مقاله بی نظیر سرزمین زبان در مورد نکات آزمون Speaking

مقاله بی نظیر سرزمین زبان در مورد نکات آزمون Speaking

 مقاله بی نظیر سرزمین زبان در مورد نکات آزمون Speaking

در مقاله بی نظیر سرزمین زبان در مورد نکات آزمون Speaking استاد مهرنو نکاتی را توضیح داده اند که به شما کمک خواهد کرد تا پیشرفت بسیار زیادی در آزمون Speaking داشته باشید.

نکات آزمون Speaking

بالاخره ما به قسمت سرگرم کننده آیلتس رسیدیم. بسیاری بر این عقیده هستند که راز موفقیت در آزمون Speaking، این است که مطمئن و خلاق باشید. آیا این بدان معنی است که بقیه شکست خواهند خورد؟ در کل، خیر! این آزمون قابل پیش بینی است. از نکاتی که در ادامه آورده شده است استفاده کنید تا خودتان را در مقابل آنچه که پیش خواهد آمد، آماده کنید و به دنبال آن، اطمینان نیز برای شما به ارمغان خواهد آمد.

آزمون Speaking
آزمون Speaking

آنها به دنبال چه چیزی هستند؟

اگر شما بدانید که چه چیزی برای کسانی که از شما تست Speaking می گیرند مهم است، باعث بهبودی شانس شما برای موفقیت خواهد شد. این خط مشی ها اشاره ای به هر یک از قسمتهای آزمون Speaking دارند. به آنها سفت بچسبید تا امتحان گیرنده خود را راضی کنید.

– بدون مکث های طولانی صحبت کنید. (وقتی که دارید سعی می کنید در مورد چیزی برای صحبت کردن فکر کنید).

– آنچه که ممتحن شما از شما سوال می کند را بفهمید و مطابق با آن جواب دهید.

– نشان دهید که چه میزانی از “کلمات هوشمند” را بلد هستید.

– از همه زمانهای افعال (گذشته، حال، آینده) در هنگام صحبت کردن استفاده کنید و آنها را به درستی به کار ببرید.

– کلمات را به درستی تلفظ کنید. بعنوان مثال لغت “culture” باید به اینصورت تلفظ شود “kolcher” نه به صورت “kultur”

– مهم! لهجه در تلفظ تاثیری ندارد و از نمره شما کم نمی کند.

آسان بگیرید!

این نکته به کل آزمون Speaking اشاره دارد. اگر نمی دانید جملات طولانی و پیچیده را چگونه تمام کنید، از آنها استفاده نکنید! از جملات ساده و کلمات قابل فهم استفاده کنید. اگر دچار اشتباه در گرامر شدید، اشکالی ندارد که خودتان آن را تصحیح کنید ولی نه در حد افراط. شما باید روان و سلیس به نظر برسید.

وقتی که سوالی را می شنوید، مغز شما به صورت اتوماتیک تصویری را برای جواب آن ترسیم می کند. شما می توانید این تصویر را با زبان خودتان توضیح دهید، ولی وقتی شروع به توضیح دادن آن به زبان انگلیسی می کنید، ناگهان متوجه می شوید که لغات کافی را در بانک لغات خود برای توضیح دادن آن ندارید. پس سعی کنید در مورد قسمتهای از تصویر که می توانید در موردش توضیح دهید فکر کنید. انجامش دهید و همانجا تمامش کنید. اجازه ندهید با استفاده از جملات نا تمام، نشان دهید که چه کلماتی را نمی دانید.

مصاحبه

اولین قسمت آزمون Speaking یک مصاحبه است. شما وارد اتاق می شوید، ممتحن را می بینید، بگوئید “صبح بخیر!” و لبخند بزنید. او از شما خواهد خواست که بنشینید و خواهد خواست که پاسپورت شما را ببیند. اگر خواست که با شما دست بدهد، دست بدهید. در غیر اینصورت، این کار را نکنید.
زبان بدن شما در اینجا مهم است که باید نشان بدهد شما با آرامش و اطمینان هستید. در هنگام صحبت سعی کنید تا جائیکه می توانید مستقیماً به چشمهای امتحان گیرنده نگاه کنید.

در طول مصاحبه، ممتحن از شما سوالاتی در مورد خودتان خواهد پرسید. در مورد شغلتان، تحصیلاتتان، والدینتان، برادرها و خواهرهایتان، حیوان اهلی تان و مانند آنها. پاسخگویی به هر یک از این سوالها باید شامل یک یا دو جمله باشد. سعی کنید فقط با “بله” و “خیر” جواب ندهید. بعد از همه اینها،‌انگلیسی شماست که آنها میخواهند بشنوند.

آزمون اسپیکینگ
آزمون اسپیکینگ

این یک تکلیف ساده برای آماده سازی شماست. سوالات و پاسخهای زیر را به دقت بخوانید تا تصویر واضحی از آنچه که اتفاق خواهد افتاد در ذهن شما مجسم شود:

 

1. Where do you come from?

I live in Small vile. It is a big city /small town located in the south of Never Land.

2. What is your home like?

I rent an apartment. We have two bedrooms, one living room, one kitchen and of course one restroom. The apartment is not very big, about 70 square meters.

3. What the advantages and disadvantages your home has?

The advantage is that my accommodation has lots of sunlight from the windows. And the disadvantage is that it is noisy because the centre of the city is nearby.

4. Tell me about your family.

I have a mother, a father and a brother. My mother is a social worker, my father is a civil engineer and my brother is a student.

5. Tell me about your job.

Well, I work for a big firm /small company named Banana Soft. It is located in Small vile. My job title is Software Designer.

6. Is there anything you dislike about your job?

Normally, I enjoy my job very much. But sometimes my boss gives me boring assignments, which I don’t like at all.

7. What are your plans for the future? I would like to improve my English first and then to find another job with better salary.

8. What type of transport do you use most? There are 2 types of transport that I use: I either drive my car or take the bus.

9. Do you like reading? Yes I do. I enjoy reading very much. Usually, I read every other day of the week.

10. What do you like reading the best? I enjoy reading news papers, magazines and of course my favorite fantasy books.

11. What kind of television programs do you watch? Well, my favorite channel is Some TV Channel. I find it very interesting and educational.

12. Tell me about a film you have seen recently I saw “Some New Movie” a week ago. It is a comedy and I like comedies. This one has some silly jokes but other than that I enjoyed it.

13. Do you have a pet?

Yes I do. I have a dog named Richy. He is 4 years old.

14. What kind of food do you like? I prefer Asian cooking, mostly Chinese. My favorite dish is noodles with vegetables.

15. How often do you go shopping?

Well, I don’t like shopping, so I do it only when I have to.

16. What is your favorite festival and why? I like October Fest. It’s a German festival that starts in late September and ends in October. People drink lots of beer at October Fest and that is why I like it.

17. How do people celebrate this festival? Well, they build pavilions and stands that sell beer and all kinds of food, a lot of bands are playing there. People from all around Europe come to celebrate the October Fest dressed in German Traditional clothes.

اگر می خواهید در مهارت رایتینگ نمره ی بالایی را کسب کنید حتما از برنامه ریزی فشرده سه ماهه سرزمین زبان استفاده کنید
برنامه ریزی فشرده سه ماهه آزمون آیلتس رایتینگ
برنامه ریزی فشرده سه ماهه آزمون آیلتس رایتینگ

سخنرانی

بعد از پایان یافتن مصاحبه، ممتحن به شما کارتی حاوی 3 یا 4 سوال خواهد داد. معمولاً کارت از شما می خواهد که در مورد یک مکان، یک رویداد یا یک موقعیتی که تجربه اش کرده اید، توضیح دهید. شما یک دقیقه فرصت خواهید داشت که یک سخنرانی کوچک برای پاسخگویی به تمامی سوالات موجود در کارت آماده کنید. همچنین یک کاغذ و قلم هم برای یادداشت کردن نکات خود برای این سخنرانی دریافت خواهید کرد.

سخنرانی باید یک الی دو دقیقه زمان بگیرد. در پایان، ممتحن ممکن است از شما چند سوال اضافه تر بپرسد. حیله این قسمت آن است که بدانید این دو دقیقه چه موقعی سپری می شود؟ شما باید احساسی در مورد چیزی که می خواهید دو دقیقه در موردش صحبت کنید، داشته باشید. پیشنهاد من این است که در منزل با استفاده از یک ساعت تمرین کنید. صدای خود را هنگامی که در مورد موضوعات مختلف صحبت می کنید، ضبط کنید. می توانید از MP3 Player هایی که صدا را ذخیره می کنند استفاده کنید. بدین طریق شما میتوانید بدون کمک دیگران، سخنرانی خودتان را مورد ارزیابی قرار دهید. به مثال و پاسخ سخنرانی که آورده شده است دقت کنید تا متوجه شوید چه نوع سخنرانی باید ارائه دهید:

Describe a journey you went on. You should include in your answer:

 • Where you went on your journey
 • Why you went to this particular place
 • What did you do and with whom
 • Why you enjoyed your journey or not

 

Possible answer:

I would like to tell you about a journey I went on a year ago. My wife and I took a trip to Holland. Both of us wanted to visit Amsterdam very much because we saw pictures and heard stories of friends about how beautiful and wonderful it is. So finally we bought plane tickets, booked a hotel, packed our bags and our trip began.

We spent a lot of time before our holiday in research of all the interesting places to visit and all the sights to see. So we went to Amsteel Beer museum, took a romantic sunset cruise in the water channels, drove to Vole dam, a small prettiest fisherman village, visited a cheese farm. Every evening we took long walks along the channels, resting in small gardens, which Amsterdam has a lot of. Street artists were performing everywhere and a lot of people came to watch their show.

We enjoyed very much everything we did and especially being together in such a beautiful country. Having my wife by my side on this trip made it even more fun.”

تمرین! تمرین! تمرین!

در اینجا نمونه های از کارتهای سوال برای تمرین کردن شما آورده ام. یک کارت انتخاب کنید، 1 دقیقه در مورد آن فکر کنید و آمادگی پیدا کنید. نکاتی که می خواهید در موردش صحبت کنید را روی کاغذ یادداشت کنید. وقتی که شروع به صحبت می کنید، سعی کنید به دردسر نیفتید. از کلماتی که معنی شان را نمی دانید استفاده نکنید. همچنین از جملات پیچیده ای که باعث شوند در لغات آن گم شوید، استفاده نکنید. سعی کنید به سادگی صحبت کنید و طوری که مورد توجه قرار گیرد.

Describe a book that has had a major influence on you. You should include in your answer:

– What is the name of that book and who is the author
– How you first heard of it
– What is that book about
– Why it played such an important role in your life

Describe your favorite restaurant. You should include in your answer:

– Where it is located in city
– What does it look like inside and outside
– What kind of food is served there
– What makes this restaurant so special to you and others

 Describe a museum you visited. You should say:

– Where this museum is situated?
– Why people visit the museum?
– What did it look like?
– Why you liked this museum?

Describe a conflict at work you once had you should mention:

– The nature of the conflict
– Why the conflict occurred
– What you felt at the time of the conflict
– What you had to do to resolve it

بحث

در سومین قسمت از این آزمون، شما یک بحث با ممتحن خواهید داشت. موضوع بحث به نوعی با آنچه که در قسمت قبلی این آزمون داشته اید مرتبط است ولی در مورد ایده های جزئی تری است. کار شما این است عقیده تان را توضیح دهید و توجیه کنید. این قسمت بحث نامیده می شود ولی در واقع، این شما هستید که باید بیشترین صحبت را داشته باشید.

برای اینکه یک ایده کلی در این خصوص را متوجه شوید، یکی از کارتهایی که در روز امتحان ممکن است بگیرید و سوالاتی که ممتحن ممکن است در قسمت سوم (بحث) از شما بپرسد را مورد بررسی قرار می دهیم:

Describe a good friend of yours. You should say

 • – Where and when did you meet
 • – What did you do together
 • – What do you like about him/her
 • – Why is he/she a good friend of yours

Then in third sub-part of the Speaking test the examiner may ask you these kinds of questions:

 • – Who can not be a good friend of yours? Tell the properties of such a person
 • – What do you value and not value in people?
 • Can people, opposite in personality, be good friends?
 • – What do the children think about friendship? What about the adults? Compare them.
 • – What do you think of friendship through internet? What good and bad sides does it have?
آزمون اسپیکینگ آیلتس
آزمون اسپیکینگ آیلتس

یک عقیده داشته باشید!

وقتی ایده ای مطرح می شود، چگونه برای این نوع آزمون آماده می شوید؟ شما باید عقاید گوناگونی در مورد موضوعات مختلف داشته باشید. من در اینجا یکسری موضوعات عمومی مهم را برای شما آورده ام تا در مورد آنها فکر کنید. آنها را مطالعه کنید و فکر کنید در مورد هر یک از آنها چه چیزی خواهید گفت و از چه کلماتی استفاده خواهید کرد. سپس صدای خود را در حالتی که مشغول گفتن چندین جمله برای هر یک از این موضوعات هستید، ذخیره کنید و به آن گوش دهید تا ببینید چه چیزی از آب در آمده است؟ فکر کنید چطور می توانید آن را بهتر کنید؟ این کار باعث خواهد شد که برای بحث آماده تر باشید.

General topics

            o Main industry in your country now, how it will develop in the future

            o Pollution affecting ecology

            o Popular transportation in your country

            o How to have better public transport

            o How your country has been improved

            o City you are living in, it’s advantages and disadvantages

            o Your country’s weather, main season

            o Your country’s animals, in what ways are they used.

            o Piece of equipment that you consider very important, why, how did you start to use it

            o Computers – their advantages and disadvantages, whether people of different sexes and ages use them more or less

            o Food in restaurants, why and when we eat there, what are pros and cons of eating in a restaurant

            o Celebrities in your country

            o Idols – who chooses them, why copy them, etc.

            o Favorite holiday in your country

Household

            o Who does the shopping

            o Where do you like to shop and when

            o What do you shop for

            o Who does house works, which work in the most important, why

About yourself

            o How do you like spending your time

            o Favorite movies(films), do you watch them on TV or in cinema Would you like to act in movies? Why not?

            o Where you like to spend your vacation

            o Study or work, where, what do you like most about your job, what do you dislike about your job

            o Your future plans

            o Your hobbies

            o Do you think free time is important and why

            o What did you study at university

            o Which subject is your favorite

            o Which subject you don’t like

            o What do you want to do in the future

            o Your favorite food

            o Greatest success in your life

            o Design of your apartment, like, dislike, why

            o What room do you like most, what you do there most, what it looks like

            o Your favorite sportsmen

            o Favorite TV program

            o Most interesting time in your life

Things that were important in your life

            o Song

            o Book – what about, how did it influence you

            o Doll or some other toy, who gave it to you, on what occasion, what did you do with it

Friends

            o Who is your best friend

            o Where and when did you meet

            o What do you like the best about him/her

            o What have you done together? Explain the reasons of your good friendship

            o What do the children think about friendship? What about the adults? Compare them

            o Who cannot be a good friend of yours? Tell the properties of such a person

            o Can people, opposite in personality, be good friends?

            o What do you value and not value in people

            o Friendship through internet, good and bad sides

Traveling

            o How can a visitor travel in my country

            o How did my grandparents travel in the past

            o Will the travel method change in the future

            o Traveling in group compared single traveling

            o What kinds of holidays exist

            o Where people prefer to go on vacation

            o Applications that have positive effect on growth of tourism

Toys

            o Why boys and girls chose different toys

            o Why toys are good for kids

            o Negative influence of toys, educational side of toys

Music

            o What kind of music do you like,

            o Why we should teach music to our kids

چه کار کنیم اگر…؟

ممکن است ممتحن سوالی از شما بپرسد که شما هیچ سرنخی در مورد سوال او نداشته باشید. دستپاچه نشوید! فقط بگویید:

–  I am not sure what you mean, could you be more specific?

–  Could you repeat the question, please?

اگر جواب آماده ای ندارید و میخواهید وقت بیشتری بگیرید، بگویید:

 

– Well, I never thought about that, but if I do, I would say that…

– Well, it is not a simple question.

اگر در مورد عقیده شما سوال شود، می توانید اینگونه شروع کنید:

– In my opinion…

– I think that…

– Well, if you ask me, …

– When it comes to me, I …

شاید شما مجبور باشید در مورد گذشته، حال یا آینده صحبت کنید. وقتی که خواسته می شود در مورد آینده صحبت کنید، بگویید:

– I am sure that (something will/won’t happen)

– It is likely/unlikely that (some event will / won’t occur)

اثر خوبی به جای بگذارید

نهایتاً هنگامی که اتاق را بعد از گفتگو ترک می کنید، مستقیماً به چشمان ممتحن نگاه کرده،‌ لبخند بزنید و به سادگی بگویید:

“Thank you for your time. Good bye”.

تابلو اعلان تخفیف برای پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی 2

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

برای گوش دادن به آموزش های صوتی سرزمین زبان به صورت رایگان به بخش رادیو اینترنتی سرزمین زبان مراجعه کنید.

اگر در  یادگیری زبان انگلیسی تنبلی می کنید و یا هرچه تلاش می کنید نتیجه ای حاصل نمی شود و حتی اگر برای یادگیری زبان انگلیسی با دیگران مشورت می کنید و جواب آن ها به شما جوابی گنگ است پیشنهاد ما خواندن مقالات مشاوره ای و برنامه ریزی سرزمین زبان می باشد.

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به شما زبان آموزان می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link