یادگیری زبان انگلیسی در سریعترین زمان ممکن

یادگیری زبان انگلیسی در سریعترین زمان ممکن

یادگیری زبان انگلیسی در سریعترین زمان ممکن

تنها کافی است 5 ترفند زیر را در مدرسه زبان انگلیسی سرزمین زبان به خاطر بسپارید تا بتوانید زبان انگلیسی خود را در سریعترین و کوتاهترین زمان ممکن یاد بگیرید!

 آیا این جمله برای شما نیز آشناست : ” من 7 سال در مدرسه زبان انگلیسی خواندم اما تنها چیزی که به یاد می آورم “سلام” و “خداحافظ ” است.”

یادگیری زبان انگلیسی در سریعترین زمان ممکن
یادگیری زبان انگلیسی در سریعترین زمان ممکن

یادگیری زبان انگلیسی یکی از با ارزشترین و کاربردی ترین مهارت هایی است که شخص در طول زندگی خود فرا میگیرد. اما چرا یادگیری زبان جدید کار بسیار دشواری است؟ اگر در مدرسه زبان انگلیسی خوانده اید چرا هنوز هم قادر به  برقراری یک مکالمه ی ساده نیستید؟ مسلما نمی خواهید 7 سال دیگر را صرف یادگیری زبان انگلیسی با  همان روش غلط کنید.  پس سعی کنید با سرزمین زبان 5 روش یادگیری سریع تر زبان انگلیسی  را به خاطر بسپارید.

چگونه زبان انگلیسی را در سریع ترین زمان ممکن یاد بگیریم؟

اینفوگرافیک یادگیری زبان انگلیسی در سریعترین زمان ممکن
اینفوگرافیک یادگیری زبان انگلیسی در سریعترین زمان ممکن

1. یادگیری زبان را ضروری ترین امر زندگی خود تلقی کنید.

مغز انسان به طور غریزی تصمیماتی را انتخاب می کند که ساده ترند و نیاز کمتری به فکر کردن دارند. یادگیری زبان انگلیسی نیز مانند یادگیری سایر مهارت ها نیازمند اراده ی قوی می باشد. شما می بایست برای مدتی فراتر از توان خود تمرین کنید و در مسیر یادگیری هرگز تسلیم نشوید.

به خاطر داشته باشید که یادگیری یک زبان جدید تصمیم آسانی نیست و گاهی ملزم به  ایده های خلاقانه می باشد.  اما مطمئن باشید که نتیجه ی حاصله ارزش این همه تلاش را خواهد داشت.

بسیاری از افراد معتقدند که بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی زندگی در یک کشور انگلیسی زبان می باشد! در حالی که این عقیده اکثر اوقات درست نیست. در چنین کشورهایی انگلیسی زبانان به محض دیدن شما شروع به نمایش گذاشتن مهارت های زبانی خود می کنند. به علاوه ما در دنیایی زندگی می کنیم که تسلط به  زبان انگلیسی بین افراد  محبوب و پر منفعت می باشد،بنابراین اکثر کشور های خارجی به خصوص در شهر های بزرگ جمعیت عظیمی از  انگلیسی زبان را  در خود جای داده اند. در چنین شرایطی پیشرفت زبانی نه تنها یک ضرورت نیست بلکه فقط یک گزینه می باشد.

با تمامی این تفاصیل آیا هنوز هم این امکان وجود دارد که خود را در شرایطی قرار دهیم که چاره ای  به جز استفاده از مهارت های زبانی خود نداشته باشیم؟ جواب مثبت است.

زمانی که به کشور چین سفر کردم به عنوان معلم یکی از مناطق نسبتا محروم انتخاب شدم. اگر چه این منطقه جمعیتی بالغ بر 12 میلیون نفر داشت اما به ندرت درآن یک فرد چینی مسلط به زبان انگلیسی پیدا میشد. اکثر اوقات من تنها فرد خارجی تا شعاع 5 مایلی بودم. این موضوع درابتدا خیلی ناامیدکننده بود اما من را مجبور به یادگیری زبان چینی کرد. اگر می خواستم در رستوران غذا سفارش دهم یا آدرسی را پیدا کنم مجبور می شدم با افراد بومی شروع به صحبت کنم. تنها طی چند هفته ده ها عبارت  کاربردی و جدید یاد گرفتم که ممکن بود یادگیری آن ها ماه ها و سال ها طول بکشد.

آیا خارج از کشور زندگی نمی کنید؟ نگران نباشید  هنوز هم راه های بسیاری به منظور یادگیری سریع تر زبان انگلیسی پیش رو دارید. برای مثال تغییر زبان تلفن همراه یا اکانت های شبکه های اجتماعی خود به زبان انگلیسی یا عضویت در گروه های یادگیری زبان انگلیسی در تلگرام یا فیس بوک. همچنین اگر از طریق مشاهده کردن بیشتر یاد می گیرید سعی کنید لیستی از کلمات جدید را روی کاغذ نوشته و به دیوار های آشپزخانه یا سرویس بهداشتی منزل خود بچسبانید. چنانچه خود را در چنین شرایطی قرار دهید که مجبور به کاربرد زبان انگلیسی باشید ما یادگیری سریع تر شما را تضمین می کنیم.

2. روان حرف زدن را به درست حرف زدن ترجیح بدهید.

ارجعیت روانی گفتار به درست صحبت کردن راه دیگری به منظور یادگیری سریع تر زبان انگلیسی است. البته این کار یکی از سخت ترین و درعین حال مفیدترین مفاهیم به منظور رسیدن به درک زبانی است. قبل از هر چیز لازم است با معنای “روان حرف زدن ” و ” درست حرف زدن ” آشنا شوید:

روانی گفتار” به معنای توانایی بیان ایده ها و کاربرد زبان به راحت ترین ، گویاترین و روان ترین حالت ممکن است.

از طرفی دیگر “درست صحبت کردن” به عنوان توانایی صحیح و دقیق برقراری مکالمه بدون هیچ غلط گرامری ، واژگانی یا تلفظی در نظر گرفته می شود.

هر کدام از این مفاهیم مقوله ای مجزا می باشند . شما می توانید با وجود غلط های متعدد باز هم به روانی صحبت کنید چرا که هدف نهایی یادگیری یک زبان جدید کاربرد آن به روان ترین شکل ممکن است . این موضوع به این معنا است که در ابتدای مسیر یادگیری بهتر است اهمیت درست صحبت کردن را فراموش کنیم. ممکن است هنگام صحبت کردن خطاهایی داشته باشید که کاملا طبیعی است برای مثال  آیا به خاطر دارید که در گذشته با وجود غلط های متعدد باز هم دیگران به خوبی متوجه ی صحبت های شما می شدند؟ زمانی که شروع به یادگیری یک زبان جدید می کنید ، علی رغم میل درونی خود یادگیری پی در پی لغات و صحیح گفتن تک تک جملات را فراموش کنید. برای یادگیری زبان تنها به یک کتاب آموزشی بسنده نکنید ، به جای آن روی مفاهیم کاربردی و محاوره ای تمرکز کنید،در این صورت شاهد صرفه جویی در زمان و کاهش استرس خود خواهید بود.

3. “SRS” را جایگزین “خرخوانی” کنید.

یک ضرب المثل چینی می گوید:“هر روز با تمام قوا مطالعه کنید تا شاهد پیشرفت خود باشید”

اما آیا موضوع همیشه به همین سادگی است؟ زمانی که به صورت خود خوان زبان را یاد می گیرید در ابتدا حفظ کردن صدها لغت برایتان وسوسه کننده به نظر می رسد اگرچه ممکن است که این کار در کوتاه مدت موثر باشد اما در نهایت برای تقویت حافظه ی بلند مدت شما روش مناسبی نیست.

یادگیری زبان انگلیسی را  با حفظ کردن های شب امتحانی اشتباه نگیرید. روش های موثرتر دیگری برای انتقال اطلاعات به حافظه ی بلند مدت شما وجود دارد.

برای مثال (SRS)  یا Spaced repetition software ، یک برنامه ی کامپیوتری است که عملکردی مشابه با استفاده از فلش کارت دارد. این فلش کارت ها براساس یک الگوی پیشرفته طراحی شده اند به طوریکه زمان نمایش فلش کارت بعدی روی صفحه نشان میدهند. به عبارت دیگر فلش کارت های آسان تر  کمتر از فلش کارت های سخت تر روی صفحه نمایش داده می شوند و به کاربران اجازه می دهند تا مدت زمان بیشتری صرف به خاطر سپردن فلش کارت های سخت تر کنند. این کارت ها تا زمانی که به خوبی آن ها را یاد بگیرید پیوسته روی صفحه نمایش داده می شوند و به شما این امکان را می دهند تا لغات جدید را کاربردی تر و موثرتر از سایر شیوه ها یادگیری بیاموزید.

با جایگزینی نرم افزارهای تایمر دار تکرار و تمرین به جای “خرخوانی”  هم سریع تر یاد می گیرید و هم در زمان مطالعه ی خود صرفه جویی می کنید.

با این وجود حفظ کردن صدها لغت مختلف تنها برای یادگیری کافی نیست. تنها چیزی که نیاز دارید فهم این لغات از طریق مطالعه ی مثال های واقعی است. لازم به ذکر است که FluentU یکی دیگر از راه های یادگیری زبان از طریق ویدیوهای دنیای واقعی است. FluentU با الهام از ویدیوهای دنیای واقعی مانند اخبار ، موزیک ویدیوها ، تیزر تبلیغاتی فیلم ها و برنامه های زنده به شما تجربه ی بی نظیر یادگیری یک زبان جدید را می دهد. این برنامه با بهره گیری از یک حالت یادگیری ویژگی شبیه (SRS) دارد. FluentU با داشتن زیرنویس های متقابل به شما این امکان را می دهد تا با کلیک روی لغت مورد نظرتان عکس ، معنی ، تلفظ و مثال آن را تماشا کنید. به علاوه با استفاده از ویژگی “learn mode” می توانید  کل لغات یک ویدیو را یاد بگیرید.جالب این است که FluentU همیشه لغاتی راکه درحال یادگیری هستید در حافظه ی خود ذخیره می کند  و برای یک تجربه ی یادگیری شخصی ویدیو های مرتبط را به شما پیشنهاد می کند. هم اکنون می توانید با دانلود نرم افزار FluentU از طریق iTunes store  این برنامه ی شگفت انگیز را روی تبلت یا تلفن همراه خود نصب کنید یا روی وب سایت از آن استفاده کنید.

4. به دنبال یک پارتنر باشید.

تقاضای کمک از دیگران نه تنها خجالت آور نیست بلکه برعکس نوعی افتخار است و در واقع به این معناست که یادگیری زبان انگلیسی انقدر برای شما  جدی است که برای رسیدن به خواسته ی خود حاضر به انجام هر کاری هستید.

از گفته های بالا می توان نتیجه گرفت که حمایت یک شخص دیگر به طرز چشمگیری موجب سرعت بخشیدن به یادگیری شما می شود. مهم نیست در چه سطحی از یادگیری قرار دارید ، سعی کنید شخصی را پیدا کنید که او هم قصد یادگیری زبان را دارد. برای ملاقات با پارتنر خود برنامه ریزی کنید ، از پیشرفت های متقابل صحبت کنید ، به یکدیگر بازخورد دهید و منابع یا ترفندهای موثر در یادگیری را مبادله کنید. حتی می توانید با کمک یکدیگر اهداف متعددی تعیین کنید و در ملاقات بعدی خود را ملزم به رسیدن به آن هدف کنید.

5. اشتباهات خود را به فال نیک بگیرید.

اگر در محیطی زندگی می کنید که امکان تمرین زبان انگلیسی برایتان فراهم است جای تبریک دارد. هم اکنون بهترین فرصت را  برای ارتکاب اشتباهات مختلف در اختیار دارید. تمامی تلاش خود را صرف پیشرفت کنید و هر ترس یا قضاوتی را از گوشتان بیرون کنید. با سرسختی و اراده می توانید به باهوش ترین فرد روی زمین تبدیل شوید. به خاطر داشته باشید که  بسیاری از انگلیسی زبانان قدردان تلاش های شما برای یادگیری بخش مهمی از فرهنگشان هستند. حتی برای کوچکترین اشتباهات نیز به خود تبریک بگویید زیرا این به معنای تلاش و کوشش شماست.

مادامی که زبان انگلیسی را به صورت روزانه تمرین می کنید از قضاوت مکالمات با معیار موفقیت یا شکست دست بردارید. هیچ وقت خود را به خاطر فراموش کردن یک لغت خاص یا ضعف در بیان ایده هایتان سرزنش نکنید. سعی کنید به خود بازخوردهای سازنده بدهید و به پرسش های زیر فکر کنید:

برای یک مکالمه ی خاص به چه لغات یا عباراتی نیاز دارم؟

چه کلماتی جدیدی را می بینم یا می شنوم؟

چگونه می توانم در آینده مکالمه ای مشابه و موثرتر داشته باشم؟

 

زمانی که  فراز و نشیب های مراحل یادگیری را می پذیرید از یادگیری  زبان لذت بیشتری می برید. به خاطر داشته باشید که  موفقیت  شما به تلاشتان بستگی دارد. با استفاده از ترفندهای بالا مسیر یادگیری زبان انگلیسی برایتان هموار تر , سریع تر و لذت بخش تر خواهد شد. موفق باشید.

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی.

دانلود PDF مقاله

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی
golden pakaje 90 discount
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link