6 ترفند یادگیری سریع زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان

6 ترفند یادگیری سریع زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان

با این 6 ترفند زبان انگلیسی را سریع تر یاد بگیرید

 آیا می توان فقط با 6 ترفند یادگیری سریع زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان ممکن یاد گرفت؟ آیا تضمینی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد تا آموخته های خود را پس از یادگیری به خاطر بیاورید؟ ما این سوالات را با  مدرس زبان انگلیسی خانم “ویرجینیا لنگ” از کشور استرالیا  مطرح کردیم ; وی در پاسخ روش های مفیدی را برای یادگیری سریع تر زبان انگلیسی معرفی کرد.

6 ترفند یادگیری سریع زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان
6 ترفند یادگیری سریع زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان

خانم “ویرجینیا لنگ”  از ملبورن معتقد است که میزان یادگیری یک زبان آموز به تجربه ، زمان و اهداف زبانی او بستگی دارد; ” از نظر من راز یادگیری سریع تر زبان انگلیسی  هر چه بیشتر در معرض زبان بودن است.”

6 ترفند یادگیری سریع زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان

1.یادگیری زبان را با علایق خود ترکیب کنید:

داشتن انگیزه عامل مهمی به منظور استمرار در فرایند یادگیری زبان انگلیسی است. به عقیده ی ویرجینیا : ” مهم ترین چیز درباره ی یادگیری زبان  داشتن انگیزه و علاقه  به موضوع مورد نظر است.” همچنین وی توصیه می کند که زبان آموزان 5  نمونه از علایق خود را یادداشت کنند ، سپس روش هایی  که  در کنا ر انجام این فعالیت ها منجر به  یادگیری همزمان می شوند را نیز در نظر بگیرند. برا ی مثال اگر عاشق آشپزی هستید آیا راهی برای یادگیری همزمان زبان و آشپزی کردن وجود دارد؟ فعالیت های زبان محور بسیار زیادی مرتبط با  آشپزی وجود دارد  مانند خواندن دستور پخت غذاها و تماشای برنامه های آشپزی. هر یک از این فعالیت ها در کنار تجربه ی پخت غذاهای لذیذ مهارت خواندن و شنیداری زبان آموزان را به طور همزمان تقویت میکند.

2.افراد جدید را ملاقات کنید و با آن ها دوست شوید.

ملاقات رو درروی افراد مزایای بیشماری برای زبان  آموزان به همراه دارد; ویرجینیا بر این باوراست که ” ملاقات رو در روی افراد مهارتهای  زبانی شما را به چالش می کشد , میزان درک متقابل شما را به نمایش می گذارد و شما را با نقاط ضعف و قدرتتان آشنا می کند.” به علاوه گفتگو با افراد به منزله ی مقابله  با ترس  و افزایش میزان اعتماد به نفس شما برای صحبت کردن در جمع می باشد. چنانچه در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستید توصیه می شود که با افراد بومی و بین المللی روابط دوستی  بیشتری برقرار کنید. ویرجینیا می گوید:” به منظور حفظ روابط دوستانه ی خود سعی کنید  تا همواره به صورت کتبی یا شفاهی با دوستانتان در ارتباط باشید.”

3.هنگام صحبت کردن مهارت های درون متنی خود را تقویت کنید:

از آنجایی که زبان آموزان اغلب  قادر به یافتن لغتی مناسب برای فهماندن منظور خود نیستند ،  همیشه صحبت کردن برایشان دلهره برانگیز بوده است. با این وجود ویرجینیا معتقد است که حتی انگلیسی زبانان هم خود گاهی برای پیدا کردن لغتی مناسب یا دقیق  با مشکل روبه رو می شوند.ویرجینیا می گوید: ” شما همیشه مجبور نیستید که از یک لغت دقیق استفاده کنید بلکه می بایست با تقویت مهارت ها ی درون متنی خود بتوانید فی البداهه شروع به صحبت کنید, یا به عبارتی دیگر  منظور خود را با لغتی مشابه و جایگزین برسانید , تنها سعی کنید که مکالمه را ادامه دهید.”

4.روی نقاط ضعف خود متمرکز شوید:

به عقیده ی ویرجینیا پیدا کردن نقاط ضعف شما به عنوان یک زبان آموز بسیار مهم است ، این به معنای شناسایی این  ضعف ها  و تمرین و تکرار پیوسته به منظور تقویت و برطرف کردن آن هاست حتی اگر در این مسیر احساس ناراحتی کنید.

ویرجینیا تاکیید می کند که:” زمانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید می بایست در هر 4 مهارت اصلی  به اندازه ی کافی تبحر پیدا کنید  چرا که این کار لازمه ی تسلط شما به زبان انگلیسی است.”

5.زمان خود را با هدف یادگیری زبان مدیریت کنید:

 به دنبال شغلی باشید که شما را وادار به انگلیسی صحبت کردن کند ، در صورت امکان شغلی را انتخاب کنید که مورد علاقه ی شماست ، از نظر ویرجینیا ” این کار شما را مجبور می کند تا مهارت های زبانی خود را تمرین کنید و در مدت زمان کوتاهی پیشرفت چشمگیری کنید.” به خاطر داشته باشید که با برقراری ارتباط به زبان انگلیسی هم زمان یادگیری شما هدفمند تر می شود  و هم  دانش زبانیتان  به صورت عملی مورد استفاده قرار می گیرد.

6.از یادگیری ناامید نشوید زیرا ارزشش را دارد:

 یادگیری زبان انگلیسی برای یک فرد بالغ کار آسانی نیست. به گفته ی ویرجینیا :”  در چنین شرایطی شما به اندازه ی کافی به  زبان مادری خود تسلط دارید اما  برای یادگیری یک زبان جدید مجبورید  با ذهن یک فرد بالغ به دوران کودکی بازگردید و همه چیز را از اول شروع کنید.” از طرفی دیگر زبا ن آموزان  اغلب نمی توانند افکار و نظرات خود را به خوبی زبان مادریشان بیان کنند. و این موضوع می تواند موجب نا امیدی آن ها شود اما به عقیده ی ویرجینیا ” این امر با گذشت زمان شدنی است.”

ویرجینیا لنگ: ” اگرچه یادگیری زبان دشوار است اما  همیشه ارزشش را دارد”

اینفوگرافیک 6 ترفند یادگیری سریع زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان
اینفوگرافیک 6 ترفند یادگیری سریع زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی.

 

دانلود PDF مقاله 6 ترفند یادگیری سریع زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان TED

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی در عید نوروز
آموزش زبان انگلیسی در خانه
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link