کار در آمریکا

کار در آمریکا

کار در آمریکا

شرایط اخذ ویزای کار در آمریکا چیست؟ ایا براحتی می توان ویزای کار در آمریکا را گرفت ؟ انواع ویزای کاری آمریکا چیست؟ گرفتن کدام نوع ویزای کاری امریکا برای افراد از جمله ایرانیان و اتباع افغانی راحتتر و به صرفه تر است؟ متقاضی چگونه و از چه راهی می تواند ویزای کاری آمریکا را اخذ نماید؟

کار در آمریکا
کار در آمریکا

خیلی از افراد مایل به مهاجرت به آمریکا می باشند و میخواهند از راه های گوناگون به امریکا  مهاجرت کنند. یکی از راه های مهاجرت به امریکا از طریق ویزای کاری آمریکا می باشد. خیلی از افراد برای مهاجرت به امریکا از این طریق اقدام می کنند.

ویزای کاری آمریکا انواع متفاوتی دارد که با توجه به ریسک بالای این ویزا خیلی از افراد تمایل دارند این ویزا را اخذ کنند ما در زیر به شرح انواع این ویزا می پردازیم :

در ابتدا انواع ویزای کاری امریکا را نام می بریم که شما عزیزان با انها اشنا شوید ، یکی از ویزاهای کاری امریکا که عمومی ترین نوع ان است ویزای H1 می باشد، دیگری ویزای J1 ، ویزای E1 و ویزای E2  وE3 .

ویزای H1

همان طور که در بالا اشاره کردیم ویزای H1 یکی از عمومی ترین ویزاهای امریکاست اگرکه فرد بخواهد برای این نوع ویزا اقدام کند باید در حرفه ای خاص تخصص داشته باشدو با داشتن یک دعوت نامه از کارفرمای امریکایی خود فقط کافیست یک مدرک لیسانس تایید شده داشته باشد وکارفرمای امریکایی شرایط مدنظر اداره مهاجرت آمریکا را داشته باشد در این صورت می تواند برای این نوع ویزای کاری آمریکا اقدام کند البته افرادی که مدرک لیسانس ندارند و بسیار تمایل دارند که برای ویزای H1 اقدام کنند نگران نباشند، با داشتن سابقه کار در رشته ای خاص می توانند برای ویزای H1 اقدام کنند فقط باید بتوانند این سابقه وتجربه کاری خود را اثبات کنند .مدت زمان صدور ویزای H1 یکساله می باشد و نکته مثبت وقابل توجه این است همراه (همسر و فرزندان زیر 21 سال ) می توانند در همان ابتدا با شخص اصلی مهاجرت کنند. درصورتی که کارفرمای امریکایی واجد شرایط لازم اداره مهاجرت باشد می تواند برای متقاضی درخواست گرین کارت دهد و از این طریق شخص به اقامت برسد.

ویزای J1

نوع دیگر ویزا که در بالا اشاره شد ویزای J1 است .ویزای J1 ویزای تبادل نیروی کاری برای اشتغال در زمینه های اموزش وپرورش ، تحقیق یا تدریس است.ویزای J1 از طریق تبادل فرهنگی قصد ایجاد تفاهم بین المللی را دارد. متقاضیان حائز شرایط که قصد اخذ ویزای J1 را دارند ملزم به اتمام دوره هایی هستند که از طرف کارفرما به انها ابلاغ میشود .این کارفرما میتواند شخص یا نهاد دولتی (دانشگاه) یا شرکت باشد. ضمن اینکه ویزایj1  قابل تمدید به انواع دیگر ویزا نیست اما قابل تمدید به مدت7 سال می باشد. شخص دارنده ویزای J1 بعد از اتمام زمان ویزا ملزم به ترک خاک امریکا بمدت دو سال می باشد .از انجا که این ویزا قابل تمدید به انواع دیگر نیست متقاضی درصورت تمایل می تواند بعد از گذشت دو سال دوباره درخواست ویزا دهد.

کار در کشور آمریکا
کار در کشور آمریکا

ویزای E1

ویزای E1در واقع یک نوع ویزای تجاری می باشد که از طریق صادرات و واردات جهت تبادل وگسترش تجارت بین کشورها ارائه می شود در ویزای E1 پزشک ، مهندس  یا هر شغل دیگری نمی تواند به عنوان شخص اقدام کند و حتما باید از طریق یک شرکت معتبر اقدام نمایند. ویزای E1در مقایسه با ویزای E2 شرایط مناسب تری را برای افراد ایجاد می کند زیرا نیاز به سرمایه ی اولیه ندارید البته فرد باید در شرکت تجاری خود به طور مداوم سرمایه گذاری کند .کار باید در قالب یک فعالیت تجاری باشد که در این فعالیت تجاری یکی از کشورهای طرف قرارداد باید کشور آمریکا باشد .قابل ذکر است که شخص باید شهروند کشوری باشد که آمریکا ان کشور را تایید می کند وهمچنین زمینه کاری، رشته های مورد تایید این کشور باشد .

ویزای E2

درمورد ویزای E2 باید گفت این ویزا یک نوع سرمایه گزاری در خاک امریکا می باشدکه متقاضی از طریق یک Business Plan (نقشه کاری) اقدام به اخذ ویزا می کند. این نوع ویزا از انواع ویزای کاری امریکا متفاوت می باشد. برای شروع این سرمایه گذاری حداقل مبلغ مورد نیاز 80000دلار امریکا می باشد و این مبلغ تا 200000  دلار می تواند افزایش یابد. مبلغ سرمایه گذاری در ویزای E2بسیار حائز اهمیت است و درصورتی که این مبلغ پایین باشد امکان رد شدن ویزا بسیار زیاد است .در ویزای E2 همراه می تواند با متقاضی در همان ابتدا اقدام کنند و اجازه تحصیل نیز دارند. زمینه سرمایه گذاری چندان مهم نیست .متقاضی باید برای نشان دادن صحت قصد خود 3 یا4 نفر را مشغول به کار وبیمه کند .افرادی که برای ویزای E2 اقدام می کنند فقط می توانند برای خود شرکت کار کنند منظور این است که نمی توانن در شرکت یا ارگان دولتی دیگری استخدام شوند. ویزای E2 به همراه اجازه کار نمی دهد. ایرادی که می توان از ویزا E2 گرفت این است که متقاضی در همان ابتدا باید کل مبلغ را به حساب یکی از بانک های ایالات متحده امریکا واریز کرده و در صورت گرفتن ویزا این مبلغ به حساب شخص برمی گردد. همین موضوع ریسک بالایی را برای متقاضیان بوجود اورده است

ویزای E3

این ویزا شامل حال ایرانیان و اتباع افغانی نمی شود و فقط مختص شهروندان استرالیایی است. برای اخذ ویزای E3داشتن مدرک لیسانس یا معادل ان الزامیست.

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

برای گوش دادن به آموزش های صوتی سرزمین زبان به صورت رایگان به بخش رادیو اینترنتی سرزمین زبان مراجعه کنید.

اگر در  یادگیری زبان انگلیسی تنبلی می کنید و یا هرچه تلاش می کنید نتیجه ای حاصل نمی شود و حتی اگر برای یادگیری زبان انگلیسی با دیگران مشورت می کنید و جواب آن ها به شما جوابی گنگ است پیشنهاد ما خواندن مقالات مشاوره ای و برنامه ریزی سرزمین زبان می باشد.

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به شما زبان آموزان می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link