چگونه تلفظ به زبان انگلیسی را تقویت کنیم؟

چگونه تلفظ به زبان انگلیسی را تقویت کنیم؟

چگونه تلفظ به زبان انگلیسی را تقویت کنیم؟

یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم می تواند یک تجربه جذاب و با ارزش باشد و چشم انداز وسیع تری به شما خواهد داد و فرصت های بیشتری را در اختیار شما قرار خواهد داد. با این حال یادگیری زبان انگلیسی با مجموعه ای از چالش ها همراه است.

یادگیری چگونگی تلفظ تعداد گسترده ای از صدا ها برای اکثر زبان آموزان کار ساده ای نیست و اتوماتیک وار اتفاق نمی افتد.برای مثال تفاوت قائل شدن میان صداهای مختلفی مانند I و R می تواند برای زبان آموزانی که در زبان مادری شان تفاوت دقیقی میان این صداها وجود ندارد مشکل باشد به خصوص برای زبان آموزانی که زبان مادری شان اسپانیایی،پرتغالی یا یک زبان مرتبط است. تفاوت قائل شدن میان تلفظ حروف b و v می تواند چالش برانگیز باشد. تغییرات جزئی تلفظ  در صداهای واکه انگلیسی می تواند به طور کلی معنی کلمه را تغییر دهد و تلفظ کلماتی مانند  bit, bet, beatبرای زبان آموزان زبان دوم سخت می باشد به خصوص زمانی که با سرعت بیشتری صحبت می کنند.

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

سرکار خانم جلالی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی

با این حال خبرهای خوبی برای زبان آموزان زبان دوم داریم آن ها به راحتی می توانند بر این چالش ها غلبه کنند و بر تلفظ شان تسلط پیدا کنند.با استفاده از راهنمایی های زیر شما قادر خواهید بود پیشرفت سریعی در تلفظ انگلیسی تان داشته باشید.مسئله ای که در اینجا اهمیت دارد این است که در هیچ کدام از این روش ها نیازی به صحبت کردن مستقیم با یک گویشور بومی ندارید.حالا وقت آن رسیده است که کار را شروع کنید.

چگونه تلفظ به زبان انگلیسی را تقویت کنیم؟
چگونه تلفظ به زبان انگلیسی را تقویت کنیم؟

نکته 1:یک کانال یوتیوب برای خودتان درست کنید و در آن به انگلیسی صحبت کنید.

یکی از سریع ترین روش ها برای تقویت زبان انگلیسی تان، دریافت بازخورد از گویشوران بومی در مورد تلفظ تان می باشد. یک کانال یوتیوب برای خودتان ایجاد کنید و در آن درباره ی موضوعات مختلف به زبان انگلیسی صحبت کنید واز افرادی که ویدئو های شما را تماشا می کنند بخواهید که نظرات و بازخورد هایشان را در بخش نظرات برای شما بنویسند.

ویدئو ها نباید طولانی باشند . باید در آن در رابطه با موضوعات ابتدایی مانند چه غذایی دوست دارید یا چه ورزشی بازی می کنید صحبت کنید. نکته ی کلیدی اینجاست که شما بازخوردهای زیادی را به صورت رایگان از گویشوران بومی مختلف دریافت خواهید کرد که به شما در دراز مدت  ثابت خواهد کرد که این کار در تصحیح تلفظ تان بسیار کارآمد خواهد بود.

شما همچنین می توانید کانال های یوتیوبی که به شما در تقویت مهارت هایتان کمک می کند دنبال کنید مانند  Rachel’s English

نکته 2:زمانی که به زبان انگلیسی صحبت می کنید صدایتان را ضبط کنید و زمان بگیرید.

ضبط کردن و سپس گوش دادن و تحلیل کردن صدای خودتان ،زمانی که به زبان انگلیسی صحبت می کنید روش کارآمدی برای تقویت تلفظ انگلیسی تان می باشد. درست است؟ در اینجا روش موثری را برای بهبود تلفظ تان ارائه می دهیم.

شما باید متنی را که توسط یک گویشور بومی ضبط شده است را تمرین کنید و سپس ببینید که آیا می توانید در همان مقدار زمان متن را بخوانید.شما به طور طبیعی آهسته تر از آن ها خواهید خواند اما بعد از مدتی تلفظ انگلیسی تان تحت تاثیر قرار خواهد کرد.چندین بار ضبط کنید تا زمانی که متن را در همان میزان زمانی که گویشور بومی خوانده است بخوانید.با این روش تلفظ تان روز به روز بهتر و طبیعی تر خواهد شد.

نکته 3:به زبان گویشوران بومی دقت کنید.

هنگامی که نوبت به تلفظ صداهای مختلف در زبان انگلیسی می شود به حرکات دهان گویشوران بومی دقت کنید که در این زمینه ارزش مطالعه و بررسی دارد.به موقعیت دهانشان در هنگام ادا کردن صداهای مختلف دقت کنیدو سپس سعی کنید روش آن ها را با صحبت کردن در مقابل آینه یا دوربین تکرار کنید.

نکته 4:خودتان را در زبان غوطه ور کنید.

یکی از راه های رسیدن به تلفظ دقیق کلمات این است که قادر باشید نحوه ی تلفظ دقیق کلمات را بشنوید. این کار برای یک گویشور بومی ساده است اما برای کسی که در حال یادگیری انگلیسی به عنوان زبان دوم است بسیار مشکل می باشد.روزانه زمان زیادی را صرف گوش دادن به موسیقی ،پادکست ها، ایستگاه های رادیویی و کانال های خبری کنید که به شما کمک خواهد کرد در کنارتقویت مهارت شنیدار، نحوه ی چگونگی تلفظ دقیق کلمات را متوجه شوید.

نکته 5:صداها را باصدای بلند و اغراق آمیز ادا کنید.

زمانی که در حال یادگیری نحوه ی تلفظ صحیح صداهای ناآشنا هستید این ایده ی خوبی برای شروع می تواند باشد که صداها را باصدای بلند و اغراق آمیزی ادا کنید تا زمانی که شما بتوانید همیشه آن ها را درست ادا کنید. در نهایت بلند و با اغراق ادا کردن صدا های سخت می تواند یک روش موثر برای تقویت تلفظ به خصوص در مراحل اولیه ی یادگیری باشد.

نکته 6:بیشتر از خواندن و گوش دادن، روی زبان انگلیسی  کار انجام دهید.

دامی که بسیاری از زبان آموزان در آن گرفتار می شوند این است که تمرینات تقویت تلفظ شان را متوقف می کنند و تمام وقت شان را صرف گوش دادن و خواندن می کنند. این موضوع حائز اهمیت است  که به طور فعالانه از زبان استفاده کنید حتی اگر دوستی ندارید که بتوانید با او انگلیسی صحبت کنید.متون مختلف را بخوانید.صدایتان را ضبط کنید و حتی زیر دوش آواز بخوانید.

نکته7: آرامش تان را حفظ کنید و سعی کنید طبیعی جلوه دهید.

گاهی اوقات شما بسیار تلاش می کنید تا هر هجا و صدا را خیلی خوب تلفظ کنید. این کار بیشتر از این که مفید باشد ممکن است به تلفظ تان آسیب وارد کند. گویشوران بومی تمرکزی  روی هر واکه و صدا ندارند شما هم باید همینگونه باشید! شما باید تلاش کنید هر کلمه را به درستی تلفظ کنید. با این حال شما باید آرامش تان را حفظ کنید تا از استرس و لرزش دهان و تارهای صوتی تان به هنگام صحبت کردن جلوگیری کنید.

نکته 8: روی تلفظ تان به صورت بخش به بخش کار کنید.

اگر شما درتلاش هستید که 5 یا 6 اشتباه تلفظی متفاوت را به صورت همزمان تصحیح کنید تلاش تان به احتمال زیاد تاثیر کمتری خواهد داشت.زمان زیادی طول خواهد کشید تا در تلفظ تمام صداهایی  که زبان انگلیسی را تشکیل می دهند استاد شوید.سعی کنید به طور همزمان روی دو بخش کلیدی تلفظ انگلیسی  یعنیTh  و R تمرکز کنید و به صورت انحصاری روی آن ها کار کنید قبل از این که به سراغ صداهای دیگر بروید.

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در منزل
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

مشاوران :
-سرکار خانم جلالی مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link