چگونه به نمره 8 یا 9 آیلتس دست پیدا کنم؟

چگونه به نمره 8 یا 9 آیلتس دست پیدا کنم؟

چگونه به نمره 8 یا 9 آیلتس دست پیدا کنم؟

با این 10 روش فوق العاده یادگیری زبان انگلیسی در خانه به راحتی موفقیت در کسب نمره 8 یا 9 آیلتس را لمس کنید.

چگونه به نمره 8 یا 9 آیلتس دست پیدا کنم؟
چگونه به نمره 8 یا 9 آیلتس دست پیدا کنم؟

قصد دارم تفاوت بزرگی را میان زبان آموزانی که نمره ی دلخواهشان را در آزمون آیلتس کسب می کنند و کسانی که نمی توانند انتظارات خودشان را برآورده کنند برایتان آشکار کنم.

تنها تفاوت بزرگی که میان زبان آموزان نمره ی 8 یا 9 و پایین تر از آن وجود دارد مطالعه در منزل است. من درباره ی انجام آزمون های عملی در خانه یا خواندن کتاب های آیلتس تان در تختخواب صحبت نمی کنم.مطمئنا انجام این کار خسته کننده و خستگی موجب دلزدگی و درنهایت ترک آن می شود.ایده های زیر تمام آن چیزی هستند که زبان آموزانم موفقم انجام داده اند البته باید بگویم انجام این کارها را نه به عنوان مطالعه بلکه برای سرگرمی انجام داده اند.

اینفوگرافیک چگونه به نمره 8 یا 9 آیلتس دست پیدا کنم؟
اینفوگرافیک چگونه به نمره 8 یا 9 آیلتس دست پیدا کنم؟

1. لیریک آهنگ ها را یاد بگیرید.

آیا شما گوش دادن به آهنگ های انگلیسی را دوست دارید؟ آن ها نه تنها کلمات و عبارت های جدیدی را به شما آموزش می دهند بلکه آن ها به شما در استرس جملات,پیوند کلمات و زیر و بم صداها و تمام جنبه های تلفظ که در آزمون اسپیکینگ آیلتس مورد ارزیابی قرار گرفته می شود کمک می کنند.

یادگیری لیریک نه تنها به شما اجازه می دهد به آهنگ هایتان گوش دهید بلکه یک سرگرمی تعاملی را برایتان فرآهم می کند.این کار به شما کمک می کند به گرامر و واژگان به روشی جذاب فکر کنید.

2. اطرافتان را با گویشوران انگلیسی پر کنید.

نمی توان هیچ روش دیگری را جایگزین مکالمه با گویشوران انگلیسی کرد.در بسیاری از شهرها,اجتماعات بسیاری وجود دارند که اغلب جلسات و محافل اجتماعی برای گفتگو دارند. در شهرتان به دنبال این محافل باشید.

اگر شما نمی توانید این اجتماعات را پیدا کنید interactions یا Meetup.com را امتحان کنید.

Meetup.com به شما اجازه می دهد تا افرادی که علایق مشترک دارند را ملاقات کنید.در شهر من گروه های زیادی از طراحان وب سایت گرفته تا کارآفرینان وجود دارد.چرا یک گروه آیلتس در شهرتان تشکیل نمی دهد؟!

اگر در منطقه تان گویشوران انگلیسی وجود ندارند می توانید سرویس های تبادل زبان در اسکایپ را امتحان کنید.افراد زیادی آن جا وجود دارند که عاشق این هستند که زبان شان را با شما تمرین کنند.همه ی آن چیزی که شما باید انجام دهید این است که به دنبال آن ها بروید.

3. به دنبال ویدئوهای داغ در یوتیوب باشید.

من کمی به یوتیوب معتاد هستم.من به طور مرتب به سراغ یوتیوب می روم و ده ویدئو برتر آن را بررسی می کنم.گاهی اوقات میان ویدئوها گم می شوم.چرا شما همین کار را انجام نمی دهید؟آیا می دانستید می توانید 10 جستجو برتر را به کشور دیگری تغییر دهید؟به سادگی آن را به یک کشور انگلیسی زبان تغییر بدهید و هر روز ویدئوهای مختلف یوتیوب را ببینید.

این یک روش فوق العاده برای قرارگیری در معرض گویشوران بومی انگلیسی است. در آزمون لیسنیگ آیلتس ، افرادی از کشورهای مختلف انگلیسی زبان وجود دارند و همه ی آن ها لهجه های مختلفی دارند.بنابرین این فرصت خوبی است تا مهارت شنیدارتان را با آن ها تمرین کنید.

همچنین شما می توانید رایتینگ تان را با گذاشتن تعدادی کامنت و تعامل با دیگر بینندگان تمرین کنید.

در نهایت اگر کلماتی وجود دارد که شما متوجه نمی شوید آن ها را پیدا کنید و در دفترچه تان بنویسید.

4. به ستاره ی سینما تبدیل شوید.

همه ی ما از تماشای فیلم ها لذت می بریم.پس چرا از آن ها برای تقویت انگلیسی تان استفاده نکنید؟! تنها تماشای آن ها کافی نیست.شما باید اسکریپت آن ها را دانلود کنید و سپس نقش یکی از شخصیت ها را بازی کنید.شما می توانید خودتان به تنهایی نقش بازی کنید یا آن را همراه با افراد دیگر انجام دهید. باور کنید این کار به شدت به اسپیکینگ تان و سطح کلی زبان انگلیسی تان کمک خواهد کرد.

سعی کنید به استرس و زیروبم صدای بازیگران توجه کنید و آن ها را تقلید کنید.با این کار واژگان و عبارت های جدید را یاد خواهید گرفت.مجددا اگر کلمه و عبارتی را متوجه نشدید.معنی آن کلمه یا عبارت را جستجو کنید و آن را در دفترچه ی یادداشت تان بنویسید.

با کمترین زمان ، اعتماد به نفس تان به شدت افزایش خواهد یافت.

5. علایقتان را پیدا کنید.

به کدام موضوعات علاقه مند هستید؟ به چه چیزی عشق می ورزید؟ زمان زیادی را با کتاب های آیلتس خسته کننده گذرانده اید.حالا وقت آن رسیده است که به خودتان تنفسی بدهید و در عوض آنچه را که عاشقش هستید را مطالعه کنید.

تحقیقات نشان داده است که زبان آموزانی که هر روز کمی انگلیسی می خوانند یا می شنوند پیشرفت سریع تری نسبت به زبان آموزانی که این کار را انجام نمی دهند دارند.موضوعی که به آن علاقمند هستید را پیدا کنید و به آن گوش کرده یا درباره ی آن بخوانید.

امروزه میلیون ها وبلاگ در اینترنت وجود دارد.وبلاگ های مرتبط با علاقه یتان را پیدا کنید و مقاله هایشان را بخوانید.همچنین می توانید پیغام بگذارید و با نویسنده تعامل برقرار کنید.

شما همچنین می توانید پادکست هایی در حوزه ی علاقه تان پیدا کنید و به آن ها در مسیر رفتن به محل کار و وقت نهار گوش دهید.کمی تمرین روزانه راه طولانی ای را خواهد رفت.

6. یک وبلاگ بسازید.

این روزها ساختن یک وبلاگ کار ساده ای است و همچنین با ورد پرس کاملا رایگان می باشد.این کار به شما یک فرصت فوق العاده می دهد تا رایتینگ تان را به تمام جهان نشان دهید.افرادی هستند که وبلاگ شما را می خوانند و معمولا اشتباهات کوچک گرامری تان را خواهند بخشید.

شما می توانید مقالات آیلتس بنویسید و آن ها را روی وبلاگ تان قرار دهید و از معلمان و دانشجویان دیگر بخواهید که در مورد آن ها نظر بدهند.

انجمن ها و گروه های تلگرامی زیادی وجود دارند که به طور ویژه به آیلتس اختصاص داده شده اند. بنابرین خجالت نکشید و اجتماعی باشید.در مدت کوتاهی شما جامعه ای از افراد را خواهید داشت که به یکدیگر به سوی اهداف مشترک کمک خواهند کرد.

ایده ی بهتر این است که وبلاگ تان در رابطه با علایق تان باشد.میلیون ها نفر در سراسر جهان این کار را انجام می دهند. این وبلاگ می تواند در رابطه با سرگرمی تان, شهرتان, تیم فوتبال مورد علاقه تان  یا حتی گربه تان باشد.مهم نیست که فکر می کنید که موضوع تان ناچیز و بیهوده است مطمئنا کسی می خواهد درباره ی آن بشنود. شما یک مخاطب جهانی دارید چرا که شما کسی را با نوشته هایتان کمک و سرگرم کرده اید آن ها خوشحال خواهند بود که اشتباهاتتان را تصحیح می کنند.

7. از توصیه ها و مشاوره های رایگان معتبر استفاده کنید.

اگر شما در حال خواندن این مقاله در سایت سرزمین زبان هستید به این نکته کاملا واقف می باشید.آیا می دانستید در سایت سرزمین زبان منابع رایگانی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. شما به راحتی می توانید از مقالات رایگان سایت ما استفاده کنید و در بخش رادیو اینترنتی سرزمین زبان از پادکست هایی با موضوعات متفاوت بهره مند شوید.

شما همچنین می توانید از وبلاگ هایی نظیر IELTS Liz یا IELTS Simon استفاده کنید.

هر دو وبلاگ بالا گروه های فیس بوکی ای دارند بنابرین زمانی که آن ها پست جدید می گذارند شما بروز رسانی خواهید شد.همچنین شما می توانید از تلگرام سرزمین زبان استفاده کنید.با هر پستی که در کانال تلگرام سرزمین زبان گذاشته می شود شما مجبور خواهید شد زمانی را به مطالعه اختصاص دهید و وقت تان را صرف یادگیری زبان انگلیسی کنید.

8. به پادکست ها گوش دهید.

پادکست ها یکی از بهترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی هستند به ویژه زمانی که شما در مسیر رفت و آمد هستید.اپلیکیشن های زیادی مانند Stitcher وجود دارند که به شما اجازه می دهند پادکست ها را روی تلفن همراه تان داشته باشید و در هر زمانی به آن ها گوش دهید.

مژده به تمام دانشجویان سرزمین زبان از این پس شما می توانید تمام محتوای محصولات سرزمین زبان را روی تلفن همراهتان داشته باشید و به آن ها در هر کجایی گوش دهید.

9. به Ted Talks گوش دهید.

گفتگوهای Ted(Ted Talks) تنها جالب و آموزشی نیست بلکه شما می توانید مواردی را که در رابطه با موضوعات رایج آیلتس مانند تحصیل,سلامتی,فن آوری و محیط زیست است را انتخاب کنید.این کار به شما کمک می کند به ایده ها فکر کنید و واژگان تان را گسترش دهید.

10. در خانه از انگلیسی استفاده کنید.

اکثر افرادی را که من آموزش می دهم حداقل فردی را در خانواده یا دوستانشان دارند که به طور همزمان در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند.

چرا ده دقیقه در روز با آن ها چت نمی کنید؟تمرینات کوچک روزانه بسیار موثرتر از فشرده خوانی قبل از امتحان تان می باشد. این موضوعات نباید موضوعات خسته کننده ی آزمون آیلتس باشد.فقط در رابطه با آنچه که به طور معمول انجام می دهید باشد اما آن را به زبان انگلیسی انجام دهید.

امیدوارم توصیه های ما را جدی بگیرید و با برنامه ای مدون به سراغ آن ها بروید و موفقیت در  کسب نمره 8 یا 9 آیلتس را لمس کنید.

 

دانلود PDF مقاله چگونه به نمره 8 یا 9 آیلتس دست پیدا کنم؟

 

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

سرکار خانم جلالی کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در منزل
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link