دلار برای دوره های آموزشی  1و 2  و 176 دلار برای دوره ها ی آموزشی 2و 3.

Mango Passport برای مسافران بسیار ایده آل است زیرا هر آنچه که نیاز است برای سفر به یک کشور خارجی بدانید به سادگی در اختیارتان قرار می دهد. در این نرم افزار اطلاعات فرهنگی و ترفندهای  مسافرتی با محتوای زبانی مرتبط و جامع ترکیب شده  اند، همچنین داشتن صفحه ی نمایش با کیفیت و صدای واضح استفاده از  Mango Passport را لذت بخش می کند. Mango Passport در مقایسه با سایر نرم افزارهای همتای آموزشی خود قیمت مناسبی دارد. این برنامه 17 زبان مختلف از جمله انگلیسی را پشتیبانی می کند و با داشتن دروس صوتی  MP3  به شما تجربه ی یک یادگیری پیوسته را می دهد. در حالی که  Mango Passport  نکات آموزشی بسیار مفیدی را شامل می شود و دوستدار کاربران است باید به این نکته نیز توجه کنید که هیچ سیستم امتیاز دهی را پشتیبانی نمی کند که به شما بگوید تا چه اندازه در یادگیری خود پیشرفت کرده اید.

 

 

5-Rocket Languages Premium

Rocket Languages Premium
Rocket Languages Premium

هزینه: Rocket Languages Premium  پکیج های متنوعی دارد که براساس زبان و محتوا ی آموزشی قیمت ها ی متفاوتی دارند اما تقریبا هزینه ی بیشتر دوره ها ی آموزشی از 100 دلار شروع میشود.

این نرم افزار با ارائه ی درگاه های اینترنتی ارزان قیمت برای دانش آموزان مبتدی و مسافران با  قیمت مناسب و محتوای خود شناخته شده می باشد.

Rocket گزینه ی بسیار مناسبی برای افرادی است که در رویای چند زبانه بودن به سر می برند زیرا طیف گسترده ای از زبان ها ی مختلف مانند اسپانیایی، روسی، کره ای، آلمانی، پرتقالی، ژاپنی، چینی، عربی، ایتالیایی و فرانسوی را پوشش می دهد. همچنین اگر شما به درگاه های اینترنتی دسترسی ندارید و یا علاقمند به آن نیستید ، این دروس به صورت CD  در دسترس می باشند، از آنجایی که Rocket در درجه ی اول اینترنتی است زبان آموزان می توانند هر جا که به اینترنت دسترسی داشته باشند از آن استفاده کنند، به علاوه محتوای قابل دانلود آن به زبان آموزان تجربه ی یادگیری بهتری را می دهد .

 

 

 

6- Tell Me More

Tell Me More
Tell Me More

 قیمت: 199 دلار برای 3 ماه دسترسی به وب و دی وی دی ها از 299 دلار تا 529 دلار قیمت متنوع دارند.

بسیاری از برنامه های غوطه وری ویژه ی زبان آموزان مبتدی و مسافران با هدف روان تر صحبت کردن طراحی شده اند. اما اگر شما یک زبان آموز سطح متوسط یا پیشرفته هستید این نرم افزار گزینه ی بی نظیری برای شماست . شما می توانید فعالیت ها و داستا ن های متنوعی را در سطوح مختلف انتخاب کنید. Tell Me More به شما تجربه ی یک یادگیری رسمی را می دهد که متناسب با مهارت های شماست.این برنامه به کاربران امکان انتخاب دروس و موضوعات خاص (مانند تجارت و سیاست) را می دهد. این ویژگی باعث شخصی سازی فرآیند یادگیری می شود. Tell Me More با داشتن محتوای غنی و ارائه ی سیستم های ارزیابی و همچنین بازی های متنوع زبان آموزان را به چالش می کشاند.

هم اکنون که با توصیه ها ی مفیدی درباره ی این نرم افزار ها  آشنا شده اید اقدام به یادگیری انگلیسی کنید. اما  برای اینکار تنها به  نرم افزارهای یادگیری اکتفا نکنید هنوز هم نکاتی وجود دارد که نیاز است آن ها را خودتان انجام دهید. برای اینکه انسجام خود را حفظ کنید  به صورت روزانه مطالعه داشته باشید تا نکاتی را که یاد گرفته اید فراموش نکنید. اهداف خود را مشخص کنید  وبرای رسیدن به آن ها خود را  تشویق کنید.

با انگیزه ی مناسب و پشتکار و همچنین نرم افزارهای غوطه وری زبان می توانید به یک دانش آموز نمره الف تبدیل شوید.

 

مترجم این مقاله:

سرکارخانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

85 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزشی زبان انگلیسی
85 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزشی زبان انگلیسی
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

از ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link