معرفی 7 نمونه از بهترین نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان انگلیسی

معرفی 7 نمونه از بهترین نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان انگلیسی

معرفی 7 نمونه از بهترین نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان انگلیسی

نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان انگیسی به شما کمک می کنند تا با تقویت مهارت های زبانی خود انگلیسی را از صفر تا صد یاد بگیرید. شما تنها با لمس انگشت خود می توانید به راحتی  به  تمامی این برنامه ها دسترسی پیدا کنید  و یا حتی زمانی که منتظر ملاقات با دوستان خود هستید فرصت را  برای یادگیری یک درس جدید غنیمت بشمارید. صرف نظر از هدفی که در ذهن دارید این نرم افزارها به شما این امکان را می دهند تا به اهداف خود برسید.

معرفی 7 نمونه از بهترین نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان انگلیسی
معرفی 7 نمونه از بهترین نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان انگلیسی

شما می توانید از نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان انگلیسی به منظور گسترش دامنه ی لغات خود در زبان های مختلفی مانند انگلیسی ، اسپانیایی ، فرانسوی  ، آلمانی ، ایرلندی ، روسی  ، چینی وسایر زبان ها استفاده کنید. لازم به ذکر است که تمامی این نرم افزارها وب سایت های رایگان یادگیری زبان را با گزینه های یادگیری متنوع تر پیشتیبانی می کنند.

اینفوگرافیک معرفی 7 نمونه از بهترین نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان انگلیسی
اینفوگرافیک معرفی 7 نمونه از بهترین نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان انگلیسی

1.Duolingo

استفاده از دولینگو واقعا آسان است. کافی است نرم افزار را باز کنید  ، زبان مورد نظر خود را انتخاب کرده و بلافاصله شروع به یادگیری کنید.  شما برای شروع نیاز به باز کردن هیچ حساب کاربری ندارید ، اما اگر این کار را انجام دهید می توانید در صورت حذف شدن برنامه فعالیت ها ی خود را ذخیره کنید. دولینگو با استفاده از متن ، تصویر و صوت به شما کمک می کند تا  زبان مورد نظرتان را یاد بگیرید. با استفاده از این ویژگی زبان آموز می تواند ترجمه ی صوتی  را با تصویر و متن ترکیب کند و سپس دوباره ترجمه ی لغت را به زبان مادری خود بشنود. پس از اتمام هر دوره شما به سطح بالاتری  منتقل می شوید و با لغات و ساختارهای گرامری پیچیده تر آشنا می شوید. پس از پایان هر سطح زبان آموزان  می توانند  به سوالات مربوطه پاسخ دهند و میزان یادگیری خود را بسنجند.

سازگار با: سیستم عامل های اندروید ، ای او اس و ویندوز.

زبانهای پشتیبان: انگلیسی ، فرانسوی ، اسپانیایی ، چینی ، آلمانی ، ژاپنی ، کره ای  ، ایتالیایی ، پرتقالی ، هلندی ، ایرلندی ، سوئدی ، ترکی ، نروژی ، روسی ، اکراینی ، یونانی ، مجارستانی ، ویتنامی ، رومی ، لهستانی و دانمارکی.

2.Mermise

مرمایز یکی دیگر از نرم افزهای رایگان یادگیری زبان است که کار کردن با آن به آسانی دولینگو است  با این تفاوت که بدون نیاز به اینترنت یا به صورت آفلاین نیز قابل استفاده می باشد. شما می توانید از سطح مبتدی تا پیشرفته در دوره ها ی آموزشی این برنامه شرکت کنید. یکی از ویژگی های منحصر به فرد  مرمیاز نحوه ی آموزش لغات و عبارات  آن می باشد ، به گونه ای که  در این نرم افزار کلمات در جملاتی قرار می گیرند که با لغات زبان مادری شما هم صدا هستند و شما از این طریق قادر خواهید بود  با برقراری یک ارتباط ذهنی  لغات را سریع تر به یاد بیاورید. همچنین گاهی می توانید با   تماشای تصاویر مختلف و وصل کردن آن ها با لغات این ارتباط را قوی تر کنید. یکی از روش های دیگری که مرمیاز از آن استفاده می کند ترکیب ترجمه هاست . با این روش شما چندین لغت جدید را به یکباره یاد میگیرد و سپس بارها و بارها با ترتیب های مختلف آن ها را مرور می کنید  ، با این کار قبل از رفتن به دور بعد از یادگیری خود مطمئن می شوید.

سازگار با: سیستم عامل های اندروید و ای او اس .

زبانهای پشتیبان: عربی ، انگلیسی ، فرانسوی ، اسپانیایی ، چینی ، آلمانی ، ژاپنی ، کره ای  ، ایتالیایی ، پرتقالی ، هلندی ، ایرلندی ، سوئدی ، ترکی ، نروژی ، روسی ، اکراینی ، یونانی ، مجارستانی ، ویتنامی و 150 زبان دیگر.

3.Busuu

برای یادگیری با این نرم افزار کافی است زبان مورد نظر خود را انتخاب  کرده  و با توجه به سطح زبانی خود از بخش  مبتدی ، پیش متوسطه ، متوسطه  ، پیشرفته یا مسافرت  شروع کنید.   لغات و عباراتی که  در این برنامه یاد می گیرید بیشتر  برای زبان آموزان مبتدی که در ارتباط با افراد خارجی زبان می باشند و نیازمند یادگیری سریع تر هستند  ، مفید و کاربردی است.  لازم به ذکر است که این نرم افزار لغات را هم به تنهایی و هم در قالب جمله به شما آموزش میدهد و پس از پایان هر دوره دانش زبانی شما را از طریق شرکت در آزمون ها ی کوتاه ارزیابی می کند.

توجه: برخی آزمونها و دیگر ویژگی های این برنامه نیازمند پرداخت حق اشتراک می باشند ، اما بسیاری از دورهای آموزشی و آزمون های موجود نیز کاملا رایگان هستند.

 

سازگار با: سیستم عامل های اندروید و ای او اس .

زبانهای پشتیبان: انگلیسی ، فرانسوی ، اسپانیایی ، چینی ، آلمانی ، ژاپنی ، کره ای  ، ایتالیایی ، پرتقالی ، لهستانی ، روسی و ترکی

 

4.AccellaStudy Essential Apps

این نرم افزارها بسته به زبان مورد نظر شما عملکرد متفاوتی دارند ، استفاده از این نرم افزارها بسیار آسان است ودر حالت آفلاین نیز کاربرد دارند. روش های مختلف یادگیری از  جمله فلش کارت ، صوت ، آزمون  ، تکرارهای منظم ودیگر ویژگی ها در این مجموعه از برنامه ها لحاظ شده اند. با استفاده از قابلیت بدون دست شما می توانید حتی در حال رانندگی و بدون نگاه کردن به صفحه ی موبایل نیز از این برنامه استفاده کنید. چنانچه با یادگیری مجموعه ی خاصی از لغات مشکل دارید  با استفاده از این نرم افزارها می توانید آن ها را در یک بخش قرار داده و به صورت مجزا یاد بگیرید.

سازگار با : سیستم عامل ای او اس.

زبانهای پشتیبان: انگلیسی ، فرانسوی ، اسپانیایی ، چینی ، آلمانی ، ژاپنی ، کره ای  ، ایتالیایی ، پرتقالی ، هلندی ، ایرلندی ، سوئدی ، ترکی ، نروژی ، روسی ، اکراینی ، یونانی ، مجارستانی ، ویتنامی ، رومی و لهستانی.

5. Tutor Apps 24/7

این شیوه از  نام گذاری به معنای داشتن یک معلم خصوصی طی  24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته می باشد. همانطور که می دانید این برنامه  ها زبانهای متعددی را پشتیبانی می کنند که هر زبان نیازمند یک نرم افزار خاص می باشد .علاوه بر رایگان بودن این نرم افزارها تنها با لمس یک دکمه می توانید درباره ی  موضوعات متنوعی از جمله: لباس ، سرگرمی  ، رنگ ها ، تحصیلات ،  خانواده ، غذا ، سلامتی ، احوال پرسی ، بدن ، آدرس دادن ، آب و هوا و مشاغل مطالب مفیدی یاد بگیرید.

در هر بخش از این برنامه ها  فعالیت هایی از قبیل بازی فکری ، تمرین املا ، فلش کارت و آزمون برای زبان آموزان در نظر گرفته شده .

سازگار با : سیستم عامل ای او اس.

زبانهای پشتیبان: فارسی ، انگلیسی ، فرانسوی ، اسپانیایی ،عربی ،هندی ، تایلندی ،  چینی ، آلمانی ، ژاپنی ، کره ای  ، ایتالیایی ، پرتقالی ، هلندی ، ترکی ،دانمارکی ،چک ،  ، اکراینی ، روم ، لهستانی و سوئدی.

6.Rosetta Stone

این نرم افزار رایگان انتخاب بسیار مناسبی برای مسافرانی است که قصد یادگیری لغات و عبارات ساده و ضروری را دارند. دراین برنامه با توجه به سطح زبانی خود می توانید  با تلفظ و معنای  هزاران واژه ی مختلف همراه با تصویر آشنا شوید. همچنین  با این نرم افزار امکان دسترسی به دفترچه های لغات کاربردی با موضوعاتی مانند رستوارن ، هتل  ، خرید ، شرایط اورژانسی و سایر موضوعات برای مسافران  وجود دارد.

سازگار با: سیستم عامل های اندروید و  ای او اس.

زبانهای پشتیبان: فارسی ، انگلیسی ، فرانسوی ، عربی ، هندی ، اسپانیایی ، چینی ، آلمانی ، ژاپنی ، کره ای  ، ایتالیایی ، پرتقالی ، هلندی ، ایرلندی ، سوئدی ، یونانی ، فیلیپینی  ، ترکی  ، ویتنامی  ،رومی ، لهستانی و روسی.

7.Google Translate

 اکثرنرم افزارهای یادگیری زبان مهارت های زبانی را به صورت پله به پله و با ارائه ی تکرار و تمرین آموزش می دهند در حالی که  این برنامه نحوه ی نوشتن و خواندن لغت یا جمله ی مد نظرتان را به طور مستقیم به شما می گوید. با استفاده از این برنامه می توانید  هم به صورت آنلاین و هم آفلاین متن ، نوشته و حتی صدای خود را به زبان مورد نظرتان ترجمه کنید. جالبتر اینکه برای دسترسی سریع تر می توانید ترجمه های مورد علاقه ی خود را ذخیره کنید. اگرچه ممکن است گوگل ترنسلیت شبیه  به سایر ابزارهای یادگیری زبان نباشد اما  در شرایطی که شما روی یک کلمه یا جمله ای خاص گیر کرده اید واقعا کاربردی است. به ویژه اگر در حال صحبت با فردی هستید که زبان شما را نمی فهمد می توانید به راحتی از این برنامه استفاده کنید.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این نرم افزار که آن را به یکی از باید های مسافرتی شما تبدیل می کند قابلیت ترجمه ی فوری است که تنها برای برخی زبان ها کاربردی است  ، برای استفاده از این قابیلت کافی است دوربین موبایل خود را روی صفحه ی مورد نظرتان از جمله منوی رستوارن یا یک نوشته قرار دهید تا ترجمه ی متن موجود  روی صفحه ی نمایش ظاهر شود .

توجه: تمامی ترجمه ها قابیلت پخش صوتی را ندارند  ، اما میتوان به صورت متن به همه ی ترجمه ها دسترسی داشت.

سازگار با: سیستم عامل های اندروید و  ای او اس.

زبانهای پشتیبان: فارسی ، انگلیسی ، فرانسوی ، عربی ، هندی ، اسپانیایی ، چینی ، آلمانی ، ژاپنی ، کره ای  ، ایتالیایی ، پرتقالی ، هلندی ، ایرلندی ، سوئدی ، یونانی ، فیلیپینی  ، ترکی  ، ویتنامی  ،رومی ، لهستانی روسی و صدها زبان دیگر

 

 

دانلود PDF مقاله معرفی 7 نمونه از بهترین نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان انگلیسی TED

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی.

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی در عید نوروز
آموزش زبان انگلیسی در خانه
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link