هزینه های زندگی در اسلواکی

هزینه های زندگی در اسلواکی

هزینه های زندگی در اسلواکی

اِسلُواکی کشوری محصور به خشکی در اروپای مرکزی است. جمعیت آن حدود ۵٫۴ میلیون نفر و پایتخت آن براتیسلاوا است. شهر براتیسلاوا ۴۱۳ هزار نفر جمعیت دارد. واحد پول این کشور یورو است. این کشور از غرب با جمهوری چک و اتریش، از شمال با لهستان، از شرق با اوکراین و از جنوب با مجارستان هم‌مرز است.

براتیسلاوا پایتخت کشور اسلواکی با 460 هزار نفر جمعیت بزرگترین شهر اسلواکی میباشد. براتیسلاوا در جنوب غربی اسلواکی در دو کرانه رود دانوب و نیز کرانه شرقی رودخانه موراوا گسترده است.براتیسلاوا بین کرانه رود دانوب و کرانه شرقی رودخانه موراوا در جنوب غربی اسلواکی قرار گرفته است و با فرار گرفتن بین اتریش و مجارستان تنها پایتخت دنیا میباشد که با دو کشور مرز مشترک دارد.

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

روابط ایران با اسلواکی

ایران و اسلواکی دارای روابط به نسبت خوبی میباشند که این روابط را میتوان به چهار بخش تقسیم نمود:

1-روابط سیاسی

پس از استقلال جمهوری اسلواک در سال 1371 ، مناسبات میان دوکشور بویژه در بعد سیاسی از روند خوبی برخوردار بوده است. در این مدت طرف اسلواکی ضمن گشایش سفارت در تهران، در سال 1378 سطح آن را از کاردار به سفیر ارتقاء داد. در حالیکه سفیر ج.ا.ایران در وین به عنوان سفیر آکردیته در آن کشور انجام وظیفه می نماید.

2-همکاری های اقتصادی

میزان مبادلات تجاری فی مابین دو کشور در سال 2004 درحدود 30 میلیون دلار بوده که نسبت به سال قبل بیش از دو برابر افزایش داشته است (میزان مبادلات دو کشور در سال های 2002 و 2003 به ترتیب 7 و 13 میلیون دلار بوده است). سومین اجلاس کمیسیون مشترک میان دو کشور (پس از 5/6 سال) در شهریور 1383 در تهران برگزار گردید و برخی از زمینه های همکاری از سوی طرفین در حال بررسی و پیگیری می باشد.

 3-وضعیت موافقتنامه ها

تاکنون موافقتنامه های حمل و نقل جاده ای و هوایی و تفاهمنامه های همکاری های بانکی، همکاری میان وزارت خارجه های دو کشور و جانشینی اسلواکی در معاهدات سابق به امضاء و تصویب طرفین رسیده است. موافقتنامه های حمایت متقابل از سرمایه گذاری مشترک ـ اجتناب از اخذ مالیات مضاعف ـ برنامه همکاری های فرهنگی، علمی و آموزشی _ تفاهمنامه ارائه تسهیلات در امور نمایشگاههای بازرگانی _ یادداشت تفاهم های همکاری میان رادیو و تلویزیون های دو کشور _ تفاهمنامه همکاری علمی و تکنولوژیک و برنامه همکاری های بهداشتی در دست بررسی و پیگیری می باشد.

4-همکاری های فرهنگی، علمی و آموزشی

موضوع امضای یادداشت تفاهم همکاری در بخش های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و آموزشی میان دو کشور در دست بررسی می باشد.همچنین در زمینه گردشگری نیز متن پیشنهادی طرف اسلواکی به سازمان ایرانگردی و جهانگردی تحویل داده شده است و قرار است این همکاری ها در چارچوب کمیسیون مشترک اقتصادی ( باتوجه باینکه وزارت اقتصاد اسلواک متولی این امر می باشد ) پیگیری گردد. در بخش علمی نیز همکاری هایی از جمله اعطای بورس تحصیلی از سوی دولت اسلواکی وجود دارد. همچنین موضوع ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاه های اسلواکی در ایران، از سوی طرف اسلواکی پیگیری می شود.کشور اسلواکی بسیار کم جمعیت و ارام است. و شما به راحتی می توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و در این کشور از برترین و به روز ترین کارها استفاده نمایید و از این طریق اقامت خود را دریافت نمایید.

در واقع یک اقامت موقت 5 ساله برای شما اخذ خواهد شد. با توجه به اینکه نوع زندگی هر شخص متفاوت است به بررسی شیوه زندگی متعادل دانشجویی می پردازیم.هزینه های زندگی در اسلواکی و براتیسلاوا نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر میباشد و بطور کلی هزینه های زندگی در اسلواک 25 درصد ارزانتر از اتریش و مجارستان میباشد.

برای سفر با ماشین شخصی از براتیسلاوا به وین باید کارت اتوبان خریداری کنید که ماهیانه 14 یورو و سالانه 50 یورو میباشد.هزینه زندگی با توجه به نوع زندگی هر فرد دارای بازه قیمتی متفاوتی استوبه طور متوسط هزینه زندگی و غذا به همراه هزینه مسکن ماهانه حدود 500 تا 600 یورو است . هزینه زندگی با همسر ماهانه 200 یورو به قیمت قبلی افزوده می شود.

محصولات صادراتی این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات الکترونیک، وسایل نقلیه، مواد فلزی، مواد شیمیایی و معدنی و مواد پلاستیکی است که به کشورهای آلمان ، جمهوری چک ، روسیه، مجارستان، اتریش، لهستان (9/4 درصد) و ایتالیا 4/4  درصد صادر می‌شود.

زندگی در کشور اسلواکی از مزایای زیادی برخوردار است. سطح بالای زندگی ، آمار پائین جرم و امنیت بالا، آموزش رایگان تا بالاترین سطوح ، بیمه درمانی فراگیر، طبیعت زیبا و ترکیب چند فرهنگی، محیط بسیار مناسبی را برای شروع یک زندگی جدید بدون هرگونه تبعیض از نظر نژاد، ملیت و مذهب را فراهم خواهد کرد.

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

( موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو ارائه دهنده خدمات آموزش زبان انگلیسی و برنامه ریزی فردی از سطح پایه تا آیلتس با تدریس اساتید مطرح انگلستان و تهران یادگیری انگلیسی شما را تضمین می کند
جهت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید
رادیو اینترنتی سرزمین زبان )

در دهه ی اخیر مهارتهای انگلیسی یک اصل ناگریز است چرا که زبان انگلیسی ،زبان دنیاست و همه ی ما باید با آن جلو برویم . اگر از آن دسته افرادی هستید که زبان را جزو کارهای روزمره خود قرار نداده اید بلکه هرزگاهی وقت خود را به آن اختصاص می دهید. باید بگویم در ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون دچار مشکل می شوید ،و در روند یادگیری هم افت می کنید. شما نیاز به وقف کردن زمان دارید و خبرخوب ما در سرزمین زبان این است که با  گردآوری آنها توسط آقای ابراهیم خلیل مهرنو ،این فرصت را به شما می دهیم

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

آموزش تصویری سرزمین زبان

رادیو اینترنتی سرزمین زبان

محصولات آموزشی سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link