زندگی در آلمان

زندگی در آلمان

زندگی در آلمان

 

تأمین مخارج برای در خواست ویزا به ارائه مدرکی، دال بر توانایی تأمین مخارج زندگی خود نیاز دارید.این کار را می توان به دو صورت انجام داد:

الف)  تعهد نامه مالی

به این معنی که شما از طرف یکی از دوستان یا بستگان در آلمان تأمین شوید. شخصی که ضمانت مالی را بر عهده می گیرد، باید فرم مخصوص را از اداره اتباع خارجی دریافت کند و پس از تکمیل ،  برای شما جهت ارا ئه به سفارت آلمان در ایران، هنگام درخواست ویزا ارسال نماید.

ب‌) تأمین مخارج به صورت شخصی

توانایی تأمین مخارج زندگی می تواند از طریق گشایش حساب در بانک ملی نشان داده شود. درخواست کنندگان ویزای تحصیلی باید مبلغ 8000 یورو در حسابی به نام خود داشته باشند.در صورتی که ویزا صادر شود، این مبلغ  به حسابی در آلمان واریز می گردد. برداشت ماهانه از این حساب مقدورمی باشد.
برای تمدید ویزا پس از یک سال باید مجدداً مبلغ 8000 یورو در حساب وجود داشته باشد. اطلاعات بیشتر

بیمه خدمات درمانی

هر دانشجو درآلمان باید هنگام ثبت نام در دانشگاه ، بیمه درمانی معتبر ارائه دهد. اطلاعات بیشتر

دانشجویان خارجی در آلمان

دانشجویان خارجی می توانند با امنیت کامل در آلمان زندگی کنند .تعداد نژاد پرستان در آلمان بسیار اندک است و این افراد تعداد بسیار اندکی از جامعه آلمان را تشکیل می دهد، جامعه ای که سال های زیادی ست که به ویژه در شهرها و دانشگاه های بزرگ و بالاخص در زمینه های علمی، چند فرهنگی شده است. از جمیعت 82 میلیون نفری که در حال حاضر در آلمان زندگی
می کنند، تعداد 7.3 میلیون خارجی هستند. کشور آلمان همان طور که آمار نشان می دهد، کشوری است که نسبت به سایر کشور های اروپایی خصومت کمتری با اتباع خارجی دارد و فعّالانه در صدد رفع این مسأله است.در سال های آغازین دهه ی90، تعداد زیادی حملات علیه خارجیان، اذهان عمومی را متشنج کرد .آلمانی ها در برابر این اقدامات واکنش نشان دادند و در صدد آن برآمدند که با موضع گیری روشن، به رفع مسأله رفتار های دشمنانه علیه خارجی ها بپردازند. تظاهرات در خیابان ها و صف های طولانی نمادی از مبارزه بـــود. سیاست آلمان افراط گرایی و بیگانه ستیزی را به عنوان چالشی برای جامعه ای دموکرات می پندارد. چرا که افراط گرایی و خشونت، با زندگی در جمهوری فدرال آلمان مغایرت دارد. برای اطلاعات بیشـــتر به سایت های زیر رجوع کنید:


www.integrationbeauftragte.de

www.heimat-in-deutschland.de
www.dw-world.de

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link