پیش دانشگاهی در انگلستان

پیش دانشگاهی در انگلستان

اشاره:

دوره های بین المللی پایه یا دوره های پیش دانشگاهی یا IFP – International Foundation
دوره های بین المللی پایه یا دوره های پیش دانشگاهی یا IFP – International Foundation

دوره هائی تمام وقت هستند که برای دانشجویان خارجی که دوره دبیرستان را پشت سر گذاشته اند و در دوره دیپلم نمره های خوبی گرفته باشند قابل ورود می باشد. این دوره جهت افرادی که برای ورود مستقیم به دانشگاه های انگلستان بدلیل تفاوتهای سیستم آموزشی کشور انگلستان و ایران واجد شرایط نیستند نیز ارائه میشود.

دوره IFP دانشجو را جهت ورود به دانشگاه , در رشته های کارشناسی آماده می کند و مجموعه ای است از تحصیل در دروس دانشگاهی انتخابی دانشجو و هم چنین انگلیسی در سطوح دانشگاهی و مهارت های تحصیل است . در انتهای هر دوره دانشجو آگاهی لازم را از درس مورد نظر خواهد داشت به علاوه توانائی های خود را در زمینه مهارتهای دانشگاهی و زبان برای ورود به دانشگاه در دوره های کارشناسی افزایش می دهد. دانشجو جهت ورود به این دوره IFP بایستی بتواند مدارکی دال بر نشان دادن وضعیت هوشی خوب و استاندارد و درجه زیادی از انگیزه و سطح مناسبی از زبان انگلیسی از خود نشان دهد.

دانشجویان خارجی در صورتی که برای این دوره اقدام نمایند شانس زیادتری برای ورود به رشته دانشگاهی خواهند داشت, به شرطی که دوره را با موفقیت و با نمره های مورد نیاز پشت سر بگذارند و شرایط ورودی رشته مورد نظر را داشته باشند .

دوره های پیش دانشگاهی آمادگی جهت دانشجویانی است که در کشورهایی تحصیل کرده اند که مدارک آنها در انگلستان شناخته شده نباشد. عموما دانش آموزان باید نمره های خوبی از دروس خود در کشورشان داشته باشند تا بتوانند برای این دوره ها اقدام کنند. این دوره شامل آمادگی برای زبان انگلیسی چه به صورت همزمان با مطالعه دروس دانشگاهی یا ( فقط برای خود دوره انگلیسی ) می باشد تا دانشجو مهارتهای زبان انگلیسی خود را افزایش دهد . این دوره در تاریخ های متعددی ارائه می شود تا دانش آموزان با شرایط مختلف بتوانند در این دوره شرکت کنند.

پیش نیاز زبان انگلیسی برای دوره های پیش دانشگاهی

دانش آموز بایستی بتواند سطحی مناسب را به لحاظ دانشتن زبان انگلیسی از خود نشان دهد که ثابت کند می تواند از محیط و کلاس دانشگاه استفاده ببرد ؛ بدین جهت دانش آموز بایستی :

1 – دانش آموز علاقمند به دوره IFP امتحان IELTS را حداقل با نمره 5.5 یا معادل آن پشت سر گذاشته باشد.

2- دانش آموزانی که علاقمند به تحصیل در رشته های مهندسی و علوم هستند برای ورود به IFP نیاز بهIELTS حداقل 5.5 یا معادل آن را دارند.

3 – بعضی از دانشگاه ها ممکن است مدارک زبان دیگر را نیز بپذیرند.

بعضی از کشورها از تست زبان برای دوره دوره های پیش دانشگاهی معافند .

هزینه تحصیلی دوره های پیش دانشگاهی :

هزینه یک سال تحصیل در دوره های پیش دانشگاهی در انگلستان از 4000 پوند تا 7500 پوند بسته به موسسه آموزشی است.

دوره های پیش دانشگاهی در رشته و دروس زیر برگزار میشود.

مدت زمان دوره های پیش دانشگاهی در انگلستان چه مدت است؟

طول این دوره ها معمولا یک سال است.

At undergraduate level

· Actuarial Science

· Business & Management

· Computing and IT

· Economics

· Engineering

· International Politics

· Journalism

· Law

· Mathematics

· Music

· Psychology

· Sociology

At taught postgraduate level

· Computing and IT

· Economics

· Engineering

· International Politics

· Law

· Psychology

· Sociology

If you are finishing your HSC (but no A levels), and would like to study for your first degree in the UK, you will need to do a foundation course at an UK college or University. As well as studying, you will have the opportunity of tasting the best of UK education through a creative and challenging environment.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link