چگونه مهارت های ارتباطی خود را در زبان انگلیسی ارتقاء دهید.

چگونه مهارت های ارتباطی خود را در زبان انگلیسی ارتقاء دهید.

 

چگونه مهارت های ارتباطی خود را در زبان انگلیسی ارتقاء دهید.

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

 

که این راه را با آسودگی وفراغت بیشتر طی کنید. ما را درسایت Sarzaminzaban.co دنبال کنید.

حالا آماده هستید ،پس کمربندهای خود را ببندید وبا خیال آسوده مطالب ونکات شیرین وآموزنده را دنبال کنید.

بخش اول

1-ارتقاء دادن مهارت صحبت کردن

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

سعی کنید به هرترتیبی که شده سخنوربومی انگلیسی زبان بیابید. (کلید طلائی موفقیت شما) از بعضی لحاظ،سخت ترین بخش کار ومهم ترین آن است ،اما بهترین روش مدیریت زمانی برای  شما محسوب می شود.

صحبت کردن با بومی زبان بهترین وطبیعی ترین راه ممکن برای ارتقاء همه مهارتها به خصوص صحبت کردن است .

 

شما می توانید از آنها خواهش کنید وازطریقskype  ویا  chat کردن ویاتلفن کردن صحبت کنید. پیشرفت  شما از این روش سریعتر وبهتر صورت می گیرد.حتی اگر توریست هستند آنها را در منزلتان ویا رستوران به شام دعوت کنید . آنها یک وعده غذائی میل می کنند وشما هم درس هایی از زبان را یاد خواهید گرفت ! با معلم انگلیسی خود صمیمی شوید . اگر شبیه به بومی هم باشد چه بهتر شما به او زبان مادری تان را یاد بدهید واو به شما انگلیسی یاد بدهد.

 

2-شعر انگلیسی گوش کنید.

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

منظور من این است که با شنیدن اشعار انگلیسی ودقت در بالا وپائین بردن صدا ،تن صدا،فشار وتکیه در سطح کلمات وجملات ،مواردی هستند که به شما کمک می کنند حتی اگر در صحبت کردن فصیح هم باشید ومانند یک روبات صحبت کنید . بهترین حالت ممکنه این است که بتوانید طبیعی ومانند بومی زبان صحبت کنید.

نکته :به دقت به نحوه ی صحبت کردن مردم به انگلیسی دقت کنید. به نحوه ی فرم دادن دهان به هنگام  ادای کلمات دقت کنید.

خودتان متوجه انتقال احساسات می شوید . دقت کنید کدام بخش ازجمله به هنگام ادای آن ، از تاکید بیشتری برخورداراست .

به جز این که به حالات ذکرشده بالا دقت می کنید،به لحن humor ورسمی وغیررسمی بودن جملات هم دقت کنید.

 

 

 

3-سرعت صحبت کردن خود را کمتر کنید.

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

با وجود موارد بالا ،اگر می خواهید ،مخاطب شما درک درستی از حرف های  شما داشته باشد، آهسته تر صحبت کنید تا حرفهایتان شفاف تر و واضح تر به نظر برسد.

در هنگام عصبانیت هم به طور طبیعی تندتر صحبت می کنید اما کلید موفقیت شما برای شما وبسیاری از بومی زبان ها آهسته تر صحبت کردن است .نگران نباشید . صحبت کردن خیلی بهتر از تند صحبت کردن است . بهرحال مخاطب شما بهتر است صبورانه به حرفهایتان گوش دهد تا این که در اثر تند صحبت کردن متوجه یک کلمه از حرفهایتان شود. درضمن تند صحبت کردن اصلا تاثیر گذار نیست .

 

 

4-صدایتان را ضبط کنید.

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

اگر چه همیشه ودرهرزمان ،صدای خودمان را می شنویم اما با شنیدن صدای ضبط شده می توانیم به جنبه های مثبت ومنفی خود نیز پی ببریم. با تمرکز بیشتر برروی ضعف های خود کار می کنیم .بهترین ایده این است که هنگام ضبط کردن صدای خود ،مشغول خواندن متنی از روی کتاب باشید. دراین صورت هم می توانید روی خواندن وهم صحبت کردن ،امتیاز بدهید.

 

 

 

 

 

 

 

5-به کلاس های مختلفی بروید وواحدهای مختلف زبانی بردارید.

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

البته یک کلاس هم عالیست . اما آشنا شدن با روش های مختلف بهتراست. می توانید در یک کلاس کم جمعیت تر شرکت کنید وحسن این کلاس ها دراین است که معلم با

 

حوصله تر ومتمرکز تر برروی کارشما می تواند پی به نقاط ضعف شما ببرد .کلاس های مختلفی مانند کلاس های لهجه ،کلاس های انگلیسی در تجارت ،کلاس های توریستی وحتی کلاس های آموزشی سایر مهارتها به زبان انگلیسی وجود دارند. خودتان امتحان کنید ونتایج مثبت آن را تجربه کنید .

 

 

 

6-در منزل هم انگلیسی صحبت کنید.

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

فاحش ترین اشتباه این است که شما خود را فقط در کلاس زبان ملزم به صحبت کردن می کنید. شما به کلاس می رویدفقط درآن جا انگلیسی صحبت می کنید بعد از کلاس بر می گردید ودر منزل وهمه جا به زبان مادری صحبت می کنید. تاجائی می توانید سعی کنید برنامه زندگی خود را در7 روزهفته و24 ساعت به انگلیسی اختصاص دهید تا معجزه آن را کشف کنید.

با خودتان انگلیسی صحبت کنید ،کارهای خود را به انگلیسی توضیح دهید. به هنگام ظرف شستن وفکرکردن ،انگلیسی صحبت کنید. احساسات خود رابه انگلیسی بیان کنید.

در ابتدا کار احمقانه ای به نظر رسد اما دائما به انگلیسی فکرمی کنید ،که محسنات زیادی دارد. یک بار امتحان کنید بعد متوجه می شوید که ادامه دادن به آن ،کارچندان سختی نیست.

 

 

 

 

7-برای خود فرصت ها را بسازید.

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

با نگاهی به پیرامون خود به راحتی پی می برید که چه مقدار در محیط طبیعی زبانی قرار می گیرید. مسافرت به خارج هزینه دارد. شما درمسافرت کوتاه آشنائی چندانی با خا رجی ها ندارید. در هرصورت زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی شناخته  می شود . همه درهمه جا به این زبان صحبت می کنند.

می توانید با سرویس های مختلف که شماره رایگان دارند تماس بگیرید البته درخارج از کشوری شروع به صحبت کردن ،به انگلیسی کنید . یک وب لاگ درست کنید ودرباره ی طرح های تلفن خود صحبت کنید. به انگلیسی chat کنید.

 

 

 

بخش دوم

1-ارتقاء مهارت شنیداری

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

می دانیدکجای کار مشکل است این که روشی که درکلاس های زبان یادگرفته اید با روشی که بومی زبان ها صحبت می کنند ،کاملا متفاوت است . در واقع  می توان گفت کاملا برعکس است. چرا که از مهارت  شنیدن به مهارت صحبت کردن نرسیده ایم (یعنی به دلیل عدم حضور در محیط زبانی نتوانسته ایم مهارت شنیداری خوبی را به دست آوریم. یادگیری ما به صورت طبیعی نبوده است ).

 

وقتی شخصی از شمامی پرسد                                                                “?Do you want to pass me that bag”

وشما این طور می شنوید:                                                                                   “?Do uwanapass metha bag

عصبانی نشوید ،شما باید با طریقه Relaxed pronunciafion آشنا شوید . باشنیدن ،گوش خود را عادت دهید وبااصطلاحات عامیانه نیز آشنا شوید.

 

2-صحبت کنید.

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

گوش فرا دادن به صورت غیرفعال هم خوب است اما درصحبت شرکت کردن بهتراست. اگر می خواهید شنیداریتان تقویت شود ،بهتر است سئوال طرح کنید . به این روش می توانید مکالمه را به دست بگیرید.

اگر بپرسید که دوست دارید درتابستان چه فعالیت های موردعلاقه تان را انجام دهید؟با طرح اینبه  سئوال مخاطب خود را وادار به صحبت کردن می کنید واز سئوال های خسته کننده ی سیاسی هم خودداری کرده اید. هرچقدر صحبت های افراد عادی را بیشتر بشنوید ،راحت تر آنها را درک می کنید . انگلیسی لهجه های فراوانی دارد. شاید نتوانید صحبت های همه افراد را متوجه شوید وعلت راهم ندانید.

صبور باشید ! ذهن وگوش شما به موقع به شنیدن آنها عادت می کند.

 

 

3-تلویزیون ،فیلم ،پادکست وهمه چیزها شبیه به آنها را تماشا کنید.

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

صحبت کردن وشنیدن توامان کارایده آلی است .  اگر می توانید مکث کنید وتلفظ ودیکته هر عبارت و واژه ای را جستجو کنید. اگر لازم است دوباره آنها را بشنوید. اگر رادیو دارید مدام آن را روشن بگذارید حتی اگر کار دارید درحین انجام کارها گوشتان هم به شنیدن آنها عادت کند تازمانی که از نظر ذهنی احساس کنید دیگر هیچ نگرانی بابت درک نکردن آنها ندارید.

در مورد تماشای فیلم آن هم به کرات باعث می شود درنهایت به جای کاراکترها صحبت کنید و این یک تمرین محسوب می شود.

 

 

 

 

4-به زبان انگلیسی ،یادگیری را بین خود معامله کنید.

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

اگر دوستی دارید که تصمیم به یادگیری زبانی است که شما به آن صحبت می کنید وانگلیسی را به خوبی صحبت می کند ،با او معامله کنید! در مجاورات خود به او اجازه دهید تا نیمی از زمانی را که دارید صرف می کنید به انگلیسی صحبت می کنید ونیمی دیگر را به زبانی صحبت می کنید که  شما آن را بلدید مانند (زبان مادریتان)و اومی خواهد آن را بیاموزد ،دراین حالت می توانید با یکدیگر قهوه هم بخورید و آرمیده وآسوده درکنار یکدیگر مشغول صحبت شوید . چه بهترکه آن شخص بومی زبان باشد ،

 

 

 

 

5-به موسیقی انگلیسی گوش فرا دهید.

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

حتی فقط یک آهنگ انگلیسی در روز که به آن به دقت گوش می کنید ،می تواند دانش واژگان شما را ارتقاء دهد.

هم تفریح است وهم انرژی دهنده . طوری که با انجام این کار که لذتبخش هم هست بدون ا ین که متوجه شوید می بینید انگلیسی شما پیشرفت چشمگیری داشته است. باید ترانه هایی را بیابید که آهسته و واضح هستند. می توانید از بیتلس والویس پرستیلی شروع کنید، هرچند موسیقی مدرن هم خوب است . باید بادرک ترانه های رپ کمی صبرکنید.

 

 

 

 

بخش سوم

1-ارتقاء مهارت نوشتاری

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

از هرآنچه که تصور می کنید ،آسان تراست. باید بارها وبارها آن را امتحان کنید. پس هرروز مشغول نوشتن شوید. از مطالب روزمره گرفته تا گزارشات فروش واقعا مهم نیست که چه می نویسید. کافیست قلم را برروی کاغذ بگذارید و شروع کنید….

. داشتن یک دفترچه یادداشت ،ویاکلاسور به این منظور ،کار شمارا منظم تر وبا انگیزه تر می کند. هرچه بهتر می شوید ، راحت تر پیشرفت شما قابل لمس می شود . نوشته های اولیه خود را بررسی کنید.آن وقت است که در می یابید چقدر عالی عمل کرده اید.

 

 

 

2-چک کنید

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

درصورتی که نوشته های خود را چک نکنید ویا تصحیح نکنید کار بی فایده ای کرده اید . اما بهر حال شما قصد دارید برروی همه ی مهارتهای انگلیسی خود کارکنید ،نه تنها بخشی از آن که درحال حاضر درآن بهتر عمل می کنید . دراین جا با دومقوله مواجه می شوید: اینترنت . فوق العاده است .

می توانیددرسایت سرزمین زبان به صورت رایگان عضو شوید وبه عنوان کاربر آن از خدمات رایگان بهره مند شوید همین حالا: Sarzaminezaban.co

 

.مسلما می توانید نوشته های خود را از طریق اینترنت به دوست خود ایمیل کنید . از او بخواهید که مطالب نوشتاری شما را ویراستاری کنند و (Comments) پیشنهادات ونظرات خود را برایتان ارسال کنند.

حتی اگر در راه سفر دوری به کانادا هم باشید برایتان به راحتی میسر ودر دسترس شما خواهد بود.

 

3-به دامنه ی واژگان خود عباراتی اضافه کنید.

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

اگر می بینید که مانند یک کودک 6 ساله مطلب می نویسید ،خواننده ی مطلب شما ،آن مطلب را به خامی کودک 6ساله تلقی می کند ،وباید بگویم که تفاوت نوشتاریک کودک شش ساله با یک فرد 20 ساله در انتخاب واژگان وگرامر می باشد.

 

بنابراین توصیه من به شما این است که زمانی که  بایک عبارت برخورد می کنید می خواهید آن را در نوشتار وگفتار خود وارد کنید. آن را بنویسید برای استفاده از آن موردی را در نظر بگیرید. .بهترین ایده وپیشنهاد من این است که تاجا یی که می توانید از واژه های جفت وجور شده استفاده کنید.

(Collocations)

“get married”             مفیداست ،اما  “get married to some one”        بهتراست

مثل برای این که بگوئید سرماخورده اید اگر Collocation مناسب آن Caught a cold است نه ، Received a cold بنابراین متوجه منظورش شده اید!

 

4-موارد ریز را فراموش نکنید.

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

زمانی که واژه های زیادی  را می دانید خوب است ، اگر punctuation را رعایت نکنید نوشته ی شما عاری از زیبائی وانسجام خواهد بود. .اگر نوجوان 15 ساله ا ی هستید ،بهتراست در متون خود که به دوستانتان می فرستید به جای “u” از “you” استفاد ه کنید. به جای 4 همان و اژه “for” را بنویسید . بهرحال می دانید که اگر 2 می نویسید به دو واژه ی To وtoo  می تواند اطلاق شود که گیج کننده است.

 

 

 

 

 

5-به اینترنت مجهز شوید.760px-Improve-English-Communication-Skills-Step-17

درعمل باید بگویم همه ی چیزهایی که لازم دارید داشتن اینترنت پرسرعت است. سایت های زیادی وجود دارند که درآن مقالات بسیار خوبی برای مهارتهای زبانی وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. مانند سایت سرزمین زبان که در آن می توانید مطالب بسیار آموزنده ای  را درآن جستجو کنید وحتی می توانید درسایت تعیین سطح هم بشوید. و کارشناسان با شما همراه می شوند ودرهرسطحی که باشید باید بتوانید دوباره تعیین سطح بشوید تا پی به پیشرفت خود ببرید.

. کلمات وواژه های تصویری در مغز انسان نقشه لغت ایجاد می کنند، در واقع هرکلمه ی جدیدی مغز شما را با واژه  قدیمی تری که یاد گرفته اید ،متصل می کند تابتوانید با آن جفت وجور شوید. این روش بسیارعالیست که دانش کلمات شمارا  گسترده تر می کند. . در دیکشنری تصویری اگر tire را تایپ کنید ،تصویر چرخ با تمام اجزاء جزئی آن را به شمانشان می دهد.

 

6-همیشه نوشتار خود را تصحیح کنید.

منظور من از چک کردن نوشته هایتان این نیست که فقط آن راچک کنید بلکه این است که بعداز چک کردن باید دوباره تصحیح شده ی آن را بنویسید. اگر تمرین نکنید واشتباهات خود را تصحیح نکنید ،هیچ فایده ای ندارد.

 

. اگر امروزتکه ای  از مطلب خود را تصحیح کردید ،سعی کنید فردا مطلبی بنویسید که مطلب   تصحیح شده ی جدید درآن باشد. متوجه خواهید شد که این روش باعث ا فزایش اعتماد به نفس شما می شود.

در دهه ی اخیر مهارتهای انگلیسی یک اصل ناگریز است چرا که زبان انگلیسی ،زبان دنیاست و همه ی ما باید با آن جلو برویم . اگر از آن دسته افرادی هستید که زبان را جزو کارهای روزمره خود قرار نداده اید بلکه هرزگاهی وقت خود را به آن اختصاص می دهید. باید بگویم در ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون دچار مشکل می شوید ،و در روند یادگیری هم افت می کنید. شما نیاز به وقف کردن زمان دارید و خبرخوب ما در سرزمین زبان این است که با  گردآوری آنها توسط آقای ابراهیم خلیل مهرنو ،این فرصت را به شما می دهیم

تهیه و تنظیم :

موسس سرزمین زبان آقای ابراهیم خلیل مهرنو

ترجمه از خانم الهام دژکام کارشناس سرزمین زبان
لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

آموزش تصویری سرزمین زبان

رادیو اینترنتی سرزمین زبان

محصولات آموزشی سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

 – ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

 

لطفا صبر کنید

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link