هلند کشور گلها

هلند کشور گلها

آشنایی با هلند

هلند یکی از کشورهای اروپای غربی است که به کشور آسیاب‌های بادی، دوچرخه، پنیر و گل لاله مشهور است.
هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند است که جزایری را در آمریکای مرکزی نیز شامل می‌شود. این کشور با کشورهای آلمان و بلژیک همسایه است.
هلند کشور هنرمندان هم هست. بسیاری از هنرمندان مشهور جهان از رامبراند گرفته تا ون‌گوگ، نقاشان معروف، در این کشور زندگی می‌کردند.
تقریبا ۲۰ درصد از مساحت هلند را آب تشکیل می‌دهد. در عین حال پایین بودن ارتفاع مناطق خشکی آن نسبت به سطح دریا باعث شده هلندی‌ها سدهای زیادی احداث کنند.

 

۲۵درصد مساحت آن، از عقب نشینی و خشک شدن آب دریا ، تشکیل شده است. هلند کوه ندارد و ارتفاع بلندترین تپه در جنوب این کشور ۳۲۲ متر است.
هلند عضو اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است و پیمان کیوتو را نیز امضا کرده است.
با وجود اینکه آمستردام پایتخت رسمی کشور هلند است برای تمرکززدایی، بسیاری از وزارتخانه‌های این کشور در شهر لاهه یا اطراف آن مستقر شده‌اند.

همه چیز به رویاهایتان بستگى دارد :
براى تحقق رویاهایتان به تخیل براى رویا پردازى ، به شجاعت براى تصمیم گیرى ، به عشق بى نهایت براى رسیدن به هدف ، به انگیزه براى شور و هیجان ، به صبور بودن براى گذر زمان ، به پشتکار براى عبور از سختى ها ، به قدرت روح و روان براى قدم گذاشتن به ناشناخته ها و به یک ذهن سالم براى رهبرى و مدیریت نیاز داریم
نویسنده ابراهیم خلیل مهرنو

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند.

سیاست در هلند

حکومت هلند پادشاهی مشروطه ‌است که در آن شاه یا ملکه به عنوان رئیس حکومت، نقش چندانی در سیاست ندارد. ملکه آن در حال حاضر بئاتریس ویلهلم یناآرمگارد است.

دو مجلس نمایندگان در این کشور وجود دارد و نخست وزیری که حزب حائز اکثریت در کشور معرفی می‌کند دولت را تشکیل می‌دهد. نخست‌وزیر در هلند رئیس دولت محسوب می‌شود و مهم‌ترین مقام سیاسی کشور است.

مجلس اعیان هلند ۷۵ عضو دارد که هئیت مقننه استان‌ها برای دوره‌ای شش ساله آنها را تعیین می‌کنند. در مجلس عوام هلند ۱۵۰ نماینده که مستقیما از طرف مردم به مدت چهار سال انتخاب می‌شوند.

فعالیت احزاب در هلند آزاد است و بیش از ۷۰ حزب سیاسی در آن فعالیت دارند که مهمترین آنها احزاب دموکرات مسیحی، کارگر، سبز، خلق برای آزادی و دموکراسی هستند.

هلند در سال ۱۵۸۱ استقلال یافت و روز ملی آن ۳۰ آوریل است.

اقتصاد در هلند

این کشور از بزرگترین تولیدکنندگان لبنیات در جهان بوده و علاوه برآن، مقادیر زیادی گندم، جو و سیب‌زمینی از مزارع این کشور به دست می‌آید.

اکثر صنایع هلند، در شهر بندری روتردام ‌در جنوب غربی هلند متمرکز شده‌اند. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود.

تولید ناخالص داخلی هلند در سال ۲۰۰۶ میلادی ۵۲۹٫۶ میلیارد دلار بود و رشدی سه درصدی نسبت به سال پیش از آن داشت.

نیروی کار این کشور ۷٫۴۹ میلیون نفر است و نرخ بیکاری آن ۵٫۵ درصد. ۱۰٫۵ درصد از مردم آن در سال ۱۹۹۹ میلادی زیر خط فقر زندگی می‌کردند. نرخ تورم در هلند ۱٫۱ درصد در سال است.

صادرات هلند شامل ماشین آلات و تجهیزات، مواد شیمیایی، سوخت و مواد خوراکی است که به کشورهای آلمان (۲۵٫۵ درصد)، بلژیک (۱۴ درصد)، انگلیس (۸٫۹ درصد)، فرانسه (۸٫۶ درصد)، ایتالیا (۵٫۱ درصد) و آمریکا (۴٫۵ درصد) صادر می‌شود.

محصولات وارداتی به این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات حمل‌و‌نقل، مواد شیمیایی، سوخت، مواد خوراکی و پوشاک است که از کشورهای آلمان (۱۷٫۱ درصد)، بلژیک (۹٫۴ درصد)، چین (۹٫۴ درصد)، آمریکا (۷٫۸ درصد)، انگلیس (۵٫۹ درصد)، روسیه (۵٫۱ درصد) و فرانسه (۴٫۵ درصد) وارد می‌شوند.

مردم هلند

جمعیت هلند در سال ۲۰۰۷ میلادی ۱۶ میلیون و ۵۷۰ هزار و ۶۱۳ نفر بود که میانگین سنی ۳۹٫۷ سال داشتند. امید به زندگی در این کشور ۷۹٫۱۱ سال است.

۰٫۲ درصد از جمعیت آن در سال ۲۰۰۱ میلادی به ویروس ایدز مبتلا بودند.

زبان رسمی هلند، هلندی است. این زبان شاخه‌ای از زبان‌های ژرمن محسوب است و به آلمانی شباهت‌هایی دارد.

ارتباطات در هلند

در هلند ۷٫۶ میلیون خط تلفن ثابت وجود دارد و ۱۵٫۸۳۴ میلیون خط تلفن همراه.

هلندی‌ها به مطالعه روزنامه علاقه فراوانی دارند و روزنامه‌های زیادی در این کشور منتشر می‌شود اما به گزارش بی.بی.سی روزنامه‌نگاری زرد در این کشور طرفداری ندارد.

در هلند ۱۱٫۱۷ میلیون میزبان اینترنتی وجود دارد و ۱۴ میلیون و ۵۵۴ هزار کاربر اینترنت.

کشور هلند در شمال اروپا واقع شده، پایتخت آن شهر آمستردام و واحد پول آن یورو (۱۰۰ سنت) است.جمعیت این کشور در حدود 16 میلیون نفر و مساحت آن حدود 34 هزار کیلومتر مربع می باشد. هلند به 12 استان و 467 شهرستان تقسیم شده است. معروفترین استانهای آن عبارت اند از : خرونینگن (خرونینگن)، هلند شمالی (هارلم) ،هلند جنوبی(لاهه)، اوتریخت (اوتریخت). مشهورترین شهرهای هلند نیز آمستردام (پایتخت) ، رتردام ، لاهه ( یا دن هاخ) ،اوتریخت ،خرونینگن، ماستریخت ، لیدن ، دلفت می باشد.

با وجود اینکه آمستردام پایتخت رسمی کشور هلند است به منظور تمرکززدایی بسیاری از وزارتخانه های این کشور در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده اند.این کشور در غربی ترین قسمت شمال جلگه اروپا واقع شده، و کشوری کم ارتفاع است که 25درصد مساحت آن، از عقب نشینی و خشک شدن آب دریا ، تشکیل شده است. کمربند ساحلی این کشور، از مرداب – باتلاق و آب بند شکل گرفته است. رودهای راین – ماس و آیسل، این کشور را مشروب می سازند. ارتفاع زمین در جنوب و شرق کشور، بیش از سایر نقاط بوده و زمستانهای معتدل و تابستانهای خنک، از ویژگیهای آب و هوای آن، محسوب می شود. این کشور از بزرگترین تولیدکنندگان لبنیات در جهان بوده و علاوه برآن، مقادیرزیادی گندم- جو و سیب زمینی از مزارع این کشور بدست می آید. اکثر صنایع هلند، در شهر « روتردام» در جنوب غربی هلند متمرکز شده اند. این صنایع شامل: فولاد سازی – صنایع غذایی و دارویی – ریخته گری – قایق سازی – پتروشیمی و پالایشگاه نفت می باشند. بزرگ ترین مبنع تولید انرژی در این کشور، گاز طبیعی است

مسلمانان در هلند

جمعیت این کشور از اقلیت های نژادی و مذهبی مختلفی تشکیل شده است. اکثر مردم هلند مسیحی بوده و مسلمانان آن که جمعیت قابل ملاحظه ای ( حدود یک میلیون نفر ) را تشکیل می دهند، اکثرا مراکشی ،ترکیه ای بوده در اکثر نقاط هلند پراکنده می باشند. هلند دارای ۳۰۰ مسجد و ۱۰۰ مرکز فرهنگی-اسلامی است که مسلمانان یک میلیون از جمعیت بیش از ۱۶ میلیونی این کشور را تشکیل می دهند.

سیاست فرهنگی هلند

سیاست فرهنگی کشور هلند بر این اساس بنا شده است که دولت می بایستی خود را از ارزیابیهای معیاری بخش هنر و علوم دور نگهدارد. بنابراین توسعه هنری در کشور هلند در نتیجه فعالیتهای شهروندان و شمار زیادی از بنیادهای دست اندرکار امر فرهنگ حاصل گردیده است. طی چند سال اخیر، دولت به تدریج نقش میانجیگرانه در فعالیتهای فرهنگی را ایفا نموده است. جامعه دوک نشین هلند از سال 1970 به این سو به جامعه چند بعدی معروف بوده است. گروه های اجتماعی مختلف اعم از گروه های لیبرال، سوسیالیست کاتولیک و پروتستان ایدئولوژی خود را از طریق رسانه های گروهی نظیر روزنامه ها، کانالهای رادیو، تلویزیونی و سازمانهای هنری غیرحرفه ای اعلام می نمودند امّا این تحول تأثیر ناچیزی بر حیات هنری کشور داشته است. همزمان با اشغال کشور هلند توسّط نیروهای آلمانی حمایتها و پشتیبانیهای مالی در جهت ترمیم رابطه از هم گسیخته میان هنرمندان و جامعه تنها به یک ژست مبدل گردید. طی دهه 1960، ارگانهای عقیدتی و ایدئولوژیکی کشور به تدریج اهمیت خود را در جامعه دوک نشین از دست دادند. در جهت حمایت و پشتیبانی از حضور افراد در زمینه های فرهنگی دولت هلند براساس معیار “کیفیت” مبادرت به اعطای یارانه های فرهنگی و هنری نمود. تعریف و تفسیر واژه کیفیت به عهده کمیته های مشاوره غیررسمی نهاده شد. هدف نهائی دولت نیل به تکثرگرایی فرهنگی و هنری در کشور بود. با گذشت زمان، دولت ماهیت و نوع کمکهای مالی خود را از حمایتهای دوره ای به حالت تقریباً ثابت و همیشگی درآورد. در دهه 1970، سیاست فرهنگی به بخش مهمی در سیاستهای رفاهی دولت مبدل گردید. در نتیجه ارتباط فرهنگ با جامعه به ویژه در زمینه مشارکت فرهنگی در کل به یک اولویت تبدیل گردیده و در نتیجه دو جنبش در زمینه سیاست فرهنگی به شرح ذیل آغاز گردید.از یک سو دولت به تأمین مالی مؤسسات فرهنگی کشور پرداخته و از سوی دیگر به مشخص نمودن مقادیر هزینه های ملی مصمم شده بود.از آنجایی که روش اعطای یارانه به مؤسسات فرهنگی از یارانه های انتفاعی به یارانه های بودجه ای تغییر یافت، لذا وابستگی این گونه مؤسسات بر بودجه های دولت مورد سؤال قرار گرفت. در نتیجه برای مؤسسات فرهنگی کشور این امکان فراهم آمده تا درآمدهای بیشتری را کسب نموده و به همین ترتیب وابستگی آنها به یارانه های دولتی کاهش یابد. در اواخر این دهه دولت متعهد گردید که طرح چهار ساله سیاست فرهنگی را تهیه و تنظیم نماید. طی دهه 80 تغییرات اساسی در نگرش وزارت فرهنگ رخ داده لذا به عوض این که دولت بودجه اختصاصی به سازمانهای فرهنگی تخصیص دهد اقدام به اعطای تخفیفات ویژه مالیاتی نموده است. سازمانهای فرهنگی کشور به خودکفایی هرچه بیشتر و بازاریابی و جلب مشتری تشویق میشوند. از جمله مواردی که در عملکرد چنین مؤسساتی مورد تأکید قرار گرفته می توان به مدنظر قرار دادن نیازهای نسل جوان و جمعیت رو به رشد اقلیتهای قومی اشاره نمود.

گهواره گلهای جهان

روی نقشه جهان و در شمال غربی اروپا، کشور کوچک و زیبایی به نام هلند به چشم می خورد. هلند، کشور گل جهان است. این کشور کوچک، با جمعیت کمی بیش از ده میلیون نفر، پیشرفتهای چشمگیری در صنایع کشاورزی داشته است، تا آنجا که بیشتر کارهای کشاورزی در آنجا به صورت مکانیزه انجام می شود و در حقیقت ،حرفه و پیشه اصلی مردمان این سرزمین است.

مردمانی مقتصد و جوانانی جویای کار

خصیصه بارز مردم این کشور، علاقه به جمع کردن پول و پس انداز آن است. از این رو آنها بسیار مقتصد هستند و معمولاً از خرجهای زیاد و بریز و بپاش در میان آنها خبری نیست. آنها ترجیح می دهند پولهای خود را برای مسافرتهای خارج از کشور یا خرید ملک و امثال آن خرج کنند.
جوانان در هلند چندان اهل تحصیلات عالی دانشگاهی نیستند و بیشتر ترجیح می دهند پس از پایان دوران مدرسه در پی کسب شغل و درآمد باشند و این فقط به همان خصلت آشکارشان برمی گردد.
در هلند همه بچه ها باید از چهار سالگی به مدرسه بروند. در این کشور از چهار تا دوازده سالگی، تحصیلات ابتدایی و از دوازده تا هجده سالگی، تحصیلات دبیرستانی است.در این کشور، جمعیت زنان خانه دار کم است و اکثراً به کار خارج از منزل مشغول هستند.

ماجراجو و اهل سفر

این مردم بسیار اهل سفر کردن هستند. در ایام تابستان، تعطیلات بزرگ آنها شروع می شود. در این تعطیلات که حدود هفت هفته است، مدارس، تعطیل و کشور تقریباً حالت نیمه تعطیل می شود. در بسیاری از اداره ها و شرکتها ارباب رجوع مجبور است برای انجام کار خود تا پایان تعطیلات صبر کند.
از جمله تفریحات بسیار معروف هلندی ها، سفر با “کاروان” است. اتومبیل های بزرگی که کابین نسبتاً بزرگی در انتها دارد و در آن، همه نوع وسایل رفاهی موجود است. شهرت مردم هلند در این گونه سفرها آن قدر زیاد است که اکنون در هر کجای دنیا کاروان توریستی دیده می شود، آنها را هلندی می پندارند.در این ایام، هلندی ها به سفرهای خارج از کشور می روند. از دیگر انواع سفرهای تفریحی آنها “کمپینگ” است. کمپینگ محلی در یک جای خوش آب و هوا مانند جنگل است که در سال، کرایه ای بابت آن می پردازند و در این ایام می توانند به آنجا بروند و از تمام امکانات تفریحی و ورزشی آن استفاده کنند.

تشکیل خانواده

در میان کشورهای اروپایی، جوانان هلندی نسبت به ازدواج و خانواده، تعهد و علاقه بیشتری دارند. آنها ترجیح می دهند اوقات خود را در کنار خانواده شان سپری کنند.
یک دختر و پسر هلندی برای ازدواج ابتدا با یکدیگر دوست می شوند و حتی ممکن است چندین سال با هم زندگی کنند. آنها برای ازدواج هیچگونه تشریفات یا مراسم خاصی ندارند. پس از اینکه آنها تصمیم به ازدواج گرفتند، ممکن است یک جشن کوچک و خانوادگی با حضور تعداد اندکی از دوستان و فامیل خود برپا کنند و زندگی مشترک خود را آغاز کنند. البته در این کشور به دلیل نوع حکومت پادشاهی ای که دارد، خانواده های سلطنتی نیز در آن زندگی می کنند که معمولاً زندگی و همه جنبه های آن را با تشریفات و تجملات خاص طبقه خود می گذرانند.
در قدیم، مردم این کشور دوست داشتند فرزندان زیادی داشته باشند، اما امروزه رشد پایین جمعیت در این کشور نشان دهنده تغییر این تفکر در میان زوجهای جوان است.

تغذیه

مردم هلند معمولاً از سیب زمینی و سبزیجات در وعده های غذایی خود زیاد استفاده می کنند. همچنین آنها علاقه خاصی به غذاهای دریایی و انواع ماهی دارند. ماهی معروف هارینگ(herring) که به صورت خام و مقداری پیاز رنده شده مصرف می شود، از غذاهای مشهور این کشور است.
هلندی ها چندان در قید و بند وعده ناهار نیستند زیرا بیشتر آنها در محل کارشان هستند و ناهار را معمولاً با یک ساندویچ کالباس و یا حتی نان و پنیر سپری می کنند.
آنها وعده غذایی گرمشان را معمولاًً بین ساعات پنج تا هفت بعدازظهر می خورند. اعضای یک خانواده در این زمان، دور هم جمع می شوند و از مسائل و اتفاقات روزشان با هم صحبت می کنند.
آنها به وعده های غذایی چندان اهمیت نمی دهند، اما ساعت صرف غذا را بسیار مهم می دانند و حتی ممکن است به دوست خود بگویند: “الان مزاحم من نشو، وقت خوردن شام است!”
در هلند چنانچه دو نفر با هم خیلی دوست و صمیمی باشند، یکدیگر را برای صرف غذا به منزل خود یا یک رستوران دعوت می کنند، در غیر این صورت آنها به مهمانیهای بسیار کوچک و ساده چای یا قهوه دعوت می شوند

 

فرهنگ هلند تعطیلات رسمی:سال نو روز ملکه

روزهای تعطیل رسمی در کشور هلند بسیار کم است. به جز ایام سال نو، روز تولد ملکه یعنی سی ام آوریل نیز تعطیل رسمی است.
در این روز مردم از صبح زود بیدار می شوند و در خیابانها به جشن و پایکوبی می پردازند. آنها معمولاً لباسهایی به رنگ نارنجی، که همان رنگ ملی کشورشان است، به تن می کنند.
ملکه نیز هر سال شهری را انتخاب کرده و آن روز را در آنجا سپری می کند، مردم نیز معمولاً او را همراهی می کنند. ملکه به همه قسمت های شهر سر می زند و بچه های کوچک در برابر او شعر می خوانند. اهمیت این روز آن قدر زیاد است که در بعضی از شهرها مردم، صبح خیلی زود موتورهایشان را روشن می کنند و بر این عقیده اند که با ایجاد سر و صدای زیاد همه را از خواب بیدار کنند زیرا هیچکس نباید در روز تولد ملکه بخوابد.

فستیوال ها

همه ساله در این کشور فستیوال های مختلفی برگزار می شود که از معروف ترین آنها فستیوال گل است. گلها در انواع و اقسام مختلف برای جلب گردشگران استفاده می شوند. در میان انواع گل، لاله مهم ترین محصول این کشور است.

صنایع دستی

از صنایع دستی معروف این کشور، کفشهای چوبی و بزرگی است که برخلاف ظاهرشان، هم بسیار سبک و هم نرم و راحت هستند. این کفشها نمادی از این کشور محسوب می شوند و مردم در مراسم خاص ملی معمولاً آنها را به پا می کنند.
کشور هلند، دروازه ورود به بسیاری از کشورهای اروپایی است و به دلیل وجود بنادر مهمی مثل رتردام، نفت و گاز از طریق این کشور برای سایر قسمتهای اروپا فرستاده می شود و همین امر باعث رواج استفاده از مواد مخدر در این کشور شده است تا جایی که دولت اقدام به پخش آن در اندازه های معین می کند!

جهانگردی

همه ساله گردشگران و جهانگردان زیادی به این کشور سفر می کنند.”توریستهای کوله پشتی دار” اصطلاح ویژه ای است که مردم هلند به کار می برند. یکی از دلایل مسافرت بیش از حد توریست ها به این کشور، همان آزادی استفاده از مواد مخدر و آزادیهای جنسی است.
متأسفانه در شهرهای مختلف و مخصوصاً آمستردام، پایتخت این کشور، کافی شاپ های متعددی وجود دارد که به مقدار قانونی، مواد مخدر در اختیار مردم قرار می دهند. همچنین این کشور از جمله کشورهایی است که ازدواج هم جنسان در آن آزاد است.
مردم و به ویژه جوانان هلندی نسبت به سایر کشورهای اروپایی رابطه بهتر و صمیمی تری با توریست ها و حتی خارجیهای مقیم سرزمینشان دارند. آنها انسانهایی خونگرم و اهل کمک کردن هستند.

خانه های هلندی

یکی دیگر از شهرتهای مردم هلند، زندگی در خانه هایی با پنجره های بسیار بزرگ است. جالب اینجاست که آنها معمولاً برای پنجره ها از پرده استفاده نمی کنند. آنها فقط زمانی برای یک پنجره پرده می دوزند که قصد داشته باشند از تابش شدید و مستقیم نور آفتاب جلوگیری کنند.

وقایع مهم در زنگی هلندی ها :روز تولد تولد فرزند

روز تولد برای مردم هلند بسیار مهم است. معمولاً کسی که تولد او است از صبح تا شب در منزل منتظر میهمانان خواهد بود. نکته جالب اینجاست که دوستان و همه کسانی که تاریخ تولد شخصی را می دانند، با هدیه های خود به خانه او می روند، تکه ای کیک و فنجانی چای یا قهوه می خورند و سپس آنجا را ترک می کنند. فقط اعضای درجه یک فامیل یا دوستان بسیار صمیمی ممکن است برای شام آنجا بمانند که آن هم فقط ممکن است به صرف یک سوپ و غذای ساده باشد.
مردم هلند آن قدر به روز تولد اهمیت می دهند که حتی ممکن است به خاطر تولد شخصی به شخص دیگری تبریک بگویند، مثلاً در محیط کار به همکار خود بگویند: “تولد برادرت مبارک!”
هنگامی که زوجی صاحب فرزند می شوند، نانهای گرد و کوچکی درست می کنند و چنانچه فرزندشان پسر باشد از نقلهای آبی و اگر دختر باشد از نقلهای صورتی برای تزیین روی آن استفاده می کنند و حتماً در بیمارستان و منزل از مهمانان خود با این نانها پذیرایی می کنند.
مردم هلند معمولاً به دنیا آمدن نوزاد را در خانه خود با نصب یک لک لک در پشت پنجره و یا تزئین در و پنجره خانه خود به دیگران اطلاع می دهند. لک لک، همان نماد قدیمی آمدن یک نوزاد از پیش خداست.

اوقات فراغت

جوانان اهل کار و فعالیت هلند معمولاً خیلی وقت فراغت ندارند، اما تعطیلات آخر هفته را در کلوپ های مخصوص جوانان و در کنار دوستانشان سپری می کنند.جوانان این کشور به ورزش، علاقه و توجه خاصی دارند و از میان آنها شنا، فوتبال و اسکی روی یخ را بیشتر از همه دوست دارند. یادگیری شنا برای همه بچه های بالاتر از چهار سال در این کشور اجباری است.تیم ملی فوتبال هلند نیز همواره یکی از تیمهای قوی و مطرح فوتبال در جهان بوده است. جوانان معمولاً عضو باشگاههای ورزشی هستند و حتماً هر هفته، ساعتهای زیادی را به ورزش اختصاص می دهند.هلند در یک نگاه

مساحت ۴۱،۵۲۶ کیلومتر مربع
جمعیت ۱۶،۵۷۰،۶۱۳ نفر
پایتخت آمستردام
واحد پول یورو
دامنه اینترنتی nl.
پیش شماره ۳۱+

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link