چگونه لغات IELTS را یاد بگیریم (بخش دوم)

چگونه لغات IELTS را یاد بگیریم (بخش دوم)

چگونه لغات IELTS را یاد بگیریم (بخش دوم)

 در ادامه ی مقاله قبلی که درباره ی 10 ترفند بسیار مهم در یادگیری لغات آیلتس بود.در این مقاله به این موضوع می پردازیم که چگونه لغات IELTS را یاد بگیریم (بخش دوم) در بخش دوم 5 ترفندباقی مانده را برای شما توضیح می دهیم

نحوه فرا گرفتن لغات در آزمون آیلتس


 

چگونه لغات IELTS را یاد بگیریم (بخش دوم)
چگونه لغات IELTS را یاد بگیریم (بخش دوم)

6- به هم خانواده لغات فکر کنید

این قسمت تا اندازه ای تکنیکی تر است. به عنوان یک زبان آموز انگلیسی، به این نیاز دارید که بتوانید در مورد استفاده از لغات ، انغطاف پذیر باشید. فرض کنید لغت ANALYSIS را یاد گرفته اید، این لغت را به نحوی انجام دهید که بخشی از AWL تشکیل شود. به هر حال، فکر کنید اگر بتوانید از ANALYTICAL, ANALYTICALLY, و ANALYSE استفاده کنید، چقدر برای شما بهتر خواهد شد. اگرچه، AWL جزو 570 لغت نیست ، ولی جزوی از خانواده 570 لغت به شمار میرود.

 

7- فقط یک لغت را یاد نگیرید- به مرتب سازی و غبارت پردازی هم فکر کنید

اگر من فقط یک لغت برای یادگیری داشتم، از این روش استفاده می کردم. نکته اینجاست که ما از از لغات استفاده نمی کنیم، ما از گروه لغات استفاده می کنیم، چیزی که بعضی از معلمین زبان ، آن را قطعه می نامند.و معمولا بیشتر لغات تا اندازه ای در ترکیبات استاندارد مورد استفاده قرار می گیرند. سپس، به عنوان یک زبان آموز آنچه که مورد نیاز است ، این است که ترکیبات را یاد بگیرید و پیشنهاد من این است که وقتی لغتی را یادداشت می کنید، ان ترکیبات را هم بنویسید.

8- لغات را در گروه هم یادداشت کنید- به واژه های هم معنا فکر کنید 

یادداشت لغات باید بخشی از کار روزانه برای یاد گیری باشد. یادداشت لغت ، اولین قدم برای پیشرفت خودتان است. به هر حال، بیشتر زبان آموزان ، این کار را از روش اشتباه استفاده می کنند. این وسوسه است که لغتی را در ددفتر بنویسید و همانطور که راه می روید آنها را بررسی کنید. مشکلات این است که خیلی زود از جایگاه لغات بی خبر می شوید.

 

این مشکل نخصوصا مربوط به آیلتس  می شود. در آزمون آیلتس موضوعاتی که  مورد نیاز است تا بتوانید صحبت کنید و بنویسید ، این است که تا اندازه ای پیش بینی پذیر باشید. ( خانواده، ترابری، سلامتی و غیره) یک پیشنهاد تمرینی این است که برای هر موضوعی یک صفحه جداگانه باز کنید. روش کار چنین است که هر وقت لغت جدیدی را که می خواهید یاد بگیرید ، پیدا کنید و نزدیک لغات مشابه یادداشت کنید. این کار ، باعث می شود که لغات را بازنویسی نکنید. هر وقت لغتی را یادداشت می کنید، به انها نگاه کنید و لغات مشابه را بازنویسی کنید.

 

دیگر تمرین که برای IELTS مفید است ، این است که قبل از اینکه تست صحبت کردن یا مقاله ای را بنویسید، بر روی لغات تمرکز کنید. لیستی از لغاتی که می خواهید در آن موضوع استفاده کنید ، تهیه کنید. لازم نیست از همه لغاتی که می نویسید یا صحبت می کنید ، استفاده کنید ولی برای طرح لغات ، بهتر بنویسید و صحبت کنید و هر وقت این کار را انجام دهید، لغات را بهتر یاد می گیرید.

 

9- شنونده فعالی باشید- گوش کنید و صحبت کنید

این یکی از بحثهای مورد علاقه من است . در بالا اشاره کردم که بهترین گوینده ، تلاش می کند تا بهترین شنونده هم شود. چیزی که این افراد می خواهند داشته باشند، این است که به آرامی گوش نمی کنند به جای اینکه خوب گوش کنند و بعدصحبت کنند. زبان آموزان ضعیف ( مثل من) وقتی لغت جدیدی را گوش می کنند کاری نمی کنند- یا ممکن است فقط سر تکان دهند- آن لغت را یاد نمی گیرند. چیزی که زبان آموزان فعال انجام می دهند، این است آنچه را که می شندند تکرار می کنند. با انجام این کار ، فقط از معنی لغت مطلع نمی شوند، بلکه از لغت برای خودشان هم استفاده می کنند و قدم اول را برای یادگیری آن بر می دارند.

 

تمرین پیشنهادی من ، آشنا کردن شما با عبارت پردازیهای زیر است:

Are you saying…?

I’m afraid I don’t quite understand what you mean by…

یا لغت را با یک آهنگ در حال رشد تکرار کنید. امکانت دیگر که برای IELTS مفید است این است:

• به متونی از BBC در اخبار یا TED گوش کنید.

• لغات کلیدی را یادداشت کنید ( چنانکه در قسمت شنوداری انجام می دادید )

• 5 دقیقه صبر کنید

• سعی کنید آنچه را که یادداشتهای خود را گوش کی کنید بازسازی کنید- ممکن است خودتان ضبط کنید.

• اگر مشکلی دارید ، به آسانی دوباره گوش کنید- تکرار برای زبان آموزان مفید است.

فقط لغات جدید یاد نگیرید- لغات قدیم را بهتر یاد بگیرید

بهترین زبان، آسان ترین زبان است. چیزی که از IELTS می دانم – سیمون با من موافق خواهد بود. ریسک مثبتی در تلاش برای یادگیری زبان پیچیده وجود دارد که گویندگان بومی اغلب خودشان از آن استفاده نمی کنند. بعلاوه، اشتباهات زیادی با لغات یادگیری بوجود می آید. در دوران عملی ، چنین معنی می دهد شما باید:

• لغاتی را که در یک هفته یاد می گیرید، دوره کنید.

• با معلم خود فهرستی از لغاتی را که اشتباه به کار می برید، تهیه کنید.

 

 

منبع: سرزمین زبان

تابلو اعلان تخفیفات ویژه بسته ی آموزشی دوره ی شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی 

یادگیری زبان انگلیسی 2

کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link