کار در مالتا

کار در مالتا

اگر شما از شهروندان کشورهای اتحادیه ی اروپا نیستید، برای این منظور که قادر به انجام کار در مالتا که از کشورهای این اتحادیه محسوب می شود باشید، نیاز به یک مجوز اشتغال خواهید داشت . شهروندان و اتباع اتحادیه ی اروپا به جز شهروندان کرواسی و سوئیس برای انجام کار در مالتا نیازی به مجوز اشتغال نخواهند داشت .

البته مجوز استخدام باید توسط کارفرمایان استفاده شود نه از طریق کار جویان . کسانی که به دنبال کار هستند باید از طریق آژانس خدمات اشتغال عمومی در مالتا برای استخدام و آموزش شرکت ETC یا در یکی از مراکز کار در سراسر مالتا ثبت نام کنند . همچنین پیدا کردن فرصت های شغلی از طریق اینترنت امکان پذیر است که می توان از پایگاه های آنلاین، جستجوی شغل و منطقه را انجام داد . همچنین کارفرمایان می توانند با جستجو و بررسی رزومه های افراد جوینده ی کار نیروهای مورد نیاز خود را از این طریق استخدام کنند . آگهی های استخدامی در مجلات و روزنامه های محلی در بخش های آگهی های تجاری برای جذب نیروی کار خواهد بود، همچنین آژانس های کاریابی خصوصی بسیار زیاد و متعددی در دسترس خواهند بود که لیست به روز شده ی نیازمندی های استخدامی را در اختیار کارجویان قرار می دهند .

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

استخدام و آموزش در شرکت ها توسط نهادی انجام می شود که برنامه ها و دوره های کاربردی را برای شماره ی مجوز استخدام و اشتغال که در واقع به عنوان اجازه ی کار شناخته میشود، ارائه می دهد، با توجه به ملیت اتباع خارجی که در حال حاضر به کار گرفته می شوند، در مالتا این مسئولیت در آگوست 2005 به ETC واگذار شد .

تمامی درخواست های کاری باید با یک رزومه ی کامل از فرد متقاضی کار، همراه باشد . همچنین ارائه ی گواهینامه ی تخصص و مراجع آنها و تجربه ی حرفه ای برای تکمیل مدارک و متقاعد کردن کارفرما در مصاحبه، مورد نیاز است .درخواست های کاری نیز می توانند به صورت دست نویس یا تایپ شده باشند . آشنایی با زبان و مهارت های رایانه ای در انتخاب جویندگان کار توسط کارفرما خیلی مؤثر خواهد بود . گاهی ممکن است یک معاینه ی پزشکی توسط یک پزشک حرفه ای به رسمیت شناخته شده مورد نیاز باشد . در اینصورت گواهی پزشک در این زمینه که فرد مورد نظر از شرایط بدنی استاندارد و متناسب با کار تعیین شده برخوردار است، باید به کارفرما ارائه گردد.

 

در زمینه ی خرید و فروش و اجاره ی املاک نیز در روزنامه های محلی و آژانس های املاک و وب سایت های مربوطه که در دسترس هستند می توان جستجو کرد و نیازهای خود را تأمین نمود .

برای شرایط تحصیل فرزندان در مالتا مدارس دولتی و همچنین مدارس خصوصی زیادی در سرتاسر مالتا وجود دارند . مدارس دولتی در همه ی مناطق اصلی مالتا یافت می شوند و بدلیل تقاضای زیاد برای مدارس خصوصی گاهی باید از چند ماه تا یک سال قبل رزرو جا انجام شود .

همه ی اتباع اتحادیه ی اروپا از طریق حق اقامت، شرایط زندگی در مالتا را خواهند داشت چه در صورتی که در این کشور شاغل باشند چه شاغل نباشند تنها کافی است پشتیبانی مالی خود را اثبات کنند تا برای تأمین هزینه های خود به دولت وابسته نباشند . همچنین اتباع اروپایی برای ورود به مالتا نیازی به ویزا نخواهند داشت و تنها گذرنامه و یا کارت هویتی ملی برای نشان دادن اعتبار آنها توسط اداره ی مهاجرت کافیست و آنها به مدت سه ماه می توانند بدون نیاز به اشتغال داخل مالتا بمانند اما برای درخواست ماندن بیش از سه ماه باید ویزای خود را در وزارت امور شهروندی و امور خارج از کشور تمدید نمایند و به آنها اجازه ی نامحدود داده می شود تا برای اثبات خودکفایی خود باقی بمانند . اتباع خارجی نیز باید هر زمان که مایل به گسترش کار و کسب اجازه ی اقامت هستند، برای ادامه ی اقامت در مالتا درخواست خود را ارائه دهند و از نظر تمکن مالی و کاری نیز بر خود تکیه داشته باشند .

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

جهت رزرو وقت برای مشاوره خصوصی با خانم شمس تماس بگیرید
09121035797

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link