چگونه در زمان کمتری به زبان انگلیسی مسلط شوید؟

چگونه در زمان کمتری به زبان انگلیسی مسلط شوید؟

چگونه در زمان کمتری به زبان انگلیسی مسلط شوید؟ کافی است  این 10 ترفند را به خاطر بسپارید.

اگرچه زبان انگلیسی یکی از ساده ترین و قابل دسترس ترین زبان های دنیاست اما یادگیری هفتصد و پنجاه هزار واژه با املای صحیح حتی با استعداد ترین زبان آموزان را نیز گیج می کند ، پس با این تفاصیل یادگیری سریع زبان انگلیسی غیر ممکن به نظر می رسد. اما ما به شما این مژده را میدهیم که با داشتن یک برنامه ی درست این کار شدنی است. با انجام این 10 ترفند می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی به زبان انگلیسی کاملا مسلط شوید.

چگونه در زمان کمتری به زبان انگلیسی مسلط شوید؟
چگونه در زمان کمتری به زبان انگلیسی مسلط شوید؟

1.هر چیزی که جلوی دست دارید بخوانید.

آثار ادبی کلاسیک ، جلد کتاب ، روزنامه  ،ایمیل ، پیام های شبکه های اجتماعی ، جعبه  های مواد غذایی و هر نوشته ای دیگری را که جلوی دستتان دارید بخوانید ، زیرا هر یک از این محتویات شما را  با مجموعه ای از لغات شیرین وجذاب آشنا می کند. به عبارتی دیگر  با این روش می توانید با مشاهده ی مثال ها ی جدید در متن های متفاوت در معرض دوباره ی لغاتی که از قبل میدانسته اید قرار بگیرید و جایگاه آنها را در ذهن خود مستحکم کنید . از طرف دیگر یادگیری کلمات و عبارات جدید برای گسترش دامنه ی لغات شما ضروری است به ویژه در زبانی مانند انگلیسی که لغات فراوانی را در خود جای داده است.

2.از لغات جدید یادداشت برداری کنید.

یادداشت برداری از لغات جدید یک ترفند قدیمی اما کاربردی است. معمولا همه ی  ما با یادگیری یک لغت جدید به قدری شگفت زده می شویم که انگار فراموش کردن آن غیر ممکن است. اما به خاطر داشته باشید که با یک بار حفظ کردن هیچ چیزی ملکه ی ذهنتان نخواهد شد. برای غلبه بر این مشکل  ما به شما پیشنهاد می کنیم که همیشه یک دفترچه ی یادداشت جیبی همراه خود داشته باشید یا از نرم افزارهای یادداشت برداری مانند Evernote استفاده کنید. هر وقت یک لغت یا اصطلاح جدید را دیدید یا شنیدید فورا از آن یادداشت برداری کنید: هم در جمله و هم به صورت جداگانه همراه با معنی. با این کار شما در زمان خود صرفه جویی می کنید و برای به یادآوری مجدد معنای کلمه با مشکل روبه رو نخواهید شد.

3.با انگلیسی زبانان  بومی صحبت کنید.

آیا هدف از یادگیری زبان چیزی به جز برقراری ارتباط است؟ امروزه همه ی ما به لطف استفاده از برخی نرم افزارهای پیام رسان مانند تلگرام و واتس آپ  بدون باز کردن دهان خود با یکدیگر ارتباط برقرار میکنیم.  اما حقیقت این است که  در مقابل خواندن و نوشتن  ،صحبت کردن بهترین روش برای ماندگاری هر زبانی است. بدون شک اکثر ما  با افرادی مواجه شده ایم که ادعا می کنند  منظور  دیگران را به زبان انگلیسی متوجه می شوند اما نمی توانند در پاسخ چیزی بگویند و صحبت کنند. هم اکنون زمان آن رسیده تا بر این موانع صعب العبور غلبه کنید  ،  بدین منظور به شما پیشنهاد می کنیم تا در کلاس های و دوره های آموزشی آنلاین  با انگلیسی زبانان بومی ارتباط زبانی برقرار کنید.

4.عضو کانال های یوتیوب و پادکست ها شوید.

برای تمامی سلیقه ها از طنز و  سیاست گرفته تا وبلاگ نویسی و آشپزی پادکست ها و کانال های یوتیوبی متنوعی  در دسترس زبان آموزان قرار دارد. با عضویت در این کانال ها  می توانید هنگام رانندگی یا رفت و آمد به مسیر کار یا مدرسه به پادکست های آموزشی گوش دهید. ممکن است در ابتدا فهمیدن لهجه ی انگلیسی زبانان برایتان دشوار باشد اما تسلیم نشوید زیرا با گذشت زمان  به درک بهتری از شنیده های خود خواهید رسید.

5.به خارج از کشور سفر کنید.

هیچ چیز به اندازه ی زندگی و تحصیل در کشورهای خارجی  شما را غرق در زبان انگلیسی نمی کند .از آنجایی که زبان انگلیسی شهرت جهانی دارد  به شما این امکان را می دهد  تا با توجه به محیط آموزشی و آب و هوای  مد نظرتان   ،به راحتی منطقه ی مورد علاقه ی خود را برای ادامه تحصیل یا زندگی انتخاب کنید.برای مثال استرالیا ، نیوزلند ، انگلیس ، امریکا  ، کانادا و افریقای شمالی گزینه های مناسبی به نظر می رسند ، شما کجا را پیشنهاد می کنید؟

6.از دوستان خود استفاده کنید.

آیا دوستان شما هم  پست های شبکه های اجتماعی را به زبان انگلیسی به اشتراک می گذارند؟ اگر چنین است سعی کنید آنها را با دقت بررسی کنید و شما هم روزانه اخبار ، مقالات مجله ای  ، ویدیو کلیپ  ، آهنگ و حتی شعرهای عاشقانه را به زبان انگلیسی با دیگران به اشتراک بگذارید.

7.تا می توانید سوال بپرسید.

شاید گاهی کنجکاوی برای شما مشکل ساز باشد اما  این موضوع در حوزه ی یادگیری زبان موجب تسلط روز افزون زبان آموزان می گردد.  اگرچه با یادگیری زبان سوالات زیادی رو هم انبار میشوند اما بهتر است  شک و شبهه را کنار بگذارید  ،  و با کنجکاوی تمام  به دنبال یافتن پاسخ پرسش های خود باشید. اگر در کلاس های حضوری شرکت می کنید این سوالات را از معلم خود بپرسید اما اگر در دوره های آموزشی آنلاین عضو هستید می توایند پاسخ خود را به راحتی از طریق وب سایتهای آموزشی و تبادل با سایر زبان آموزان پیدا کنید.

8.از افراد معروف و ستارگان محبوب خود غافل نشوید.

فرآیند یادگیری زبان را با بازیگر و خواننده ی محبوب خود تلفیق کنید. با جستجو در اینترنت تعدادی از مصاحبه های آن ها را دانلود و تماشا کنید .بار اول  هر کلیپ را برای فهمیدن ایده ی کلی تماشا کنید  ، سپس دوباره آن را پخش کرده  و عبارات و اصطلاحات کاربردی را که میشنوید یادداشت کنید. هر یک از این جوک ها ، اصطلاحات عامیانه ، تجارب شخصی و داستان ها فرصت مناسبی به منظور  تقویت دانش زبانی شماست.

9.با توجه به نوع نیاز خود شروع به یادگیری  کنید.

اگر دائما انگیزه و هدف خود را از یادگیری زبان  انگلیسی در ذهن مرور نکنید بدون شک قادر به ادامه ی مسیر نخواهید بود.آیا قصد دارید رشته ی تحصیلی خود را تغییر دهید؟ پس به دنبال یادگیری  لغات تخصصی مربوط به رشته ی  مد نظر خود باشید. آیا یک سخنرانی خارج از کشور دارید؟ با سایر شرکت کننده ها ارتباط کلامی برقرار کنید.

چنانچه تصور کنید می توان همه ی مطالب انگلیسی را  یکباره به طرز معجزه آسایی  فرا گرفت  ، در آخر گیج و خسته به انتهای راه میرسید.

 

10. با جملات منفی خود را نا امید نکنید.

دیر یا زود تمامی زبان آموزان به این مرحله میرسند که در مسیر یادگیری زبان هیچ پیشرفتی نداشته اند  ، در این شرایط هیچ وقت نگویید که دیگر نمی خواهم انگلیس یاد بگیرم و خسته شده ام ، بیایید این عبارات و کلمات نا امید کننده را از دایره ی لغت خود حذف کنید زیرا استفاده از آن ها رویای انگلیسی حرف زدن شما را روزبه روز کمرنگ تر می کنند. در عوض با خود بگویید :” من هر روز زبان یاد می گیریم و بیشتر از دیروز پیشرفت می کنم ، اگرچه این کار ساده ای نیست اما ارزشش را دارد ، من فکر میکنم نسبت به شش ماه پیش خیلی بهتر شده ام” . با تکرار جملات مثبتی از این قبیل انگیزه ی شما برای یادگیری  افزایش پیدا خواهد کرد.

چگونه در زمان کمتری به زبان انگلیسی مسلط شوید؟
چگونه در زمان کمتری به زبان انگلیسی مسلط شوید؟

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی.

 

دانلود PDF مقاله چگونه در زمان کمتری به زبان انگلیسی مسلط شوید؟ TED

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی در عید نوروز
آموزش زبان انگلیسی در خانه
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link