چگونه خود را در زبان انگلیسی غوطه ور کنیم؟

چگونه خود را در زبان انگلیسی غوطه ور کنیم؟

چگونه خود را در زبان انگلیسی غوطه ور کنیم؟

یکی ازمسئله هایی که در ذهن ما اکنون می گذرد این است که چگونه خود را در زبان انگلیسی غوطه ور کنیم؟  پاسخ به این سوال مهم در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی را در این مقاله برای شما همراهان همیشگی سرزمین زبان آماده کرده ایم

خود را در یادگیری زبان انگلیسی غوطه ور کنید.

چگونه خود را در زبان انگلیسی غوطه ور کنیم؟

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

سرکار خانم جلالی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی

آیا شما می دانید چگونه شنا کنید؟

بهترین روش برای یادگیری شنا،شیرجه درون آب است.

این یک استراتژی مشترک برای بسیاری از موقعیت ها از جمله یادگیری زبان انگلیسی می باشد.

اگر شما در حال تلاش برای یادگیری زبان انگلیسی هستید یکی از موثرترین روش ها برای یادگیری این است که خودتان را در زبان انگلیسی غوطه ور کنید. درست مانند زمانی که شما می خواهید شنا کردن را یاد بگیرید. شما در ابتدا کمی درگیر خواهید شد اما به زودی شما تقریبا بیشتر مهارت های موردنیاز برای زنده ماندن را پیدا خواهید کرد.

هنگامی که شما متوجه شدید می توانید زنده بمانید حتی بیشتر از آن هم یاد خواهید گرفت و قبل از این که شما انگلیسی را کاملا بشناسید همه چیز را درک خواهید کرد و مانند یک بومی به زبان انگلیسی صحبت خواهید کرد.

یک نام برای این روش وجود دارد.این روش، روش غوطه وری(Immersion method) می باشد.

روش غوطه وری یادگیری زبان اعتقاد دارد که شما باید خودتان را در زبان انگلیسی غوطه ور کنیدحتی زمانی که شما درحال مطالعه کردن نیستید. شما باید تا جایی که می توانید انگلیسی کار کنید. در کلاس هایی که از این روش(روش غوطه وری)استفاده می شود حتی درس های دیگر هم به زبان انگلیسی تدریس می شود.

بهترین روش برای اینکه  درغوطه وری کامل قرار بگیرید این است که در خارج زندگی کنید یا خارج از کشوردرس بخوانید. با کمی تلاش، شما روش هایی را پیدا خواهید کرد که بتوانید غوطه وری را به منزل تان بیاورید. در منزل تان، اطرافتان را با زبان انگلیسی احاطه کنید و با این روش حتی خیلی سریع تر زبان انگلیسی را یاد خواهید گرفت.

مزایای غوطه وری در زبان انگلیسی در منزل تان

غوطه وری در زبان انگلیسی مزایای زیادی دارد. وقتی زبان انگلیسی را به خانه تان می آورید. خودتان خواهید دید که یادگیری تان موثرتر خواهد شد.در اینجا دلایلی را برایتان آورده ایم که به شما می گوید چرا غوطه وری موثر است:

این کار باعث می شود شما تمرین بیشتری داشته باشید: شما خودتان را در زبان انگلیسی خواهید دید و زمانی که می خواهید به زبان انگلیسی صحبت کنید دنیای واقعی تری را برای تمرین پیش رودارید.

این کار باعث می شود شما منفعلانه تمرین کنید: این جمله به این معناست حتی زمانی که در حال مطالعه کردن نیستید  زبان انگلیسی را یاد می گیرید چرا که توسط زبان انگلیسی احاطه شده اید.

آنچه را که آموخته اید تقویت می کنید: به عبارت دیگر، شما مواردی را که در مکالمه یادگرفته اید به راحتی استفاده می کنید.

این یک روش طبیعی برای یادگیری است.کودکان به راحتی صحبت کردن را یاد می گیرند چرا که توسط زبان احاطه شده اند.آن ها واژگان و ساختارهای گرامری را تنها با گوش دادن به صحبت های اطرافیانشان یاد می گیرند. با روش غوطه وری، شما به این طریق یاد خواهید گرفت حتی بدون این که متوجه شوید چقدر زمان صرف یادگیری می کنید.

داشتن یک محیط غوطه وری در خانه به این معنا است که شما لازم نیست جایی بروید و یاد بگیرید. شما همیشه توسط زبان انگلیسی، زمانی که در خانه هستید احاطه شده اید. این یک روش فوق العاده برای تمرین زبان انگلیسی است. اما شما چگونه می توانید خانه تان را به محیط غوطه وری تبدیل کنید؟

چگونه یک محیط انگلیسی در خانه ایجاد کنیم و در زبان انگلیسی غوطه ور شویم؟

چگونه خود را در زبان انگلیسی غوطه ور کنیم؟

1)با دستگاه ها و وسایل اطرافتان شروع کنید.

فیس بوک شما به چه زبانی است؟ تلفن همراه تان چطور؟

ارتباطات اینترنتی ما، هر کجا که باشیم همراه مان می باشد. البته این ممکن است بخش مهمی از منزل مان شود.به منظور ایجاد یک محیط انگلیسی درمنزل تان، شما لازم است با حضور آنلاین تان شروع کنید.

زمان آن فرا رسیده است که تلفن ، مرورگر و اکانت رسانه های اجتماعی تان را به زبان انگلیسی تغییر دهید. این کار زبان را همیشه مقابل چشمانتان حفظ خواهد کرد و این روش خوبی برای یادگیری واژگان جدید است.شما تقریبا تمام واژگان زبان خودتان را می دانید و اکنون شما آن ها را در زبان انگلیسی خواهید دید.

2)از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.

اگر شما از یک دیکشنری انگلیسی استفاده می کردید که همراه با ترجمه به زبان خودتان بود آن را به دیکشنری انگلیسی به انگلیسی تغییر دهید. هدف شما این است که از زبان انگلیسی همیشه استفاده کنید وترجمه کردن به زبان های مختلف شما را در این مسیر جلو نمی برد.

ما می دانیم بعضی از دیکشنری ها در تعریف کلمات از لغات سختی استفاده می کنند. اما دیکشنری زیادی برای زبان آموزان وجود دارد که شما می توانید از میان آن ها انتخاب کنید.

Vocabulary.com یک منبع فوق العاده است و تعاریف ساده ای برای کلمات دارد.

,Merrian-Webster  یک دیکشنری زبان آموز فوق العاده ای دارد.

3)مکان و زمانی را در خانه فقط به انگلیسی اختصاص دهید.

آیا شما در حال برنامه ریزی ای هستید که تمام منزل تان را غوطه ور در زبان انگلیسی کنید؟یا فقط می خواهید بخشی از خانه تان را تغییر دهید؟

هر چقدر فضای بیشتری را به انگلیسی اختصاص دهید تاثیرگذاری این روش یادگیری(غوطه وری) بیشتر خواهد شد.اگر شما تمام منزل تان را با کتاب، فیلم،موسیقی و دیگر ابزار انگلیسی  پر می کنید. این بهترین کاری است که شما می توانید انجام دهید.

اگر شما در فکر این موضوع هستید که ایده غوطه وری در انگلیسی را همیشه اجرا کنید شما می توانید اتاق خاصی را در منزل تان به منطقه یادگیری اختصاص دهید. هر زمانی که شما به اتاق وارد می شوید مغز شما می داند زمان این است که به انگلیسی برگردید.

شما می توانید به جای یک فضای فیزیکی، زمان خاصی را به انگلیسی اختصاص دهید. یک الی دو ساعت در روز را انتخاب کنید و خودتان را در انگلیسی غوطه ور کنید. زمانی که واقعا این کار را انجام دادید به این معنا است که یک الی دو ساعت شما فقط می توانید به انگلیسی صحبت کنید، بخوانید و بنویسید.

درابتدا ممکن است سخت باشد اما در نهایت به آن عادت می کنید.

4)منزل تان را با مطالب انگلیسی پرکنید.

در اوقات فراغت تان چه چیزی مطالعه می کنید؟

شما ممکن است نیمی از یک کتاب خوب را خوانده باشید. لحظاتی که منزل تان در سکوت است شما ممکن است یک مجله بردارید و در حال درازکش مجله بخوانید.

حالا تصور کنید چقدر انگلیسی تمرین می کنید اگه همه ی این کتاب ها و مجله ها به انگلیسی باشد.چرخی در منزل تان بزنید و تغییرات کوچکی را به وجود آورید:

*کتاب ها و مجلات تان را جایگزین معادل انگلیسی شان کنید.شما می توانید چک کنید که آیا یک کتاب ترجمه ی انگلیسی در آمازون دارد یا نه؟ کتاب هایی فوق العاده ای که هم اکنون در منزل تان دارید کتاب های کودکان یا رمان های پرفروش اخیر هستند. نمونه ای از این کتاب ها کتاب هری پاتر و سنگ جادو می باشد. این کتاب، کتاب محبوبی است که شما ممکن است آن را به زبان خودتان خوانده باشید.

یک اشتراک در یک مجله یا روزنامه ی انگلیسی بگیرید. شمامی توانید ایده های بزرگی از موارد موردعلاقه تان در مجلات انگلیسی پیدا کنید. روزنامه ی انگلیسی به نام The Gaurdian”” به تعدادی از کشورها ارائه می شود. در حالی که خدماتی مانند این مورد به شما اجازه می دهد که به روزنامه ها در هر کجای جهان دسترسی داشته باشید مجلات بسیاری هم مانند تایم وجود دارد که فقط در آمریکا ارائه می شود اما شما می توانید نسخه های دیجیتالی آن را در Google play یا iOS پیدا کنید.

اگر شما می توانید، از محصولات و برندهای انگلیسی استفاده کنید. چرا که شرکت های آن ها از دستور عمل هایی استفاده می کنند که به راحتی قابل فهمیدن باشد. شما ممکن است فکر کنید چیزی که پشت جعبه غلات نوشته شده است به شما در یادگیری انگلیسی کمکی نخواهد کرد.اما بسیاری از افراد هنگام صبح پشت میز صبحانه زمان زیادی را صرف خواندن آن ها می کنند.

منزل تان را به یک خانه ی انگلیسی تبدیل کنید. هدف شما این است که انگلیسی را همیشه در اطراف خود ببینید.

5) زمانی که در حال تماشای فیلمی به زبان انگلیسی هستید زیرنویسی که آن را برای شما ترجمه می کند را خاموش کنید.

فیلم ها و برنامه های تلویزیونی زیادی به زبان انگلیسی وجود دارد که شما می توانید از آن ها برای یادگیری انگلیسی استفاده کنید.اما زمانی تماشای فیلم در یادگیری انگلیسی موثر خواهد بود که شما زیرنویس فیلم را که به زبان خودتان ترجمه شده است را خاموش کنید.

به جای آن از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید یا بهترین حالت این است که از هیچ زیرنویسی استفاده نکنید‍!

مغز بخش های مختلفی دارد که انگیسی نوشتاری و گفتاری را پردازش می کند.با حذف زیرنویس در مجموع شما به مغزتان فرصت تمرین بیشتر را خواهید داد و نکته مهم اینجاست که در زندگی واقعی هیچ زیرنویسی وجود ندارد.این کار شما را آماده خواهد کرد که مکالمات واقعی را به راحتی متوجه شوید.

6)دوستانی را پیدا کنید و با آن ها شروع به یادگیری انگلیسی کنید.

این که خودتان انگلیسی را به تنهایی یاد می گیرید خوب است. اما یادگیری با شخص دیگر خیلی بهتر است.

یک یا دو دوست پیدا کنید و همراه با هم بر روی پروژه ی جدید یادگیری انگلیسی که همان غوطه وری است کار کنید وهمگی از آن بهره مند شوید. شما به یکدیگر کمک خواهید کرد که از قوانین پیروی کنید(مانند زمانی که شما تقلب می کنید و از زبان خودتان برای کلمه ای که به یاد نمی آورید استفاده می کنید و دوستتان به شما هشدار می دهد.) و فرآیند یادگیری انگلیسی را لذت بخش تر خواهید کرد.

اگر هیچ کدام از دوستانتان در حال یادگیری انگلیسی نیستند شما می توانید کسی را به صورت آنلاین پیدا کنید و از طریق برنامه های تبادل زبانی با او انگلیسی صحبت کنید.یک معلم زبان انگلیسی انلاین پیدا کنید و از او بخواهید با شما فقط انگلیسی صحبت کند.

در این پروژه هرچقدر افراد بیشتری داشته باشید که با شما صحبت کنند، این مسیر برای شما آسان تر خواهد شد.

7)به زبان انگلیسی یادداشت برداری کنید.

از کدام زبان برای یادداشت برداری استفاده می کنید؟ اگر شما معمولا یادداشت هایتان را به زبان خودتان می نویسید زمان آن فرارسیده است که این را نیز تغییر دهید.

زمانی که در حال نوشتن چیزی هستید از لیست خرید گرفته تا یادداشت های آموزشی تان، از انگلیسی استفاده کنید. واژگان را به انگلیسی تعریف کنید(به خاطر داشته باشید که از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.)

هر زمان که شما چیزی را می نویسید سعی کنید آن را به زبان انگلیسی بنویسید. از آن جایی که شما ازمهارت اسپیکینگ تان در صحبت کردن با دوستانتان استفاده می کنید و از مهارت ریدینگ تان در آیتم هایی که در خانه و دستگاه های دیجیتالی تان وجود دارد استفاده می کنید. با یادداشت برداری در واقع از مهارت رایتینگ تان استفاده می کنید.

لازم نیست مقاله یا پاراگراف بنویسید. شگفت زده خواهید شد که چقدر موثر خواهد بود حتی زمانی که یک یا دو کلمه یادداشت برداری می کنید.

8)همه چیز را برچسب بزنید.

یادداشت هایتان را به در و دیوار اتاق تان بچسبانید.

لوازم خانگی و مبلمان را برچسب بزنید اگر شما در به خاطر آوردن نام شان به زبان انگلیسی مشکل دارید.روی یک تکه کاغذ کلمه ی “Toilet” را بنویسید و آن را به درتوالت بچسبانید. روی تکه کاغذ دیگر کلمه ی “Mirror” را بنویسید و آن را به آینه ی اتاقتان بچسبانید.لیستی از واژگان تهیه کنید و آن را به دیوار حمام بچسبانید و هر زمان که چند دقیقه ای فرصت دارید آن ها را مطالعه کنید.

در هر اتاق لیستی از واژگان مربوط به آن اتاق بگذارید یا لیستی از واژگان تهیه کنید و آن ها را در مکان های مختلف منزل تان قرار دهید. شما به طور تصادفی آن واژگان را خواهید دید و چند لحظه ای آن ها را مطالعه خواهید کرد.حتی اگر شما این واژگان را نخوانید آن ها را خواهید دید و مغزتان آن ها را به یاد خواهد آورد و به این طریق شما هر لحظه در حال یادگیری انگلیسی هستید.

9)فایل های صوتی انگلیسی گوش دهید.

منزل تان را به یک محیط کامل انگلیسی تبدیل کرده اید اکنون نوبت آن فرارسیده است که گام پایانی را بردارید.اکنون شما کاملا آماده اید که از طریق غوطه وری انگلیسی را یاد بگیرید.

به موسیقی ها،پادکست ها و ایستگاه های رادیویی موردعلاقه تان گوش دهید.همیشه سعی کنید هنگام فعالیت های دیگرازموسیقی های ملایم انگلیسی استفاده کنید البته این کار نباید حواس شما را از فعالیت اصلی ای که درحال انجام دادن آن هستید پرت کند. این کار درحقیقت روشی مشابه برچسب زدن می باشد.

شما انگلیسی را یاد خواهید گرفت ضمن این که در حال گذراندن زندگی روزانه تان هستید. حتی بدون این که درباره ی آن فکر کنید.

10)به انگلیسی فکر کنید.

گام نهایی به شما بستگی دارد زمانی که منزل تان آماده شد هدف شما این باشد که شروع به فکر کردن به زبان انگلیسی کنید.این کار هم همیشه کار آسانی نخواهد بود و به تلاش بیشتری از جانب شما نیاز دارد.به جای ترجمه کردن هر چیزی در ذهن تان سعی کنید از زبان انگلیسی استفاده کنید.

اگر با این انجام این کار مشکل دارید با چند دقیقه در روز شروع کنید. هر روز صبح، زمانی را صرف برنامه ریزی روزتان به زبان انگلیسی کنید یا هر روزعصر، زمانی صرف فکر کردن به چگونه گذراندن روزتان کنید.

هرچقدر زمان بیشتری را در فضای انگلیسی تان بگذرانید برایتان آسان تر خواهد بودکه به انگلیسی فکر کنید.زمانی که شما به انگلیسی فکر می کنید گام بزرگی را برداشته اید. گام بزرگی که شما را به فردی تبدیل خواهد کرد که می تواند مانند یک بومی انگلیسی صحبت کند.

تمام شد؟ اکنون به اطرافتان نگاه کنید.

شما انگار به خارج از کشور به کشوری انگلیسی زبان نقل مکان کرده اید.این طور نیست؟

هیچ کاری همیشه آسان نخواهد بود به خصوص در ابتدای راه.

اما اگرشما تلاش کنید که غوطه وری در انگلیسی را در خانه تان حفظ کنید، انگلیسی را بسیارمفیدتر و کارآمدتر یاد خواهید گرفت.

موفق باشید.

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

بدون رفتن به کلاس زبان انگلیسی ، انگلیسی تجارت را یاد بگیرید.
بدون رفتن به کلاس زبان انگلیسی ، انگلیسی تجارت را یاد بگیرید.
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

مشاوران :
-سرکار خانم جلالی مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link