معرفی معتبرترین آزمون‌های تخصصی زبان انگلیسی

معرفی معتبرترین آزمون‌های تخصصی زبان انگلیسی

معرفی معتبرترین آزمون‌های تخصصی زبان

(ویژه ی زبان های آلمانی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی، ژاپنی و انگلیسی)

چگونه خود را برای شرکت در این آزمون ها آماده کنیم؟

تصور کنید یک نشان افتخار بزرگ و براق تحت عنوان بهترین زبان آموز دنیا به گردن شما آویخته شده است. در حقیقت مدرک زبانی حکم مدال ورزشی را دارد. شما می توانید ساعت ها را صرف یادگیری زبان یا تمرین های ورزشی کنید بدون انکه هیچ مدرکی برای تصدیق گفته های خود داشته باشید. یادگیری زبان به صورت خودآموز مزایای بسیار زیادی دارد. اما به خاطر داشته باشید که آنسوی‌ مدارک ‌زبان, امتحانات پایان ترم و نشان های افتخار دلیلی نهفته است.

شما با داشتن مدرک نه تنها به خود بلکه به دیگران ثابت می‌کنید که زمان زیادی را صرف یادگیری یک مهارت خاص کرده اید و هم اکنون نتیجه ی آن را دیده اید. برای گرفتن مدارک معتبر زبان و همچنین آگاهی از مزایای ان مقاله زیر را از دست ندهید.

معرفی معتبرترین آزمون‌های تخصصی زبان انگلیسی
معتبرترین آزمون‌های تخصصی زبانان انگلیسی

چرا داشتن یک مدرک زبان ضروری است؟

با داشتن یک مدرک زبانی می توانید مهارت های زبانی خود را توسط یک شخص سوم صادقانه محک بزنید:

چنانچه شما زبان را به صورت خودآموز یاد میگیرید ؛نمی توانید به راحتی سطح خود را تشخیص دهید. همه ی افراد دوست دارند دایره ی لغات خود را افزایش داده و همواره ساختارهای گرامری جدیدی را یاد بگیرند. اما بررسی سطح زبانی شما از اهمیت بسیاری برخوردار است. چنانچه سطح زبانی شما پیشرفته باشد اما نتوانید در یک ازمون  سطح متوسطه نمره قبولی کسب کنید این بدین معناست که دانش زبانی شما نقص هایی دارد که برای مدت ها شناخته نشده باقی مانده‌اند.

شناسایی این نقص ها به شما کمک‌ می کند زبان را‌ در زندگی روزمره ی خود به راحتی استفاده کنید و با انجام این کار به زبان آموز بهتری تبدیل می‌شوید.

برای سوالاتی که در خصوص توانایی زبانی شما مطرح می شود همیشه یک جواب آماده داشته باشید:

“زبان پرتغالی را چقدر بلدید؟”

” می توانم به راحتی و بدون زحمت متون مختلف را بخوانم اما گوش دادن و فهم اخبار کمی برایم سخت است”

“سطح زبان ژاپنی شما چطور است؟”

” سال گذشته سطح JLPT N2 را تمام کردم”

کدام یک از سناریوهای بالا برای شما آشناست؟ اگر شما در حال انجام یک مصاحبه کاری باشید یک جواب سریع و دقیق می‌تواند تعیین کننده ی شانس استخدام شما باشد.‌ داشتن یک مدرک زبانی در رزومه کاری شما پاسخگوی تمامی سوالات است.

واجد الشرایط استخدام ، مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور شوید:

برخی از کشورهای دنیا برای استخدام افراد محدودیت زبانی تعیین می‌کنند. مهم نیست میزان تحصیلات شما چقدر است اگر یک مدرک زبانی قابل قبول نداشته باشید واجد الشرایط استخدام نخواهید بود.

برای مثال تحصیل در بسیاری از دانشگاه های آلمان ملزم گذراندن سطح زبانی ‌C1 می باشد.

اگر شما قصد کار  یا زندگی در کشوری را دارید با داشتن یک مدرک زبانی قابل قبول شانس بیشتری برای رسیدن  به هدف خود خواهید داشت. برای مثال اگر بتوانید در ژاپن سطحJLPT N1 را بگذرانید به دولت ژاپن ثابت کرده اید که برای کار و زندگی در ژاپن آمادگی لازم را دارید و می توانید به راحتی یک ویزای کاری از این کشور دریافت کنید.

معرفی ۵ مدرک معتبر زبان در سطح جهانی


در این مقاله به معرفی پنج نمونه از معتبرترین و شناخته ترین مدارک زبان در سراسر دنیا می پردازیم البته این مقالات تمامی آزمونهای زبانی را پوشش نمی‌دهند برای مثال آزمونهای تخصصی دیگری از قبیل آزمون تافل ویژه ی زبان انگلیسی و آزمون DSH برای زبان آلمانی وجود دارد.

1.زبان ژاپنی آزمون JLPT

آزمون تخصصی زبان ژاپنی از سطح مبتدی N1تا سطح پیشرفته N5 برگزار می شود. گفته میشود افرادی که موفق به گذراندن سطحN1میشوند سطح زبانی برابر با دانش آموزان دبیرستانی ژاپنی دارند.این آزمون هر ساله یک یا دو بار برگزار می شود.

این آزمون شامل ۳ بخش است: ۱. دانش زبانی (لغت و گرامر) ، ۲.خواندنی و ۳. شنیداری. نیازی نیست در این آزمون مقاله ای بنویسید یا مصاحبه ی شفاهی بدهید. هر ساله تنها حدود ۳۰ درصد از شرکت کنندگان این آزمون موفق به قبولی در سطح N1میشوند.

۲. زبان اسپانیایی آزمونDELE


این آزمون تخصصی با هدف سنجش مهارت اسپانیایی اروپایی داوطلبین توسط موسسه ی سروانتس برگزار می شود. این موسسه طی چند سال گذشته برای برگزاری یک آزمون بین المللی تر تحت عنوان SIELE با کشور مکزیک همکاری داشته است. با این وجود آزمونDELE خواهان بیشتری داشته است. بیش از ۱۰۰ مرکز برگزاری در سرتاسر دنیا ویژه ای این آزمون وجود دارد.

برای شرکت در این آزمون می بایست شش سطح A1 تاC2 را بگذرانید . این آزمون تمامی۴ مهارت اصلی زبان را پوشش میدهد.

۳. زبان فرانسوی آزمونDELF,DALF


این آزمون های تخصصی درست مانند آزمون تخصصی زبان اسپانیایی از سطح A1 تا B2 برگزار می شود. از سطح C به بعد نام این آزمون بهDALF تغییر پیدا میکند. گذراندن سطحC2این آزمون کار آسانی نیست اما پس از پشت سر گذاشتن این سطح واجد شرایط استخدام به عنوان معلم یا مترجم زبان فرانسوی خواهید شد و میتوانید در مقاطع بالا به تحصیل بپردازید.

4.زبان چینی ماندارین آزمون HSK

این آزمون تخصصی در سراسر چین شناخته شده است و شامل ۶ سطح میشود. برخلاف سایر آزمون ها برای تمامی سطوح این آزمون لیست کاملی از لغات به صورت رایگان در اختیار شرکت‌ کنندگان قرار میگیرد.

این آزمون مصاحبه ی شفاهی ندارد اما میتوانید به صورت داوطلبانه در این بخش شرکت کنید. پس از گذراندن سطح ۵ قادر خواهید شد در کلاس های دانشگاهی چین به راحتی شرکت کنید و با گذراندن سطح ۶ هیچ مشکلی برای برقراری ارتباط با چینی زبانان بومی نخواهید داشت.

۵. آزمون چند زبانه TELC

آزمون های تخصصیTELC طیف گسترده ای از زبان های اروپایی و چندین زبان دیگر را پوشش میدهد. برای زبان هایی مانند انگلیسی و اسپانیایی هر ۴ مهارت اصلی تحت سنجش قرار میگیرد. اگرچه زبان های دیگری مانند عربی و لهستانی خالی از اهمیت نیستند اما در حال حاضر مانند زبان آزمون هایDELE یاHSK  آزمون تخصصی ندارند. در عوض TELC  تست های محدودی را برای سنجش مهارت های زبانی شرکت کنندگان در سطح متوسطه در اختیار آن ها قرار میدهد.

این آزمون های در هزاران مرکزدر سراسر  دنیا برگزار میشوند و در بسیاری از کشورها قابل قبول هستند.

از آنجایی که این آزمون ها در آلمان پایه گذاری شده اند و  دفتر اصلی آن ها با کشورهای آلمانی زبان اروپایی همکاری دارد؛بنابراین اگر به دنبال زندگی،کار یا تحصیل در یکی از کشورهای آلمانی زبان هستید این آزمون گزینه ی بی نظیری برای شماست.

چگونه برای شرکت در آزمون های تخصصی زبان آماده شویم؟

اینفوگرافیک آزمون های تخصصی زبان انگلیسی
آزمون های تخصصی زبان

نگاهی به آزمون های قبلی بیاندازید:

مراکز مختلفی  آموزشی اغلب آزمونهای آزمایشی یا ماک را که شامل نمونه سوالات تکراری سال های قبلی می شوند ،برگزار میکنند.

برخی از این آزمون های آزمایشی به صورت کتابچه و برخی به صورت آنلاین هستند. DIALANG یکی از بهترین منابع جستجو و دسترسی به آزمون های ماک به هزاران زبان دنیاست. نتیجه ا ی که در این آزمون ها به دست می آورید منعکس کننده ی سطح و دانش زبانی شماست.

یکی دیگر از راه های دسترسی به سوالات، چک کردن وب سایت ها و مراکز برگزاری آزمون ها می باشد. به یاد داشته باشید که داشتن یک سطح زبانی پیشرفته تضمینی برای گرفتن یک نمره ی قابل قبول در آزمون های تخصصی نیست؛ لازم است با اهداف طراحان سوال هر یک از آزمون ها نیز به خوبی آشنایی پیدا کنید.

خود را به خواندن مقالات مختلف غیر ادبی از منابع مختلف عادت دهید:

بخشReading آزمون های تخصصی تقریبا غیر ادبی است. البته منابع ادبی کمک زیادی به تقویت دایره ی لغات شما میکند . بنابراین لازم است خود را  به خواندن متون متنوع عادت دهید.

این بدین معناست که شما باید هنگام خواندن مقالات خبری احساس راحتی کنید ؛ مانند مقالاتی که در وب سایت NHK به بسیاری از  زبان های دنیا قابل دسترسی است. گذشته از خواندن مقالات خبری لازم است با موضوعات مختلفی مانند مسائل فسلفی یا دستور العمل استفاده از یک محصول آشنایی پیدا کنید.

هدفون های خود را دور بیاندازید:

اگرچه این توصیه کم اهمیت به نظر می رسد اما انجام این کار میتواند آمادگی شما را برای شرکت در آزمون های تخصصی چندین برابر کند. اکثر ما زمانی که در حال یادگیری زبان در منزل هستیم برای اذیت نشدن اطرافیان و دقیق تر گوش دادن از هدفون استفاده میکنیم . اما اگر به استفاده از هدفون عادت کنید ممکن است روز آزمون از دیدن یک اسپیکر قدیمی و ضعیف در محل برگزاری آزمون شوکه شوید.اگر چه تمامی مراکز برگزاری آزمون سوالات یکسانی در اختیار شما قرار میدهند اما شرایط گوش دادن به بخشlistening آزمون کاملا شانسی است. بنابراین به جای استفاده از هدفون بهتر است گوش خود را به اسپیکرهای کامپیوتر در محیط های متنوع عادت دهید و خود را برای هر شرایطی در آزمون آماده کنید.

نوشته های خود را با یک مربی زبان به طور مرتب چک کنید:

آیا آخرین باری که مهارت زبانی خود را برای نوشتن یک متن سخت به چالش کشیدید به خاطر می آورید؟ معمولا افرادی که زبان را به روش خود آموز یاد میگیرند این کار را انجام نمی دهند. البته مقاله نویسی برای تمامی آزمون های تخصصی ضروری نیست . برای مثال در سطح مبتدی و متوسطه آزمون های JLPT وHSK مهارت نوشتاری شما به هیچ عنوان بررسی نمی شود و به جای آن سوالات چند گزینه ای در اختیار زبان آموزان قرار میدهند. اما در حقیقت برای داشتن یک مدرک زبانی پیشرفته بهتر است یک مقاله ی خوب و حرفه ای در آزمون ارائه دهید. بهترین راه برای تقویت مهارت نوشتاری نوشتن متوالی و گرفتن بازخورد از دیگران است. برخی افراد خوش شانس هستند و نوشته های خود را برای بررسی و گرفتن بازخورد به دوستان و همکلاسی های خود می دهند. اگر این امکان برای شما وجود ندارد از یک مربی زبان حرفه ای بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

حال که با تعدادی از آزمون های تخصصی شناخته شده در سراسر جهان آشنا شدید چه تصمیمی دارید؟

آیا شما هم میخواهید به جمع میلیونی داوطلبان شرکت در این آزمون ها اضافه شوید؟ پس وقت را از دست ندهید چرا که هم‌اکنون بهترین زمان برای یادگیری است .یکی از نمونه های آزمون های ماک را تهیه کنید، چند مقاله ی آنلاین بخوانید، یک مربی زبان حرفه ای پیدا کنید و استارت اولین مدرک زبان خود را بزنید.

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی سرزمین زبان
90 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزش زبان انگلیسی
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link