چگونه بر موانع سخت یادگیری زبان انگلیسی غلبه کنیم؟

چگونه بر موانع سخت یادگیری زبان انگلیسی غلبه کنیم؟

چگونه بر موانع سخت یادگیری زبان  انگلیسی غلبه کنیم؟

اگر شما روی زمین زندگی می کند به احتمال زیاد حداقل یک بار در طول زندگی خود با موانع سخت یادگیری زبان انگلیسی مواجه خواهید شد. شما ممکن است هر جایی با این موانع برخورد کنید، خارج از کشور، محل کار یا در محله ی خود. گاهی ما آماده ی رویارویی با این موانع هستیم و گاهی ما را غافل گیر می کنند. این تجربه برای افراد مختلف متفاوت است به گونه ای که هر کدام واکنشی متفاوتی از خود نشان می دهند. برای مثال گاهی افراد با دست و پنجه نرم کردن با این موانع راهی برای برقرای ارتباط با افرادی  پیدا می کنند که می توانند به آن ها کمک کنند، این  در حالی است  که بیشتر افراد نا امید می شوند ، این افراد همان زبان آموزان هستند  که قبل از رویارویی با فردی که نمی توانند با او ارتباط برقرار کنند خود را 10 متر زیر زمین پنهان می کنند. اما باید بگویم نیازی به فرار کردن و پنهان شدن نیست.

 

در چنین شرایطی نگرانی طبیعی است اما اجازه ندهید این حس بر شما غلبه کند، احتمالا دلتان نمیخواهید به خاطر موانع زبان بی خیال سفر کردن و کسب تجربه های جدید شوید.  پس به جای فرار از چالش برقراری ارتباط با شخصی که به زبان دیگری حرف می زند، با آن روبه رو شوید ، این کار به ترسناکی چیزی که که شما فکر میکنید نیست.

خود را آماده ی رویارویی با این چالش کنید زیرا بعدا برای انجام این کار قدردان خود خواهید بود.

ما در این مقاله توضیح می دهیم که چرا باید به موانع یادگیری زبان انگلیسی خوش آمد گفت و چگونه با کمک تکنولوژی و استعداد غریزی انسان برای برقراری ارتباط  با این موانع دست و پنجه نرم کرد.

موانع سخت یادگیری زبان انگلیسی
موانع سخت یادگیری زبان انگلیسی

چرا موانع یادگیری زبان انگلیسی برای روحیه مفید می باشند؟

هیچ چیز به اندازه ی پیدا کردن را ه حل در یک شرایط سخت موجب پیشرفت انسان نمیشود. به نظر می رسد رویارویی با موانع زبان بسیار سخت می باشد اما خبر خوب این است که بیشتر افراد از این شرایط جان سالم به در میبرند.

 

موانع زبان موجب ایجاد فرصت های جدید می شوند

همان طور که می دانید یادگیری زبان انگلیسی فرصتی برای پذیرش یک فرهنگ جدید است. وقتی که یک زبان جدید یاد می گیرید در آن غرق می شوید مثلا اینکه دیگران چه غذایی می خورند، به چه نوع موسیقی گوش می دهند و چگونه به دنیای اطراف نگاه می کنند. به علاوه با افراد مختلف،فرهنگ و کشوری جدید ارتباط برقرار می کنید و مشتاق می شوید تا هر چه بیشتر خود را غرق در دنیای آن ها کنید.

این الهامات به بخشی از وجودتان تبدیل می شود به گونه ای  که شما به طرز غیر قابل باوری شروع به پذیرش، یکدلی و درک اتفاقات اطراف خود می کنید. از دیگر مزایای جانبی می توان به غلبه به ترس های احتمالی و کسب اعتماد به نفس بالا اشاره کرد. پس از آن خواهید دید که هیچ محدودیتی برای عملی کردن استعداد های نهفته در شما وجود ندارد.

در واقع یادگیری یک زبان جدید هیچ ضرری ندارد.

بیایید برعکس قضیه را در نظر بگیریم، پیش از آنکه با یادگیری زبان احساس راحتی کنید هنوز هم موانعی مقابل شما خواهد بود. اما چرا اجازه دهید این موانع شما را متوقف کنند؟ (مگر انکه یک مانع واقعی باشد با علامت خطر روی آن و چند پلیس جلوی شما ایستاده باشند و شما برای اینکه در دردسر نیفتید مجبور به توقف باشید… بله…. بهتر است در مسیر بمانید) با استفاده از تکنولوژی ، کمی آمادگی و ابزارهای کمک آموزشی خواهید توانست به راه خود ادامه دهید.

بنابراین به خواندن ادامه دهید نگاهی به انتهای مسیر بیاندازید تا ببینید چه چیزی در انتهای جاده منتظر شماست.

 تکنیک ها ، ترفندها و نکات رویارویی شجاعانه با موانع یادگیری زبان

-خود را به تکنولوژی مجهز کنید تا هر جا که می روید به کمکتان بیاید.

چه این سفر واقعی یا خیالی است تکنولوژی به کمک شما می آید، خوشبختانه دنیای زبان دنیای گسترده ای است و تکنولوژی به شما کمک می کند تا در آن سفر کنید.

یکی از تکنیک هایی  غلبه بر موانع یادگیری صرف نظر از موقعیت زمانی و مکانی شما استفاده از نرم افزار های ترجمه است. این نرم افزار ها باعث از بین رفتن نگرانی های شما می شوند و مانند یک کودک نوپا راه رفتن را به شما آموزش میدهند. در زیر لیستی از بهترین نرم افزارهای ترجمه وجود دارد:

1- Google Translate

google translate
google translate
 • قیمت: رایگان
 • سیستم عامل های پشتیبان: اندروید، آی او اس، ویندوز
 • تعداد زبان های پشتیبان: بیش از 90 زبان
 • ویژگی ها: گوگل قادر است تا متن ها، صداهای ضبط شده و تصاویر را به زبان ها ی مختلف ترجمه کند، به علاوه استفاده از آن آسان و مقرون به صرفه می باشد و کاربران میتوانند به مدد ویژگی “کلیک برای ترجمه” این نرم افزار بدون خارج شدن از برنامه های پیام رسان مانند “واتس اپ” یا “تلگرام” کلمه یا متن مورد نظر خود را به راحتی ترجمه کنند. همچنین این نرم افزار بسیار سریع عمل میکند وموجب به هدر رفتن زمان شما نمی شود.
 • نکاتی که باید بدانید: ترجمه ی حاصل از این نرم افزار کمی دست و پا شکسته است خصوصا زمانی که از کاراکترهای آسیایی استفاده شود پس بهتر است در این مورد کمی محتاط باشید. همچنین Google Translate شخصی نیست ، بنابراین اگر متن شما حاوی اطلاعات حساسی است بهتر است با احتیاط عمل کنید چرا که احتمال دارد بدون آنکه متوجه شوید  اطلاعات شخصیتان در اینترنت پخش شود.
 • موارد استفاده: میتوانید برای برکناری هر مانع گفتاری یا نوشتاری مانند متن یا صدا از این نرم افزار استفاده کنید.

2- ITranslate

ITranslate
ITranslate
 • قیمت: رایگان (محدودیت استفاده)
 • سیستم عامل های پشتیبان: اندروید، آی او اس، ویندوز
 • تعداد زبان های پشتیبان: بیش از 90 زبان
 • ویژگی ها: این نرم افزار قابلیت های بسیاری دارد که برای پی بردن به آن ها لازم است با آن کار کنید. اما یکی از مهم ترین ویژگی ها ی این نرم افزار ترجمه ی متن و صدا و حتی لهجه های مختلف است. این نرم افزار مجهز به یک فرهنگ لغت گسترده  می باشد که حتی افعال را برای شما صرف می کند، به علاوه شما میتوانید به راحتی و به سرعت به ترجمه های پرتکرار و تاریخچه ی ترجمه ها ی خود دسترسی داشته باشید. همچنین با قابلیت آفلاین این نرم افزار دیگر لازم نیست نگران  هزینه های بالای رومینگ و اتصال به وای فای باشید.
 • نکاتی که باید بدانید: قابلیت ترجمه ی صدای این نرم افزار در حالت آفلاین کار نمیکند، لازم به ذکر است که برای استفاده از قابلیت های بهتر این نرم افزار نیاز به پرداخت آبونمان دارید.
 • موارد استفاده: زمانی که در منزل یا خارج هستید کافی است برای برقرای ارتباط با دیگران دربلندگوی نرم افزار صحبت کنید تا ترجمه ی خود را دریافت کنید.

3- TripLingo

TripLingo
TripLingo
 • قیمت: رایگان (محدودیت استفاده)
 • سیستم عامل های پشتیبان: اندروید، آی او اس.
 • تعداد زبان های پشتیبان: 23زبان
 • ویژگی ها: این نرم افزار مخصوص مسافرت است و هر عبارتی که فکرش را کنید پوشش می دهد ، همچنین هر لغتی را چه به صورت نوشتاری یا گفتاری با لهجه های رسمی، غیر رسمی وعامیانه ترجمه میکند. این نرم افزار بیشتر مناسب افرادی است که د ر ملاقات های روزمره ی خود به صورت غیر رسمی و عامیانه صحبت میکنند. به علاوه این نرم افزار قابلیت ترجمه ی صوتی، تصویری ، ماشین حساب، اتصال به وای فای و مبدل ارز را دارد و حتی قوانین راهنمایی و رانندگی و فرهنگی را به شما آموزش میدهد.
 • نکاتی که باید بدانید: هزینه. در حالی که نسخه ی رایگان این نرم افزار بسیار کاربردی است اما نسخه ی پولی آن قابلیت های بیشتری دارد.  بهتر است بدانید که تنها چند دقیقه استفاده از یک مترجم همراه نزدیک به 30 دلار آب می خورد  در حالی که استفاده از یک راهنمای صوتی اینگونه نیست.
 • موارد استفاده: شبیه به ویژگی های بالا با این تفاوت که قابلیت ترجمه ی این نرم افزار بهتر می باشد. اگر نیاز به ترجمه ی سریع چیزی دارید میتوانید از کتابچه ی آماده به کار سوالات و جملات پر تکرار آن استفاده کنید.

4- Waygo

Waygo
Waygo
 • قیمت: رایگان (محدودیت استفاده)
 • سیستم عامل های پشتیبان: اندروید، آی او اس.
 • تعداد زبان های پشتیبان: 3زبان (چینی، ژاپنی و کره ای)
 • ویژگی ها: waygo یک نرم افزار تصویری است که برای سفر به چین، کره یا ژاپن و حتی اقامت در محله های آسیایی گزینه ای بسیار مناسب است. برای استفاده از این نرم افزار کافی است دوربین خود را بالای متن مورد نظر قرار دهید تا ترجمه ی انگلیسی به همراه تلفظ صحیح کلمات را در اختیار شما قرار دهد. همچنین این نرم افزار تاریخچه ی ترجمه ها و حتی ترجمه های مورد علاقتان را ذخیره می کند ،بنابراین اگر زمانی مطلبی را فراموش کردید می توانید به راحتی به آن ارجاع داده شوید.
 • نکاتی که باید بدانید: این نرم افزار تنها مختص متن های واضح و چاپ شده است و دست خط های شکسته یا متن ها روی صفحه ی کامپیوتر را شناسایی نمی کند. همچنین با نسخه ی رایگان آن تنها می توانید 10 متن در روز ترجمه کنید.
 • موارد استفاده: اگر شما در رستوران، مرکز خرید یا هر جای دیگری هستید که متوجه ی نوشته های چاپ شده نمی شوید waygoآماده ی کمک به شماست.

5- The Pilot

 

 • قیمت: 249 دلار
 • سیستم عامل های پشتیبان: اندروید، آی او اس.
 • تعداد زبان های پشتیبان: 12 زبان + برنامه ریزی

ویژگی ها: The Pilot  یکی از برنامه های در حال تکمیل است که در حال حاضر در بازار موجود نمی باشد اما میتوانید آن را سفارش دهید. این نرم افزار یک سیستم ترجمه مجهز به هدست می باشد و این امکان را به شما میدهد تا به زبان مادری خود صحبت کنید و فرد مقابل شما صدایتان را به زبان خودش بشنود. این ابزار تکنولوژی شگفت انگیزی است که به شما اجازه می دهد تا حین مکالمات  بدون  قطع ارتباط  با دیگران صحبت کنید.

 

 • نکاتی که باید بدانید: ویژگی که این نرم افزار را منحصر به فرد می کند احتمالا همان چیزی است که باعث شود زیاد کاربردی نباشد، زیرا به نظر می رسد نمی توان با این نرم افزار با افراد ناشناس به زبان عامیانه ارتباط برقرار کرد. ممکن است خیلی برای افراد خوشایند نباشد تا با ابزاری عجیب با یک غریبه صحبت کنند. به طور کلی این درخواست نابه جایی است که از یک غریبه کنیم به خصوص اگر آن شخص نداند چگونه سوال شما را پاسخ دهد. تنها با آزمون و خطا می توان فهمید که این نرم افزار چگونه کار می کند.
 • موارد استفاده: مکالمات رسمی و طولانی. ممکن است مایل نباشید برای پرسیدن آدرس از این نرم افزار استفاده کنید. بهتر است با شخصی که قرار است صحبت کنید کمی آَشنایی داشته باشید.

نرم افزار های ترجمه تنها راه غلبه بر نگرانی های شما هنگام مواجه شدن با موانع یادگیری زبان نمی باشند. در حقیقت این نرم افزارها  معایبی نیز دارند زیرا زمانی که در حال صحبت کردن یا فرستادن پیام به شخصی می باشید  ارتباط غریزی و احساسی بین شما از طریق دستگاه از بین می رود. به علاوه ذهن شما همیشه بهترین نرم افزار موجود و  قابل دسترس می باشید که توصیه می شود از آن استفادخ کنید.

راه ها ی بسیاری برای برطرف کردن نگرانی های شما وجود دارد  به ویژه زمانی که در موقعیتی قرار می گیرید که زبان مادری شما زبان اصلی آن محیط نیست.  شما می توانید با استفاده از روش های زیر خود را آماده ی رویارویی با اتفاقات پیش رو کنید.

وقت خود را صرف نرم افزارهای یادگیری زبان کنید

امروزه نرم افزارهای بسیار زیادی وجود دارد .چنانچه شما زمان کمی دارید  میتوانید قبل از سفر خود را مجهز به لغات و عبارات پایه ی زبان کنید و یا اگر زمان زیادی دارید از این نرم افزارها به منظور حرفه ای کردن خود استفاده کنید. از آنجایی که نرم افزارهای زیادی در بازار موجود می باشند  شما را مجبور به بررسی همه ی آن ها نمی کنیم. در عوض در زیر 2 نمونه از محبوب ترین منابع موجود در بازار را معرفی می کنیم که به شما کمک می کنند پایه ی زبان خود را تقویت کنید.

1- FluentU

FluentU یکی از برنامه ها و سایت های بر هم کنشی است که با استفاده از ویدیوهای دنیای واقعی باعث تقویت دانش زبانی شما می شود. با استفاده از FluentU میتوانید ویدیوها ی موجود را با زیر نویس تماشا کنید  ، این ویدیوها موجب گسترش دامنه ی لغات و درک مطلب شما می شوند، به علاوه این برنامه  زبان ها ی متعددی مانند اسپانیایی،فرانسوی ، چینی  و حتی بیشتر را پوشش میدهد.نرم افزار FluentU د رحال حاضر برای iPhone مورد استفاده است اما وب سایت آن قابلیت اجرا روی هر مرور گری را دارد.

2- Dulingo

Dulingo یکی از محبوب ترین نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان موجود در بازار می باشد. این نرم افزار در حال حاضر دور ه های آموزشی تکمیلی متعددی را پوشش می دهد ، کاربران می توانند از پایه شروع به یادگیری کنند و چنانچه دانش پایه ای از زبان دارند می توانند به آزمون های موجود پاسخ دهند. Dulingo با استفاده از تصاویر و صداها شما را آموزش میدهد و روی سیستم ها ی iPhone و کلیه ی مرورگرها قابل دسترسی می باشد.

در کلاس ها شرکت کنید

آموزش رسمی راهی مناسب برای آماده کردن خود به منظور ارتباطات خارجی است که ممکن است هزینه و زمان بر باشد. اما  اگر شما توسط یک معلم واقعی تحت آموزش قرار بگیرید میتواند تجربه ای مهیج  داشته باشید. حالا چه این شخص کنارتان باشد و یا به صورت مجازی و آنلاین باشد،  در این صورت میتوانید مطمئن شوید که  کدام برنامه های آموزشی مناسب شماست و دقیقا همان چیزی است که به دنبالش بودید.

با داشتن یک برنامه ی آموزشی دقیق و منظم یا یک دوره ی آموزشی غیر رسمی تر که طی آن مدرس شما وظیفه ی تنظیم دروس را بر حسب نیازها تان بر عهده دارد، می توان نکات بسیار زیادی را یاد گرفت. همچنین اگر زمان، پول و انگیزه ی کافی دارید  شرکت د رکلاس های آموزشی  سرمایه گزاری با ارزشی برای شما خواهد بود.

با استفاده از coLanguage میتوانید از طریق برنامه ی  skype در کلاس های تک نفره شرکت کنید . در  این کلاس ها مدرسان زبان باتجربه فارغ التحصیل از دانشگاه های برتر اروپا به شما آموزش می دهند. این کلا س ها به قدری انعطاف پذیر هستند که  میتوانید  زمان آن ها را با برنامه ی روزانه ی خود هماهنگ کنید. منابع یادگیری این سایت مطابق یک قانون استاندارد اروپایی به نام (CEFR)  تنظیم می شوند ، بنابراین به شما این اطمینان را می دهند تا آمادگی لازم برای رویارویی با هر موقعیت زبانی را داشته باشید.

تحقیق کنید و عبارت جمع آوری کنید.

تحقیق کنید و عبارت جمع آوری کنید
تحقیق کنید و عبارت جمع آوری کنید

گاهی ما زمان کافی نداریم و گاهی فقط پول نداریم، جای نگرانی نیست. اینترنت مثل همیشه آماده ی کمک به شماست. اگر قصد دارید به زودی به سفر بروید میتوانید با یک جستجو ی سریع لیستی از عبارات رایج  و مورد نیاز خود پیدا کنید مانند چگونگی گشت و گزار یا سفارش غذا در رستوران. اگر برا ی مسائل کاری به سفر می روید به دنبال لغات یا اصطلاحات مربوط به حرفه ی خود باشید. آیا به ملاقات یک دوست یا والدین دوست خود می روید؟ پس به دنبال اصطلاحات رایج احوال پرسی باشید. یکی از بهترین منابع موجود که مخصوص اهدافی از  این قبیل طراحی شده است کتا ب های اصطلاحات Lonely Planet می باشد. این کتا بها موضوعات فرهنگی و بومی را پوشش می دهند و حتی  مجهز به نوعی “رمز گشای منو” می باشند که مخضوص مسافران طراحی شده اند.

روی پای خود بایستید: نکات آنی غلبه بر موانع زبان

گاهی با آمادگی خیلی کم و یا بدون آمادگی با این موانع برخورد میکنید. ناامید نشوید هنوز همه ی امید خود را از دست نداده اید. اگر در موقعیتی غیر منتظره قرار گرفتید  یکی از نکات زیر را به کار ببرید:

 • آرام و واضح صحبت کنید

این موضوع ممکن است بدیهی باشد اما زمانی که با یک فرد غیر انگلیسی زبان به انگلیسی صحبت می کنید داشتن گفتاری شفاف و دقیق یک نکته ی کلیدی است. هیچ گاه داد نزنید چرا که تنها توهین آمیز است .با آرام و واضح صحبت کردن به طرف مقابل کمک کنید تا منظور شما را بفهمد . اگر شما به یک زبان خارجی صحبت می کنید وبه اندازه ی کافی به آن تسلط ندارید می بایست به آرامی و واضح صحبت کنید. مسلما هر شخصی لهجه ی مخصوص به خود را دارد به علاوه حروف بی صدا وصدادار در زبان های مختلف صداهای متفاوتی دارند. ممکن است شما کلمه ای  را به درستی ادا کنید اما تلفظتان اشتباه باشد در این صورت انگلیسی زبانان متوجه می شوند که شما مبتدی هستید و ذهن آن ها بدون زحمت شروع به تصحیح  اشتباهات شما می کند تا زمانی که متوجه ی منظورتان شوند.

واضح صحبت کردن شامل اجتناب از اصطلاحات عامیانه  یا ضرب المثل ها نیز می شود، زمانی که در حال صحبت با شخصی هستید سعی کنید از عبارات عامیانه زیاد استفاده نکنید به علاوه آن ها را به صورت تحت الفظی به زبان دیگری ترجمه نکنید.

 

 • از ایما واشاره و جلوه های بصری استفاده کنید

در چنین شرایطی افراد سعی می کنند کارهای احمقانه ای از جمله اشاره کردن، دست تکان دادن ، یا مانند مرغ پر زدن انجام دهند. اگرچه تمامی این کارها خجالت آور هستند اما گاهی تنها کاری است که می توانید برای رساندن منظورتان انجام دهید. آیا صحنه ی فیلم“Love Actually” را به یاد دارید وقتی که Aurelia از Jamie خواست تا نظر خود را راجع به رمان بگوید  و او درون آب شیرجه زد؟ Aurelia به زبان پرتغالی حرف میزد و تنها 4 لغت انگلیسی می دانست در حالی که Jamie انگلیسی زبان بود . این دونفر به کمک یکدیگر توانستید یک رمان جنایی مهیج به نام “ Sometimes Scary Sometimes not” بنویسند ، اما چگونه؟ به کمک ایما و اشاره.

Aurelia و Jamie با یکدیگر به زبان پانتومیم صحبت می کردند زیرا هیچ کدام زبان مشترکی نداشتند اما کم کم توانستند با خوشحالی کنار یکدیگر زندگی کنند.البته منظور من این نیست که اگر هنگام مکالمه با شخصی هستید که به زبان خارجی صحبت می کند از ایما و اشاره استفاده کنید، منظورم این است که این راه یک روش موثر ارتباطی است و البته احتمال هر چیزی وجود دارد.

 • از دیگران بخواهید تا مطلب را برایتان روشن کنند

از دیگران بخواهید تا مطلب را برایتان روشن کنند
از دیگران بخواهید تا مطلب را برایتان روشن کنند

از انجام این کار نترسید. معمولا دیگران دوست ندارند کسی با صورتی متحیر و با گیجی به آن ها زل بزند پس اگر با کسی حرف میزنید که متوجه ی منظورش نمی شوید وقت را هدر ندهید و از او بخواهید تا گفته ها ی خود را تکرار کند یا شمرده تر صحبت کند، اگر هنوز هم متوجه ی منظور طرف نشدید به آن ها بگویید ، احتمالا سعی خواهند کرد تا منظور خود را به روش دیگری بیان کنند. در چنین شرایطی خجالت نکشید ، زیرا فرد مقابل شما بدون شک خواهد فهمید که به زبان بومی آن منطقه تسلط کافی ندارید  و انتظار میرود به روش دیگری با شما صحبت کنند و یا از زبان ایما و اشاره یا جلوه های بصری برای کمک به شما استفاده کنند.

 • از مکالمات فی البدیهه استفاده کنید

مسلما غیر رسمی صحبت کردن به یک زبان خارجی  برای بیشتر افراد ترسناک می باشد، در هر صورت این کار را انجام دهید زیرا هر چقدر بیشتر صحبت کنید یادگیری زبان برایتان آسان تر خواهد شد .  اگر فرصتی به منظور تمرین یا گسترش مهارت های شما به وجود آمد خجالت نکشید.  همه ی ما این ترس را در وجود خود داریم و ممکن است هنگام صحبت کردن اشتباه کنیم  یا به اندازه ی کافی مسلط به نظر نرسیم . مهم نیست. اشتباه کردن و لهجه داشتن بخشی از فرآیند یادگیری می باشند. در این باره فکر کنید . اگر با انگلیسی زبانان غیر بومی ملاقات کنید چه واکنشی از خود نشان می دهید؟

آیا سر آن ها داد می زنید؟ آیا به آن ها می گویید چقدر انگلیسیشان افتضاح است؟ احتمالا چنین کاری انجام نمی دهید حتی تلاش آن ها را برای یادگیری تحسین می کنید و یا ممکن است تحت تاثیر مهارت آن ها در انگلیسی صحبت کردن قرار بگیرید و احساس حسادت کنید  که چرا شما نمی توانید به خوبی آن ها به زبان دیگری صحبت کنید.

پس وقتی که فرصتی مناسب پیدا کردید  شروع به صحبت کنید ، اجازه ندهید که موانع زبان شما را متوقف کنند.

چیزی برای ترسیدن وجود ندارد و چه بسا چیز های زیادی برای به دست آوردن مقابل شماست.

حتی اگر طی یک تجربه ی جدید تنها یک لغت یاد بگیرید که قبلا معنا ی آن را  نمی دانسته اید بسیا رخوشحال خواهید شد.

مترجم این مقاله:

سرکارخانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

85 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزشی زبان انگلیسی
85 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزشی زبان انگلیسی
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

از ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link