چگونه به کودکانمان در منزل انگلیسی آموزش دهیم؟

چگونه به کودکانمان در منزل انگلیسی آموزش دهیم؟

چگونه به کودکانمان در منزل انگلیسی آموزش دهیم؟

بسیاری از والدین تمایل دارند که به فرزندان شان در خانه انگلیسی آموزش دهند اما نمی دانند که چگونه این کار را شروع کنند. ما در این مقاله مشاوره ای و آموزشی سرزمین زبان به شما در این زمینه کمک می کنیم.

چگونه می توانیم به کودکانمان در خانه انگلیسی آموزش دهیم؟

بسیاری از والدین تمایل دارند که به فرزندانشان در خانه انگلیسی آموزش دهند اما نمی دانند که چگونه این کار را شروع کنند. مهم نیست که انگلیسی خودتان هم زیاد خوب و کامل نیست . چیز مهمی که وجود دارد این است که شما مشتاق و علاقمند هستید که فرزندانتان را در این زمینه تشویق و تمجید کنید و اشتیاق شما در این مورد به فرزندانتان هم منتقل خواهد شد.نگران نباشید که فرزندانتان بلافاصله نمی توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند.آن ها به مقدار مشخصی زمان نیاز دارند تا زبان را جذب کنند. صبور باشید آن ها در زمان مناسب خودشان به انگلیسی صحبت خواهند کرد.

چگونه به کودکانمان در منزل انگلیسی آموزش دهیم؟
چگونه به کودکانمان در منزل انگلیسی آموزش دهیم؟

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

سرکار خانم جلالی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی

یک برنامه ی روتین ایجاد کنید.

یک برنامه ی روتین در خانه برای زمان یادگیری انگلیسی ایجاد کنید. داشتن جلساتی کوتاه مدت و همیشگی بهتر از جلسات طولانی مدت و نامکرر است.15 دقیقه برای کودکان کافی است.مادامی که کودک تان بزرگ تر و تمرکزش بیشتر می شود شما می توانید به تدریج جلسات را طولانی تر کنید. فعالیت های کوتاه و متنوع،کودکتان را همواره هوشیار وعلاقمند نگه می دارد.

سعی کنید فعالیت های خاصی را روزانه در زمان مشخصی انجام دهید. زمانی که کودکان در رابطه با نوع فعالیتی که قرار است انجام دهند آگاهی دارند آرامش واعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت.به عنوان مثال: شما می توانید هر روز بعد از مدرسه یک بازی انگلیسی انجام دهید یا قبل از خواب به همراه خود کودک یک داستان انگلیسی بخوانید.اگر شما در خانه فضا دارید یک گوشه ای از خانه تان را به انگلیسی اختصاص دهید و وسایل مربوط به انگلیسی را در آنجا نگه داری کنید مانند کتاب ها، دی وی دی ها یا وسایلی که کودک تان خودش ساخته است. تکرار ضروری است.کودکان باید کلمات و عبارات را چندین بار قبل این که آن ها بتوانند خودشان کلمات و عبارات را به تنهایی ادا کنند بشنوند.

بازی کنید.

کودکان زمانی که بازی و سرگرمی دارند به طور طبیعی یاد می گیرند.فلش کارت یک روش عالی برای آموزش و یادآوری واژگان است.بازی های مختلف زیادی وجود دارد که شما می توانید با فلش کارت ها انجام دهید.مانند:

Memory, Kim’s game, Snap, Happy Families

بازی های مختلف زیاد دیگری وجود دارد که شما می توانید با کودک تان بازی کنید و به آن ها کمک کنید تا انگلیسی را یاد بگیرند.

بازی های اکشن:مانند:Simon says, Charades, What’s the time Mr Wolf

بازی های سنتی :مانند: مارو پله(Snaks and Ladder)، و بازی های سنتی دیگر.

بازی با کلمات: مانند:I spy, Hangman

بازی های آنلاین: شما می توانید با یک بازی آنلاین زمان تمرین انگلیسی تان را به پایان ببرید.

از موقعیت های روزانه استفاده کنید.

یکی از مزایای آموزش انگلیسی درخانه این است که شما می توانید از موقعیت های روزانه و اشیای واقعی برای تمرین زبان انگلیسی به طور طبیعی و در موقعیت های مختلف استفاده کنید.برای مثال:

درباره لباس ها صحبت کنید زمانی که کودک تان در حال لباس پوشیدن است یا زمانی که در حال مرتب کردن لباس ها هستید به عنوان مثال:

Let’s put on your blue socks

It’s Dad’s T-shirt.

لغات مربوط به اسباب بازی ها و اثاثیه ی منزل را تمرین کنید زمانی که شما در حال کمک کردن به کودک تان هستید که اتاق خوابش را مرتب کند.به عنوان مثال:

Let’s put your teddy bear on the bed.

Where is the blue car?

زمانی که در حال آشپزی کردن یا خرید رفتن هستید لغات مربوط به غذا را آموزش دهید.هنگامی که شما به سوپرمارکت می روید یک لیست از وسایلی که لازم دارید را به کودک تان بدهید تا پیدا کند(از تصاویر یا کلمات بستگی به سن کودک تان استفاده کنید).لغات را زمانی که در حال برگشت به خانه هستید تکرار کنید.

از داستان ها استفاده کنید.

بچه های کوچک تر عاشق کتاب هایی هستند که رنگ های روشن و تصاویر جذاب دارد. همراه با کودک تان به تصاویر نگاه کنید و با انگشت به تصاویر اشاره کنید و اسم آن ها را بگویید. در ادامه شما می توانید از کودک تان بخواهید که به چیزهای مختلف اشاره کند با پرسیدن سوالاتی نظیر  “Where’s the cat?” البته بعد از این که آن ها تشویق شدند که سوال شما(What’s that) را پاسخ دهند. با گوش دادن به داستان، کودک شما صداها و ریتم زبان انگلیسی را بهتر درک خواهد کرد.

داستان های متحرک ،بهترین روش برای تقویت مهارت ریدینگ و لیسینیگ به طور همزمان می باشد.

از آهنگ ها استفاده کنید.

آهنگ ها، روش موثری برای یادگیری کلمات جدید و تقویت تلفظ می باشند.آهنگ هایی که همراه با حرکت می باشند برای کودکانی که هنوز قادر نیستند آهنگ را دنبال کنند و بخوانند فوق العاده می باشد. حرکاتی که در آهنگ ها می بینیم اغلب معنای کلمات را درآهنگ ها به تصویر می کشند.

آموزش گرامر

نیاز نیست برای کودکان ساختارهای گرامری را به صراحت آموزش دهید. اما درعوض سعی کنید کودکان ساختارهای مختلف گرامری را در متن ها و موقعیت های مختلف بشنوند و استفاده کنند. برای مثال”have got” برای زمانی است که شما در حال صحبت کردن درباره ی ظاهر کسی هستید یا”must/mustn’t” زمانی است که شما درباره ی قوانین مدرسه صحبت می کنید. شنیدن ساختارهای گرامری در موقعیت های مختلف در سنین پایین تر به کودک کمک خواهد کرد که از آن ها به درستی و به طور طبیعی در بزرگسالی استفاده کند.

یکی از روش های موثر این است که کودکان چیزهایی را که یاد گرفته اند به برادر، خواهر یا اعضای خانواده شان آموزش دهند.

در ابتدا کدام کدام کلمات و عبارت ها را باید آموزش دهم؟

زمانی که می خواهید تصمیم بگیرید کدام موضوع را آموزش دهید علایق و شخصیت فرزندتان را در نظر بگیرید و به فرزندتان اجازه دهید در این مورد به شما کمک کند. با این موضوعات شروع کنید:

اعداد(1-10،10-20،20-100)

رنگ ها

صفات(big, small, tall, happy, sad, tired)

اعضای بدن

لباس

حیوانات(pets, wild animals, farm animals)

غذا

نکته ای که مهم است این است که برای کودک تان یک زمان انگلیسی(English time) تعیین کنید و در این زمان از عبارت های مشابه استفاده کنید. به عنوان مثال همیشه بگویید:

It’s English time! Let’s sit down, which song shall we start with today?

کودک به زودی عبارت های زیادی یاد خواهد گرفت نظیر:

Thank you, Can I have…?, Where is…?, Point to…,what color is it? It’s…,I like…,I don’t like… .

از هر روشی که استفاده می کنید سعی کنید آرامش داشته باشید و خوش بگذرانید و یادگیری انگلیسی را به تجربه ای ارزشمند برای خودتان و فرزندتان تبدیل کنید.

موفق باشید.

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

بدون رفتن به کلاس زبان انگلیسی ، انگلیسی تجارت را یاد بگیرید.
بدون رفتن به کلاس زبان انگلیسی ، انگلیسی تجارت را یاد بگیرید.
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

مشاوران :
-سرکار خانم جلالی مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. سهیلا موسوی

    بچه ی من عاشق بازی با کامپیوتر و لپ تاپه. من از مقالات سرزمین زبان می خونم و استفاده می کنم بخصوص مقالات آموزش زبان به کودکان . مرسی از سرزمین زبان

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link