یادگیری زبان انگلیسی با VR یا واقعیت مجازی

یادگیری زبان انگلیسی با VR یا واقعیت مجازی

یادگیری زبان انگلیسی با VR یا واقعیت مجازی با 5 روش تضمین شده

اگر شما به دنبال یادگیری زبان انگلیسی با واقعیت مجازی یا همان VR هستین جای خوبی اومدین این مقاله به شما 5 روش تضمین شده نشان خواهد داد تا با استفاده از آن ها بتوانید یادگیری زبان با طعم واقیعت مجازی را یاد بگیرین.

آینده همین عصر حاضر است، چرا که شما می توانید در کمال آرامش برنامه های سه بعدی  را روی مبل تماشا کنید ، و در حالی که هدست به گوش دارید با تلفن هوشمند خود با دوستانتان گفتگو کنید.بهتر است با واقعیت روبه رو شویم: در حال حاضر ما در دنیایی زندگی می کنیم که هیچ اتفاقی خارج از تصور نیست. به عبارت دیگر تکنولوژی تنها به گزینه های سرگرم کننده محدود نیست ، بلکه به شما این امکان را می دهد تا در کنار سرگرمی  مهارت های زبانی خود را تقویت کنید. از نرم افزارهای یادگیری زبان انگلیسی گرفته تا ابزارهای مدرن یادگیری ، تکنولوژی تحول عظیمی در روش یادگیری زبان انگلیسی ایجاد کرده است. بنابراین پیشرفت تکنولوژِی رابطه ی مستقیمی با یادگیری زبان دارد ، به خاطر داشته باشید که هر یک از ابزارهای تکنولوژی مزایای خود را دارد. بیشتر این نرم افزارها به شما کمک می کنند تا در منزل یک دوره ی آموزشی کامل را طی کنید و یا لغات دشوار را به راحتی حفظ کنید.

یادگیری زبان انگلیسی با VR یا واقعیت مجازی
یادگیری زبان انگلیسی با VR یا واقعیت مجازی

یادگیری زبان انگلیسی با VR یا واقعیت مجازی به عنوان جدیدترین و جذاب ترین روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق موبایل ، تبلت ، کامپیوتر ، هدفون و سایر دستگاه ها ، دنیای واقعی را برای شما شبیه سازی می کند و به جای اینکه یک فیلم نامه در اختیارتان بگذارد شما را درون فیلم قرار می دهد. اگرچه محدودیت های برای یادگیری زبان به این روش وجود دارد اما هنوز هم گزینه ی مناسبی برای یادگیری زبان های خارجی است.

آیا یادگیری زبان انگلیسی با VR یا واقعیت مجازی مهم است؟

اول اینکه با واقعیت مجازی میتوان تجربه ی یک یادگیری فعالانه را داشت و همین امر موجب تقویت چشمگیر مهارت های زبانی شما می شود. مطالعات نشان داده است که یادگیری زبان به صورت فعالانه یا تعاملی نتایج به مراتب بهتری نسبت به یادگیری زبان به صورت تک نفری دارد و این موضوع به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی با واقعیت مجازی می افزاید. همچنین یادگیری زبان انگلیسی با VR یا واقعیت مجازی به شما این امکان را می دهد تا بدون ترس از ارتباط با افراد بومی زبان مهارت های زبانی خود را در دنیای واقعی محک بزنید. اگرچه ارتباط با افراد بومی زبان همیشه موجب وحشت و دلهره است اما به مدد این روش هر چه بیشتر تمرین کنید اعتماد به نفس بیشتری برای برقرای ارتباط پیدا می کنید.

واقعیت مجازی با شبیه سازی موقعیت های مختلف شما را برای رویارویی با  این موقعیت ها در دنیای واقعی آماده می کند. برای مثال آیا یادگیری اسامی رنگ ها با سفارش غذا در رستوران از اهمیت یکسانی برخوردارند؟  مسلما خیر.

برنامه های واقعیت مجازی نیز به گونه ای طراحی شده اند که بیشتر شما را برای رویارویی با وقایع رایج در دنیای واقعی آماده می کنند تا فعالیت های انتزاعی. داشتن چنین دانش کاربردی علاوه بر مفید واقع شدن قابلیت اعمال در تمامی موقعیت های واقعی را دارد. درنهایت تجربه ی یادگیری زبان انگلیسی با VR یا واقعیت مجازی نه تنها قابل انعطاف است بلکه شما را با موضوعات فرهنگی آشنا می کند.

یادگیری زبان انگلیسی با VR یا واقعیت مجازی

برای استفاده از گزینه های واقعیت مجازی شما نیاز به هدست و سایر ابزارات واقعیت مجازی دارید، ما در اینجا به معرفی تعدادی از این هدست ها و نرم افزارهای سازگار با آن ها می پردازیم.

Oculus

این هدست با گوشی های سامسونگ سازگار است و نرم افزار آن از طریق Oculus store دانلود می شود.

یادگیری زبان انگلیسی با Oculus
یادگیری زبان انگلیسی با Oculus

Daydream

این ابزار که توسط گوگل طراحی شده است روی گوشی های اندروید قابلیت راه اندازی را دارد.

یادگیری زبان انگلیسی با Daydream
یادگیری زبان انگلیسی با Daydream

Cardboard

این ابزار روی گوشی های آی او اس و اندروید قابلیت استفاده را دارد و با همه ی نرم افزارهای واقعیت مجازی سازگار می باشد.

یادگیری زبان انگلیسی با cardboard
یادگیری زبان انگلیسی با cardboard

پیشگامان یادگیری زبان انگلیسی با VR یا واقعیت مجازی

اینفوگرافیک یادگیری زبان انگلیسی با VR یا واقعیت مجازی
اینفوگرافیک یادگیری زبان انگلیسی با VR یا واقعیت مجازی

Mondly

موجود در : Android | Oculus Rift

اکثر زبان آموزان با این نرم افزار آنلاین یادگیری زبان و گزینه های بی نظیرش به خوبی آشنایی دارند. این نرم افزار شما را در شرایط واقعی  مانند رزرو هتل ، صحبت کردن در قطار،  سفارش غذا در رستوران و تاکسی گرفتن قرار می دهد ، در هر یک از این شرایط شخصی با شما صحبت می کند و شما براساس لیستی از پاسخ های احتمالی پیش رو با او ارتباط برقرار می کنید. قابلیت تشخیص صدای این نرم افزار به شما کمک می کند تا اشتباهات تلفظی خود را تصحیح کنید. نرم افزار واقعیت مجازی Mondly سی  زبان مختلف را پوشش می دهد از جمله عربی، چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، عبری، اندونزیایی، ایتالیایی، ژاپنی، کره ای، پرتغالی، روسی، اسپانیایی و غیره. برنامه Mondly در iTunes در دسترس است،  و با ابزار هایی مانند Daydream و Oculus Rift کار می کند.

یادگیری زبان انگلیسی با Mondly
یادگیری زبان انگلیسی با Mondly

 

ImmerseMe

اگر هیچ چیز به اندازی یادگیری یک زبان جدید و عجیب و غریب حال شما را خوب نمی کند ، بدون شک این برنامه ی واقعیت مجازی همان چیزی است که به دنبالش هستید. کاربران این برنامه فعالیت های رایج روزمره را در یک مکان کاملا واقعی با افراد بومی زبان تمرین می کنند: فعالیت هایی مانند سفارش غذا و قهوه، سلام و احول پرسی. چنانچه شما به درستی و بدون غلط صحبت کنید به مراحل بعدی راه پیدا می کنید. ImmerseMe چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، یونانی، اندونزیایی، ایتالیایی، ژاپنی و اسپانیایی را پوشش میدهد. در حال حاضر ImmerseMe  روی دستاپ Chrome در دسترس است.  همچنین روی سیستم عامل های iOS و Android  نیز قابل راه اندازی است.

یادگیری زبان انگلیسی با ImmerseMe
یادگیری زبان انگلیسی با ImmerseMe

Crystallize

این بازی در حقیقت یک برنامه ی واقعیت مجازی است که به زبان آموزان کمک می کند زبان ژاپنی را به صورت تعاملی یاد بگیرند . دراین بازی شما لغاتی را که در طول مسیر پیدا می کنید جمع آوری کرده و از آن ها برای یافتن دوست یا شغل استفاده می کنید. لازم به ذکر است که عمده ی  این پرسش ها در قالب سوالات چند گزینه ی یا جمله سازی  هستند و شما تنها در صورت جواب درست دادن به مراحل بعدی راه پیدا میکنید. اگر لغت مورد نیاز خود را نداشتید می بایست مجددا به مکالمات افراد گوش کنید و آن لغت را پیدا کنید. با این بازی نه تنها دامنه ی لغت شما تقویت می شود بلکه با زبان بدن برای برقرای ارتباط با دیگران بیشتر آشنا می شوید برای مثال یاد می گیرید که در ژاپن کی و کجا به دیگران تعظیم کنید. به علاوه می توانید با سایر بازیکنان رقابت کنید و از این طریق انگیزه ی بیشتری پیدا کنید.

این بازی در حال حاضر برای نسخه های Windows، OSX ،Linux قابل دانلود می باشد.

یادگیری زبان انگلیسی با بازی crystallize
یادگیری زبان انگلیسی با بازی crystallize

Avakin Life

موجود در: iOS | Android

این نرم افزار یک بازی سه بعدی است که روی موبایل نصب می شود، در طول بازی شما با یکی از شخصیت های آواتار روبه رو هستید  که  باید او را به خرید و گردش ببرید و محل زندگیش را تزیین کنید.  با این بازی زبان آموزان می توانند در یک موقعیت شبیه سازی شده مهارت های زبانی خود را تقویت کنند، چرا که Avakin Live  یازده زبان را پشتیبانی می کند: چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اندونزیایی، ایتالیایی، ژاپنی، کره ای، پرتغالی، روسی و اسپانیایی. برای برقراری ارتباط با سایر کاربران کافی است به بخش “social spots” بروید، سپس گزینه ی  “international mode” را انتخاب کرده و به راحتی با سایرکاربران گفتگو کنید. شما می توانید با استفاده از ابزار Daydream از این بازی سه بعدی لذت ببرید.

Fulldive

موجود در: iOS | Android

آیا شما هم  می خواهید با تماشای کلیپ های یوتیوب غرق در فضای ویدیو شوید؟ Fulldive یک پلت فرم واقعیت مجازی است که به شما این امکان را می دهد تا به صورت مجازی به انواع مختلف رسانه ها دسترسی داشته باشید. این بدین معناست که شما می توانید از طریق هدست های Cardboard or Daydream از تماشای کلیپ ها یوتیوب لذت  ببرید. اگرچه این پلت فرم برخلاف سایر ابزارها قابلیت برقرای ارتباط به صورت تعاملانه را ندارد اما با کمک هدست های واقعیت مجازی شما را غرق در دنیای ویدیو می کند . Fulldive برای استفاده روی Google Cardboard یا Daydream viewer طراحی شده است.

یادگیری زبان انگلیسی با بازی Avakin Life
یادگیری زبان انگلیسی با بازی Avakin Life

اگر میخواهید به زبان مورد نظر خود مسلط شوید یادگیری با ابزارهای واقعیت مجازی را فراموش نکنید.

 

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی.

 

دانلود PDF مقاله 5 روش تضمینی یادگیری زبان انگلیسی در منزل با واقعیت مجازی TED

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی
پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link