مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت کاری به آلمان

متقاضیان اقامت در آلمان میتوانند در حال حاضر با مهاجرت کاری به آلمان این امکان را برای خود و خانواده ی خود ایجاد کنند تا با اخذ ویزای کار آلمان به صنعتی ترین کشور اتحادیه ی شنگن مهاجرت کرده و به کار در آلمان مشغول شوند. اخذ اقامت کاری آلمان نیازمند اخذ ویزای کار آلمان در گام ابتدایی، و نهایتا پیدا کردن کار در آلمان میباشد. پدیده ی حقوقیکار در آلمان، امروزه میتواند فرصت استثنایی کار برای مهندسین ایرانی در آلمان باشد.

از سال ۲۰۱۲، کشور آلمان اقدام به صدور کارت آبی (Blue Cardجهت اقامت کاری مهندسین و متخصصین غیر اروپایی در آلماننموده است. مهندسین میتوانند با اخذ Blue Card فقط با ۳ سال کار در آلمان به شکل متوالی، اقامت دائم آلمان را اخذ نمایند. نکته اینجاست که اخذ اقامت از طریق کارت آبی (Blue Card) اقامت اتحادیه ی اروپا را شامل شده و دارنده ی Blue Cardمیتواند جهت اقامت دائم اروپا، هر کشور دیگرعضواین اقامت را نیز انتخاب کند.

 امتیاز ویژه اینست که اکنون جهت اخذ ویزای کار آلمان نیازی به مدرک زبان نیست، ولی طبیعتا برای پیدا کردن کار درآلمان و موفقیت در مصاحبه ی کاری، دانستن زبان آلمانی و یا انگلیسی در سطح مطلوبی نیاز است. اما نقطه ی مثبت آنست که دیگر دردسر های اخذ مدرک زبان را نخواهید داشت.

خوب دقت فرمایید، بسیاری از دفاتر مهاجرتی، یا بهتر است بگوییم بازاریاب های مهاجرتی مدیرانشان خود مهندسی یا مدیریت خوانده اند، و حتی مبانی حقوق مهاجرت که از مباحث حقوق بین الملل میباشد راهم نمیدانند، در باب این امر یعنی اخذ ویزای کار آلمان، و یا در مورد راه کار های پیدا کردن کار در آلمان اطلاعتی نداشته و وقتی موضوعویزای کاری آلمان را با آنها مطرح میکنید بیان میدارند که ویزای کار آلمان را نمیتوان اخذ کرد و اصلا اکنون راهی جهت کار در آلمان و اخذ ویزای کار آلمان برای ایرانی ها وجود ندارد، این بیانات از کم سوادی و عدم آگاهی آن افراد از اصول حقوق مهاجرت و جدیدترین قواعد اخذ ویزای کار آلمان و کاریابی در آلمان نشئت میگیرد.

 

در زیر ابتدا به پیشینه ی اقتصادی صنعتی ترین کشور اروپا نگاهی گذرا داریم و بعد به صورت اختصاصی به ویزای کار آلمان اشاره خواهیم داشت.

جمهوری فدرال آلمان در مرکز قاره اروپا قرار دارد. وسعت آن ۳۵۷۱۲۱.۴۱کیلومتر مربع است. مرزهای زمینی کشور آلمان در حدود ۳.۷۵۷کیلومتر است. همسایگان آلمان در شمال دانمارک، در غرب بلژیک و هلند، در جنوب لوکزامبورگ، سوئیس، اتریش و فرانسه و در شرق لهستان و جمهوری چک هستند. دریای شمال و دریای بالتیک راه‌های آلمان به آب‌های آزاد هستند. سواحل آبی این کشور با این دو دریا حدود ۲۳۸۹کیلومتر است. طولانی‌ ترین رودهای آلمان راین با ۸۵۶کیلومتر، الب ۷۰۰کیلومتر و دانوبو با هشتاد و دو میلیون نفر جمعیت پر جمعیت ترین کشور اروپاییست.

آلمان پس از آمریکا و ژاپن سومین قدرت صنعتی جهان است. بهبود اقتصادی این کشور پس ازجنگ جهانی دوم «معجزه اقتصادی آلمان» خوانده شده است. صنایع مهم شامل الکتریکی, مکانیکی, مواد شیمیایی, منسوجات, غذایی و وسایل نقلیه است. از آغاز دهه ١٩٨٠ رشد کلانی در صنایع تکنولوژی پیشرفته روی داده است. کشور آلمان در عرضه نیروی کار با کمبود روبرو بوده است و در این کشور تعداد زیادی «کارگر مهمان» بویژه از ترکیه و کشورهای آسیایی به کار گرفته شده است. در این زمینه رشته های مهندسی و خصوصا رشته هایی نظیر الکترونیک، الکتروتکنیک، مکانیک، برق، مکاترونیک ، نرم افزار و آی تی به ترتیب، اولویت گرفتن ویزای کار در کشور آلمان را دارا هستند و از شانس بیشتری برخوردارند.

اخذ ویزای کار و حق کار در اتحادیه اروپا امریست دشوار اما مورد تقاضای بسیاری از اعضای جامعه ی مهندسین و متخصصین میباشد. افراد برای رسیدن به این مهم، به دنبال راه های اخذ ویزای کار اروپا و بالاخص ویزای کار آلمانمیباشند. اکنون میتوان با شرایطی خاص ویزای کاری آلمان را اخذ کرد. در حال حاضر به صورت سهمیه ای کشور صنعتی آلمان برای مهندسین شرایط ویزای کاری را فراهم کرده است که در این راستا به علت حجم بالای تقاضا از سوی مهندسین، این تعداد محدود بوده و ظرفیت برای انتخاب شدن محدود میباشد.

شما جهت کار در آلمان نیاز به اخذ ویزای کار دارید. جهت اخذ ویزای کار کشور آلمان میتوانید مدارک خود را تکمیل کرده و در اسرع وقت اقدام نمایید.

بسیاری از کارخانه ها و شرکت های در حال توسعه در کشور آلمان اخیرا درخواست استخدام نیروی مهندس داشته اند. کشور آلمان قطب صنعتی جهان به شمار میرود و در اروپا مهندسین بسیاری خواهان کار در صنایع آلمان هستند. بدین جهت با اقدامات کارشناسان ما، این امکان وجود دارد که طی شرایطی ویژه برای افرادی که ویزای کار آلمان را اخذ کرده باشند شغلی مربوط با رشته ی تحصیلی و حقوقی قابل توجه پیدا کنیم. لازمه ی این امر گرفتن ویزای کارمیباشد.

متقاضیان عزیز، شما طبیعتا برای مشغول به کار شدن نیازمند داشتن مدرک زبان نمیباشید اما اگر مهندسین تسلط بر زبان را داشته باشند می توانند نهایتا طی یک پروسه ی ۲الی ۳ماهه بعد از اخذ ویزای کاری آلمان کار مورد نظر را پیدا کنند. کافیست کمی تحقیق کرده باشید تا مطلع باشید که اخذ ویزای کار در اکثر کشور ها نیاز به داشتن پیشنهاد شغلیست و در غیر این صورت حد اقل یک سال به طول میانجامد تا تازه نتیجه ی آن مشخص گردد که آیا برای شما صادر خواهد شد یا خیر!

توجه داشته باشید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کشور آلمان عبارتند از :

۱-      تکمیل فرم تقاضا

۲-      دو قطعه عکس ۶*۴

۳-      کپی صفحات ۲و ۳از پاسپورت متقاضی

۴-      شناسنامه متقاضی به همراه کپی

۵-      بیمه نامه

۶-     ترجمه ی مدارک به زبان انگلیسی یا آلمانی

۷-      مدارک تحصیلی و ترجمه ی انگلیسی یا آلمانی آنها

۸-      سوابق کار (در صورت وجود سابقه کار)

۹-      رزومه ی کامل شخص متقاضی

۱۰-   پرینت موجودی حساب شخص متقاضی

کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

مشاوران :
-سرکار خانم جلالی مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link