15 پیشنهاد برای یادگیری سریع و آسان زبان انگلیسی

15 پیشنهاد برای یادگیری سریع و آسان زبان انگلیسی

15 پیشنهاد برای یادگیری سریع و آسان زبان انگلیسی

در این مقاله ما 15پیشنهاد و نکته برای یادگیری زبان انگلیسی آورده ایم که به شما کمک می کند که سریع تر پیشرفت کنید.اهمیتی ندارد که چقدر انگلیسی می دانید.

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

سرکار خانم جلالی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی

آیا شما فیلم ماتریکس را دیده اید؟

اگر دیده اید، شما احتمالا صحنه ای را که شخصیت اصلی”نئو” مشغول آموزش بود به یاد می آورید.

به جای نشان دادن یک مونتاژ از او(مجموعه ای از صحنه ها) که در ساحل بدود و کار کند تا به تدریج قوی شود. شخصیت دیگری به سادگی و به طور مستقیم برنامه ای به مغز نئو تزریق می کند.

15 پیشنهاد برای یادگیری سریع و آسان زبان انگلیسی
15 پیشنهاد برای یادگیری سریع و آسان زبان انگلیسی

لحظه ای بعد، نئو چشمانش را باز می کند ومی گوید من کونگ فو بلدم.

در حال حاضر، از آن جایی که شما در حال یادگیری یک زبان خارجی هستید. به احتمال زیاد متوجه منظور من شده اید.

زمانی که من آن صحنه را دیدم با خودم گفتم:”ای کاش من می توانستم این کار را با زبان آلمانی یا اسپانیایی انجام دهم.” اگر شما در حال خواندن این مقاله هستید ممکن است این جمله را با خودتان گفته باشید البته فقط دررابطه با یادگیری زبان انگلیسی.

متاسفانه ماتریکس یک خیال است و هیچ برنامه کامپیوتری، معجون اسرار آمیز یا قرص جادویی برای مغز وجود ندارد که به شما کمک کند که زبان انگلیسی را فورا یاد بگیرید.

در حقیقت یادگیری زبان انگلیسی به کار زیادی نیاز دارد.

اما از آن جایی که شما در حال خواندن این مقاله هستید اولین گام را برداشته اید.شما به اندازه کافی با انگیزه هستید که بخواهید پیشرفت کنید.

 

هر پیشنهاد و نکته شامل مثال هایی است که به شما در سفر به یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند.

 

15 پیشنهاد فوق العاده برای یادگیری سریع و آسان زبان انگلیسی

1.تمرین ، تمرین، تمرین

همانطور که می بینید هیچ راه سحر آمیزی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی وجود ندارد و شما باید در این زمینه تلاش بسیاری بکنید.

بدیهی است اگر شما در کلاس های زبان انگلیسی شرکت می کنید باید در کلاس حضور داشته باشید، تکالیف تان را انجام دهید و تا می توانید مطالعه کنید.دوره های زبان انگلیسی عالی هستند چرا که پاسخگوی نیاز شما هستند و شما را به سمت یادگیری هل می دهند. اما حتی اگر در کلاسی شرکت نمی کنید شما هنوز هم می توانید انگلیسی را در وقت آزادتان تمرین کنید.

خوشبختانه با امکاناتی که اینترنت در اختیار شما قرار می دهد. این کار برای شما ازقبل بسیار راحت تر خواهد بود.

شما ممکن است بخواهید خودتان مطالعه کنید. اگر چنین است منابع وراهنمایی های قابل دسترس زیادی برای شما وجود دارد. یا اگر شما ساختاری برای مطالعه ترجیح می دهید دوره های آنلاین رایگانی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که شما باید آن ها را در الویت قرار دهید حتی می توانید آن ها را به عنوان یک مکمل در کنار دوره ی دیگری داشته باشید یا به عنوان دوره اصلی تان در نظر بگیرید.

2.هرچه بیشتر تمرین کنید.بهتر و سریع تر یاد خواهید گرفت.

نویسنده آقای Malcolm Gladwellمی گوید: به منظور تبدیل شدن به یک متخصص در هر کاری شما نیاز دارید ده هزار ساعت آن را تمرین کنید.

آیا این زمان زیادی است؟! اما ارزشش را دارد که شما به یک متخصص تبدیل شوید بنابرین ساعات تمرین تان را زیاد کنید.

اگر شما درحال تلاش برای بهبود مهارت های شنیدارتان هستید. شما می توانید از منابع شنیداری که در اینترنت موجود است استفاده کنید. سپس به سمت پادکست ها و کتاب های صوتی بروید. اگر شما ترجیح می دهید که جنبه های بصری راهم اضافه کنید فیلم ها و برنامه های تلویزیونی را تماشا کنید که به شما کمک خواهند کرد تا درک شنیدارتان تقویت شود.

تقویت مهارت ریدینگ آسان تر از تقویت مهارت های دیگر می باشد. شما می توانید از کتاب های آسان برای خواندن شروع کنید یا به دنبال کتاب هایی باشید که از آن ها فیلم ساخته شده است.

اگر شما به یک گویشور نیتیو دسترسی ندارید که با او صحبت کنید تمرین تلفظ و اسپیکینگ کمی سخت می باشد اما پیشرفت دراین دو بخش غیرممکن نیست.

شما می توانید با استراتژی های عملی اسپیکینگ شروع کنید. تعدادی از آن ها را حتی بدون این که کسی را داشته باشید که با او تمرین کنید قابل استفاده هستند. از وب سایت هایی که فرصت اسپینگ را به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید. مقالاتی را در رابطه با تقویت تلفظ بخوانید.

به طورحتم شما می دانید که یادگیری واژگان به تنهایی کافی نیست و شما نمی خواهید مانند یک روبات صحبت کنید. بنابرین شروع به یادگیری اصطلاحات کنید.

همچنین سعی کنید دایره واژگان خود را در محدوده ی موضوعات خاص افزایش دهید مانند رنگ ها، ورزش ، سلامتی و تناسب اندام، مواد غذایی و فرودگاه ها. در حقیقت این آغاز راه است.

3.انگیزه تان را بیابید.

مثل هر هدف دیگری، یادگیری زبان انگلیسی سرگرم کننده و آسان خواهد شد اگر شما دلیلی برای انجام آن داشته باشید. مطمئن شوید که بر روی آن هدف متمرکز باقی خواهید ماند. داشتن انگیزه به شما کمک می کند زمانی که یادگیری برای شما سخت به نظر می رسد یادگیری را رها نکرده و ادامه دهید.

برای مثال آیا شما می خواهید انگلیسی را یاد بگیرید که شغلی پیدا کنید یا فرد مورد علاقه تان را تحت تاثیر قرار دهید؟ آیا شما می خواهید آن را یاد بگیرید چرا که ساده نیست و چالش برانگیز است ؟ انگیزه شما هر چیزی که می خواهد باشد فقط توجه داشته باشید که آن را از دست ندهید.

4.یادگیری زبان انگلیسی را به یک بازی تبدیل کنید.

این خیلی مهم است که بگوییم یادگیری انگلیسی تان خیلی بهتر خواهد شد اگر شما از آن چیزی به عنوان سرگرمی بسازید. توصیه ما به شما این است که آن را به یک بازی تبدیل کنید. این بازی می تواند به صورت فلش کارت انجام شود یا اپلیکیشن هایی باشد که شامل بازی های متنوع است.

5.به منظور خروجی بهتر در آینده، در حال حاضر ورودی بیشتری دریافت کنید.

شما به طور حتم متوجه شده اید که در تمام کلاس های زبان تان، یک دوره ای از زمان وجود دارد که شما فقط می شنوید و می خوانید. این دوره معمولا قبل از شروع به صحبت کردن و نوشتن انجام می شود. در حقیقت این یک راه طبیعی برای یادگیری چیز جدیدی است. قبل از این که شما بتوانید کاری را خودتان به تنهایی شروع کنید شما باید ببینید و بفهمید که آن کار چگونه انجام می شود.

یک اصطلاح در این مورد وجود دارد “Don’t put the cart before the horse”. این اصطلاح به این معنا است که گاهی اوقات شما باید کارها را به ترتیب انجام دهید. در این بخش، این به این معنا است که در ابتدا تا می توانید اطلاعات ورودی بیشتری دریافت کنید و نگران خروجی تان نباشید( اسپیکینگ و رایتینگ).

6.در ابتدا بر روی مکالمه و ارتباط با دیگران تمرکز کنید.

واژگان انگلیسی زیادی وجود دارد و تلفظ شان هم سخت می باشد. به علاوه شما در این زمینه کامل نخواهید بود. بنابرین زمانی که شما در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید شما اشتباه خواهید کرد. هر چه سریع تر این موضوع را بپذیرید پیشرفت بیشتری خواهید کرد.

آیا شما این موضوع را پذیرفته اید؟ خوب!

حالا برای شما ارتباط با دیگران راحت تر خواهد بود. شما می توانید بعدا روی کامل کردن این موارد در فرآیند یادگیری تان کار کنید.

در حال حاضر چگونه می توانید یک دوست برای ارتباط برقرار کردن به انگلیسی پیدا کنید؟

شما می توانید همیشه از همکلاسی هایتان استفاده کنید. اگر شما به این مورد دسترسی ندارید می توانید زبان آموزانی را از فیس بوک یا دیگر سایت های اجتماعی پیدا کنید. برای پیدا کردن زبان آموزان و گویشوران انگلیسی از اینترنت استفاده کنید یا حتی می توانید در وب سایت CouchSurfing.com ثبت نام کنید. این سایت به شما این فرصت را می دهد تا افراد جدیدی را ملاقات کنید.

7.ساختار را فراموش نکنید.

با وجود این که همه چیز را در مورد 6 گفتم اما فراموش نکنید که به روش صحیح به زبان انگلیسی صحبت کنید. در ابتدای فرآیند یادگیری زبان انگلیسی، بهترین روش این است که بر روی اسپیکینگ تمرکز کنید و نگران اشتباهات تان نباشید. همانطور که شما به سطح های پیشرفته زبان انگلیسی می روید چیزهایی مانند گرامر، تلفظ و انتخاب کلمه مهم و با اهمیت خواهد شد.

فکر کنید زبان مانند یک ساختمان است که گرامر ساختار آن را تشکیل می دهد. اگر ساختمان شما ساختار خوبی نداشته باشد در نهایت سقوط خواهد کرد. با استفاده از سایتی مانند Englisch-Hilfen.de از فروپاشی ساختمان تان جلوگیری کنید. این سایت به شما کمک می کند ساختارهای انگلیسی تان پیشرفت کند و از اشتباهاتتان جلوگیری شود.

8.توجه داشته باشید که یادگیری انگلیسی یک خط و مسیر مستقیم نیست.

اگر در یک کلاس هستید و یک کتاب یا هر نوع برنامه ی دیگری را دنبال می کنید. شما به احتمال زیاد موضوعات و نکات گرامری را به ترتیب خواهید دید.

به طور کلی همانطور که زمان جلو می رود همه چیز از آسان به سمت مسائل سخت تر حرکت خواهد کرد. اما این به این معنا نیست که شما همیشه باید این کتاب را دنبال کنید.

زمان هایی را تجربه خواهید کرد که خسته شده اید و دلتان چیز جدیدی را می خواهد اطلاعات خاصی که در کتاب نیست. این جا زمانی است که باید به عقب برگردید و منابعی را مرور کنید که در ابتدا به آن ها حسی نداشتید. اما حالا احساس بهتری نسبت به آن ها دارید. این کاملا طبیعی است.

شما همچنین متوجه می شوید روزهایی وجود دارد که شما خودتان را یک ابرقهرمان شکست ناپذیر زبان انگلیسی می دانید و روزهایی هم وجود دارد که حتی نمی توانید یک جمله را برای نجات زندگی تان کامل کنید یا به عبارت دیگر یک جمله کامل بگویید. این فراز و نشیب ها طبیعی است. فقط کار کنید و صبور باشید شما به طور حتم پیشرفت خواهید کرد.

9.هیچ چیزی را ترجمه نکنید.

به عنوان یک معلم، من متوجه شدم که دانش آموزانم اغلب این مشکل را دارند.

این کار سختی خواهد بود که شما بخواهید معنی هر کلمه را در دیکشنری پیدا کنید.اما با اینترنت و گوگل این کار راحت تر از همیشه خواهد بود و شما به ترجمه سریعی خواهید رسید.

از این وسوسه جلوگیری کنید. به این دلیل که اگر شما عینا هر کلمه یک جمله را ترجمه کنید به احتمال زیاد برای یک گویشور بومی وحشتناک به نظر می رسد.

از طرف دیگر، اگر شما در حال خواندن یک متن انگلیسی هستید و سعی می کنید آن را به زبان بومی خودتان ترجمه کنید این کار ممکن است کار بدی نباشد اما احتمالا شما زمان تان را هدر خواهید داد و کمی گیج خواهید شد.

10.یک دفترچه یادداشت داشته باشید و وقایع را ثبت کنید.

یک دفترچه یادداشت داشته باشید یا فایلی را روی تلفن همراه یا کامپیوترتان به تجربه های یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید. هر بار که شما یک کلمه جدید و مهم یاد می گیرید آن را به دفترچه یادداشت یا فایل درون سیستم تان اضافه کنید. در صورت امکان یک تعریف و مثال هم در کنارش بنویسید.اگر شما می خواهید تمرین بیشتری در زمینه رایتینگ داشته باشید می توانید سایر تجربه هایتان را هم به زبان انگلیسی بنویسید .

فایده فایل هایی به این شکل، این است که شما را وادار می کند کمی تمرین رایتینگ داشته باشید. البته باعث تقویت واژگان جدید هم می شود. به منظور این که شما بتوانید یک لغت جدید را درک کنید و آن را به حافظه تان بسپارید شما باید حداقل سه بار آن را در موقعیت استفاده کنید. بنابرین ثبت کردن وقایع به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

علاوه براین، زمانی که شما به نوشته های پیشین خود در فایل های انگلیسی تان نگاهی می اندازید شما می توانید از پیشرفت تان مطلع شوید و به احتمال زیاد شگفت زده خواهید شد و انگیزه تان بیشتر خواهد شد زمانی که دانسته هایتان را با گذشته مقایسه می کنید و می بینید که در حال حاضر چقدر می دانید.

11.ثابت قدم و مسئولیت پذیر باشید.

این بیشتر از تنظیم هدف معنا می دهد.حقیقت این است که داشتن هدف و دنبال کردن آن، شما را به موفقیت بیشتری نزدیک می کند االبته اگر شما آن کار را به طور مداوم انجام دهید و مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشید.

اگر شما فقط 15 دقیقه در طول روز را به مطالعه زبان انگلیسی اختصاص دهید و شما هرروز 15 دقیقه انگلیسی بخوانید احتمالا نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد نسبت به زمانی که سعی کنید 3 ساعت در یک جلسه ،انگلیسی بخوانید.

اگر شما کسانی مانند همکلاسی هایتان یا اعضای خانواده تان را داشته باشید که بدانند شما چه کاری انجام می دهید و برنامه شما را دنبال کنند. آن ها قادر خواهند بود به شما کمک کنند به سمت جلو حرکت کنید، با انگیزه باقی بمانید ، به مطالعه تان ادامه دهید و از برنامه جدا نشوید.

12.واقع بین باشید.

این خیلی عالی خواهد شد که شما بتوانید 10 ساعت در روز را تمرین کنید. اما به احتمال زیاد اتفاق نخواهد افتاد. شما باید محدودیت های خودتان را بشناسید به خصوص شرایط زمانی و سعی کنید با آن محدودیت ها کار کنید.

همانطور که در راهنمایی 11 گفته شد. اگر شما بتوانید 15 دقیقه در روز را به مطالعه اختصاص دهید می توان اعتراف کرد این حالت بهتر از زمانی است که بخواهید 2 ساعت در روز را مطالعه کنید که ممکن است واقعا در عمل اتفاق نیفتد.

همچنین در رابطه با انگیزه هایتان واقع بین باشید. اگر شما فقط می خواهید انگلیسی را برای جلسات کاری یاد بگیرید نباید کتاب انگلیسی ای بخرید که روی واژگان تعطیلات و گردشگری تمرکز دارد.

13.سطح خودتان را بدانید و آن را ارتقا دهید.

مشابه راهنمایی 12، به منظور تشخیص محدودیت هایتان، شما در ابتدا نیاز دارید بفهمید که محدودیت های شما چه چیزهایی هستند.

آزمون ها هیچ گاه سرگرم کننده نیستند اما گاهی اوقات لازم است متوجه شوید در چه زمینه هایی نیاز به پیشرفت بیشتری دارید. سایت هایی مانند Capilano، Oxford و Cambridge آزمون های مخصوص به خود را دارند. البته یک جستجوی ساده در اینترنت به شما کمک خواهد کرد آزمون های دیگری را هم پیدا کنید.

زمانی که شما تشخیص دادید مهارت هایتان در چه سطحی است شما به راحتی خواهید توانست در مسیر درست به سمت جلو حرکت کنید.

14.از همان ابتدا به تلفظ توجه کنید.

این راهنمایی ترکیبی از راهنمایی 6 و 7 است که به یک راهنمایی پایه ای تبدیل شده است. از همان مراحل اولیه یادگیری روی تلفظ تمرکز کنید از آن جایی که اگر بخواهید بعدا آن را اصلاح کنید خیلی دشوار خواهد بود.

اگر شما از همان ابتدا خطاهایتان را تصحیح کنید آن تلفظ صحیح همیشه در ذهن تان حفظ خواهد شد.

از سایت هایی مانند Ship یا Sheep.com استفاده کنید این سایت به شما کمک می کند نماد های مشترک تلفظ را شناسایی کنید و تلفظ صحیح را بشنوید و آن را تقلید کنید.

زمانی که شما در حال یادگیری تلفظ هستید به ادای کلمات و قافیه آن ها توجه کنید تا الگوهای تلفظ در ذهن شما حفظ شود.

15.تکنولوژی دوست شماست پس از آن استفاده کنید.

اینترنت بهترین ابزار برای یادگیری زبان است. امروزه برای مردم استفاده از اینترنت برای تمرین مهارت های انگلیسی شان رایج تر است و استفاده از اینترنت را به کتاب های چاپی ترجیح می دهند.

هیچ راه سحر آمیزی برای یادگیری انگلیسی وجود ندارد . اما اگر ما یک مورد را تصور کنیم اینترنت احتمالا چیزی شبیه به یک قرص جادویی یا برنامه ای خواهد بود که می توانید توسط آن به سرعت انگلیسی را یاد بگیرید.

بنابرین به استفاده از ویکیپدیا( حتی نسخه انگلیسی ساده ویکیپدیا)،فیس بوک یا اسنپ چت ادامه دهید. پیام های متنی تان را به انگلیسی ارسال کنید. در یوتیوب به موزیک ها گوش دهید و به نوشتن ادامه دهید. حقیقت این است که به هر روشی که شما بتوانید انگلیسی را تمرین کنید به طور بالاقوه به شما کمک خواهد کرد مهارت هایتان را تقویت کنید. بنابرین از تمام منابعی که دردسترس دارید استفاده کنید.

اگر شما این 14 پیشنهاد را دنبال کنید شما سریعا قادر خواهید بود به زبان انگلیسی صحبت کنید.

آن ها به شما کمک خواهند کرد پیشرفت کنید اگر شما آن ها را دنبال کنید.

بنابرین قبل از این که شما انگلیسی را یاد بگیرید شما قادر خواهید بود چشمانتان را باز کنید و نقش نئو را بازی کنید و بگویید”من انگلیسی بلدم”.

موفق باشید

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی در عید نوروز
آموزش زبان انگلیسی در خانه
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

 

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. ‍پینگ بک: آموزش ویدئویی زبان انگلیسی شماره 31 - سرزمین زبان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link