چگونه مهارت های زبانی خود را از طریق تماشای فیلم تقویت کنید؟

چگونه مهارت های زبانی خود را از طریق تماشای فیلم تقویت کنید؟

چگونه مهارت های زبانی خود را از طریق تماشای فیلم تقویت کنید؟

تماشای فیلم روشی بی نظیر به منظور تقویت مهارت های شنیداری و گفتاری  زبان انگلیسی است . به خاطر داشته باشید که فیلم های سینمایی تنها ویژه ی زبان آموزان ساخته نشده اند بلکه انگلیسی زبانان نیز از جمله  مخاطبان آن ها به شمار می آیند. بنابراین زبانی که در این فیلم ها می شنوید دقیقا همان زبانی است که در زندگی واقعی با لهجه ی غلیظ و استفاده از عبارات و اصطلاحات عامیانه صحبت می شود.

توصیه میشود که در کنار شرکت در کلاس های آموزش زبان انگلیسی از این روش نیز به عنوان روشی مکمل استفاده کنید، بنابراین ما به تمامی زبان آموزان پیشنهاد می کنیم که در اوقات فراغت خود تماشای فیلم های انگلیسی زبان را در اولویت قرار دهند زیرا با این روش مطالبی را یاد می گیرند که در کلاس های آموزشی کمتر به آن ها پرداخته می شود!

چگونه مهارت های زبانی خود را از طریق تماشای فیلم تقویت کنید؟
چگونه مهارت های زبانی خود را از طریق تماشای فیلم تقویت کنید؟

چه فیلم هایی را  برای تقویت زبان انگلیسی ام باید ببینیم؟

 انتخاب فیلمی که مناسب سطح زبانی شما باشد کار دشواری است!

اگر شما در سطح مبتدی قرار دارید بهتر است فیلمی را انتخاب کنید که برای گروه سنی  کودکان ساخته شده است و زبان ساده تری دارد یا فیلمی باشد که  قبلا حداقل یک بار آن را تماشا کرده اید.

اما اگر در سطح زبانی بالاتری قرار دارید سعی کنید خود را به چالش بکشید و سراغ فیلمی با زبان سخت و پیچیده تر بروید. با این وجود در هر سطح زبانی که قرار داشته باشید ممکن است گاهی وسوسه شوید فیلم مورد نظرتان را با زیر نویس تماشا کنید ، دراین صورت به سراغ زیر نویس انگلیسی بروید تا همزمان با شنیدن  متن آن  را دنبال کنید.

 البته اگر تماشای همزمان فیلم و دنبال کردن زیر نویس انگلیسی کار دشواری برای شماست می توانید ابتدا فیلم را با زیر نویس فارسی  ، سپس  با انگلیسی ببینید.

از پخش مجدد قسمت هایی از فیلم که برایتان غیر قابل فهم است نترسید. چنانچه به اندازه ی کافی زمان دارید ابتدا فیلم مورد نظرتان را بدون زیر نویس، سپس با زیر نویس انگلیسی و در نهایت با زیر نویس فارسی تماشا کنید. این روش به شما کمک می کند  تا مهارت شنیداری خود را به طرز چشمگیری تقویت کنید.

Eslnotes.com وب سایت بسیار مفیدی است که با ارائه ی فهرستی از فیلم های معروف دنیا و اطلاعاتی مانند خلاصه ی داستان و لیستی از لغات و عبارات هر فیلم به شما این امکان را می دهد تا همزمان با فهم بهتر فیلم دانش زبانی خود را تقویت کنید.

تقویت مهارت های زبانی از طریق تماشای فیلم
تقویت مهارت های زبانی از طریق تماشای فیلم

تماشای فیلم چه تاثیری روی تقویت مهارت های زبانی و یادگیری شما دارد؟

 

تماشای فیلم به زبان انگلیسی به شما کمک میکند تا دانش زبانی خود را به روش های مختلفی تقویت کنید:

1. مهارت های شنیداری: تماشای فیلم به شما این امکان را می دهد تا شکل طبیعی انگلیسی محاوره ای را بشنوید، ممکن است برخی قسمت ها خیلی سریع ادا شوند به گونه ای که فهم آن برای شما دشوار باشد  اما به خاطر داشته باشید که با این روش گوش شما به شنیدن مکالمات بومی زبانان عادت خواهد کرد. به علاوه با یادگیری انگلیسی غیر رسمی ؛ لغات و عبارات عامیانه ای را می شنوید که اغلب در کتاب های درسی و فرهنگ لغت ها پیدا نمی شوند.

2.مهارت های گفتاری: شنیدن مکالمات افراد بومی زبان به شما کمک میکند تا مهارت های گفتاری خود به ویژه میزان تسلط زبانی خود را بهبود ببخشید. بدین ترتیب شما به تدریج   با نحوه ی ترکیب یا لینک کردن صداها و محل قرار دادن استرس جملات و کلمات  آشنا می شوید. چرا با دوستان خود فیلم نمی بینید ؟ حتی می توانید فیلم نامه ها را به صورت آنلاین تهیه کنید و برخی از سکانس ها را با دوستان خود اجرا کنید. بعد ازهر اجرا مجددا همان صحنه را پخش کنید تا از درستی تلفظ خود اطمینان حاصل کنید.

3.تلفظ: همه ی ما می دانیم که تلفظ لغات زبان انگلیسی واقعا کار دشواری است ؛ زمانی که کلمه ا ی را می خوانید تشخیص نوع تلفظ  آن گیج کننده است. شنیدن  مکالمات افراد بومی به شما کمک میکند تاتلفظ صحیح عبارات را بشنوید. چنانچه از زیر نویس نیز استفاده می کنید می توانید در کنار تلفظ با نحوه ی صحیح املای کلمات نیز آشنا شوید.

4.واژگان: با تماشای فیلم های انگلیسی لغات و عبارات  زیادی را خواهید شنید، به ویژه اصطلاحات عامیانه  و غیر رسمی. ما به شما پیشنهاد می کنیم که با قرار دادن یک دفترچه ی یادداشت در کنار خود هر لغت یا عبارت ناآشنا یا دشواری را که می شنوید یادداشت کنید. بعدا می توانید معنی این لغات را چک کنید یا از معلم زبان خود بپرسید.

5.از دانش زبانی خود به صورت عملی استفاده کنید: همیشه در کلاس های زبان با واژگان و ساختارهای گرامری زیادی آشنا می شوید که از کاربرد آن ها در زندگی واقعی خود چیزی نمی دانید، تماشای فیلم های انگلیسی به شما کمک می کند با نحوه ی استفاده از دانش زبانی خود در موقعیت های مختلف آشنا شوید.

 

فراموش نکنید که تماشای فیلم ها به زبان اصلی همیشه لذت بخش تر از شنیدن نسخه ی دوبله شده ی آن هاست.

با شرکت در فستیوال فیلم لندن زبان انگلیسی خود را تقویت کنید:

پنجاه و هفتمین فستیوال فیلم لندن  از 9 تا 20 اکتبر برگزار می شود ، چنانچه از طرفداران سینما هستید بدون شک شرکت در این فستیوال  ارزشش را خواهد داشت. برای دیدن فهرست وقایع فستیوال این وب سایت را چک کنید: bfi.org.uk.

-ed or – ing?

 معمولا زبان آموزان با اضافه کردن پسوند ed  یا ing برای ساختن صفت با مشکل روبه رو می شوند. آیا می توانید شکل صحیح صفات را در سوالات زیر بنویسید؟

1.“I’m not having fun at all. This party is so …………!” (bored/boring)
2.“I’m …………. I just ran around the park for a whole hour!” (exhausted/exhausting)
3. “I can’t believe I passed the test without studying. I was so …………!” (surprised/surprising)
4. “Julia is so …………. She never stops talking – I can’t listen to her anymore!” (annoyed/annoying)
5. “We went to a museum in London yesterday. I had such an ………… day.” (interested/interesting)
6. “I heard that your brother won a prize for his painting. He must be …………!” (thrilled/thrilling)
7. “Dad، please stop talking to my friends. You’re so …………!” (embarrassed/embarrassing)
8. “My friend is coming to visit from Australia next week. I’m so …………!” (excited/exciting)
9. “This is a really ………… book – you should definitely read it!” (interested/interesting)
10. “I was excited about seeing the film but it had a really ………… ending.” (disappointed/disappointing)

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی.

 

دانلود PDF مقاله چگونه مهارت های زبانی خود را از طریق تماشای فیلم تقویت کنید؟ TED

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی در عید نوروز
آموزش زبان انگلیسی در خانه
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link