شرایط مهاجرت به سری لانکا

شرایط مهاجرت به سری لانکا

شرایط مهاجرت به سری لانکا

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.
سخن ابراهیم خلیل مهرنو  مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.  یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )
سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

 

سری لانکا با دارا بودن طبیعت دست نخورده و پارکهای جنگلی بی نظیرش و به سبب مناطق باستانی و فرهنگ غنی توانسته هر ساله جهانگردان زیادی از سرتاسر دنیا به خود جذب کند جمهوری دموکراتیک سری لانکا در دهه های گذشته قادر بوده که خود را  به عنوان یکی از مقاصد گردشگری به دنیا معرفی کند.

بعد از صنعت بافت و پارچه و باغات چای و نیروی کار ارزان کشور سری لانکا صنعت گردشگری به عنوان یک منبع درآمد در رتبه چهارم قرار دارد. ارزش تولید ناخالص داخلی این کشور 60% است که یک سوم این آمار به بخش جهانگردی و توریستی مربوط می شود.

آمارها حاکی از این است که این کشور به تبع داشتن ششصد هزار گردشگر در سال، که به ازا هر نفر حدود 1200 دلار سود در پی داشته، در مجموع نزدیک به هفتصد میلیون دلار به درآمد ناخالص این کشور افزوده است.

جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سری لانکا جزیره‌ای است واقع در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند که با مساحت شصت و پنج هزار کیلومتری اش جمعیتی حدود بیست میلیون را در خود جای داده است و در سرشماری ها در جایگاه 122 ام قرار دارد.

پایتخت و بزرگترین شهر  این کشور شهر کلمبو است. مرکز  سیاسی این کشور شهر سری جایاواردنپورا کوته است و در بیست کیلومتری شرق کلمبو قرار دارد. از مهم ترین شهر های سری لانکا می توان “کندی”، “جفنا”، بندر “ترینکومالی”، “باتیکولا”، “پوتلام”، “دهی والا” را نام برد.

واحد پول این کشور روپیه سری لانکاییست. سطح سواد در کشور سری لانکا از درصد بالایی برخوردار است. عید سعید فطر , عید قربان و عید میلاد پیامبر (ص) و نیز 23 روز دیگر تعطیلات رسمی سری لانکا را شامل می شوند.

مردم

۷۲٪ نژاد سری لانکا را سینهالی،که از قومیت های مردم آریایی هستند تشکیل داده و۱۸٪ را تامیل و ۷٪ را مور تشکیل می‌دهند ، همچنین دین ۷۶٪ مردم سری لانکا، بودایی، ۸٪ مسلمان، ۸٪ هندو و ۶٪ مسیحی هستند. زبانهای رسمی سری لانکا سینهالی و تامیلی هستند. در کشورهای  هند، سنگاپور، برمه، اندونزی، ویتنام و برخی کشورهای شرق آسیا حدود 80 میلیون نفر به زبان تامیلی صحبت می کنند.

وضعیت آب و هوایی

آب وهوای مختلف در سری لانکا و  نزدیکی سری لانکا به مدار استوا باعث شده است که فصل های متفاوت در این کشور حس نشود و دمای هوای این کشور در همه روزهای سال در این کشور تقریبا بین ۲۸ تا ۳۲درجه سانتیگراد باشد. نواحی جنوب و جنوب غربی سری لانکا شامل آب و هوای گرم و مرطوب و قسمت های شمالی و شرقی این کشور گرم و خشک است. شرایط آب و هوا در قسمتهای مرکزی سری لانکا که کوهستانی است معتدل تر است.

 کلمبو ، پایتخت سری لانکا

پر جمعیت ترین و  بزرگ ‌ترین شهر و پایتخت تجاری کشور سری لانکا شهر کلمبو است. در قرن چهاردهم میلادی جهانگرد معروف، ابن بطوطه ، از جزیره سری لانکادیدن کرد  و نام کلانپو را برای این بندر ذکر کرده است. پرتغالی ها در قرن شانزدهم میلادی پای استعمار به این جزیره گذاشتند و نیروهای هلندی در قرن هفدهم و نیروهای بریتانیایی در اواخر قرن هجدهم کلمبو را تسخیر کردند. نام «کلمبو» در سال ۱۵۰۵میلادی برای اولین بار توسط پرتغالی‌ها مطرح شد. عده ای ریشه نام این شهر را از نام سنتی سینهالی کولون توته(Kolon thota)  به معنی ورودی رود کلانی دانسته اند. همچنین به نظر عده ای شاید این واژه از نام سینهالی کولا-آمبا-توته(Kola-amba-thota)  به معنی «بندری از درختان پربرگ انبه» باشد. این شهر در غرب جزیره و نزدیک شهر سری جایاواردن پورا کوته ، پایتخت سیاسی سری لانکا واقع است. کلمبو شهری پرجمعیت با ترکیبی از زندگی مدرن و سنتی و همچنین بناها و ویرانه‌های استعماری است. جمعیت شهر کلمبو بر اساس آخرین آمار سال ۲۰۰۱، برابر با ۶۴۲٬۱۶۳ نفر و با احتساب حومه۲٬۲۳۴٬۰۰۰ نفر بوده است. کلمبو شهری چند قومی و چند ملیتی است. همچنین اجتماعات کوچکی از تبار چینی‌ها ، پرتغالی‌ها ، هلندی‌ها ، مالایی‌ها و هندی‌ها علاوه بر تعداد زیادی از مهاجران اروپایی در این شهر ساکنند. این شهر پیش از 2000 سال پیش، برای تاجران رومی، چینی و عرب شناخته شده بوده و از سال 1980 به بعد، دیگر پایتخت سری لانکا نیست و جای خود را به سری جایاواردنپورا کوته داده است.

شهر زیبای کندی

از زیباترین محل های گردشگری در کشور سری لانکا می توان شهر زیبا و جذاب کندی را نام برد. طبیعت چشم نواز ،  جنگل های بکر  و بازدید متعدد جهانگردان از شهر زیبای کندی این شهر را به عنوان یکی از  پر بازدید ترین و در عین حال گران ترین شهرهای کشور سری لانکا مبدل کرده است. شهر کندی در 120 کیلومتری پایتخت سری لانکا قرار دارد و 120 هزار نفر از شهروندان سری لانکا را در خود جای داده است. یکی دیگر از نکات قابل ذکر که توجه گردشگران را به خود جلب کرده است این است که کندی پایتخت قبلی سری لانکاست. از دیگر مناظق گردشگری کندی می توان  معبد دالادا ماگی گاوا که در شش قرن جلوتر توسط یکی از فرمانروایان سری لانکا ساخته شده است نام برد. طی قرن های بعد این معبد دست خوش تغییراتی نیز شده است، مشهور است که دندان مقدس منتسب به بودا در این معبد نگهداری می شود. حدود سال 1960 فیل غول پیکر مومیایی شده ای به موزه این معبد اضافه شد که هزینه مومیایی کردن این فیل عظیم الجثه توسط یکی از شهروندان تروتمند این شهر پرداخت گردید. هر ساله جشنواره های با شکوه بسیاری در این شهر برگزار می شود، از این حیث کندی را به عنوان شهر جشنواره های با شکوه نیز می شناسند. از معروف ترین این جشنواره ها ” اسالا ” را می توان نام برد.

زبان مردم

زبان رسمی سری لانکا زبان سینهالی می باشد اما مردم این کشور به زبان های تامیلی و انگلیسی نیز سخن می گویند. زبان تامیلی که زبان تامیل ها و مسلمانان است یکی کهن ترین زبان های زنده جهان است.
زبان انگلیسی نیز با توجه به حضور انگلیسی ها در گذشته این کشور به عنوان زبان ارتباطی به رسمیت شناخته شده و کاربرد نسبتا زیادی در کشور سری لانکا دارد.

اقتصاد سری لانکا

سیستم اقتصادی سری لانکا بر پایه اقتصاد آزاد پی ریزی شده و سیاست ترغیب و توسعه صادرات یکی از هدفهای عمده سیاست اقتصادی این کشور مهاجرپذیر است. چای، منسوجات، نارگیل، سنگ‌ های قیمتی، پوشاک، کائوچو، ادویه‌جات و قهوه منابع اصلی صادرات سری لانکا هستند. بازار های اصلی صادرات سری لانکا انگلیس، آمریکا، آلمان، بلژیک، ژاپن، هلند، فرانسه و کشور های آسیای میانه هستند. بیشترین ‌اقلام وارداتی این کشور شامل کالاهای مصرفی (غذا، نوشیدنی، برنج، آرد، شکر) کالا های واسطه‌ای (نفت، کود و مواد شیمیایی) و کالاهای سرمایه‌گذاری (تجهیزات حمل و نقل، ماشین آلات و مواد ساختمانی) کاغذ، تجهیزات پزشکی، دارویی و لوازم برقی است. منابع عمده وارداتی سری لانکا از کشورهای ژاپن، هند، هنگ کنگ، کره‌جنوبی، تایوان و آمریکا می باشند.

کار و تحصیل در سری لانکا

کشور سری لانکا جزء کشورهاییست که افراد برای مهاجرت به این کشور عموما با دو هدف تحصیل و کار در سری لانکا اقدام  میکنند.

البته نوع مهاجرت تحصیلی به سری لانکا بیشتر از سایر موارد به چشم میخورد و دانشگاه های معتبر این کشور به دانشجویان بین المللی از سراسر جهان پذیرش اعطا می نماید و این نوع مهاجرت معمولا به علت هزینه های مناسب و همچنین رنکینگ خوب دانشگاه ها مورد استقبال خیل کثیری از افراد بوده است.

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

( موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو ارائه دهنده خدمات آموزش زبان انگلیسی و برنامه ریزی فردی از سطح پایه تا آیلتس با تدریس اساتید مطرح انگلستان و تهران یادگیری انگلیسی شما را تضمین می کند
جهت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید
رادیو اینترنتی سرزمین زبان )

در دهه ی اخیر مهارتهای انگلیسی یک اصل ناگریز است چرا که زبان انگلیسی ،زبان دنیاست و همه ی ما باید با آن جلو برویم . اگر از آن دسته افرادی هستید که زبان را جزو کارهای روزمره خود قرار نداده اید بلکه هرزگاهی وقت خود را به آن اختصاص می دهید. باید بگویم در ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون دچار مشکل می شوید ،و در روند یادگیری هم افت می کنید. شما نیاز به وقف کردن زمان دارید و خبرخوب ما در سرزمین زبان این است که با  گردآوری آنها توسط آقای ابراهیم خلیل مهرنو ،این فرصت را به شما می دهیم

 

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

آموزش تصویری سرزمین زبان

رادیو اینترنتی سرزمین زبان

محصولات آموزشی سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

 – ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link