مشاوره رایگان زبان انگلیسی از پایه تا آیلتس

مشاوره رایگان زبان انگلیسی از پایه تا آیلتس

 مشاوره رایگان زبان انگلیسی از پایه تا آیلتس

 Free advice from the base to the IELTS English language

موضوع: اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

تهیه و تنظیم : ابراهیم خلیل مهرنو و حامد کرباسی

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی
اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

درود بر شما، همراهانِ سرزمین زبان…

به یاری خدا، لطف و دعای خیر شما سرزمین زبانی های عزیز و نیز تلاش های مستمر و شبانه روزی کادر فنی سرزمین زبان، بار دیگر قلم در دست گرفتیم تا با انتقال تجربه ها و راهکارها گامی هرچند کوچک برای شما در راستای یادگیری زبان انگلیسی بر داریم.

حتما قوانین یادگیری زبان انگلیسی را از زبان آقای ابراهیم خلیل مهرنو را گوش دهید.

قانون اول یادگیری زبان انگلیسی

قانون دوم یادگیری زبان انگلیسی

قانون سوم یادگیری زبان انگلیسی

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در طول زمان تحصیل

چند وقتی بود که موضوع “اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در طول زمان تحصیل” ذهنم را به خود مشغول کرد، شاید در نظر اول عنوان تکراری باشد، اما به خوبی میدانم که خیلی ها از کنارش به سادگی گذر میکنند، به همین خاطر موضوع مقاله امروز را در این باره اختصاص داده ام. از شما خواهش میکنم این مقاله را با دقت مطالعه کنید، شاید مشکلاتی که دقیقا شما در یادگیری زبان انگلیسی دارید را در این مقاله بازگو کنیم و به مشکلات گنگ و نامفهوم یادگیری زبان انگلیسی پاسخ دهیم.

پیشرفت لحظه ای علم و تکنولوژی در انواع رشته ها

پیشرفت لحظه ای علم و تکنولوژی در انواع رشته ها در دنیای امروز امری مسلم و اجتناب ناپذیر است و طبیعتا برای آنکه ما همگام با این پیشرفت ها پیش برویم نیاز به دانستن مطالب به روز در رشته تخصصیمان داریم و همانطور که خودتان مطلع هستید تمام مطالب به زبان مادریمان ترجمه نمی شود و در باره ای از موارد فقط خلاصه ای از مطالب را می توان یافت. چقدر لذت بخش است که خودمان گلیم خودمان را از آب بیرون بکشیم، اما براستی چند درصد از افراد این توانایی را دارند؟؟ آیا میتوانیم در رشته ی تخصصی خودمان دروس تخصصی را به زبان انگلیسی مطالعه کنیم ؟

محصول جدید سرزمین زبان با نام پکیج شش ماهه ی زبان انگلیسی

تخفیف پکیج 6 ماهه تا 15 فروردین 97
تخفیف پکیج 6 ماهه تا 15 فروردین 97

برای شروع آموزش زبان انگلیسی توسط خودتان ، پادکست سطح مبتدی بهترین گزینه ی برای یادگیری زبان انگلیسی شماست .

از طریق این پادکست ها شما میتوانید پله پله خودتان را برای شروع پادکست های سطح متوسط آماده کنید و مهارت های گفتاری و شنیداریتان را تا حد قابل قبولی بالا ببرید.

سرزمین زبان برای اولین بار اقدام به راه اندازی آزمون تعیین سطح آنلاین زبان انگلیسى کرده است تا شما زبان آموزان عزیز بتوانید سطح زبانى خود را محک زده و در خرید بسته های آموزشى با مشکل روبرو نشوید.

برای تعیین سطح زبان انگلیسی کلیک کنید

آزمون آنلاین تعیین سطح زبان انگلیسی
آزمون تعیین سطح

اما یک منطق صادقانه از ما به شما :

صادقانه پاسخ دهیم، آیا وقتی می خواهیم یک کتاب به زبان انگلیسی بخوانیم، یک فیلم انگلیسی ببینیم، مقاله ای برای سازمانی به زبان انگلیسی بنویسیم و یا در جایی که لازم است به زبان انگلیسی صحبت کنیم و مواردی از این قبیل… از پس اینکار بر می آییم یا خیر؟ در همه ی رشته های دانشگاهی کتاب های مرجع عمدتا به زبان انگلیسی هستند و مطالعه ی آن تاثیر چشمگیری در یادگیری رشته ی تخصصی هر فردی میگذارد، چرا که در کتب مرجع انگلیسی، مفاهیم بسیار آسان و قابل فهم به خواننده منتقل می شود.

بسیاری از ما همیشه در دوران کودکی در کلاس های زبان انگلیسی شرکت داشتیم ، ولی چند درصد از این آموزش ها واقعی بوده ؟ (به نظرتان چند درصد ؟) جای تعجب دارد که وقت زیادی برای این کلاس ها می گذاریم، اما نمی توانیم نتیجه ی مطلوبی را کسب کنیم! چرا؟؟

صریح و واضح می گویم، چون با ما نحوه ی صحیح برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی را کار نکرده اند، و صد البته خود ما به اصطلاح به روش “هرچه پیش آمد خوش آمد” میخواستیم زبان دان شویم و راه صد ساله را یک شبه برویم، اما همین راه صد ساله را میتوان یکساله رفت ولی عزیزان من درست و اصولی!

واقعیت امر این است که خیلی از زبان آموزان (حتی کسانی که چندین سال به زبان اموزی مشغول هستند) خواهان این هستند که مهارت خارق لعاده ای در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید، مثلا وقتی به فیلم (موسیقی)انگلیسی زبان گوش می دهید به راحتی درک کنند و ترجمه ی خیلی سریع را در ذهن خود بگنجانید. این به نوبه ی خود بسیار خوب و تحسین آمیز است، اما واقعا به اندازه ی این آرزوی زیبا تلاش هم میکنید؟

جهت مشاوره رایگان یادگیری زبان انگلیسی به صورت روزانه کانال تلگرام سرزمین زبان را همراهی کنید.کلیک بر روی بنر زیر:

آموزش زبان انگلیسی در تلگرام
کانال تلگرام آموزش زبان کاربردی زبان انگلیسی

اصلا واقعا آیا می توان به چنین سطحی از زبان رسید؟

پاسخ ما مثبت هست؛ بله! به هیچ عنوان این امری محال و عیر ممکن نیست؛ بهترین و تنها راه آن هم آموزش صحیح زبان انگلیسی به همراه برنامه ریزی درست و مستمر است…

همه ی شما دوستان عزیز باید بتوانید به درستی :

1- بخوانید   2- بنویسید   3- بشنوید 4- صحبت کنید

دلم میخواهد این مطلب را با فریااااد بیان کنم!!!

با ما اسپیکینگ (Speaking)کار نکرده اند!

با ما رایتینگ (Writing)کار نکرده اند!

با ما لیسینینگ (Listening)کار نکرده اند!

با ما ریدینگ (Reading)کار نکرده اند!

فقط به ما حروف الفبا آموختند و بعد هم …. بگذریم!

اما چیز بسیار مهمی که قصد بیان آن را داریم این است که سرزمین زبان برای همه ی زبان آموزان گرامی برنامه ریزی منحصر به فردی در نظر گرفته ، برنامه ریزی روزانه که طی آن تعداد ساعات مطالعه برای یادگیری زبان انگلیسی مشخص می شود. این برنامه ریزی که مختص سرزمین زبان می باشد و مطابق با سطح زبان آموزان است و توجه شود که مشابه آن وجود ندارد، فیلم های آموزشی را برای شما معرفی می کند که توانایی دیدن فیلم انگلیسی زبان را داشته باشید اما نه به صورت فیلم ها حرفه ای ، بلکه به صورت فیلم هایی که قدم به قدم از ابتدا تا متوسط و از متوسط به درجه ی سختی مرتب شده اند و…

برای اطلاع از برنامه ایلتس می توانید به لینک “7 مرحله برنامه ریزی از پایه تا آیلتس” مراجعه کنید.

خبر خوب اینکه یادگیری آیلتس را هم برای شما آسان کردیم شما هم میتوانید از پایه ی مبتدی به سطح آیلتس برسید. در ابتدا مباحث مبتدی بعد بحث های مربوط به متوسط و بعد از آن هم مباحث پیشرفته و در آخر، قسمت مهم آیلتس که آرزوی هر زبان آموزی است در این برنامه ریزی گنجانده شده است و مهم تر از همه اینکه پشتیبانی از طرف مشاورین و اساتید تا آخرین گام انجام می شود.

همه خواهان این هستند که پا به پای تکنولوژی جدید پیش بروند و راه را برای خودشان باز کنند. و از این مهلکه یاد نگرفتن زبان در کلاس های آموزشی نجات یابند. شاید درصد کمی از دوستان عزیز فکر کنند که الان نیازی به زبان خارجی ندارم ، باید بدانید و آگاه باشید تا چند سال آینده قطعا به آن محتاج خواهید شد، عمرتان را تلف نکنید و در حسرت این نباشید که چرا برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی را جدی نگرفته ام، چرا وقت خودم را در کلاس هایی که به فکر اقتصاد خودشان بودند صرف کردم و….

دوستان!

نمیخواهیم تبلیغ رنگین و دروغین دوره های فشرده مکالمه در 6 ماه را برای شما بازگو کنم. مگر می شود زبان انگلیسی را در 3 ماه یاد گرفت بدون استفاده از دامنه ی لغات وسیع ؟! مگر شما میخواهید برای Hello و یا How Are You ? (به قول خودمان ) زبان انگلیسی را یاد بگیرید ؟

بیایید خودمان را گول نزنیم، ما می خواهیم طوری زبان انگلیسی را یاد بگیریم که همیشگی باشد ، همیشه بتوانیم از آن نهایت استفاده را برده باشیم . تا در عمل بتوانیم از آن استفاده کنیم

با فشرده سازی هایی که در کلاس های آموزشی بیرون شما می آموزید به جرات می توانیم بگوییم 100 % چیزی که از شما انتظار می رود حاصل نمی شود و همه ی این عوامل باز هم به طرز تفکر شما در یادگیری زبان انگلیسی بر می گردد.

توجه کنیم که :

هر چقدر زمان را تلف کنیم به ضرر خودمان خواهد بود ما باید تلاش کنیم ، اما نه برای یک ماه ، بلکه با یک برنامه ریزی اصولی برای زبان انگلیسی ، هر چند این برنامه تا یکسال یا بیشتر ادامه داشته باشد ، به نفع شماست. اگر بیشتر تلاش کنید حتما موفق خواهید شد.

و

مهم نیست که شما اشتباه کردید و یا آهسته آهسته پیشرفت می کنید مهم این است که شما جلوتر از آن دسته از کسایی که در زمینه ی آموزش زبان انگلیسی گامی نتوانستند بردارند ، هستید . پس از همین امزوز شروع به برنامه ریزی بکنید .اگر برنامه ریزی اصولی را بلد نیستید از سرزمین زبان کمک بخواهید برایتان برنامه ای تنظیم کنند که بتوانید خیلی خوب در زمینه ی یادگیری زبان انگلیسی گام بردارید .

اگر تا به حال نمی دانستید که چه کاری برای یادگیری زبان انگلیسی خود انجام دهید . ولی به فکرش باشید ! (قلبا” می گوییم چون شدیدا” به این زبان در آینده ای خیلی نزدیک محتاج خواهید شد.)

به عنوان مثال دانشجویان کامپیوتری که از فیلم های آموزشی شبکه ی لیندا استفاده می کنند ، آیا لازم نیست که لیسینینگ خوبی داشته باشند ؟!!

یا دانشجویان پزشکی آیا نیاز ندارند که به فکر یادگیری بلند مدت اصطلاحات رایج در علم پزشکی باشند و از دانش زبان انگلیسی خیلی خوبی برخوردار باشند.

حتی کسانی که میخواهند آینده ی شغلی خودشان را در خارج از کشور تثبیت کنند آیا زبان انگلیسی در چنین مواقعی برای آن دسته از دوستان تنها راه نیست؟

بهترین کتاب ها و شاهکارهای نویسندگان که بسیاری از ما از خواندن و درک آن عاجز هستیم همین مشکل ریدینگ است و البته مربوط به همین ماجرایی بود که برایتان امروز به صورت مقاله آوردیم.

تصمیم گیری و آغازی نو

برای تصمیم گیری و آغازی نو و جدید هرگز هرگز هرگز دیر نیست، از همین امروز و همین لحظه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید شاید تا دو ماه به هدفتان نرسید و یا کند پیش بروید ولی در عوض مطمئن هستید که نسبت به دیروزتان به هدف رویایی خودتان یعنی “یادگیری زبان انگلیسی” نزدیکترید.شاید در همین ابتدا هدفی را که دارید برایتان مهیا نشود اما دلیلش این نیست که هیچ وقت به این رویای ناتمام یادگیری زبان انگلیسی دست نخواهید یافت. هدف یادگیری زبان انگلیسی را هرگز فراموش نکنید بخصوص شما مهندسان، دکترها و مدیران و …

با آرزوی موفقیت برای تک تک شما همراهان سرزمین زبان …

دوستان شما :ابراهیم خلیل مهرنو و حامد کرباسی

اما برای شما نسخه ی صوتی این مقاله را ظبط کرده ایم که امیدواریم با شنیدن آن لذت برده باشید

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

09121035797

02144008685

مشاوره رایگان کنکور

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

6 نظر

 1. هومن

  سلام
  مقاله تونو خوندم و گوش کردم خیلی عالی بود خیلی وقته دارم زبان می خونم و نتیجه خوبی نگرفتم فک می کنم متوجه شدم مشکلم چی بود عجله زیاد برای یادیگری و هیچ وقت برنامه ریزی درستی نداشتن ،از بیان صادقانه تون در مورد زمان یادگیری ممنوم شما واقعا راهنمای خوبی هستین مطمئنن از شما برای یادگیری زبان کمک میگیرم

  پاسخ
  1. admin
   admin

   دوست گرامی سرزمین زبان
   ما تمام تلاشمان را می کنیم تا بهترین روش را برای یادگیری زبان انگلیسی در اختیارتان قرار دهیم و مهمترین نکته در اموزش زبان انگلیسی این است که بتوانید خودتان به صورت خوداموز یاد بگیرید. این نکته را کسانیکه که تجربه کلاسهای مختلف اموزش زبان انگلیسی دارند کاملا درک می کنند
   موفق باشید

   پاسخ
 2. بی نام

  من چهارده سالمه و کلاس نهم هستم تا الان هم کلاس زبان نرفتم اگر الان برم کلاس زبان خیلی فایده ای داره یا نه؟

  پاسخ
  1. admin
   admin

   سلام دوست عزیز شما سنتون برای یادگیری عالیه و ما به شما پیشنهاد می کنیم هر چه سریعتر شروع به یادگیری زبان انگلیسی بکنید و قبل از شروع مشاوره های صوتی آقای مهرنو موسس سرزمین زبان رو کامل بشنوید در وب سایت صفحه سوالات متداول رو هم مطالعه کنید چرا که تمامی راه و روش ها و مشاوره های لازم برای یادگیری زبان انگلیسی را در قالب پاسخ به سوالات زبان آموزان که شرایط شما را داشتند و دارند داده ایم. م.فق . پیروز باشید

   پاسخ
 3. سجاد

  بیایید خودمان را گول نزنیم، ما می خواهیم طوری زبان انگلیسی را یاد بگیریم که همیشگی باشد ، همیشه بتوانیم از آن نهایت استفاده را برده باشیم . تا در عمل بتوانیم از آن استفاده کنیم

  با فشرده سازی هایی که در کلاس های آموزشی بیرون شما می آموزید به جرات می توانیم بگوییم 100 % چیزی که از شما انتظار می رود حاصل نمی شود و همه ی این عوامل باز هم به طرز تفکر شما در یادگیری زبان انگلیسی بر می گردد.

  —————————————————————
  در جهاد دانشگاهی در 10 ماه سطح متوسط میتونی مدرک رو بگیری ولی برای من هم یادگیری و تسلط مهمه و هم زودتر گرفتن مدرک
  چون اگر فشرده بخونم و مدک بگیرم بلدنباشم انگلیسی حرف بزنم چه فایده داره
  خواهش میکنم راهنمایی ام کنید
  همه آموزشگاهی فن و حرفه ای (مجتمع فنی )- مجتمع فنی تهران – اموزشگهای زبان – جهاد دانشگاهی همه فقط به فکر پول هستند و خوب مشاوره نمیدن

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link