چگونه هر زبانی را در شش ماه یاد بگیریم؟

چگونه هر زبانی را در شش ماه یاد بگیریم؟

چگونه هر زبانی را در شش ماه یاد بگیریم؟

 در این مقاله میخواهیم در مورد اینکه چگونه هر زبانی را در شش ماه یاد بگیریم؟ و بتوانیم راحت و سریع تر صحبت کنیم .  به اعتقاد من هرکسی با هر بهره‌ی هوشی می‌تواند یک زبان کاملا جدید را در کمتر از شش ماه بیاموزد.

نویسنده : ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور ارشد سرزمین زبان

 

چگونه هر زبانی را در شش ماه یادبگیریم

این چند نکته برای یادگیری یک زبان جدید کاملا حیاتی می‌باشد. این مطلب را کامل بخوانید و بعد فورا شروع به یادگیری کنید.

 

1-ذهن خود را کاملا آماده کنید

 
برخی تصور می‌کنند که یادگیری یک زبان جدید نیاز به کلاس رفتن دارد. با این تصور کاملا اشتباه هم وقت و هم سرمایه‌ی خود را تلف کرده و در آخر نیز حتی قادر به ساختن جملات ساده نخواهند بود. باید با قدرت تجسم، خود را در شرایطی ببینید که گویی کاملا به زبان مورد نظر تسلط دارید. با چشم ذهن، خود را در حال مکالمه با زبان مورد نظر ببینید.
شرایط را بپذیرید و قبول کنید که در حین یادگیری زبان جدید با سختی‌هایی مواجه خواهید شد.  هدف‌گذاری کنید و کاملا مطمئن باشید که در کمتر از شش ماه به راحتی به زبان مورد نظر مسلط خواهید شد. تغییر باور‌های غلط اولین قدم برای یادگیری یک زبان جدید می‌باشد و همان‌طور که می‌دانید همیشه اولین قدم مهمترین قدم می‌باشد.

 


2-حروف الفبای زبان مورد نظر را یاد بگیرید

 
بعد از مشخص شدن هدف و ایمان ‌آوردن به آن شما باید فورا سراغ یادگیری حروف الفبای زبان مورد نظر بکنید. این کار بین یک تا سه روز نباید وقت بگیرد. بهترین روش یادگیری الفبای یک زبان جدید این می‌باشد که اول خود شکل الفبا را یاد بگیرید بعد سراغ مفهوم آن حرف بروید.
در مرحله‌ی آخر سراغ تلفظ هر حرف بروید. مرحله به مرحله پیش بروید تا کارتان بهتر پیش برود و در ذهن‌تان بهتر ثبت‌ شود. اگر گوگل را جستجو کنید منابع رایگان یادگیری حروف الفبای‌ هر زبانی را خواهید یافت.

 

 

3- از فلش‌ کارت‌های هوشمند استفاده کنید

بهترین راه یادگیری لغات و اصطلاحات، استفاده از فلش‌کارت‌ می‌باشد. البته استفاده از فلش‌کارت‌های معمولی ممکن است گاهی باعث سردرگمی شما شود ولی با یک نرم‌افزار هوشند فلش کارت مانند انکی کار شما را راحت‌تر خواهد کرد. این نرم‌افزار رایگان فلش‌کارت برای شما تنظیم خواهد کرد که چه فاصله‌ی زمانی بین هر نوبت مطالعه  یک لغت لازم می‌باشد.
در ضمن فقط یادگیری لغات اصلا کاربردی نمی‌باشد. بهتر است لغات را در اصطلاحات یا جملات کوتاه و ساده یاد بگیرید که ذهن شما با ساختار زبان مورد نظر نیز بیشتر آشنا شود. ولی به یاد داشته باشید که در هر نوبت بیش از یک لغت در یک کارت فلش کارت‌ها قرار نگیرد.

 

 

4- اول گوش بدهید بعد صحبت کنید

مانند نوزادان که یک سال اول زندگی را صرف گوش‌دادن می‌کنند و بعد شروع به صحبت، شما نیز برای صحبت به زبان مورد نظر به خود زمان داده و عجله نکنید. یکی از معایب کلاس‌های زبان این است که زبان‌آموز را مجبور به تکلم در چند جلسه‌ی ابتدایی می‌کنند. نظر آنان این می‌باشد که با صحبت و پیدا کردن اشتباهات دفعه‌ی بعدی اشتباهات را دیگر تکرار نخواهید کرد. اما آیا بهتر نیست که یک زبان را از قدم اول کامل و درست در ذهن ثبت کرد تا هیچ وقت اشتباهی مرتکب نشوید؟

 

 

5-خود را در زبان مورد نظر غوطه‌ور کنید

اگر واقعا و از تمام وجود خواهان یادگیری سریع یک زبان جدید در حد مکالمه ‌ای شیوا هستید پس باید این اشتیاق در تمام زندگی شما نمایان باشد. زبان کامپیوتر، مرورگر اینترنت و حتی گوشی خود را به زبان مورد نظر تغییر دهید. فیلم زبان اصلی و بدون زیرنویس تماشا کنید و آهنگ گوش کنید.
لازم نیست برای یادگیری انگلیسی به آمریکا و یا برای یادگیری فرانسه به پاریس بروید. این یک تفکر محدودکننده می‌باشد. شما خیلی راحت و بدون خرج‌کردن پول می‌تواند همین محیط زندگی خود را تا حد نیاز به محیط زبان دومتان شبیه کنید. در این زمینه اینترنت دوست شما می‌باشد پس از آن حداکثر استفاده را ببرید.
پس استفاده از این چند منبع را همواره به یاد داشته باشید:
-کلیپ‌های صوتی رایگان را از اینترنت دانلود کرده و هر شب قبل از خواب گوش دهید.–>
– ویدئوهای یوتیوب
-فیلم‌های زبان اصلی بدون زیرنویس
-موسیقی به زبان مورد نظرتان
-نرم‌افزارهایی مانند فلش کارت هوشمند

 

 

6- برای یادگیری اولویت قائل شوید

زبان چینی حدود 40000 کاراکتر دارد و برای یادگیری همه‌ی آنها یک عمر زمان لازم است. پس مهم‌ترین و مورد استفاده ترین لغات را اول یاد بگیرید.  از تکنیک هشتاد بیست استفاده کنید، یعنی با توجه به اینکه هشتاد درصد مکالمات  یک زبان را لغات محدودی شامل می‌شود ، اول به سراغ آنها بروید. به عنوان مثال در چند روز می‌توانید 100 لغت پرکاربرد اسپانیایی را یاد گرفته و بعد سراغ لغات دیگر بروید.

تابلو اعلان تخفیفات ویژه بسته ی آموزشی دوره ی شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی 

یادگیری زبان انگلیسی 2

کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link