شرایط مهاجرت به ایتالیا

شرایط مهاجرت به ایتالیا

شرایط مهاجرت به ایتالیا

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

شبه جزیره ایتالیا واقع در جنوب اروپا و با مساحت کل ۳۳۳/۳۰۱ کیلومتر مربع، تقریباً یک پنجم ایران است که سطح خشکی آن ۰۲۹/۲۹۴ کیلومتر مربع و۲۱۰/۷ کیلومتر مربع از سطح آن را آب و ۷/۶۰۰ کیلومتر دور آن را ساحل فراگرفته است. پایتخت ایتالیا شهر رم است. این کشور از یک شبه‌جزیره وسیع و دو جزیره سیسیل و ساردنی(واقع در دریای مدیترانه) تشکیل شده ‌است.

لازم به ذکر است که دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام‌های واتیکان و سان مارینو در بین خاک ایتالیا واقع شده اند و یک تکه از خاک ایتالیا به مام کامپیونه دیتالیا نیز بیرون از خاک اصلی این کشور و در سوئیس قرار دارد.

واحد پول کشور ایتالیا طبق قانون اتحادیه اروپا یورو بوده و زبان رسمی این کشور ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا شصت میلیون و ششصد هزار نفر است و دین رسمی این کشور مسیحیت است و ۹۱.۶ درصد جمعیت مسیحی این کشور معتقد به کلیسا کاتولیک واتیکان می باشند.ایتالیا بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا و پنجمین کشور پرجمعیت اروپاست. ایتالیا آب‌وهوای معتدل چهار فصل دارد و وضعیت آب‌وهوای مناطق ساحلی آن با وضعیت آب و هوایی مناطق کوهستانی داخلی آن تفاوت زیادی دارد. که همین امر موجب شده است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب کرده و این باعث شده است که جز یکی از کشورهای با درآمد بالا از طریق توریست باشد. از بزرگترین صنایع کشور ایتالیا می‌توان از صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، وسایل نقلیه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، مواد شیمیایی، پتروشیمی، اتمی، مواد غذایی ، منسوجات و البسه، الکتریکی و جنگ‌افزار اشاره نمود. گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک از مهم‌ترین محصولات کشاورزی و دامپروری ایتالیا هستند.

ایتالیا به لطف داشتن نام آوران موخری چون میکلانژ، رافائل، فراگامو، دانته، گالیله، داوینچی و همچنین مشاهیر دوره معاصر این کشور همچون انزو فراری، جورجیو آرمانی، گوچی و آندریا بوچلی به عنوان کشوری با مردمان خلاق و مبتکر و صنعتگر در جهان معروف است. این موضوع به ویژه در عرصه هنر و گرایش های آن نمود قابل توجهی در ایتالیا دارد کما اینکه در آثار و بناهای این کشور به طور دقیقی دیده می شود. همچنین دانشگاه های ایتالیا دارای شهرت جهانی در رشته هایی نظیر معماری، هنر، مهندسی، باستان شناسی، تاریخ، مدیریت و علوم اجتماعی و… بوده و تمام اینها به دلیل داشتن تاریخ و تمدنی کهن است.

 

از روش های مهاجرت به ایتالیا میتوان به راه های زیر اشاره کرد:

1-مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

معمولا با مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی سوالاتی می شود که از نظر این حقوق دانان این راه از اشتباه ترین و پر مخاطره ترین راه هاست. لذا این طریق مهاجرت به ایتالیا به هیچ وجه توصیه نمیشود. سالانه تعداد بیشماری از مهاجرین غیر قانونی در مسیر مهاجرت به ایتالیا در دریا و یا مسیرهای زمینی مورد سو استفاده، کشته و یا می میرند. چیزی که به ذهن متبادر می شود این است که چرا تا زمانی که می توان از طریق قانونی و با حفظ کرامات انسانی و بعضا با هزینه های کمتری اقدام به این امر نمود چرا باید از طریق مخاطره آمیز اقدام کرد. این اقدام معمولا به دلیل عدم آگاهی و مشورت نکردن با وکلا اتفاق می افتد.

طرق قانونی و بسیار مناسبی برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد. همچنین جهت اخذ اقامت در ایتالیا راه های زیادی فراهم است که قانونی بوده و نیازی به خطر انداختن خود و خانواده ندارد. شما میتوانید در ادامه ی مطالب این روش های قانونی را بررسی بفرمایید.

2-مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت از طریق ازدواج

بر اساس قوانین حقوق خصوصی هر کشور و همینطور قوانین حقوق بین الملل خصوصی ، با ازدواج با یک شخص ایتالیایی این امکان برای شخص به وجود می آید که از این طریق درخواست اقامت نماید. ما در این بخش مهاجرت از طریق ازدواج را به طور کامل توصیف کرده ایم. بدیهی است قوانین در خصوص ازدواج وشروط ضمن آن و در ادامه روند اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا از طریق ازدواج دارای پیچیدگی ها و اصول حقوقی مخصوص به خود میباشد. شما میتوانید جهت آشنایی با اصول حقوقی اخذاقامت و تابعیت ایتالیا از طریق ازدواج با تبعه ی آن کشور با مشاورین و وکلای ما تماس حاصل نموده و حقوقدانان ما با کمال میل شما را راهنمایی خاهیم نمود که چه مسائلی در این راه در مقابل شما قرار دارد.

3- مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

از طرق دیگر مهاجرت به ایتالیا میتوان به طریق سرمایه گذاری در ایتالیا اشاره کرد. با وجود اینکه این راه با مشکلات فراوانی نظیر کلاهبرداری های خرد و کلان درگیر است، ولیکن این موضوع از دیدگاه بعضی از اشخاص بهترین راه مهاجرت به ایتالیا است. اگر نیت سرمایه گذاری در ایتالیا را دارید لازم است بدانید راه اصلی آن از طریق ثبت شرکت در ایتالیا است.

البته مشقاتی در رابطه با ثبت شرکت در ایتالیا وجود دارد که از نظر ما اقدام برای این امر را دچار تردید می کند به شما پیشنهاد میکنیم اگر نمی خواهید روی سرمایه ی خود ریسک کنید راه های امن تر ثبت شرکت در اروپا را تجربه کنید. کشور هایی را که ما به شما توصیه می کنیم جزء کشور های در پیشرفته به حساب می آیند و درصد مالیات در آنها پایین ترین میزان ممکن است مانند کشور فرانسه که ما به تفصیل آن را در بخش ثبت شرکت در فرانسه توضیح داده ایم و از نظر مسائل حقوقی این پروسه را تضمین می کنیم.

فرآیند دریافت ویزای کار کمی سخت و طولانی است ولی اگر شخصی به عنوان دانشجو در ایتالیا مشغول به تحصیل و حاضر باشد می تواند به محض آگهی شدن شغل اقدام به دریافت آن کند پر واضح است که اشخاصی که مشغول به تحصیل در اروپا بوده و یا مدارک تحصیلی خود را از یکی از کشور های اروپا دریافت نموده باشند، شانس بیشتری در خصوص پیدا کردن شغل و اخذ اقامت کاری در ایتالیا خواهند داشت و در صورت عدم تمایل به ادامه تحصیل درخواست کناره گیری نموده و وارد بازار کار می شود. به این معنا که اگر شما در کشور ایتالیا کار خاص یا کارفرمایی دارید میتوانید از طریق تحصیل وارد خاک ایتالیا شده و این قانون را دور زده و پس از ورود اقدام به اخذ ویزای کار ایتالیا نمایید.لازم به ذکر است ،اشخاصی که موفق به دریافت ویزای کار ایتالیا می شوند،پس از گذشت چهار سال کار در ایتالیا و پرداخت مالیات و حق بیمه به دولت ایتالیا،می توانند درخواست اقامت دائم ایتالیا را از دولت داشته باشند. و بعد از آن اقدام به سرمایه گذاری نمایند زیرا که کاملا به قوانین مسلط شده اند.

4-مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

کار درایتالیا (پیدا کردن کار در ایتالیا)

تمایل بسیاری از مهاجرین برای مهاجرت ، مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری است که این خود یکی از طرق مهاجرت به ایتالیاست ولی لازم است بدانید که روال اخذ این نوع ویزا به این صورت است که ابتدا باید شخصی به عنوان کارفرما در کشور مقصد برای شما پیشنهاد کاری بفرستد واین عمل خود قانون خاصی دارد. این قانون به این صورت است که در کل اتحادیه اروپا برای استخدام اشخاص در ابتدا کارفرما بایستی به مدت 3 ماه در روزنامه و اینترنت کشور مقصد آگهی دهد و اگر در آن کشور کارجویی پیدا نشد باید به مدت 3 ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی شود و اگر مجددا  از بین 28 کشور عضو اتحادیه اروپا متقاضیی پیدا نشد، میتواند برای شخص موردنظر پیشنهاد کار ارسال نماید و باید نشان دهد که از جهات مالی شخص و همراهانش را مورد حمایت قرار می دهد. بهترین راه برای متقاضیان اخذ اقامت دائم ایتالیا، اقدام جهت دریافت ویزای تحصیلی این کشور و رسیدن به خاک ایتالیا و در ادامه اقدام برای دریافت ویزای کاری کشور ایتالیا می باشد.

مراقب باشید اشخاص کلاهبرداری که ادعا میکنند میتوانند در مدتی کوتاه ویزای کار را برای شما اخذ کنند، از اشتیاق شما در خصوص کار درایتالیا سوء استفاده میکنند و موضوعاتی را مطرح میکنند که در واقع صحیح نیست.

البته متخصصینی که در پی کار در ایتالیا بوده اند نگران مسائل موجود در این مسیر نباشند، ما میتوانیم راه های ممکن الحصول دیگری در اروپا معرفی کنیم تا فرایند کار وویزای کار آنها در اتحادیه اروپا فراهم شود. برای مثال در حال حاضر مهندسین می توانند جهت ویزای کار آلمان اقدام نمایید که این نوع ویزا نیازی به مدرک زبان و سابقه کار زیاد نیز ندارد. همینطور از سایر راه ها میتوان ویزای کار اتریش و دانمارک را مثال زد که مشاورین ما می توانند شما را جهت اخذ این ویزاها مشاوره دهند. و اگر شما اکنون در اروپا ساکنید امکان یافتن کار را برایتان به کمک موسسات بزرگ کاریابی اروپا فراهم میکنیم.

 

صعوبات مربوط به اخذ پیشنهاد کار و اخذ ویزای کار ایتالیا از طرفی، و کمبود ظرفیت کار و اوضاع نابسامان اقتصاد و کار در ایتالیا از طرفی دیگر منجر شده تا تمرکز کارشناسان به راه هایی چون سرمایه گذاری در ایتالیا و یا تحصیل در این کشور معطوف گردد. البته سرمایه گذاری در ایتالیا نیازمند داشتن سرمایه ی زیادیست که عملا توصیه نمی شود زیرا قواعد بازی در این زمینه در ایتالیا کمی پیچیده و دشوار است. لیکن اگر قصد آن را دارید، توصیه میکنیم از طریق تحصیل یا کار وارد ایتالیا شوید و سپس اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

5-مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

(تحصیل در دانشگاه های ایتالیا بورس تحصیلی در ایتالیا)

مهاجرت تحصیلی، یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا است. سالانه، متقاضیان بسیاری در دنیا اقدام به مهاجرت از کشوری به کشوری دیگر می نمایند. عده ی کثیری،مهاجرت به ایتالیا را در دستور کار خود قرار می دهند. اما نکته مهمی که دلیل این حرف که بهترین راه مهاجرت به ایتالیا، راه تحصیل است در این می باشد که تقریبا تمام متقاضیان مهاجرت به ایتالیا حداقل دیپلم داشته، و همچنین نکته قابل توجه این است که ایتالیا از مقطع دیپلم به بالا برای تقریبا اکثر رشته های تحصیلی ظرفیت ارائه ی پذیرش را دارد. در حال حاضر شرایط مناسبی جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا فراهم گشته است که متقاضیان میتوانند از آن استفاده کنند تا در اسرع وقت، راه مهاجرت به ایتالیا آنها طی شود. این راه در مقایسه با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا بسیار عاقلانه و کم هزینه تر و در قیاس با مهاجرت کاری به ایتالیا از سرعت بیشتری برخوردار است.

مزایای تحصیل در ایتالیا نقاط مثبت تحصیل در ایتالیا و تنوع بورسیه های تحصیلی، آن را به قطب جدید تحصیل رایگان در اروپا تبدیل کرده است و همین موضوع باعث گشته تابهترین راهمهاجرت به ایتالیا شناخته شود و علاوه بر آن دانشجویان بسیاری از سراسر جهان را جذب خود کند.

 

در حال حاضر امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های ایتالیا به همراه بورسیه ی کامل تحصیلی برای متقاضیانی که از ایران اقدام می کنند وجود دارد.

کمک هزینه های 5000 یورویی در سال برای دانشجویان ایرانی نرخ تقاضا برای تحصیل در این کشور را افزایش داده و تعداد بسیاری از دانشجویان متمایل به آن هستند. این امر باعث شده تا اکثر دانشجویان ایرانی با علم به اینکه نه تنها شهریه های بالا پرداخت نمیکنند، بلکه هزینه ی زندگی خود را هم دریافت می کنند، به دنبال مهاجرت تحصیلی به ایتالیا هستند.

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

( موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو ارائه دهنده خدمات آموزش زبان انگلیسی و برنامه ریزی فردی از سطح پایه تا آیلتس با تدریس اساتید مطرح انگلستان و تهران یادگیری انگلیسی شما را تضمین می کند
جهت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید
رادیو اینترنتی سرزمین زبان )

در دهه ی اخیر مهارتهای انگلیسی یک اصل ناگریز است چرا که زبان انگلیسی ،زبان دنیاست و همه ی ما باید با آن جلو برویم . اگر از آن دسته افرادی هستید که زبان را جزو کارهای روزمره خود قرار نداده اید بلکه هرزگاهی وقت خود را به آن اختصاص می دهید. باید بگویم در ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون دچار مشکل می شوید ،و در روند یادگیری هم افت می کنید. شما نیاز به وقف کردن زمان دارید و خبرخوب ما در سرزمین زبان این است که با  گردآوری آنها توسط آقای ابراهیم خلیل مهرنو ،این فرصت را به شما می دهیم

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

آموزش تصویری سرزمین زبان

رادیو اینترنتی سرزمین زبان

محصولات آموزشی سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link