نوشتن یک مقاله به زبان انگلیسی

نوشتن یک مقاله به زبان انگلیسی

راهنمای دانشجویان: نوشتن یک مقاله به زبان انگلیسی

برای نوشتن یک مقاله به زبان انگلیسی می بایست 3 مرحله را در نظر داشته باشید:

مقدمه ، متن اصلی و نتیجه گیری . ساختار مقاله های قدیمی متشکل از 5 پاراگراف می باشد ( یکی برای مقدمه ، 3 پاراگراف برای متن اصلی و یک پاراگراف به منظور نتیجه گیری) در صورتی که مقاله های پیشرفته ی امروزی طولانی تر و پیچیده تر می باشند!

اگر در مرحله ای هستید که به عنوان یک زبان آموز از شما انتظار می رود تا یک مقاله به انگلیسی بنویسید ، پس می توان گفت به درک قابل توجهی از زبان انگلیسی رسیده اید. نوشتن مقاله انگلیسی به شما این فرصت را می دهد تا دانش خود را به نمایش بگذارید ، اما این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از ساختار درست نوشتاری بسیار حائز اهمیت می باشد. چنانچه نمی دانید چگونه مقاله ی خود را جفت و جور کنید ما در اینجا راهنمایی مفید درباره ی نحوه ی نوشتن یک مقاله به زبان انگلیسی در اختیارتان قرار می دهیم.

راهنمای دانشجویان: نوشتن یک مقاله به زبان انگلیسی
راهنمای دانشجویان: نوشتن یک مقاله به زبان انگلیسی

مقدمه :

مقدمه می بایست با یک جمله ی انگیزشی و جذاب شروع شود به گونه ای که خواننده را وسوسه کند و او را تشویق به خواندن ادامه ی مطلب نماید. یک نقل قول جذاب یا بحث برانگیز و یا یک آمار شگفت آور می تواند شروع مناسبی برای نوشتن مقدمه باشد. مقدمه دقیقا همان کاری را انجام می دهد که از اسمش پیداست: مقاله را معرفی میکند و پرسش اصلی مقاله را به طور مستقیم مورد خطاب قرار می دهد.

سعی کنید از جملاتی استفاده کنید که مشابه پرسش اصلی مقاله هستند. مطلبی را که به دنبال اثباتش هستید و ویا هر اصطلاح یا مفهوم مهمی را توضیح دهید. بسته به طول نامه مقدمه می بایست متشکل از چند جمله باشد تا خواننده را برای موضوع مورد انتظار آماده کند. بهتر است در این قسمت خیلی وارد جزییات نشوید زیرا این دقیقا همان چیزی است که  برای ادامه ی مقاله به آن نیاز دارید. البته ممکن است نوشتن مقدمه به عنوان مرحله ی پایانی نگارش روشی مفید باشد ، به گونه ای که مادامی که شما در حال نوشتن هستید استدلالتان تغییر می کند و گسترده تر می شود. به علاوه وقتی مطلبی را به صورت تمام و کمال می نویسید در پایان معرفی آن برای شما آسان تر خواهد شد.

متن اصلی :

متن اصلی می بایست به چندین پاراگراف تقسیم شود و هر پاراگراف با توجه به بخشی متفاوت از استدلال شما به صورت واضح و دقیق نوشته می شود. هر پاراگراف قدم جدیدی در خصوص استدلال شما می باشد به گونه ای که به خواننده در فهم آنچه که به دنبالش هستید کمک میکند. در نتیجه مهم است که این قسمت از مقاله به خوبی  برنامه ریزی شود.

سعی کنید نکات مورد نظر خود را  با استفاده از جزییات و نقل قول ها و مثال ها و سایر شواهد پشتیبانی کنید و توضیح دهید که چرا این نکات استلال شما را اثبات می کنند. هم اکنون وقت آن رسیده که وارد جزییات شوید.

 

مطمئن شوید که اطلاعات موجود کاملا مرتبط هستند و سعی کنید از موضوع اصلی منحرف نشوید. از کلمات جابه جایی مانند  furthermore , moreover , by the contrast , on the other hand در پاراگراف های خود استفاده کنید تا شروع یک استدلال جدید را نشان دهید و به خواننده کمک کنید تا مقاله ی شما را به راحتی دنبال کند. یک استدلال از پیش طراحی شده اغلب سایر ضد استدلال های ممکن را مورد خطاب قرار  داده و خواننده را تحت تاثیر سایر راه های فکر کردن قرار می دهد و توضیح میدهد که چرا استدلال ما بهتر از سایر استدلال هاست.

نتیجه گیری :

نتیجه گیری آخرین شانس برای بیان ادعای شماست به این دلیل که این قسمت احتمالا مهم ترین قسمت مقاله می باشد. نتیجه گیری تنها از چند جمله تشکیل می شود به گونه ای که می بایست موضوع مقاله ی شما را دوباره بیان کند و استدلال هایی که در قسمت مقدمه ارائه داده اید بدون تکرار دوباره ی آن ها منعکس کند. این بخش قسمت های مختلف مقاله ی شما را به خوبی به یکدیگر پیوند می دهد و به جزییاتی که در متن اشاره کردید می افزاید. نتیجه گیری ها اغلب سخت ترین قسمت برای نوشتن هستند به این دلیل که نمی توانید به راحتی جملاتی را که د رقسمت های دیگر مقاله استفاده کرده اید در اینجا کپی کنید. نکات اصلی که در مقاله بیان کرده اید برای مخاطبین خود خلاصه کنید  و بعد از پایان مرحله ی خواندن آن ها را با مطلبی تنها بگذارید که به آن فکر کنند.

سبک ها و ترفند های نوشتن مقاله یک مقاله به زبان انگلیسی :

  • از زبان رسمی استفاده کنید. یک مقاله جایی مناسب برای زبان عامیانه ، عبارات غیر رسمی و علائم اختصاری نمی باشد.
  • از سوم شخص مفرد برای نگراش استفاده کنید برای مثال کلماتی مانند He, she, it , they را به کار ببرید و هرگز مستقیما خودتان را با ضمایری مانند I , me , یا خواننده را با you  خطاب نکنید.( یک ترفند مناسب جایگزینی One  به جای ضمیر I  می باشد. برای مثال: One gets the impression that
  • به جای اینکه از ساختار”مجهول” استفاده کنید ساختار “معلوم” به کار ببرید زیرا این روش راهی بسیار قوی تر برای بیان نظرات شماست, بنابراین به جای نوشتن” یک جایزه ی مادم العمر به نویسنده اعطا شد” اینگونه بنویسید” نویسنده یک جایزه ی مادام العمر دریافت کرد”.
  • مطمئن شوید که هر پاراگراف کاملا و بدون نقص به پاراگراف بعد متصل است. اگرچه این کار می بایست به بخش های مشخصی که در بالا ذکر شد تقسیم شود اما آخرین جمله ی هر پاراگراف باید تا حدودی با اولین جمله ی پاراگراف بعدی مرتبط باشد.
اگرچه ممکن است پیشرفت در مهارت های نوشتن زمان بر باشد اما بهتر است به مقاله ی خود به عنوان یک استدلال فکر کنید که خوانندگان شما به آنچه که به دنبالش هستید معتقد نمی باشند. قدم بعدی برای اثبات درستی ادعای شما چیست؟ چگونه در آخر نظرات خود را خلاصه می کنید؟ این ترفندها را به خاطر بسپارید تا به زودی در مقاله نویسی استاد شوید.

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

پکیج آموزش زبان انگلیسی

کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

از ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link