ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

داشتن ویزای تحصیلی آلمان از جمله اقدامات مهمی است که قبل از مهاجرت تحصیلی تان باید کارهای مربوط به ویزای تحصیلی آلمان خودتان را انجام دهید. به همین خاطر در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چه اقداماتی را باید برای ویزای تحصیلی آلمان انجام دهید.

ویزای تحصیلی آلمان

تحصیل در کشور آلمان و اعزام دانشجو به این کشور در مقاطع مختلف امکان پذیر میباشد که البته باید شرایط افراد بررسی شود جهت تحصیل در دبیرستانهای آلمان امکان پذیرش در هر سنی وجود دارد لیکن اکثر مدارس آلمان به زبان آلمانی است البته دبیرستانهای نیز وجود دارد که دروس به زبان انگلیسی تدریس میشود. در نظر داشته باشید که  اخذ پذیرش از مدرسه به منزله اخذ ویزای صد در صد نیست. البته کیفیت مدارس در آلمان بسیار بالا ست و شرایط خوبی دارد .جهت اقدام ویزای تحصیلی فرزندان در سن دبستان و دبیرستان بایستی مسایل مختلفی را بررسی کنید که تفصیل آن را میتوانید از مشاورین ما دریافت کنید.

تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی:

برای تحصیل در دانشگاه های آلمان باید بدانید که دانشگاه های آلمان به خصوص به واسطه دانشگاه های صنعتی پیشرفته اش امروزه در دنیا شهرت خاص دارند.شهرت دانشگاه های آلمان در این خصوص زبان زد خاص و عام است.

افرادی که از دانشگاه های آلمان فارغ التحصیل میشوند معمولا مورد پذیرش غالب کشورهای جهان هستند.

اکثر دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی رایگان می باشند لیکن برای تحصیل در اکثر این دانشگاه ها به منظور اعزام دانشجو شخص متقاضی بایستی دارای مدرک زبان آلمانی B1  یا B2 باشد.

آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا دانشجو جذب میکند.

شرایط تحصیل در آلمان:

دانشگاه های کشور آلمان رایگان میباشد .

اکثر دانشگاه های آلمان در مقطع لیسانس دروس را به زبان آلمانی ارایه میکنند.

در مقاطع فوق لیسانس تعداد محدودی از رشته ها به زبان انگلیسی تدریس میشود که در اینصورت به مدرک زبان انگلیسی نیاز میباشد که معمولا آیلتس 6 تا 6.5 مورد نیاز میباشد.

دارا بودن مدرک زبان آلمانی برای  کسانی که میخواهند برای تحصیل در کشور آلمان و به زبان آلمانی اقدام نمایند الزامی میباشد.

از مزیت دیگر دانشگاه های آلمام به خصوص برای دانشجویانی که در مقطع دکتری در آلمان تحصیل میکنند ؛ علاوه بر تحصیل رایگان ،در غالب موارد هزینه زندگی نیز دریافت میکنند.

در دوره‌های دکترا در دانشگاه‌های آلمان، همانند دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ‌ارشد‌، آزمون ورودی به معنای کنکور سراسری وجود ندارد. در اکثر موارد اما، معدل کل تاثیر مستقیمی در پذیرش خواهد داشت و متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا باید حداقل نمره‌ی کل بین ۱۶ تا ۱۷ در مقطع کارشناسی ارشد را احراز کرده باشند.

اولین قدم پس از کسب شرایط علمی لازم، برقراری ارتباط با استاد راهنما است. موافقت با موضوع و پذیرش طرح دکترا (Proposal) از سوی استاد راهنما، شرایط را برای حضور در مقطع دکترا هموار خواهد کرد.  دوره دکترا در دانشگاه‌های آلمان در فرم کلاسیک یا سنتی، بدون کلاس‌های درس برگزار می‌شود و دانشجو در این مقطع، در زمینه‌ی تحقیقاتی خود، با مشاوره با استاد راهنما به پژوهش و در کنار آن نوشتن رساله‌ی دکترا مشغول می‌شود.

دانشجویان باید در نظر داشته باشند که شرایط پذیرش در مقطع دکترا از سوی هر دانشکده تعیین می‌شود و به تایید دانشگاه می‌رسد، از همین رو احتمال وجود تفاوت‌هایی در روند پذیرش وجود دارد.  بر خلاف دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های آلمان، تصمیم برای موافقت با پذیرش داوطلبان در دوره‌ی دکترا، تنها بر عهده‌ی کمیسیون مربوطه در هر دانشکده است و در این ارتباط مرکزی همانند اونی اسیست (uni assist) وجود ندارد. بنابراین اولین اقدام پس از احراز شرایط علمی، نوشتن طرح رساله و اقدام برای برقراری ارتباط با استاد راهنما است.

البته اخذ پذیرش در مقطع دکتری گاهی از مقاطع دیگر تحصیلی سخت تر و مشکل تر میباشد هر چند غیر ممکن نیست و تنها نیاز به پیگیری و ارایه صحیح پرونده حقوقی دارد.

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به شما زبان آموزان می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link