مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به نروژ و تفاوت آن با مهاجرت به سوئیس

در کشور نروژ، حداقل مدت زمان لازم برای اعلام درخواست جهت دریافت اقامت دائم نروژ سه سال است البته به شرطی که در طی سه سال کار و زندگی در نروژ بیشتر از مدت هفت ماه متوالی را در خارج از نروژ نبوده باشید و جهت دریافت حق شهروندی یا گذرنامه نروژی هفت سال است. همچنین اگر پس از دریافت اقامت دائمی در نروژ، مدت متوالی دو سال را در خارج از نروژ زندگی کرده باشید، امکان باطل شدن اقامت دائم نیز وجود دارد.

اگر شما به مدت سه سال در نروژ کار و زندگی کرده باشید، می توانید برای دریافت اقامت دائمی نروژ درخواست خود را تحویل اداره مهاجرت نروژ دهید . اگر قبل از درخواست برای اقامت دائمتان در نروژ مشغول بکار بوده اید و در طی سه سال گذشته  بیشتر از مدت هفت ماه در خارج از نروژ نبوده باشید . اگر بیشتر از مدت هفت ماه در خارج از نروژ بوده اید، باید از کارفرمای خود نامه یا مدرکی دال بر اینکه چه مدت بخاطر کار و حرفه تان در خارج از نروژ بوده اید تهیه نمایید .

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

-اگر در طی سه سال گذشته در نروژ به عنوان یک نیروی کاری متخصص مشغول بکار بوده اید می توانید برای اقامت دائم در خواست خود را ارائه کنید .

توجه کنید که طبق قوانین نروژ، به شخصی متخصص گفته می شود که درآمد سالیانه ی وی از محل کارش در نروژ حداقل 500,000 کرون نروژی در سال باشد . در صورتی که این شرایط را دارید، کارفرمای شما باید یک گواهی مالیاتی برای شما صادر کند تا آن را به همراه سایر مدارک ارسال کنید.

اگر در طی سه سال گذشته در نروژ به عنوان یک نیروی کاری ماهر مشغول به کار بوده اید و میزان درآمد سالیانه تان از حد مشخصی کمتر نبوده باشد می توانید برای اقامت دائم در خواست کنید .

در حال حاضر حداقل این میزان درآمد سالیانه بطور نمونه برای نیروهای کاری با مدرک کارشناسی (لیسانس)، 348,600 کرون نروژی در سال و برای نیروهای کاری با مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس)، 365,300 کرون نروژی در سال است.

اگر در طی سه سال گذشته به عنوان یک موسیقی دان یا یک هنرمند قرارداد استخدام با یک کارفرما در نروژ را داشته و حفظ کرده اید و ساعات کاری شما به مدت حداقل 21 ساعت در هفته بوده باشد همچنین امکان درخواست اقامت دائم را دارید .

اگر دو سال متوالی از ازدواج شما با فردی که شهروند نروژی محسوب می شود گذشته باشد یا اگر سه سال متوالی از زمانی که از طریق پیوند با خانواده خود به نروژ آمده اید،گذشته باشد امکان درخواست اقامت دائم را دارید .

در حال حاضر طول مدت تحصیل شما در نروژ در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس جزو مدت حداقل سه سال لازم جهت اقدام برای دریافت اقامت دائمی نروژ محسوب نمی شود و این بدان معناست که شما پس از پایان مدت تحصیلاتتان در این مقاطع تحصیلی با ویزای دانشجویی نمی توانید در نروژ بمانید و یا برای دریافت اقامت دائمی خود اقدام کنید مگر در طی تحصیل مشغول به کار بوده باشید و پس از آن به صورت تمام وقت کار خود را ادامه دهید و کارفرمای شما درخواست استخدام شما را داشته باشد و بیمه ی شما را پرداخت کند . همسر یا شوهر فرد دانشجو در نروژ می تواند تحت شرایطی به نروژ بیاید و در طول مدت تحصیل با فرد دانشجو در نروژ زندگی کند.

اما بر اساس قوانین مهاجرتی موجود در نروژ، طول مدت تحصیل شما در مقطع دکترا در نروژ جزو مدت حداقل سه سال لازم جهت اقدام برای دریافت اقامت دائمی نروژ محسوب می شود. این بدان مفهوم است که شما پس از پایان مدت تحصیلات تان می توانید برای دریافت اقامت دائمی خود اقدام کنید. خانواده فرد دانشجو یعنی همسر یا شوهر به همراه فرزند یا فرزندان نیز پس از سه سال شامل حق دریافت اقامت دائمی نروژ می شوند .

مدت زمان رسیدگی به درخواست اجازه اقامت دائمی در نروژ بستگی زیادی به میزان کامل یا ناقص بودن پرونده فرد دارد ولی بطور معمول از زمان اقدام برای آن که حتما باید از داخل خاک نروژ صورت گیرد تا زمانی که در صورت احراز کامل شرایط مستحق دریافت اجازه اقامت دائمی می شوید، به طور متوسط حدودا یکسال به طول می انجامد .

در صورتی که پس از دریافت اجازه اقامت دائمی در نروژ، به مدت دو سال متوالی و مداوم در خارج از نروژ زندگی کرده باشید، اجازه اقامت دائمی شما باطل خواهد شد. در مواردی پس از دریافت اقامت دائمی نروژ، امکان زندگی در خارج از نروژ بدون احتمال باطل شدن آن وجود دارد. مثلا اگر مجبور شده باشید در کشور خود دوره خدمت سربازی را انجام دهید و یا بخاطر شغل یا شرایط تحصیلی تان مجبور باشید که در نروژ نباشید و یا مجبور باشید بخاطر همراهی با خانواده یا همسر خود به دلایل شغلی یا تحصیلی در خارج از نروژ بسر ببرید .

هر روزه مردم بیشتر و بیشتری در سراسر جهان برای ایجاد یک محل بهتر برای زندگی و کار، محل زندگی خود را ترک می کنند . این افزایش در تحرک جهانی، قادر می سازد که تعداد رو به رشدی از مردم برای رسیدن به کشورهای دور یا قاره های دیگر تغییر مکان دهند و مقصد مورد علاقه ی خود را از کشورهای با استاندارد بالای زندگی و رفاه انتخاب نمایند .

هیچ کشوری قادر به مقابله و تعیین تعداد دلخواهی از افراد خارجی نیست . اکثر ایالت ها با استفاده از قوانین مهاجرت سفت و سخت حفاظت از منافع جمعیت بومی سعی در کنترل جمعیت افراد مهاجر دارند . اکثر این کشورها تعهد خود را برای محافظت از افراد پناهنده و تحت آزار و اذیت قرار گرفته، خواهند داشت .

تنوع فرهنگی در سوئیس نشان دهنده ی جایگاه این کشور در قلب اروپا می باشد . چهار زبان رسمی که در این کشور وجود دارد شامل آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش است . هفتاد درصد از جمعیت آن، آلمانی صحبت می کنند و بیست درصد به زبان فرانسوی و مابقی به زبان های ایتالیایی و رومانش . واحد پول این کشور فرانک سوئیس و نیز یورو می باشد و با ویزای شنگن میتوان وارد این کشور شد .

الزامات مورد نیاز برای ورود به سوئیس به هدف ها مانند گردشگری، بازدید، کسب و کار، الحاق به خانواده و یا تحصیل، و همچنین به مدت زمان اقامت که کوتاه مدت باشد یا بلند مدت، بستگی دارد . اداره ی فدرال برای مهاجرت توصیه می کند که مسافرانی که قصد ورود به سوئیس را برای اولین بار دارند اطلاعات مربوط به این مورد و نیازهای قبل از سفر خود را به دست آورند .

قوانین اجازه ی اقامت موقت در کشور سوئیس، برای مسافرانی که از کشورهای غیر از اتحادیه ی اروپا وارد شده اند، اقامت در کشور را به مدت 90 روز در طول مدت 180 روز از ابتدای ورودشان، مجاز می داند . هر کسی که در طول اقامت خود در سوئیس مشغول به کار است و یا برای بیش از سه ماه در این کشور اقامت داشته است برای باقی ماندن در داخل خاک آن نیاز به مجوز دارد و این اجازه ی اقامت توسط دفاتر مهاجرت استانی صادر خواهد شد . تفاوت بین انواع مجوز اقامت، به شرح ذیل می باشد .

مجوزهای کوتاه مدت اقامت که کمتر از یک سال هستند و اجازه ی اقامت سالانه که محدود است و سالیانه تمدید می شود و اجازه ی اقامت دائم که نامحدود می باشد .

کارکنان و افراد مقیم در کشورهای اتحادیه ی اروپا اجازه دارند برای مدت سه ماه بدون مجوز در این کشور اقامت داشته باشند تا برای استخدام یا ایجاد مشاغل درآمدزا پیگیری لازمه را داشته باشند

سوئیس دارای یک سیستم دوگانه برای پذیرش کارگران خارجی می باشد و تنها تعداد محدودی از کارکنان سطح مدیریت، متخصصین و سایر کارکنان واجد شرایط از همه کشورهای دیگر پذیرفته می شوند .

سوئیس جزء کشورهای اتحادیه ی اروپا محسوب نمی شود بنابراین قوانین این اتحادیه در رابطه با آن صدق نمی کند و جابجایی از کشورهایی همانند آلمان یا فرانسه به این کشور به سهولت امکان ندارد و نمی توان بدون مجوز اقامت و ویزای کار وارد کشور شد مگر افرادی که بسیار بسیار ثروتمند بوده باشند .

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link