جزوه ی گرامر آزمون تافل (TOEFL) + (PDF)

جزوه ی گرامر آزمون تافل (TOEFL) + (PDF)

جزوه ی گرامر آزمون تافل (TOEFL) + (PDF)

آیا شما هم می خواهید در آزمون تافل امتیاز بالایی کسب کنید؟ تنها با 6 ترفند جزوه ی گرامر آزمون تافل (TOEFL) + (PDF)اش موثرتر یاد بگیرید!

به خاطر داشته باشید که با انجام آزمون های ماک (آزمایشی) تافل نه تنها  دایره ی لغات بلکه گرامر خود را تقویت می کنید. گرامر بخش مهمی از آمادگی شما را برای آزمون تافل تشکیل می دهد حتی اهمیت آن مهم تر از آنچه است که در ذهن دارید. یادگیری گرامر به شما در هر 4 بخش آزمون از جمله “اسپیکینگ”, “رایتینگ”,”لیسنینگ” و “ریدینگ” کمک می کند, به علاوه با کمک گرامر می توانید  مسلط تر و روان تر صحبت کنید. اجازه دهید منظورم را واضح تر بیان کنم: دو بخش اول آزمون تافل  یعنی “اسپیکینگ” و “رایتینگ” مهارت های “زایشی” نامیده می شوند زیرا در این دو بخش  شما جملات را تولید می کنید, لذا دانستن گرامر به شما کمک میکند جملات را به درستی تولید کنید و به راحتی منظور خود را بیان کنید. از طرفی دیگر بخش دوم آزمون تافل یعنی “لیسنینگ” و “ریدینگ” مهارت های “دریافتی ” نامیده می شوند زیرا در این بخش نیازمند درک ایده های افراد هستید, چنانچه دانش گرامری قوی داشته باشید  قادر خواهید بود با تلاش کمتری  و سریع تر این ایده ها را بفهمید.این بدین معناست که شما در نهایت امتیاز بالاتری درآزمون تافل کسب می کنید.

جزوه ی گرامر آزمون تافل (TOEFL) + (PDF)
جزوه ی گرامر آزمون تافل (TOEFL) + (PDF)

لازم به ذکر است که گرامر به شکل مستقیم در هیچ بخشی از آزمون مورد ارزیابی قرار نمی گیرید, اما یادگیری آن کمک بسیار زیادی به شما میکند.

ممکن است با خود بگویید “از کجا و چگونه شروع کنم؟” برای تقویت گرامر خود در آزمون تافل ترفند های زیر را به دقت مطالعه کنید.

 

گرامر آزمون تافل را تنها با 6 ترفند موثر تر یاد بگیرید

اینفوگرافیک 6 قانون یادگیری گرامر آزمون تافل
اینفوگرافیک 6 قانون یادگیری گرامر آزمون تافل

قانون اول: با یادگیری قوانین گرامری شروع کنید

قوانین گرامری از اهمیت به سزایی برخوردار می باشند زیرا  با طبقه بندی موقعیت های زبانی مختلف  به شما کمک میکنند تا دانش اکتسابی خود را در شرایط مختلف به کار ببرید. شما می توانید با انجام آزمون های تشخیصی نقاط ضعف خود را پیدا کنید . این آزمون های در سه  سطح ابتدایی, متوسطه و پیشرفته در Oxford University Press قابل دسترس می باشند. توصیه می کنیم با  سطح ابتدایی شروع کنید تا عملکرد خود را راحتتر بسنجید. این آزمون  شامل 100 سوال با مدت زمان 30 دقیقه می باشد , در پایان آزمون تشخیصی درصد جواب های درست هر قانون گرامری در اختیارتان قرار داده می شود. برای مثال اگر پایین ترین درصد جوابهای شما در زمینه ی افعال کمکی باشد می توانید با این قسمت شروع کنید. همچنین می توانید با مراجعه به پاسخ نامه کل جواب های درست یا غلط خود را ببینید. زمانی که شروع به یادگیری یک قانون می کنید مثال های مربوط به آن را به دقت بخوانید. با مراجعه به سایت های زیر می توانید قوانین گرامری را یاد بگیرید:

GrammarBook.com : این سایت قوانین گرامری وآیین نقطه گذاری را باجزئیات کامل در اختیار کاربران قرار می دهد. مثال های موجود در سایت جملات ساده ای هستند که فهم آن ها  حتی برای افراد مبتدی آسان می باشد .

British Council’s English Grammar Site :  این وب سایت بعد از هر قانون گرامری تمرین های متفاوتی را ارائه می دهد. شما می توانید با بهره گیری از توضیحات کامل و مثال های مختلف مفاهیم را به خوبی درک کنید.

Edufind.com’s English Grammar Guide : این وب سایت یکی دیگر از منابع مفید یادگیری گرامر است که 8 موضوع مختلف گرامری را از جمله: اسم, صفت, قید, وابسته ی اسم, فعل, زمان فعل, تلفظ و جمله واره های وابسته و ناوابسته را پوشش می دهد. به علاوه این وب سایت با آزمون های گرامری رایگان قوانین گرامری را در متن مورد ارزیابی قرار می دهد.

“The Oxford Guide to English Grammar”: اگر شما یادگیری با کتاب را ترجیح می دهید می توانید از این منبع جامع استفاده کنید که به راحتی با فرمت pdf قابل دانلود می باشد. از آنجایی که این منبع از سایر منابع آنلاین پیچیده تر است برای  زبان آزموزان متوسطه و پیشرفته مناسب می باشد.

زمانی که یک قانون گرامری و مثال های مربوط به آن را مطالعه کردید  قدم بعدی و یا بهتر است بگوییم مهمترین بخش ارائه ی مثال ها یی از زبان خودتان است , ما  قدم بعدی را به  شما معرفی  می کنیم.

 

قانون دوم : پس از یادگیری هر قانون بلافاصله شروع به حل تمرین کنید:

به منظور تمرین هر قانون گرامری می بایست از زبان خود مثال بزنید و تمرین های  گرامری را کامل کنید.

  • از زبان خود مثال بزنید: اگر قبل از یادگیری قوانین گرامری جدید برای قوانین قبلی مثال بزنید می توانید از یادگیری خود اطمینان بیشتری حاصل کنید.به مثال های نمونه هر قانون توجه کنید سپس سعی کنید از زبان خود مثالهای دیگری بنویسید. تنها مطمئن شوید که قوانین گرامری را به درستی در جملات خود به کار برده اید, همواره می توانید از یک معلم یا انگلیسی زبان بخواهید شما را اصلاح کند. سپس ساختار های گرامری را در نوشته های خود اعمال کنید , زمانی که می نویسید فرصت بیشتری برای فکر کردن و تصمیم گیری خواهید داشت. آخرین مرحله  استفاده از قوانین گرامری هنگام صحبت کردن است, از آنجایی که تقریبا هیچ فرصتی برای فکر کردن ندارید این بخش کمی سخت تر می باشد.
  • همچنین می بایست تمرین های مربوط به هر قانون را حل کنید: پس از درگیر شدن با مثال های خود می توانید از

منابع زیر برای حل تمرین استفاده کنید:

British Council’s English Grammar site: این وب سایت میزان یادگیری شما را بعد از مطالعه ی هر قانون گرامری مورد ارزیابی قرار می دهد. همچنین  استفاده از این وب سایت بسیار آسان می باشد زیرا در صورت عدم اطمینان از  جواب ها  همیشه می توانید به عقب برگردید و قوانین را دوباره مطالعه کنید.

English Grammar:  این سایت یک بخش مجزا ویژه ی تمرین های گرامری دارد, بنابراین مجبور نیستید تمرین ها را بلافاصله بعد از یادگیری قوانین انجام دهید. در هر  صورت برای سنجش یادگیری کلی شما  بعد ازچند قانون گرامری مفید می باشد.  هر چقدر بیشتر تمرین کنید می توانید از قوانین گرامری بهترین استفاده را کنید.

Practice Makes Perfect English Grammar for ESL Learners:   این منبع بر این باور است که کار نیکو کردن از پر کردن است و این موضوع درباره ی یادگیری گرامر نیز صدق می کند. این  کتاب تئوری و تمرین را به صورت یک جا در اختیار کاربران قرار می دهد. استفاده از این کتاب بسیار آسان است زیرا هر قانون را  به صورت مرحله به مرحله آموزش می دهد. به علاوه در پایان هر بخش می توانید مروری به همه ی قوانین گرامری داشته باشید.

تا زمانی که از یادگیری یک قانون گرامری اطمینان کامل پیدا نکرده اید به سراغ قانون بعدی نروید . این  مراحل را به خاطر بسپارید: 1. قانون را درک کنید.2. مثال های مربوط به آن را بخوانید.3. از زبان خود مثال بزنید.4. قوانین را با حل تمرین مرور کنید. بعد از انجام این مراحل می توانید سراغ قانون جدید بروید.

 

قانون سوم : اگر به درستی یک قانون شک دارید دوباره آن را مطالعه کنید.

یادگیری گرامر فرآیند آسان و بی دردسری نیست. می بایست همیشه انتظار اشتباه کردن را داشته باشید و در چنین شرایطی لازم است برگردید  و قانون مورد نظر را دوباره مطالعه کنید و یاد بگیرید.ممکن است حتی نیاز باشد مثال های خود را  دوباره بخوانید  و مثال های جدید تری بنویسید. اگر هنوز هم متوجه ی یک تمرین یا قانون گرامری خاص نشدید می توانید از یک معلم زبان بخواهید تا آن را برایتان توضیح دهد. چنانچه به  یک معلم دسترسی ندارید می توانید از معلم های آنلاین کمک بگیرید.البته کمک گرفتن از دوستان انگلیسی زبان هم نتیجه بخش می باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که اکثر انگلیسی زبانان توانایی توضیح  مفاهیم گرامری را ندارند  حتی برخی ازآن ها در مکالمات روزمره ی خود سهوا از گرامر اشتباه استفاده می کنند. بنابراین مطمئن شوید منابع شما به اندازه ی کافی قابل اطمینان می باشند.

 

قانون چهارم : از اشتباهات پرتکرار خود بیشتر یاد بگیرید.

آیا هنگامی که اشتباه می کنید احساس نا امیدی به شما دست می دهد؟ اشتباهات در واقع بخش مهمی از فرآیند یادگیری زبان  را تشکیل می دهند . از هر اشتباهی که مرتکب می شوید به عنوان یک فرصت برای یادگیری مجدد استفاده کنید.بنابراین زمانی که در حال تمرین قوانین گرامری هستید مطمئن شوید که جواب های درست را از پاسخ نامه چک میکنید. اگر سوالی را اشتباه پاسخ دادید دلیل آن را متوجه شوید و آن مبحث را بیشتر مطالعه کنید.

از طرفی دیگرزمانی که به زبان انگلیسی حرف می زنید یا می نویسید متوجه ی اشتباهات خود نخواهید شد. بنابراین به یک نفر نیاز دارید تا به شما گوش کند و نوشته های شما را اصلاح کند. میتوانید از یک مربی یا مدرس زبان بخواهید تا در این زمینه به شما کمک کند.برای پیدا کردن یک مربی زبان می توانید به وب سایت Wyzant مراجعه کنید. این وب سایت به شما کمک میکند تا با مربیان حرفه ای زبان نزدیک به محل سکونت خود در ارتباط باشید.پس از پیدا کردن مربی مورد نظر خود از او بخواهید تا غلط های گرامری شما را هنگام صحبت کردن یا نوشتن شناسایی کند.

بعد از شناسایی اشتباهات خود آن ها را یکجا یادداشت کنید تا  به مطالعه ی مرتب آن ها بپردازید.این کار مانع اشتباهات مکرر بعدی می باشد.هر اشتباه فرصتی به منظور تقویت دانش گرامری شماست. همه ی زبان آزموان یک اشتباه یکسان دارند که به دلیل یادگیری غلط یا ناقص یک مبحث گرامری مرتب آن را تکرار می کنند. وقتی که اشتباه خود را متوجه شدید به مرحله ی یک برگردید و مبحث مورد نظر را به دقت مطالعه کنید.

 

قانون پنجم : به خودتان فرصت بدهید

یادگیری گرامر یک هدف طولانی مدت است به گونه ای  که با یادگیری بیشتر قوانین گرامری به نتیجه ی مطلوب تری  در آزمون تافل  می رسید.اما  روزانه چند ساعت صرف یادگیری کنیم؟ پشتکار و ثابت قدمی را فراموش نکنید. اگر فرصت کمی به منظورآماده شدن  برای آزمون تافل دارید  با قوانین ابتدایی گرامر مانند زمان افعال , اسم ها, حروف تعریف, صفت ها و قیدها شروع کنید.سپس می توانید رفته رفته به سراغ مباحث پیچیده تر مانند زمان مجهول, جملات شرطی  و ساختار های پیچیده بروید.

موثر ترین راه برای استفاده ی بهینه از زمان قبل از شروع آزمون اطمینان از تمرین و تکرار قوانین گرامری است.

به شما توصیه می کنیم قوانین گرامری را طی مراحل زیر یاد بگیرید( یادگیری قانون, خواندن مثال ها, جمله سازی, حل تمرین) .

مدت زمانی که روزانه به یادگیری گرامر اختصاص می دهید به سطح اولیه, برنامه و مباحث مورد نظرتان بستگی دارد. بهترین راه به منظور اطمینان از قرار داشتن در مسیر درست یادگیری, بررسی میزان پیشرفت شماست. همواره این سوالات را از خود بپرسید:

. آیا اشتباهاتم کمتر شده اند؟

. آیا هنگام نوشتن یا صحبت کردن اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده ام؟

. آیا موقع صحبت کردن کمتر مکث می کنم؟

. آیا سریع تر می نویسم؟

. آیا در نوشته های خود از ساختارهای پیچیده بیشتر استفاده می کنم؟

 

قانون ششم : یادگیری گرامر را به سرگرمی تبدیل کنید:

درآخر می توان گفت که یادگیری گرامر از طریق ویدیو نسبت به کتاب و تمرین هیجان بیشتری خواهد داشت. شما می توانید با تماشای ویدیو های مختلف قوانین گرامری را یاد بگیرید سپس در گروه های دوستانه یا کلاس زبان به تمرین آن ها بپردازید.همچنین در صورت عدم دسترسی به دوستان خود می توانید از زبان آموزان آنلاین کمک بگیرید. زمانی که به صورت گروهی مطالعه می کنید از چند قانون مشخص پیروی کنید. برای مثال اگر تصمیم گرفتید از زبان انگلیسی برای برقرای ارتباط استفاده کنید  ,نباید  هنگام اشتباه کردن خجالت بکشند و به راحتی اشتباهات دیگر اعضای گروه را تصحیح کنید.

یکی از روش های سرگرم کننده که می توانید آن را به عنوان یک فعالیت گروهی انجام دهید این است که هر یک از اعضای گروه یک قانون گرامری را پیشنهاد کنند سپس بقیه ی اعضا یک تمرین گرامری برای قوانین طراحی می کنند, آن ها را روی کاغذ می نویسند و در جعبه ای می اندازند.مرحله ی بعدی هر کدام از اعضا یک برگه را به صورت تصادفی انتخاب می کند و مشکلات خود را با طراح تمرین مورد بحث قرار میدهد.ازدیگر فعالیت های مهیج یادگیری گرامر معرفی افراد با استفاده از صفت و قید می باشد.برای مثال شما یکی از اعضای گروه را اینگونه توصیف می کنید:”این شخص فروتن و سخت کوش می باشد و با اعتماد به نفس صحبت می کند” سپس بقیه ی اعضای گروه شخص مورد نظر شما را حدس می زنند.

چنانچه قصد دارید گرامر را به روشی مهیج و سرگرم کننده یاد بگیرید به وب سایت The English Interactive Grammar مراجعه کنید و دانش گرامری خود را با روشی خلاقانه مورد ارزیابی قرار دهید. یکی از وب سایت های مفید که شما را برای شرکت در آزمون تافل آماده می کند   وب سایت Magoosh می باشد. بعد از آمادگی کامل برای آزمون تافل به وب سایت ScoreNexus مراجعه کنید و با انجام آزمون ماک یا آزمایشی تافل از امتیاز خود مطلع شوید. همچنین با انجام این آزمون متوجه می شوید که در کدام قانون گرامری ضعیف تر هستید . در نهایت می توانید با تمرین و تکرار مضاعف آن قانون ,خود را برای آزمون رسمی تافل آماده کنید.

بهترین بخش یادگیری گرامر این است که هرآنچه یاد می گیرید برای همیشه و حتی بعد از آزمون نیز برایتان ماندنی خواهد بود. آزمون تافل بهترین روش برای ارزیابی دانش زبانی شماست و همانطور که می دانید دانش باارزش ترین اندوخته ی یک انسان می باشد.راه حل پیشنهادی ما تمرین و تکرار پیوسته می باشد. به امید موفقیت شما.

 

دانلود PDF مقاله گرامر آزمون تافل(Toefl)

 

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

مترجم: خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در منزل
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link