۱۲ پادکست انگلیسی که هر فراگیر زبان انگلیسی باید به آن گوش فرا دهد

۱۲ پادکست انگلیسی که هر فراگیر زبان انگلیسی باید به آن گوش فرا دهد

۱۲ پادکست انگلیسی که هر فراگیر زبان انگلیسی باید به آن گوش فرا دهد

آیا تصمیم دارید انگلیسی را یاد بگیرید ولی حوصله ی خواندن متون کتاب را ندارید ؟

اگر این طور است پاسخ سوالی را که به دنبالش هستید در این مقاله است . چرا بهتر است انگلیسی را با پادکست ها یاد بگیریم ؟ باید بگویم که این روش ، بسیار عالی است و جواب می دهد . شما می توانید در هر جا و هر زمان آن ها را گوش دهید . چه در حال نشستن و چه در حال حرکت . اگر تصور می کنید در جایی حوصله شما سر رفته می توانید به پادکست ها گوش دهید.

۱۲ پادکست انگلیسی
۱۲ پادکست انگلیسی

با کمی حوصله و گوش دادن می توانید مهارت گوش دادن خود را تقویت کرده و در مجموع انگلیسی خود را قوی کنید . البته فرمت نوشتاری تمام فایل های شنیداری هم در پادکست ها آمده است که در صورت گیج شدن می توانید به آن ها تکیه کنید . می توان گفت در یک زمان استفاده از گوش و چشم می تواند بیشتر موثر واقع شود به این معنا که از روی فایل شنیداری آن را بشنوید و از سوی دیگر با چشم خود آن را دنبال کنید . در این صورت هم مهارت شنیداری شما و هم یادگیری دیکته و تلفظ بالا می رود .

شما می توانید سری به FLUENTUS LIBRARY بزنید . در حال حاضر می توانید صدها ویدئو انگلیسی پیدا کنید که یادگیری زبان انگلیسی را برای شما آسان می کند . لازم به ذکر است که تمامی موارد با راهنمایی و نحوه ی استفاده آمده است .

۱۲ پادکست انگلیسی که هر فراگیر انگلیسی باید به آن گوش فرا دهد

انگلیسی که ما به آن گوش می دهیم ( iTunes-website)

گاهی اوقات لازم است کتاب خود را برای لحظاتی زمین بگذارید و با چند متخصص ماهر زبان انگلیسی صحبت کنید . BBC(British Broadcasting Corporation) .

این پادکست یادگیری زبان انگلیسی بر روی عبارات روزمره و اصطلاحات با کاربرد زیاد تمرکز دارد . چیزی که در پادکست ها می شنوید همان مطالبی هست که یک سخنور انگلیسی با آن سر و کار دارد و از آن استفاده می کند . پادکست ها هر هفته منتشر می شوند و هر کدام سه الی چهار دقیقه زمان می برد . سرعت صحبت کردن انگلیسی کمی آهسته تر از حد نرمال است . هر بخش از کلمه به طور واضح تلفظ می شود . فرمت خاص به صورت گفتمان دو نفری است . و هر معلمی در اقصی نقاط دنیا قادر است به درستی آن را بشنود .

پادکست در انگلیسی ( iTunes-website)

به تعداد کاربردها در زندگی واقعی تنوع وجود دارد . بنابراین این پادکست ها انگلیسی محاوره ای بسیار خوبی را به شما ارائه می دهند . می توانم به جرات بگویم که یادگیری زبان واقعا لذت بخش و فرح بخش است . سایت podcasts in English .com یک سایت بسیار کاملی است که برای افراد مبتدی ، متوسط و بالاتر از متوسط برنامه ریزی هم می کند . البته برای اشخاصی که کاربرد تجاری دارند نیز وجود دارد . که معمولا مکالمه ی دو نفری بین اشخاص را در نظر می گیرد . هر عنوان از فایل های مورد نظر یک واقعیت زندگی را به تصویر می کشاند . برخی از موضوعات که می شنوید در مورد تجارب اسب سواری و برندگان المپیک و فیس بوک می باشد . هر درس کوتاه است و با متن نوشتاری ، صفحه ای مربوط برای تمرین و تکالیف یادگیری واژه همراه است .

به انگلیسی گوش فرا دهید (iTunes-website)

این سری از پادکست بسیار طرفدار دارد و کاربرد آسانی دارد . فرمت استفاده از آن ساده است و هر بخش حدود ۵ یا ۶ دقیقه پیرامون یک مطلب خاص صحبت می کند . شما می توانید بسته به نیاز زبانی که دارید مطالب را به اولویت خودتان گوش کنید . به عنوان مثال یکی از موضوعات شامل حمل یک سگ در آسانسور و در محل بوفه ی مدرسه می باشد . میزبان با سرعت متوسطی سخن می گوید و هر بخش از درس به همراه متن نوشتاری مربوط به گرامر و واژه می باشد . تا کنون بیش از ۲۰۰ پادکست منتشر شده است .

کلاس زبان 101 (iTunes-website)

در این بخش برای همه ی افراد با سطوح مختلف مطلب وجود دارد . شما می توانید از چهار سطح یادگیری برای خود انتخاب کنید : کاملا مبتدی ، مبتدی ، متوسط و پیشرفته . البته در هر بخش دو نفر شرکت کردند که اولی اجرا می کند و دومی آن را با سرعت کمتر اجرا می کند .

بخش بعدی هر پادکست یکسری اطلاعات فرهنگی فراهم می آورد که آن شامل تمرکز بر واژگان و عبارات ، تعریف های برخی از کلمات می باشد . هر بخش از پادکست در برگیرنده ی نکات گرامری آن بخش می باشد . پادکست های زبان انگلیسی با سرعت متوسطی اجرا می شود .

پادکست های سطح مبتدی (iTunes-website)

در هر پادکست ۳ سطح برای مبتدی و متوسط وجود دارد . معمولا برای هر فراگیر این درس ها خیلی طولانیه حدود ۲۵ دقیقه زمان می برد ولی شما می توانید در هر مرحله از شنیدن مکث کنید و قسمتی را که دوست دارید مجددا گوش کنید . میزبان های هر بخش فراگیر ها را به سناریوهای مختلفی دعوت می کند . که معمولا به صورت دایالوگ افرادی است که در روزمره تجربیات مختلفی را کسب می کنند . البته در پادکست ها مباحثه پیرامون موضوعات مختلف وجود دارد . مطالب متنوع است ، شما می توانید آن ها را بخوانید و هم گوش فرا دهید .

مهارت صحبت کردن عالی (iTunes-website)

بهتر است سعی کنید تا مهارت های زبانی خود را تیز کنید . برای این کار باید فایل های شنیداری را به دفعات گوش کنید . هر درس شامل مصاحبه ها و مباحثه ها با افراد غیر بومی می باشد . هر سی دی شامل بازخورد متخصصین در اجرای بخش ها می باشند . نه تنها روش بسیار موثری است بلکه همراه با تفنن هم می باشد .

Better at English )Tunes-website)

این بخش شامل ترکیبی از پادکست های انگلیسی به همراه سخن ور بومی می باشد . عناوین و مطالب از حالت های جدی به سمت و سوی حالت های طنز می رود که سرعت متوسطی دارد. مطالب واقعی و برگرفته از دنیای واقعی انگلیسی زبان می باشد . و در بردارنده ی اصطلاحات عامی می باشد . این بخش از پادکست ها مناسب سطح متوسط و بالاتر است که شامل متن نوشتاری و واژگان است .

یادگیری انگلیسی از صدای آمریکا (iTunes-website)

این سری بسیار جالبی است که به صورت تلفیقی می باشد . هر شنونده ای انتخاب متنوعی می تواندداشته باشد . همان طور که اطلاع دارید این بخش از پادکست ها مربوط به اخبار و سرویس اطلاعاتی می باشد که در سرتاسر دنیا محبوب همگان است . لازم به توضیح است که در بخش شنیداری ۱)برنامه ی اخبارهای جهانی هفته ای وجود دارد ۲)مستند علمی ۳)برنامه ای در مورد تاریخ امریکا و زندگی فرهنگی امریکا ۴)سری اصطلاحات عامیانه انگلیسی .

تمامی برنامه ها با سرعت کندتر از حد نرمال تهیه شده است . صدای امریکا یک ضمیمه وسیعی از انبار ابزار یادگیری زبان می باشد که مقادیر متنوعی از درس های ساختاری و گفتاری برخوردار است همراه دارا بودن برنامه های رادیویی مکالماتی ، هر پادکست تقسیم به بخش هایی شده است که در آن وجود موسیقی یک تجربه شنیداری غنی را فراهم آورده است . در تولید این سری فرض بر این است که هر فراگیری از دانش زبانی مقعولی برخوردار است . اما این چندان زیاد نیست. زبان صحبت شده در این بخش حدود سه چهارم سرعت معمولی است بنابراین دنبال کردن آن آسان است . همان طور که انتظار می رود طرز بیان مطالب بسیار کامل است . در پادکست تجاری یک نگرش خوب درباره ی چگونگی تبادلات تجاری میان شرکت ها ارائه شده است . علاوه بر این درس ها تمرین های شنیداری کامل و ارزشمندی را ارائه می دهد .

پادکست کولیپسCulips انگلیسی به عنوان زبان دوم (iTunes-website)

چه بتوانید یک سلام ساده و یا یک سخن کامل چند دقیقه ای را انجام دهید در این جا چند نکته گران بها وجود دارد که بهتر است عنوان شود . یک سری کامل پادکست برای تمام سطوح فراگیری زبان وجود دارد . موضوع بسیار جالب در سایت کولیپس این است که چهار فرم متفاوت پادکست وجود دارد . ویژگی پادکست ها به گونه ای است که خاصیت های متنوع در شرایط مختلف را شامل می شود . در طول هر اپیسود میزبان بر روی واژگان ، اصطلاحات عامیانه تمرکز می کند . می توان گفت که در هر بخش گرامر هم وجود دارد . گفتمان ها میان مردم می باشد . پادکست های مذکور بسیار دقیق و هوشمندانه تدوین شده اند و همان طور که بارها گفته ایم با سرعت متوسط ارائه گردیده است .

ESL pod )iTunes-website)

انگلیسی به عنوان زبان دوم در بخش های مختلف کتابخانه ی پادکست ها در نظر گرفته شده است . ( بیش از ۹۰۰ بخش که در حال توسعه است )

میزبان پادکست انگلیسی به عنوان زبان دوم آقادی دکتر جف مک کوییلان است . و صدای دیگری که در پادکست ها می شنوید متعلق به دکتر لوسی تس می باشد . هر دو در رشته ی زبان شناسی کاربردی دکترا دارند و مجموعه به صورت گفتمان میان دو شخص تهیه شده است . بقیه ی بخش ها بر روی واژه های کلیدی ، و استفاده ی آن ها و معانی می باشد .

انگلیسی سرعت ادای مطالب معمولی است و هر بخش شامل دستورالعمل خاص آن بخش می باشد .

پادکست انگلیسی لوک Luke)iTunes-website)

می توان گفت که لوک یک معلم زبان انگلیسی متبحری است که به زبان کمدی یک سری پادکست را پذیرایی می کند . قصد و هدف اصلی این پادکست خنداندن شما است که در ضمن از موضوعات مختلف گرفته شده است . شما با یک نگاه کوتاه به عناوین پادکست ها متوجه طنز این پادکست می شوید . البته باید بگویم که گفتمان ها برگرفته از زندگی واقعی اشخاص می باشد . صدای گرم مجری شما را در یادگیری زبان انگیزه دار می کند . و در هربخش متن نوشتاری هم آمده است.

سایر منابع برای یادگیری با پادکست های انگلیسی

آیا به اطلاعات بیشتری درباره پادکست ها نیاز دارید ؟

فقط لازم است لینک های آن ها را باز کنید تا منابع عالی از آن ها استخراج کنید .

معلم های عالی

لیست برخی از پادکست های انگلیسی خوب که تا کنون به آن ها اشاره نشده است در این جابه آن ها اشاره شده است . تمرکز آن بر روی معلمی است که به طور مستقیم با شما صحبت می کند .

و اما مطلبی دیگر ….

اگر علاقمند به یادگیری با پادکست ها هستید باید مطلبی کوتاه درباره ی FluentU بگویم . این سایت انگلیسی واقعی را به شما می آموزد . و با تاک شو های خوب ، موسیقی خوب و ویدئو و تبلیغات جذاب و خنده دار شما را همراهی می کند .

این سایت به روشی آسان شما را با انگلیسی بومی آشنا می سازد . برای هر واژه می توانید بر روی آن کلیک کنید تا تصویر ، تعریف و نمونه های مفیدی از آن را داشته باشید .

جالب ترین بخش این است که لغت هایی را که شما می دانید با آن ها آشنا است . به شما پیشنهاد می کند تا با مثال ها و ویدئوهای مربوط به آن لغات آشنا شوید که این یک تجربه ی صد در صد شخصی می باشد . شما می توانید با تبلت و یا کامپیوتر خود وارد این سایت شوید و اپ های آن را دانلود کنید .

بعد از آن متوجه می شوید که بهترین انتخاب را برای یادگیری ویدئوهای برگزیده از زندگی های واقعی کرده اید .

تهیه و تنظیم :ابراهیم خلیل مهرنو (موسس سرزمین زبان)

سر کار خانم الهام دژکام ، کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی

مشاوران ما:

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797
02144961935
02144961936
02144008685
سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

 

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link