معرفی 23 شهر با بهترین کیفیت زندگی در جهان

معرفی 23 شهر با بهترین کیفیت زندگی در جهان

بهترین کشورهای دنیا برای زندگی 2019

در این مقاله با بهترین شهرهای دنیا برای زندگی 2019 طبق آمار Mercer که از لحاظ کیفیت زندگی در صدر قرار می گیرند آشنا می شویم با سرزمین زبان همراه باشید. ما شما را به ایده آل هایتان نزدیک خواهیم کرد.

بهترین شهرهای جهان برای زندگی 2017
23 شهر با بهترین کیفیت زندگی در جهان

هر ساله Mercer (یکی از بزرگترین شرکت های مشاوره امور مالی در جهان) شاخص کیفیت زندگی را منتشر می کند که نشان می دهد شهرهایی هستند که بهترین کیفیت زندگی را ارائه می دهند.

Mercer یکی از جامع ترین رتبه بندی ها را در نوع خودش دارد که آن را بصورت سالانه منتشر می کند تا به شرکت های چند ملیتی و دیگر کارفرمایان کمک کند تا بصورت عادلانه به کارکنان جبران غرامت کنند زمانی که به آنان وظایف بین المللی ای را می سپارند.

لندن و نیویورک هیچ کجا در بالای لیست قرار نمی گیرند.

با نگاهی به 450 شهر جهان ، Mercer با در نظر گرفتن معیارهای زیرلیست بهترین شهرها را از لحاظ کیفیت زندگی تهیه کرده است 🙂

  • محیط سیاسی و اجتماعی(ثبات سیاسی ، جرم و جنایت ، اجرای قانون)
  • محیط اقتصادی(مقررات ارز ، خدمات بانکی)
  • محیط اجتماعی و فرهنگی(دسترسی به رسانه ها و سانسور ، محدودیت در آزادی شخصی)
  • ملاحظات پزشکی و بهداشتی(مواد مخدر و خدمات پزشکی ، بیماری های عفونی ، فاضلاب ، دفع زباله ، آلودگی هوا)
  • مدارس و آموزش(استاندارها و دسترسی به مدارس بین المللی)
  • خدمات عمومی و حمل و نقل(برق ، آب ، حمل ونقل عمومی ، ترافیک)
  • سرگرمی(رستوران ها ، تئاترها ، سینماها ، ورزش ها و اوقات فراغت)
  • کالاهای مصرفی(دسترسی به مواد مصرفی روزانه ، ماشین ها)
  • مسکن(اجاره مسکن ، لوازم خانگی ، مبلمان ، خدمات نگهداری)
  • محیط طبیعی(آب و هوا ، ثبت بلاهای طبیعی)

Mercer بیست و سه شهری که از لحاظ کیفیت زندگی در صدر هستند را مشخص کرده و معرفی می کند.

23.مونترال – کانادا: این شهر یکی از پنج شهر کانادایی است که رتبه بندی کلی را بدست آورده است. شهر فرانسوی زبانی که مرکز تجارت ، اقتصاد و ثثفن آوری تاسیس کرده است.

مونترال - کانادا
مونترال – کانادا

22.پرت – استرالیا: استرالیا دارای بالاترین کیفیت زندگی در جهان است. شهر غربی استرالیا مرکز تعدادی از زیباترین سواحل کشور است.

پرت - استرالیا
پرت – استرالیا

21.لوکزامبورگ: کشور کوچک اروپایی که با بلژیک ، فرانسه و آلمان هم مرز است. کشوری فوق العاده ثروتمند که دارای حداقل جرم و خشونت می باشد.

لوکزامبورگ
لوکزامبورگ

20.استکهلم – سوئد: پایتخت یکی از بهترین مکان های جهان از لحاظ کیفیت خوب زندگی در نظر گرفته شده است چرا که از لحاظ تعادل کاری ، زندگی ، امنیت و مسائل مربوط به محیط زیست در صدر قرار گرفته است.

استکهلم - سوئد
استکهلم – سوئد

19.هامبورگ – آلمان: بزرگترین شهر بندری در شمال آلمان و دومین شهر بزرگ این کشور است. این شهر به مرکز رسانه و صنعت تبدیل شده است و مرکز دومین بانک قدیمی جهان Berenberg می باشد.

هامبورگ - آلمان
هامبورگ – آلمان

18.اتاوا – کانادا: این شهر با سرمایه ی مراکز فرهنگی و پژوهشی اش به عنوان فرهیخته ترین شهر کانادا در نظر گرفته شده است.نرخ بیکاری در این کشور بشدت کم است و به عنوان مقر میراث جهانی یونسکو محسوب می شود.

اتاوا - کانادا
اتاوا – کانادا

17.تورنتو – کانادا: محل برج مرتفع CN. تورنتو ، پایتخت مالی کانادا محسوب می باشد و همچنین پنج بانک از بزرگترین بانک های کانادا در این شهر قرار دارد. از لحاظ پتانسیل های تفریحی در حال رشد و هر ساله میزبان جشنواره ی مشهور فیلم تورنتو می باشد.

تورنتو - کانادا
تورنتو – کانادا

16.ملبورن – استرالیا: پایتخت ساحلی که به عنوان یکی از بهترین مکان ها در جهان برای تحصیل ، خدمات پزشکی ، تحقیق و توسعه در نظر گرفته شده است. بخش پررونق گردشگری و تفریحی این شهر ثروتمند را حفظ کرده است.

ملبورن - استرالیا
ملبورن – استرالیا

15.ولینگتون – نیوزلند: شهر کیوی در صدر لیست قرار دارد و آب و هوای شادتری دارد. مرکز سیاسی کشور و دومین منطقه پرجمعیت نیوزلند می باشد.

ولینگتون - نیوزلند
ولینگتون – نیوزلند

14.برن – سوئیس: Mecer این شهر را به عنوان دومین شهر امن جهان در نظر گرفته است.از لحاظ کشاورزی و صنعت سنتی بسیار غنی می باشد و همچنین کم ترین نرخ بیکاری را دارد و این باعث جذابیت بیشتر منطقه برای زندگی شده است.بخش فن آوری این شهر در حال رشد است.

برن - سوئیس
برن – سوئیس

13.برلین – آلمان: پایتخت کشور آلمان و دارای ترکیبی فوق العاده از کیفیت زندگی با فرصت های عالی اشتغال ، استاندارهای بالای مسکن ، امنیت شخصی مناسب و فعالیت های تفریحی فوق العاده می باشد.

برلین - آلمان
برلین – آلمان

12.آمستردام – هلند: یکی از مراکز مالی اروپاست و همچنین به جهت معیارهای بالای زندگی مشهور است. این شهر جهان شمول زندگی مدرن و شهری را با نگرشی آرام به سمت تفریح و اوقات فراغت ترکیب می کند.

آمستردام - هلند
آمستردام – هلند

11.سیدنی – استرالیا: این شهر 7 درصد از اقتصاد کشور که همراه با خدمات مالی بزرگترین کارفرمای 22 درصد از همه ی کارگران است را نشان می دهد. محیط طبیعی ، آب و هوا و چشم انداز های فرهنگی در حال رشد سیدنی را در صدر قرار داده است.

سیدنی - استرالیا
سیدنی – استرالیا

10.بازل – سوئیس: شهر کوچکی با جمعیت 165000 نفر که در مثلث مرزی بین آلمان، فرانسه و سوئیس قرار گرفته و محیطی زیبا و اقتصادی قدرتمند دارد.

بازل - سوئیس
بازل – سوئیس

9.کپنهاگ – دانمارک: این شهر اخیرا به عنوان یکی از شادترین مکان ها برای زندگی روی زمین شناخته شده است. درک این مورد سخت نیست. در حقیقت روستای ماهیگیری ای است که با رشد شهری و فرهنگی تبدیل به شهر شده است و بدلیل تعادل کار و زندگی اش مشهور می باشد.

کپنهاگ - دانمارک
کپنهاگ – دانمارک

8.ژنو – سوئیس: این شهر مرکزی جهانی برای دیپلماسی است و جایگاه تعدادی از ثروتمندترین مردمان جهان می باشد. این شهر فوق العاده امن است و بیشتر جمعیت آن تحصیل کرده اند.

ژنو - سوئیس
ژنو – سوئیس

7.فرانکفورت – آلمان: شهری تجاری ست و جایگاه معروف ترین نمایشگاه های تجاری جهان مانندThe Frankfort Motor می باشد. همچنین مرکز مشاغل خدمات حرفه ای است.

فرانکفورت - آلمان
فرانکفورت – آلمان

6.دوسلدورف – آلمان: این شهر در شرق آلمان به دلیل صنایع مد و چشم اندازهای هنری اش شناخته شده است. تقریبا در برخورداری از ده معیار Mercer از توازن خوبی برخوردار است و درصدر قرار گرفته است.

دوسلدورف - آلمان
دوسلدورف – آلمان

5.ونکوور – کانادا: این شهر جز پرجمعیت ترین و قومی ترین شهرهای کاناداست که 52 درصد از جمعیت این شهر زبان اول شان انگلیسی نیست.

ونکوور - کانادا
ونکوور – کانادا

4.مونیخ – آلمان: مونیخ نیروگاه آلمان است و از لحاظ داشتن بهترین کیفیت زندگی در صدر لیست Mercel قرار می گیرد.

مونیخ - آلمان
مونیخ – آلمان

3.اوکلند – نیوزلند: این شهر در محدوده ی دو بندر بزرگ واقع شده است و تقریبا با اقتصاد متعادلش ، محیط زیست فوق العاده و سطح بالای امنیت شخصی در صدر قرار می گیرد.

اوکلند - نیوزلند
اوکلند – نیوزلند

2.زوریخ – سوئیس: این شهر به عنوان مرکز اقتصادی و فرهنگی کشور شناخته شده است نه تنها در لیست Mercel ، بلکه بطور مرتب در صدر بهترین شهرها برای زندگی قرار می گیرد و یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در جهان می باشد.

زوریخ – سوئیس

1.وین – اتریش: این شهر در هفتمین دوره ی متوالی رتبه بندی در صدر قرار گرفته است.در شرق رود دانوب ، وین هفتمین شهر پرجمعیت و جمعیت اش در محدوده ی اتحادیه اروپا قرار می گیرد و از لحاظ فرهنگی بسیار غنی می باشد.

وین - اتریش
وین – اتریش

مترجم این مقاله:

جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو مشاور ارشد و مدیر عامل موسسه آموزشی سرزمین زبان

تابلو اعلان تخفیف پکیج طلایی سرزمین زبان

پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی سرزمین زبان
90 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزش زبان انگلیسی
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link