معرفی دانشگاه AIT

معرفی دانشگاه AIT

 معرفی دانشگاه AIT

AIT Asian Institute of Technology

دانشگاه AIT ،یکی از معتبرترین دانشگاه های منطقه می باشد که از سال ۱۹۵۹  تا کنون  از مقطع فوق لیسانس ،فوق لیسانس حرفه ای و دکترا دانشجو می پذیرد .و در تمامی مقاطع مورد تائید وزارت علوم می باشد.
این دانشگاه که در ۴۰ کیلومتری شمال بانکوک در یک محوطه بسیار بزرگ ساخته شده است .
این دانشگاه با رشته های بسیار متنوع و منحصر به فرد  در آسیا با توجه به استراتژی ۲۰۱۳ دانشگاه  مبنی بر ارتقا و رساندن جایگاه موسسه به برترین های اسیا ،امکانات منحصر به فردی را جهت دانشجویان تدارک دیده است. در این مجتمع تمامی رشته ها به زبان انگلیسی است و دوره های بومی در این دانشگاه تدریس نمی گردد.

همه چیز به رویاهایتان بستگى دارد :
براى تحقق رویاهایتان به تخیل براى رویا پردازى ، به شجاعت براى تصمیم گیرى ، به عشق بى نهایت براى رسیدن به هدف ، به انگیزه براى شور و هیجان ، به صبور بودن براى گذر زمان ، به پشتکار براى عبور از سختى ها ، به قدرت روح و روان براى قدم گذاشتن به ناشناخته ها و به یک ذهن سالم براى رهبرى و مدیریت نیاز داریم
نویسنده ابراهیم خلیل مهرنو

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند.
امکانات منحصر به فرد ،بورسیه های متنوع از معتبرترین مراکز مالی ،صنعتی و تجاری دنیا به طوریکه حدود۰ از دانشچویانی که در AIT پذیرفته شده اند به طور کامل کمک های مالی را دریافت کرده اند و حدود % ۸۰ از آنها کمک های مالی کافی که حداقل نیمی از هزینه ی تحصیل آنها را پوشش داده دریافت کرده اند،از امکانات دانشگاه می باشد.
رشته های این دانشگاه که بسیار پرطرفدار می باشد و ارتباط بسیار نزدیک این دانشگاه با دانشگاه های معتبر دنیا ،توانسته است نظر دانشجویان مستعد در آسیا را به خود جلب نماید.
در محوطه دانشگاه شما نه تنها با آزمایشگاه ها ،مجتمع های دانشگاهی ،کارگاه ها روبرو میشوید بلکه با یک موسسه زبان معتبر،خوابگاه های مجهز غیرمختلط و متاهلی ،مهد کودک و یک مجتمع آموزشی بین المللی جهت فرزندان دانشجویان ،و کلینیک مجهز پزشکی و امکانات کامل ورزشی برخورد خواهید کرد.
با توجه به استراتژی ۲۰۱۳که موجب توسعه هوشمند این موسسه شده است  و عزم جدی رئیس ایرانی این دانشگاه ،در اینده ای نزدیک از این دانشگاه درمحافل بزرگ علمی بیشتر خواهید شنید.

رشته ها:

کارشناسی ارشد (طول دوره ۲ ساله )و دکترا (طول دوره ۳ساله)

مهندسی عمران(مهندسی و مدیریت ساخت، مهندسی حمل و نقل،سازه ،مهندسی و مدیریت آب و….)

مهندسی سیستم های صنعتی(مکاترونیک،صنایع و مهندسی تولید،نانوتکنولوژی ،میکرو الکترونیک)

مهندسی آی تی و ارتباطات(علوم کامپیوتر،مدیریت اطلاعات،GIS ، تله کام)

رشته های  بین رشته ای(مدیریت نفت و گاز،طراحی و ساخت سازه های نفتی،فناوری اطلاعات و ارتباطات،مهندسی ….)

محیط زیست و توسعه منابع(مهندسی سیستم های کشاورزی،فتاوری انرژی،اقتصاد انرژی،…..،مهندسی منابع آب،سیستمهای نیروگاهی،مدیریت و فناوری محیط زیست،مدیریت منابع طبیعی،مهندسی صنایع غذایی،فن آوری کاغذ،توسعه ….،مدیریت …)

مدیریت (MBA,EMBA,DBA با ۴گرایش)

شهریه سالانه جهت کارشناسی ارشد ۱۱۰۰۰دلارو دکترا حدود ۱۲۵۰۰ دلار می باشد.

این دانشگاه بورسیه های متنوع و معتبری به دانشجویان مستعد  اهدا خواهد کرد.

  • · میزان شهریه ها بر اساس اطلاعات اخذ شده از دانشگاه ها می باشد .لذا امکان تغییر از جانب دانشگاه می باشد .که به محض هرگونه تغییر در سایت منعکس خواهد شد.
  • · میزان پرداخت شهریه در هر ترم با توجه به میزان واحد های اخذ شده است  الیته  هر رشته نحوه پرداخت خود را خواهد داشت .امکان دارد شهریه ترم اول کمی بیشتر اخذ گردد.که در ترمهای یعد جبران خواهد شد.
  • · هزینه ثبت نام  در دانشگاه ودروس پیش نیاز و دیگر هزینه های جاری جداگانه از طرف دانشگاه اخذ خواهد شد.
  • شرکت GSG با توجه به اخذ نمایندگی رسمی این دانشگاه معتبر ،ضمن تسهیل در شرایط پذیرش دانشجویان مستعد و واجد شرایط ،در  اخذ بورسیه مرتبط نیز دانشجویان را همراهی خواهد کرد.

داوطلبان  در بدو ورود به محوطه این دانشگاه نه تنها با  یک شهرک دانشگاهی مجهز روبرو  می شوند،بلکه میتوانند در  یک شهرک مسکونی  که امکانات یک شهر مدرن را  نیزدر خود دارد،دوران تحصیل خود را بگذرانند .از جمله میتوان به امکانات زیر به طور خلاصه اشاره کرد:
• ساختمان ها
ساختمان های دانشگاه شامل محل زندگی دانشجویان، ساختمان پذیرش، ساختمانهای آکادمیک الحاقی،
دانشکده های تخصصی، مرکز کنفرانس AIT، ساختمان الحاقی AIT، کتابخانه، مرکز زبان و خدمات ارتقاء کیفی دانشجویان، مرکز آزمایشی منطقه ای، سالن چند منظوره کره، مرکز پزشکی ـ درمانی، خدمات و فروشگاه، امکانات ورزشی، جامعه دانشجویی و ساختمان های کارخانه ای، ساختمان های آکادمیگ شامل کلاسهای درس، آزمایشگاهی و ادارات دانشکده ها می شوند.
• غذاخوری:
مرکز کنفرانس AIT؛ اتاق غذاخوری اصلی از ۷ صبح تا ۱۰ شب باز می باشد. در کنار غذاهای بین المللی و تایلندی، غذاهای حلال و گیاهی نیز موجود هستند.
جلسات، سمینارها، کارگاهها و حتی جلسات اجتماعی خصوصی در این مکان برگزار می گردند.
• خواربار فروشی ۲۴ ساعته:
مغازه ۱۰۸ یک خواربار فروشی ۲۴ ساعته بوده که نزدیک کافه تریا قرار دارد. فروشگاه دیگری نیز نزدیک خوابگاه D برای فروش سبزیجات و میوه قرار دارد.
• ورزش و سرگرمی:
با توسعه فضای دانشگاه AIT، این دانشگاه ورزشهایی از قبیل گلف، شنا، بسکتبال، بدمینتون، تنیس، تنیس روی میز، والیبال، فوتبال، ،هاکی، دو میدانی، اسکواش را در بر میگیرد.
استخر آن در پشت مرکز کنفرانس AIT بوده و اتاقهای رختکن نیز دارد. یک غریق نجات نیز در ساعات کاری در استخر می باشد.
• سینما در کمپس:
اتحادیه دانشجویی در سالن کنفرانس AIT فیلم نمایش می دهد. اطلاعیه آنها در برد وجود دارند. بلیط ها در ورودی سالن فروخته می شوند که ۴۰-۳۰ بات هستند.
• کتابفروشی AIT:
کتابفروشی AIT بصورت خصوصی اداره می شود که در AIT Acrade نزدیک مرکز کنفرانس AIT واقع است. این کتابفروشی از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر دوشنبه ها یا جمعه ها و ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر شنبه ها باز
می باشد.
• کتابخانه AIT:
این کتابخانه مجموعه ای بیش از ۲۵۰,۰۰۰ جلد کتاب و بیش از ۶۰۰ ژورنال دارد. خدمات اصلی کتابخانه شامل مراجع، on-line، تحقیق امانت دادن، رجوع دادن، وام داخل کتابخانه و فتوکپی هستند. در ابتدای هر ترم دانشجویان جدید با نحوه کار کتابخانه آشنا می گردند. مجموعه خاصی از جزوات و کتابهای رشته های درسی بعنوان مرجع دانشجویان موجود است. کارمندان بخش مرجع برای ارائه کمک سیستم های اطلاعات on-line آماده هستند. بخش کجازی کتابخانه شامل ژورنال های الکترونیکی، پایان نامه های AIT، مجموعه های دیجیتال و کتب درسی دانشجویان می باشد.
کتابخانه از تکنولوژیهای اطلاعاتی مدرن مانند کاتالوگهای on-line و مراجع ژورنالها از طریق اینترنت استفاده می کنند. ساعات کار کتابخانه ۸ صبح تا ۱۰:۳۰ شب دوشنبه تا شنبه و یکشنبه ها از ۹ صبح تا ۱۰:۳۰ شب می باشد. در طول امتحانات نیم ترم و پایان ترم ساعات کار کتابخانه تا ۱ صبح افزایش می یابد.
• اتاقهای مطالعه:
این اتاقها بنا به رزرو دانشجویان در بخش مرجع مهیا هستند.
• امکانات شبکه ای و اینترنت:
تمام کامپیوترها در تمام بخشهای دانشگاه منجمله محل اسکان دانشجویان، خانه های کارمندان و … به اینترنت متصل هستند. سیستم wireless در همه کلاسها، کتابخانه، ساختمان پذیرش، مرکز کنفرانس، لابی و کافه تریا ایجاد شده است. در اینجا دانشجویان باید تعهد بدهند که از سیستم های خود تنها به منظور درسی استفاده می کنند، هر چند اگر به منظورهای دیگر باشد، دانشجویان باید مبلغی پرداخت نمایند. تمام سوابق دانشجویان و ثبت نام رشته ها از طریق سیستم اطلاعاتی دانشجویان بصورت on-line موجود است. کلیه سیستم های کامپیوتری و اینترنتی برای کمک بیشتر به دانشجویان برای تحصیل و تحقیق می باشند.

• مدرسه جامعه AIT:
این مرکز محیطی آموزشی برای کودکان دانشجویان، کارمندان و استادان فراهم می آورد. مدرسه در آگوست شروع شده و همان سیستم دانشگاه می باشد. زبان آموزشی انگلیسی هستند. تقاضا در اواسط ژوئن برای ترم آگوست باید صورت بگیرد. والدین باید با مدیر مدرسه در مورد ظرفیت پذیرش قبل از آوردن کودکان خود صحبت کنند.

• بخش مهد کودک:
این بخش برای کودکان ۵/۲ ساله تا ۵ ساله آماده است. سه بخش صبح، تمام وقت غیر از صبح و تمام وقت به همراه صبح فراهم هستند. تمام کودکان باید در یک مصاحبه شرکت کنند و یکی از والدین نیز باید همراه آنها باشد.

• مدرسه:
این مدرسه تحصیلات ایتدایی از مهد کودک تا کلاس ۶ برای کودکان فراهم می کند. این کلاسها بصورت انگلیسی بوده و کلاسهای تقویتی زبان نیز برگزار می گردند. این کودکان نیز باید در یک مصاحبه شرکت کنند. هر کلاس به طور معمول یکسال طول می کشد.

• شهریه کلاسها:
این شهریه ۲ بخش بوده: ۱) شهریه کلاس، ۲) توسعه مدرسه و کمپس (SCDF) که کودکان دانشجویان AIT تنها ۱۵% شهریه را می پردازند.

• امکانات درمانی مجهز شامل :
بیمارستان و خدمات جراحی
خدمات سرپایی
X-Ray و آزمایشگاه
خدمات دندانپزشکی

• محل اسکان دانشجویان
تخصیص محل زندگی دانشجویان در مسئولیت “اداره اسکان” می باشد و هر نوع مسئله ای که باید با این مرکز در میان گذاشته شود.
اجاره خوابگاه از ۹۰ دلار برای هر اتاق دو نفره مجردی شروع می گردد و تا اجاره آپارنمانهای ۲۰۰ دلاری جهت متاهلین پیش بینی شده است. خوابگاه دارای  امکانات کامل ومجهزی می باشند.
۱٫ دانشجویان متأهل می توانند خانواده خود را برای زندگی به آنجا بیاورند و اگر به آنها واحد متأهلین واگذار شد می توانند در خوابگاه بمانند. خانواده های دانشجویان مقیم که کمپس در خارج دانشگاه باشد می توانند در آنجا مقیم شوند.
۲٫ اجاره در اول هر ماه قابل پرداخت است. نصف ماه پانزدهم برج بوده و آخر هر ماه باید بصورت کامل باشد.
۳٫ دانشجویان غیر بورس باید یک ماه بیش بپردازند. برای دانشجویان جدید، باید ۲ ماه پیش بپردازند (ژانویه و فوریه یا آگوست و سپتامبر).
۴٫ دانشجویان خاص و مهمان باید تمام اجاره خود را یک باره بپردازند و این هزینه در موقع ثبت نامه دریافت می گردد.
۵٫ اجاره دربرگیرنده برق، آب، اینترنت و تلفن و … نمی شود..
• زبان انگلیسی مورد نیاز دانشگاه:
در AIT زبان تدریس انگلیسی می باشد. متقاضیان قبل از ورود باید نگارش زبان انگلیسی بلد باشند. استاندارد آن حداقل ۵/۴ در (Task 2) IELTS Academic برای اکثر رشته ها است، اما برای دکتری ۵/۵ و برای ورود به مدرک مطالعات پیشرفته ۵ لازم می باشد. متقاضیان باید در مصاحبه با یکی از اساتید دانشکده خود حضور داشته باشند ولی اگر کسی علاقمند باشد می تواند این مصاحبه را قبل یا بعد از امتحان ورودی زبان AIT-EET انجام دهد. این امتحان بر اساس سیستم IELTS برگزار می گردد. جدول زیر مدرک زبانی مورد نیاز را نشان می دهد.
تمام متقاضیانی باید مدرک زبان ارائه دهند مگر اینکه زبان انگلیسی زبان مادری یوده و یا در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل کرده باشند. متقاضیانی که زبان تحصیل شان انگلیسی بوده است، باید مدرکی از دانشگاه خود به همین منظور ارائه دهند ولی بدلیل اینکه اکثر استانداردهای AIT متفاوت از دیگر دانشگاهها می باشد، بهتر است که متقاضیان یکی از مدارک زبانی فوق را فراهم نمایند.

 کمک هزینه تحصیلی:
این دانشگاه به دانشجویان فوق لیسانس و دکتری کمک هزینه پرداخت می کند. این کمک هزینه بصورت رقابتی پرداخت شده و متقاضیان باید سابقه تحصیلی عالی و نیز مدارکی دال بر نیازهای مالی برای تحصیل نشان دهند. این کمک هزینه برای هزینه های ابتدایی بوده و بخشی از هزینه تحصیل را در بر می گیرد. حمایت مالی نیز از تحقیق بعمل آید.
• کمک هزینه ۳۶ واحدی که به دانشجویان فوق لیسانس پرداخت شده، مقدار آن ۱۱,۷۰۰ دلار بوده و ۳۶ واحد از ۴۸ واحد فوق لیسانس را در بر میگیرد. متقاضیانی که در ۱۰% برنامه فارغ التحصیلی خود هستند می توانند برای این بورسیه اقدام نمایند. دانشجویان باید هزینه ثبت نام، خدمات و شهریه ۱۲ واحدی ابتدایی خود را بپردازند و بعد از آن برای بورس اقدام نمایند.
• کمک هزینه ۵۲ واحدی که به میزان ۱۶,۹۰۰ دارا می باشد برای پوشش ۵۲ واحد از ۸۴ واحد دکتری است. دانشجویان باید هزینه ثبت نام، خدمات و شهریه ۳۲ واحد ابتدایی خود را بپردازند و بعد از آن برای بورس اقدام نمایند.
• بورسیه ها:
• بورسیه های AIT فراهم شده توسط شرکای AIT: دولت، آژانسهای بین المللی، سازمانهای دولتی و خصوصی. این کمکها طبق شرایط خاص شرکاء اهدا می شوند. بورسیه ها شامل شهریه، هزینه ماهیانه خرید کتاب، غذا و
هزینه های مازاد بوده و نیز هزینه اجاره خانه را در بر میگیرند. دیگر بورسیه هایی که توسط مؤسسه ارائه می گردند نیز به همین منوال خواهند بود. زمانی که این بورس به دانشجویان تعلق گرفت دیگر هیچ بحث یا گفتگویی در مورد نوع آن وجود نخواهد داشت.
• دانشجویان بورس AIT باید تمام وقت بوده و تنها در زمان مشخص حق ترک دانشگاه را دارند. این کمک مالی زمانی که دانشجو اخراج شود و یا به دلایلی از طرف دپارتمانهای دانشگاه یا رئیس دانشگاه تشخیص داده شود قطع می گردد.
• بورسیه ها برای تعداد ترم های مشخصی ـ معمولاً ۴ ترم فوق لیسانس و ۶ ترم دکتری ـ هستند. اگر به دلایلی دوره تحصیل بیش از این طول بکشد، دانشجو موظف به پرداخت هزینه ها خواهد بود. تحت شرایط خاصی، دانشجویان می توانند کمک هزینه پرداخت شهریه دریافت نمایند ولی دیگر هزینه ها بر عهده خود دانشجو می باشد. دانشجو باید از طریق سوپروایزر خود یا رئیس دپارتمان بصورت کتبی نامه ای برای این موضوع بنویسد. تأیید رئیس دانشگاه برای معاف شده از پرداخت شهریه لازم است.

منبع : کان تکست

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link