مالزی و سنگاپور : ۱۰ مطلب که باید در مورد آنها بدانید

مالزی و سنگاپور :  ۱۰ مطلب که باید در مورد آنها بدانید

مالزی و سنگاپور : ۱۰ مطلب که باید در مورد آنها بدانید

در واقعیت هیچ کم و کسری در سنگاپور و مالزی دیده نمی شود . در حال حاضر ده دانشگاه برتر وجود دارد . عملکرد دانشگاه های آسیایی در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS نشان داده است که این بخش از دنیا جایی است که همه ی چشم ها به آن دوخته شده است . هم سنگاپور و هم مالزی دانشجویان فوق لیسانس در سطح بالا و با تجربه فرهنگی بالایی تربیت می کنند . دانشگاه های برتر با ده موضوع برتر برای دانشجویان لیسانس مطرح هستند . در این دانشگاه ها تمام دانشجویان سخت تلاش می کنند جایگاه خود را در مالزی و سنگاپور حفظ کنند .

10 مطلب در مورد مالزی و سنگاپور
10 مطلب در مورد مالزی و سنگاپور

همه چیز به رویاهایتان بستگى دارد
براى تحقق رویاهایتان به تخیل براى رویا پردازى ، به شجاعت براى تصمیم گیرى ، به عشق بى نهایت براى رسیدن به هدف ، به انگیزه براى شور و هیجان ، به صبور بودن براى گذر زمان ، به پشتکار براى عبور از سختى ها ، به قدرت روح و روان براى قدم گذاشتن به ناشناخته ها و به یک ذهن سالم براى رهبرى و مدیریت نیاز داریم
نویسنده ابراهیم خلیل مهرنو

 

۱-از مرکز مالزی ، کوالا لامپور دیدن کنید

نزدیک ترین دانشگاه ها دانشگاه مالایا : دانشگاه ملی مالزی می باشد . اگر انتخاب کرده اید تا ادامه تحصیل خود را در مالزی در رشته های مختلف و در سطح لیسانس انجام دهید ، بهترین گزینه دانشگاه کوالا لامپور می باشد مرکز این جزیره کوچک با ملیتی کوچک شامل فرهنگ ها ، ، هوا و تجارت مختلف می باشد . از رنگ گرفته تا بو و مراکز تجاری ، همه و همه در برج های پتروناس محصور شده اند . کوالالامپور شهری است که بناهای تاریخی و سنت های بسیار زیادی را در خود جا داده است . بهتر است که چشم انداز این شهر را از بالای برج لامپور ببینید . عکس از برج ساعت ویکتوریا در حال حاضر تبدیل به یک فضای وسیعی شده که می توان از سرسبزی آن و بازی های کریکت لذت برد . در گذشته مالزی مستعمره ی بریتانیا بوده است .

۲-سیاحت اکتشافی در سنگاپور

نزدیک ترین دانشگاه ها : دانشگاه ملی سنگاپور است (NUS) و دانشگاه تکنولوژی نانینگ (NTU) است . شما می توانید به توصیه های اشخاصی که در سنگاپور زندگی می کنند و یا تحصیل کرده اند گوش فرا دهید و زمانی را در باغ وحش نایت به لذت بردن اختصاص دهید .

جمعیت حیوانات در این باغ وحش به هزار می رسد . آنها از سپیده دمان تا غروب در باغ وحش مشغول بازی هستند . در سفر سیاحتی نایت بهتر است چکمه های صخره نوردی خود را به پا کنید تا با دیدن حیوانات در آن محدوده لذت ببرید .

۳-تجربه ی واقعی در فرهنگ مالزی (پنانگ )

یکی از محبوب ترین جای دیدنی در سنگاپور پنانگ است که در محدوده مرکز شهر و در جورج تان قرار گرفته ، با دیدن آن متوجه می شوید از چه نظر مورد علاقه ی محلی ها و توریست ها می باشد . بهترین راه برای کشف جورج تان ، گذشتن از مسیر توک توک است . اینجاست که باید اتوبوس ها با تهویه های مطبوع را باید فراموش کنید .در این همه ی معابد و کلیساها در یک ردیف قرار گرفته اند . معروف ترین ایالت در مالزی همین شهر می باشد . این شهر میزبان دانشگاه سینس مالزی می باشد ، که در دنیا رتبه ی چهارصد را از آن خود کرده است .

۴-سوپ توم یوم را فراموش نکنید

این سوپ بافت رنگی و تندی دارد که از ادویه های تازه در آن استفاده شده است . به این معنا که تا زمانی که در این کشور تحصیل می کنید هیچ وقت گرسنه نخواهید ماند چرا که تنوع غذاها زیاد است و قیمت ها مناسب می باشد . فرهنگ های آمیخته شده در این مرز و بوم شامل چینی ،مالایی ، اروپایی و آسیایی می باشد . شاید بعد از خوردن این سوپ اشتهای شما برای مرغ ساتی یا گوشت خوک شیرین و ترش بیشتر شود . که این غذا با نودل مخلوط می شود که به مدت دو دقیقه با نودل جوش می خورد بنابراین نگران بودجه ی غذای خود نباشید . شاید ریشه یا این غذا در همسایگی لائوس و تایلند می باشد . البته توقع نداشته باشید که این غذا در منوی همه ی رستوران ها پیدا شوند . فقط دقت کنید که قبل از سفارش دادن هر غذایی با تعداد متنوع بودن چیلی ها آشنا شوید .

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

۵-کلارک کوآی سنگاپور

نزدیک ترین دانشگاه : دانشگاه ملی سنگاپور ، دانشگاه تکنولوژی نانینگ .

سنگاپور مرکز خریدهای معروفی دارد و در هیچ جایی مانند سنگاپور از خرید کردن لذت نخواهید برد. این بازارها در بستر رودخانه ها بنا شده اند ، در حالی که از صد و پنجاه سال قبل شروع به پایه گذاری شده است . در حال حاضر این شهر با جذب توریست ها و بومی ها محل خوبی برای خرید کردن محسوب می شود . در مراکز خرید بناهای قدیمی به چشم می خورد که این یکی از تفاوت های این شهر با سایر شهرها می باشد .

۶-سفر دریایی را فراموش نکنید

نزدیک ترین دانشگاه ها : دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه تکنولوژی نانینگ می باشد .

شما با دیدن این جزیره و ملیتی که در آن جزیره سکنی گزیده اند لذت فراوان خواهید برد . فقط فراموش نکنید که با کشتی اقیانوس پیمایی کنید . می توانید تورهای کشتی بگیرید و به کمک لیدر از جاهای دیدنی ، دیدن نمایید . جای دیگری که در سنگاپور حائز اهمیت است ماسکات است که در پارک مرلیون دو مجسمه ی شیر و بدن ماهی از مشخصه های آن است .

۷-جای اختصاصی طبیعی بیوکیت تیما

نزدیک ترین دانشگاه ها : دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه تکنولوژی نانینگ می باشد .

شاید با قرار گرفتن در بلندترین آسمان خراش های مالزی بتوانید شکوه و عظمت آن کشور را ستایش کنید ولی باید بگویم اگر از آن دسته ها افرادی هستید که با دیدن و بودن در طبیعت لذت می برید سنگاپور گزینه ی مناسب برای شما نخواهد بود . چرا که ساختمانهای بلند ،آسمان خراشهای زیادی را در شهر خواهید دید . برج های شیشه ای و پارک های فراوانی که محل مناسبی برای آرامش و انجام تمرین های روزانه می باشد . در این کشور شما می توانید چشم در چشم میمون ها قرار بگیرید ، گویی که در میان انسان ها زندگی می کنید . بلندترین تپه در سنگاپور باکیت تیما می باشد که به سادگی در آن جنگل انبوه جادویی دیده می شود . پارک ساحلی جنوبی با مساحت ۱۵ کیلومتری خود محل مناسبی برای تمرینات ورزشی شما محسوب می شود که البته می توانید در آن باربیکیو هم کنید .

۸-فستیوال های مالزیایی

نزدیک ترین دانشگاه : دانشگاه مالایا و دانشگاه علوم و دانشگاه تکنولوژی مالزی می باشد .

مالزی واقعا ترکیبی از ملیت ها با فرهنگ های مختلف است . این شهر جایگاه ویژه ای در اجرای فستیوال های رنگارنگ دارد . از اژده های بین المللی بر روی قایق ها گرفته تا فستیوال های چینی متنوع ، همه و همه در مالزی به چشم می خورد . این فرهنگ ها با رنگ ها و عشق به زندگی و جشن های مختلف برای دوام لحظه های شادی بخش زندگی عجین شده است . شما می توانید با قرار گرفتن در این فضا لذت خود را چند برابر کنید .

۹-پارک ملی تامان نگارا

نزدیک ترین دانشگاه : دانشگاه مالایا ، دانشگاه ملی مالزی می باشد .

دو دانشگاه برتر مالزی در کوالالامپور وجود دارد که رشته های مختلف تحصیلی را در برگرفته است. در هر صورت این پارک تا مساحت چهار هزار کیلومتری خود جنگلی زیبا را به خود اختصاص داده است . در این پارک فیل ها ، ببرها و حیوانات دیگری وجود دارد که می توانید با تور سافاری شب ها زیر آسمان پر ستاره را به سر کنید . اگر تعطیلات بین دو ترم دارید می توانید یک هفته تا نه روز را در این پارک به سر ببرید . دور تا دور این پارک را کوهستانی بلند ( پنین سولار) احاطه کرده است.

 

۱۰-از میان ویتنام کامبوجیا لائوس

این سه کشور از مقصدهای محبوب در جذابیت های توریستی محسوب می شود بنا به دلایل خوبی ، از جمله : فرهنگ های منحصر به فرد ، ساحل های زیبا و مکان های محلی دوستانه می توان نام برد . این مکان ها فوق العاده ارزان قیمت هستند ، از کلان شهرهای معروف شهر هانوی و هوچیمین در ویتنام گرفته تا زیبایی های معبد کامبوجیا و آنگ کو وات ، همه وهمه نماینده ی جاذبه های توریستی این سه کشور می باشد . در این جا می توانید با سوار شدن بر روی فیل ها تور بگیرید .

یک بار دیگر این موارد را مرور می کنیم :

۱-سعی کنید واحد آشپزی بردارید تا نحوه ی پختن سوپ توم یوم را یاد بگیرید .

۲-سعی کنید منطقه ی کوچینگ در شهر بورنا را دیدن کنید ، جایی که شرق را به غرب متصل می کند .

۳-تجربیات فرهنگ های مختلط را فراموش نکنید . سنگاپور مرکز ملیت های مختلف با فرهنگ های متفاوت می باشد . جایی که در یک محله مردم هندی و عرب و چینی را یک جا می بینید .

۴-چرا خرید کردن از خرده فروشی را تجربه نکنید ؟

فروشگاه های سنگاپور مراکز خرده فروشی با قیمت های مناسبی دارند، یکی از بزرگترین آنها بوگیس جانکشن است .

۵-دانشگاه های برتر سنگاپور و مالزی :

دانشگاه ملی مالزی (UKM) و دانشگاه علوم ، دانشگاه تکنولوژی ، دانشگاه پوتار می باشد .

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) ، دانشگاه تکنولوژی نانینگ هم از معتبرترین دانشگاه های سنگاپور می باشد .

مشاوره و برنامه ریزی از سطح پایه تا آیلتس
مشاوره و برنامه ریزی از سطح پایه تا آیلتس

با آرزوی موفقیت و تصمیم گیری بهتر شما در ادامه تحصیل

سرسبز و جاری باشید

تهیه و تنظیم :

جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو مدیر و موسس سرزمین زبان 

سرکار خانم الهام دژکام مترجم سرزمین زبان

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

 

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد !

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

 

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link