15 فیلم کوتاه برای آموزش زبان انگلیسی

15 فیلم کوتاه برای آموزش زبان انگلیسی

15 فیلم کوتاه برای آموزش زبان انگلیسی

امروزه آموزش زبان انگلیسی با فیلم کوتاه به یکی از نیازمندی های اساسی آموزش زبان انگلیسی تبدیل شده است . طی قرن گذشته سینما نقش روز افزون بسیار مهمی در فرهنگ عموم و ترکیب رسانه ی صوتی و تصویری بازی کرده است  به گونه ای که موفق به ترکیب بزرگترین حوزه های هنر;هنر تصویری، صوتی و نثر با یکدیگر شده است.اگرچه فیلم های بلند طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده اند با این وجود تماشای این 15 فیلم کوتاه برای یادگیری زبان انگلیسی نیز خیلی خارج از لطف نیست.

15 فیلم کوتاه برای آموزش زبان انگلیسی
15 فیلم کوتاه برای آموزش زبان انگلیسی

توجه: این فیلم ها دارای محتوا و صحنه هایست که ممکن است برای همه ی گروه های سنی مناسب نباشند.

1-Nought

این فیلم داستانی سورئال و غیر قابل تصور با دیالوگ های ماندگار دیوید لینچ است که نگاهی چالش برانگیزبه دنیای مهجور و متزلزل قلمرو تخیل می اندازد. این فیلم با وجود تمام ناعقلانی  ها به خوبی ساخته شده است.

2-Black Button

این فیلم کوتاه در واقع داستانی است که بر پایه ی اخلاقیات  در کشور استرالیا ساخته شده و موفق به کسب جایزه ی فیلم ملبورن شده است.  این فیلم با وجود محتویات مذهبی  بسیار تامل برانگیز می باشد.

3-Finite

این فیلم که به زیبایی هر چه تمام ساخته شده به مفاهیم مرگ و میر می پردازد و در عین غم انگیز بودن سیر حرکت آهسته ای دارد.

4-Touch

اگرچه این فیلم کمی  بر پایه ی مفاهیم مربوط به بزرگسالان طرا حی شده است ,اما درواقع تنها یک فیلم بصری نیست, بلکه با بهره گیری  همزمان از دیالوگ ها و  جلوه های بصری  داستان پر از احساس خود را روایت می کند.

 

5-Snap

Snap فیلم نسبتا پر طرفداری است که سیر حرکتی سریعی دارد .نحوه ی تصویر برداری این فیلم را بسیار منحصر به فرد جلوه می دهد.

6-Geri’s Game

این فیلم یک انیمیشن کوتاه و سرگرم کننده محصول شرکت پیکسار می باشد . اگرچه این انیمیشن کاملا برای افراد شناخته شد ه است و بیشتر از 10 سال قدمت دارد , اما با گذر زمان از ذهن ها پاک نمی شود و هر بار جذابیت تازه ای برای بیننده دارد. می توان گفت این فیلم یک اثر هنری خارق العاده به شمار می آید.

7-Ratrix Hero

این فیلم به عنوان برنده ی جشنواره ی فیلم کوتاه فرانسه یک کمد ی/ اکشن  پرطرفدار است  که بخش هایی از داستان  ماتریکس را از زاویه دیدی متفاوت بازگو می کند. این کمدی اکشن کوتاه  با وجود طنز آمیزی بسیار, جنبه ی آموزنده ی خود را  همچنان حفظ کرده است.

8-For The Birds

این فیلم بدون شک  برترین فیلم کوتاه محصول پیکسار است که  به عنوان یکی از پرطرفدارترین انیمیشن های قرن اخیر درنظر گرفته می شود. این انیمیشن به خوبی طراحی شده است و جنبه ی طنز آمیزی دارد به علاوه مناسب تمام گروه های سنی می باشد.

9-The Life and Death of a Pumpkin

این اثر یکی دیگر از فیلم ها ی منحصر به فرد و عجیب و غریبی است که داستان هالوین را از زبان یک کدو تنبل نقل قول می کند. این داستان در عین عجیب و غریب بودن بسیار خنده دار است و جوایز بیشماری را در زمان خود برنده شده است.

10-Kiwi

انیمیشن Kiwi مشکلات زندگی یک مرغ کیوی را دنبال می کند که کاملا برخلاف کشوری است که در آنجا به دنیا آمده است.  این انیمیشن  از انیمیشن های مورد علاقه ی من می باشد  که نشان می دهد حتی بزرگترین رویاها نیز دست یافتنی هستند.

11-The Heart of The World

این فیلم یکی از فیلم های نسبتا  جدید محصول سال 2000 است که با وجود تصویرپردازی  به طور متوسط 2 فریم در ثانیه  به عنوان یک فیلم بی صدا و سیاه و سفید  شناخته می شود.فهم این فیلم بی صدا بسیار آسان است  و یکی از بهترین و منحصر به فرد ترین فیلم ها ی کوتاهی است که تا به حال ساخته شده است.

12-The Story OF A Sign

یک فیلم کوتاه پرطرفدار اسپانیایی است که با دیدن آن صرف نظر از اینکه روز بد یا خوبی داشته اید خنده روی لبانتان نقش می بندد. این فیلم در واقع  یک روایت داستانی که در نقل آن  از هیچ تکنیک خیالی استفاده نشده است.

13-Please

جرارد باتلر شخصیت اصلی فیلم 300 برای ایفای نقش در این فیلم کوتاه عاطفی موفق به دریافت جایزه شد. با تماشای این فیلم کوتاه شگفت انگیز به راحتی میفهمید که چرا شایسته ی دریافت جایزه بوده است.

14-Cashback

این فیلم منحصر به فرد از جمله فیلم هایی است که موفق به دریافت جایزه شد.  این اثر کوتاه ماجراهای یک کارگر سوپر مارکت را در طول شیفت شب دنبال می کند.  فیلم فوق در فهم مفاهیمی مانند اصالت ، کیفیت هنری و اعدام بی نظیر است.

15-Ten minutes

این فیلم یکی از فیلم های مورد علاقه ی من است که  به عنوان بهترین فیلم کوتاه اروپا شناخته شده است. فیلم “ده دقیقه” یک فیلم بسیار تاثیر برانگیز است که  صحنه های فیلم برداری طولانی دارد. بعد از تماشای این فیلم فرد مدت ها به نتیجه ی آن فکر میکند.

مترجم این مقاله:

سرکار خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی.

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

تخفیف پکیج طلایی تا 15 فروردین 97
تخفیف پکیج طلایی تا 15 فروردین 97
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link