10قدم برای ارتقاء زبان انگلیسی ومهارتهای تلفظ

10قدم برای ارتقاء زبان انگلیسی ومهارتهای تلفظ

 

10قدم برای ارتقاء زبان انگلیسی ومهارتهای تلفظ

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

 

ما می دانیم که مشکل بسیاری از فراگیران زبان در به خاطر سپردن نحوه تلفظ کلمات است .

واین پرسش را در ذهن خود بارها وبارها تداعی می کنند.

چگونه می توانم مهارت تلفظ کردن را ارتقاء بدهم ؟

ما در سرزمین زبان با ارائه مقالات وترجمه های سرکار خانم دژکام درصدد هستیم تا با اطلاع رسانی به روز شما ازطریق ارائه مقالات وترجمه های آن ها ،راهکارهاوترفندهای بهتری را به شما عزیزان نشان دهیم .

این نکات فقط خاص ارتقاء مهارت تلفظ ودیکته شما نمی باشد وشما می توانید از آنها برای گرامر ولغت هم استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که پیشرو شما در گرو اعمال تجربیات زبانشناسی شما در محیط خارج است . بنابراین ماهیچه ها وذهن خود را آگاهانه تربیت کنید (با تمرین وتکرار).با ساعات زیادی که وقت می گذارید خواهید توانست به نتایج مثبت دست پیدا کنید.

 

10 قدم برای ارتقاء یادگیری تلفظ ومهارتهای زبانی شما

 

1-یادبگیرید وآگاه باشید.

بعد از یادگیری قوانین متنوع زبان باید خطاهایی که درحین صحبت دارید را بررسی واز وجود آنها کاملا آگاهی پیدا کنید . لازم است یک فرد بومی زبان ،صحبت شما را چک کند. اگر به این شخص دسترسی ندارید ،می توانید به راحتی صحبت های آن ها را بشنوید وتکرار کنید . صدای خود را ضبط کنید تا با خطاهای خود آشناتر شوید.

به عنوان مثال در تلفظ think باید دقت کنید {t} تلفظ می کنند یا {s}

  tink    یا sink    

اگر به خطاهای خود آگاه باشید شما می توانید آنها را تصحیح کنید.

 

2-مانیتورکردن

با خود لیست مانیتور کردن درست کنید. زمانی که واژه ای را تصحیح می کنید آن را دراینلیست وارد کنید. به طور پیوسته این لیست را به روز کنید وآن را منظم ومرتب نگه دارید. چرا که بیشتر خطاهای شما به دلیل نوک زبانی بودن نمی باشد بلکه ناشی از تکرار الگوی غلط می باشد که در شما ساخته شده است وشما با آگاهی کافی باید آگاهانه این الگو را بشکنید.

 

3-مرور تکراری

دائمآ لیست مانیتور را بررسی ومرور کنید . باید به الگوی خطاپی ببرید والگوی صحیح را جایگزین الگوی غلط کنید .

 

4-تمرین تکراری

حالا دقت آن رسیده که این الگو را بعد از شناسائی ،با تمرین روزانه ،جایگزین الگوی غلط کنید. (شما باید واژه یا گرامر وطرز استفاده واژه )را تمرین کنید. پیشنهاد من به شما این است که با صدای بلند آن را درمنزل خود تمرین کنید. به صداهایی که تولید می کنید توجه کنید وآن ها را با صدای بومی زبان مقایسه کنید. از خود بپرسید درهنگام تلفظ حروف جایگاه زبان کجاست ودهان چگونه چرخشی دارد؟

 

 

5-خود تصحیحی

با تمرین به مرحله ی عادت خود تصحیحی می رسید. با تلفظ صداهای انگلیسی (حروف صدادار وحروف بی صدا) آشنا می شوید. متوجه شدید که برای رسیدن به این مرحله ی استقلال ،باید مراحل مانیتور کردن وآگای پیداکردن را پشت سر بگذارید.

 

6-پرسش های خود را بنویسید.

اغلب به مواردی برمی خوریم که نمی دانیم چگونه احساس خودمان را بیان کنیم . به هنگام برخورد با چنین حالت هایی باید ،آن ها را بنویسید تا از بومی زبان بپرسید. گوگلینگ کنید. (در گوگل تحقیق کنیدویا با مدرسین ما درسایت سرزمین زبان مکاتبه کنید)

www.sarzaminezaban.com

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

 

 

7-یک لیست از واژه های روزمره برای خود تنظیم کنید.

هر زمان با واژه ای برخورد می کنید وفرصت مناسب ندارید آن را بررسی کنید بهتراست آن را در دفترچه خود وارد کنید وبعد سرفرصت مشتقات واژه را دربیاورید وبا آن جمله سازی کنید . با اسم وصفت وفعل آن ،بازی با کلمات راه بیندازید.

 

 

8-انگلیسی تفکر کنید.

بزرگترین ومسئله سازترین مورد اکثر فراگیران زبان اینجاست که درهنگام ادای جملات انگلیسی به زبان مادری خود می اندیشند وآن را باهمان ساختار زبان مادری ترجمه به انگلیسی می کنند.

اشتباه ! اشتباه ! اشتباه!

چرا که ترتیب قرارگرفتن اجزاء جمله درانگلیسی متفاوت است . واین که باید به ریتم واسترس (تکیه وفشار برروی قسمتی از کلمه یا جمله )توجه کنید.

 

9-در منزل با صدای بلند با خودتان ،انگلیسی صحبت کنید.

این روش یعنی با صدای بلند با خودتان انگلیسی صحبت کردن باعث می شود به جای آن که فرایند ترجمه در ذهن شما صورت بگیرد،شما به صورت خودکار به انگلیسی فکر می کنید چرا که ثابت نشده این عمل بالا بردن آگاهی شما را بیشتر می کند. خجالت نکشید ونگران هم نباشید با صداها بازی کنید وایده های خود را بر روی کاغذ بیاورید. اگر دوست بومی زبان ندارید می توانید سری به سایت ما بزنید وبا ما در ارتباط باشید.

Elemental English .com

10-گوش خود را عادت دهید.

به گوش خود عادت دهید تا با پادکست ها ،تلویزیون وشو وفیلم ها ورادیو آشنا شود خوبی این کار دراین است خود گوش ومغز شما با ریتم وملودی زبان انگلیسی آشنا می شود یادتان باشد که هدف شما این نیست که به طور کامل به لهجه آمریکائی صحبت کنید. شما باید قادر باشید با همه ی لهجه ها آشنا شوید وارتباط برقرارکنید.

با پیشرفت در تلفظ خواهید دید که آزادی وقدرت عمل شما ومتعاقبآ اعتماد به نفس ودرک شمابه هنگام تعاملات اجتماعی بیشترمی شود.

 

 در دهه ی اخیر مهارتهای انگلیسی یک اصل ناگریز است چرا که زبان انگلیسی ،زبان دنیاست و همه ی ما باید با آن جلو برویم . اگر از آن دسته افرادی هستید که زبان را جزو کارهای روزمره خود قرار نداده اید بلکه هرزگاهی وقت خود را به آن اختصاص می دهید. باید بگویم در ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون دچار مشکل می شوید ،و در روند یادگیری هم افت می کنید. شما نیاز به وقف کردن زمان دارید و خبرخوب ما در سرزمین زبان این است که با  گردآوری آنها توسط آقای ابراهیم خلیل مهرنو ،این فرصت را به شما می دهیم

تهیه و تنظیم :

موسس سرزمین زبان آقای ابراهیم خلیل مهرنو

ترجمه از خانم الهام دژکام کارشناس سرزمین زبان

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

 

جهت مشاوره رایگان با سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید از توجه شما بازدید کننده عزیز سرزمین زبان متشکریم.

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

آموزش تصویری سرزمین زبان

رادیو اینترنتی سرزمین زبان

محصولات آموزشی سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

 – ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

لطفا صبر کنید

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link